Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo

poruka: 80
|
čitano: 22.675
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo".
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
BlueMax kaže...
R36 kaže...

Ella Dvornik - potpuno nebitna osoba, koja se kuži u mobitele kao i ja u balet.

 

Danas svakakvih jebivjetri rekalmiraju sve i svašta.

 

A recenzija kao recenzija je ok.

 Ella Dvornik je naša cura u Londonu i normalno da će joj se javiti u ovakvim situacijama ako je ona spremna pomoći.

Kakve veze ona ima s mobitelima? Pa sigurno veće od Messijeve veze s Pepsi Colom i čipsom ili Ray Charlesove veze s Peugeotom, pa se nitko ne buni zašto oni to reklamiraju.

Cura ima hordu tih pratitelja, ili kako se već zovu, i samim tim je utjecajna osoba te sigurno pogodnija od debelog prištavog forumskog jalnika koji, eto, zna koliko Ching Ming x35 ostvaruje bodova na Antutu-u.

Ona je apsolutni pozitivac koji, koliko god joj to neka vrata otvaralo, kroz život ide s istim onim bremenom s kojim joj je i otac išao.

 

Dakle prestanite srati o nekome koga ne poznajete samo zato jer niste zadovoljni sami sobom.

Ella Dvornik je nebitan lik za 99% populacije. A danas na instagramu imaš takvih poput nje na bacanje. Rastu kao gljive poslje kiše.

 

Messi i slično su u životu nešto napravili svojim radom i trudom, za razliku od nje koja je "poznata" zbog tate... 

 

Čekam da Lidija Bačići krene pametovat o autima...

 

 

 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Eld kaže...

Evo ja cu prvi. Bljuje mi se. "Superflagship". Sta je sljedece superultramotodelux...

Ella, zvijezda ... foruma ... ovog bilo cega ... nemojte me j....

 

Zvučiš kao da te napada PMS

PSN - darklydexter
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
O_O_O kaže...
BlueMax kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

I ne, ne trebaš DSLR fotoaparat "satima narihtavati". What the fuck?? Dovoljno je za takve "DSLR level fotke" cca 15 sekundi do 1, 2 minute maksimalno. A ako misliš da je i 2 minute previše za fotku, onda ne bi trebao fotografirati, nego općenito promisliti o tome što si zapravo htio napraviti.

 

 Ovo prije neću komentirati jer je toliko promašeno da nema smisla. Moraš shvatiti da je mogućnost da napuniš smartwatch samo mogućnost koji drugi nemaju a koju će svaki vlasnik smartwatcha itekako pozdraviti. Nitko te ne tjera da je koristiš.

 

Nitko nije napisao "satima narihtavao" i ovakvim proljevima samo pokazuješ koliko pojma o temi nemaš. Toliko sam dugo u fotografiji da tih 15 sekundi do 2 minute u mom slučaju možeš prepoloviti. Ali za tih 7,5 sekundi ptica je odletjela, ona za šankom je vratila sisu u haljinu. Za minutu moj sin više ne zabija gol nego slinav plače jer mu je netko uklizao a sunce je već zašlo.

 Bez uvrede, ali ako ti mobitel pravi bolje fotografije od DSLRa, on isti i nije za tebe. Smijesne usporedbe pogotovo za nocne i brze fotografije.

 

Da mi je znati što si ti čitao.

14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo

Jedva cekam da se javi pzkskwphgh sa svojim kritickim osvrtom na clanak i opcenito ovu kvalitetnu raspravu

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
7 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Da foto kod mobitela je toliko dobar... da ja sad skupljam pare za sel70-200F4...što se tiče tower bridge...F 5.6...iso 100...SS 1-5 sec.... tripod...A ovome kome ptica odleprša...dajem 5000kn onome tko na mobitelu slika pticu u letu...a da ptica zauzima minimalno 50% vidnog polja...jel AI može uslikati misec na noćnom nebu....
Postavke za misec:
ISO 100
SS 1/100 ili više
F 11
Mjerenje svijetla u točci
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
HCMAA kaže...
Da foto kod mobitela je toliko dobar... da ja sad skupljam pare za sel70-200F4...što se tiče tower bridge...F 5.6...iso 100...SS 1-5 sec.... tripod...A ovome kome ptica odleprša...dajem 5000kn onome tko na mobitelu slika pticu u letu...a da ptica zauzima minimalno 50% vidnog polja...jel AI može uslikati misec na noćnom nebu....
Postavke za misec:
ISO 100
SS 1/100 ili više
F 11
Mjerenje svijetla u točci

 

Ti si nešto krivo upratio.

Jednostavnije i brže je uslikati nešto mobitelom, o kvaliteti nije bilo ni riječi, a kamoli o recenziji.

6 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo

Prestanite uspoređivat fotografije sa DSLR-a i mobitela jer se točno zna zašto se koji od njih koristi. Mobitel imamo skoro svi skoro uvijek u đepu i uvijek ga možeš potegnit i opalit sliku, ili film, i 95% ljudi se nikaaaad ne zamaruje sa kvalitetom jer boli peta jednu Maju ili Sandru na instagramu, fjesu.... što ti nije ljevo oko nego desno u fokusu....

 

DSLR nema tu mobilnost i nikad je neće ni imat, ali ima prednost da tada kad trebaš kvalitetnu sliku je možeš napravit bez kompromisa. Gluposti kako trebaš 10 sekundi za jednu sliku su idiotizam jer po toj logici svi sportski novinari bi slikali Ronalda na terenu sa mobitelom, pošto ne stignu uhvatit svaki detalj sa DSLR-om jer ga moraju štelit, glupost. Istina za neke fotografije se treba (ako želiš a ne trebaš) malo više potrudit i to ti može uzet i 15 minuta ali tada obično imaš vremena i uživaš u tome. Isto tako netko je komenitra slikanje rođendana, meni je draže imat 10 odličnih slika sa DSLR-a nego 150 prosječnih slika sa mobitela koje neću nikad pogledat, ali to sam ja :)

 

A za sam telefon, isto govance kao i svaki telefon danas, jedina korisna funkcija za mene je za otisak prsta na ekranu a ne na senzoru, i iskreno ne vidim razloga zašto bi ga kupio ako Samsungov S9 dobiješ za cca 500 eur, S9 plus za cca 600 eur, note 9 za cca 700 eur (cijene sa DE ebay-a za nove telefone). Toliko bolji od njih nije ni u snovima!!!!

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
CalvinRi kaže...

Jedva cekam da se javi pzkskwphgh sa svojim kritickim osvrtom na clanak i opcenito ovu kvalitetnu raspravu

 

Uzeo si mi riječi iz usta! Cijeli dan čekam Pzkpfw-ov komentar, tim više što se u članku spominje ekskluzivna Ellina instač objava! Samo ta činjenica uljepšala mi je današnji dan. Svojim trudom i radom već je pokorila svijet, a s novim mobačom u rukama samo joj je nebo granica!

14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo

Ja i dalje ne vidim sto ovaj mob ima, a moj Note 4 ne! Evo imam love da si uzmem bilo koji flagship trenutno, ali jednostavno kad odem isprobat ove telefone vidim da cu zapravo kupit nesto sto vec imam 4 godine. Razlika toliko minorna, da me srce boli ostaviti tisucu eura za to. I sto je najbolje, valjda se svaki dan izbacuju novi modeli, iako pratim sve novosti iz svijeta tehnologije, vise uopce ne mogu popratit koji su sve smartphonei izasli. Tisucu i jedan model i svi vise manje isti, a ekipa svake godine odlazi u kredit da kupi nesto sto je 5 posto poboljsano u odnosu na prethodnu generaciju... 

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Svaki alat ima svoje pluseve i minuse... foto na mobitelu ima prednost mobilnosti....za kvalitetu ipak nije...samo većina će te slike gledati na tim minijaturnim ekranima pa kvaliteta ne dolazi do izražaja... Međutim demagogija počinje kad marketing uvjerava o nekakvom čudu....pa ispada da športski fotografi su budale jer imaju objektive od 50000 i više kuna.... plus još toliko za foto....Sad kupiš novi Huawei i 100000 kn ostaje u djepu
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo

Eto ja ga uzeo u prednaruđbi. Ispao 5900kn na rate + na poklon bežični punjač i memorijska. Adapter za slušalice dolazi serijski u paketu.

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Puknuti kaže...

Eto ja ga uzeo u prednaruđbi. Ispao 5900kn na rate + na poklon bežični punjač i memorijska. Adapter za slušalice dolazi serijski u paketu.

 600kn jeftinije od P20 Pro u preorderu, zanimljivo.

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
@ gdje si ga ubo?
14 godina
protjeran
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
dejo6 kaže...
Jeftini Kinezi više nisu tako jeftini... Al i dalje mi ne ulijevaju povjerenje, ja bi rađe Sony/Samsung/LG.

Huawei ima najbolju kvalitetu izrade uredjaja, ni apple ni samsung se ne mogu mjerit. 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
nikonja kaže...

 Gluposti kako trebaš 10 sekundi za jednu sliku su idiotizam jer po toj logici svi sportski novinari bi slikali Ronalda na terenu sa mobitelom, pošto ne stignu uhvatit svaki detalj sa DSLR-om jer ga moraju štelit, glupost. 

 e ako vas ovakvoj logici uče na fer-u onda jadne vam majke...

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
=XFX=PlayHard kaže...

Ja i dalje ne vidim sto ovaj mob ima, a moj Note 4 ne! Evo imam love da si uzmem bilo koji flagship trenutno, ali jednostavno kad odem isprobat ove telefone vidim da cu zapravo kupit nesto sto vec imam 4 godine. Razlika toliko minorna, da me srce boli ostaviti tisucu eura za to. I sto je najbolje, valjda se svaki dan izbacuju novi modeli, iako pratim sve novosti iz svijeta tehnologije, vise uopce ne mogu popratit koji su sve smartphonei izasli. Tisucu i jedan model i svi vise manje isti, a ekipa svake godine odlazi u kredit da kupi nesto sto je 5 posto poboljsano u odnosu na prethodnu generaciju... 

Ako te srce boli radi pišljivih 1000 eura, onda nemaš love. To su fakti.

PSN - darklydexter
6 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo

evo ovo izjavu nominiram za shit of the year za 2018:

 

barem mi foto-amateri - satima"narihtavali" na kakvom DSLR-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Stoji ovo što si napisao za klasu malih kompaktnih fotoaparata, oni već izumiru. Profesionalna foto oprema je za ljude koji žive od toga slikali pande u Kini ili svadbe. Prizvođaći profi opreme očekuju da ljudi koji koriste tu opremu znaju što rade i žele da imaju što više kontrole. Druga stvar je medij za koji su te fotke namjenjene. Za tisak nekog plakata 100x60 cm mora imati minimalno 600 dpi, to je popriličan file u formatu koji ne koristi kompresiju, jpg ne dolazi u obzir. Procesor na mojoj Sony alphi je daleko jači od procesora jednog smartphona ali je namjenjen za drugu svrhu. Brzu obradu velikoh fajla, pospremanje istog, procjenu udaljenosti u brdo točaka, osvjetljenje, auto fokus itd. Druga stvar kod foto aparata je optika, a to je fizikalna kategorija i da stave i deset leća na smart phone to je nemjerljivo. Začudio bi se kako super slika na ekranu izgleda jadno na papiru ako nije slikana sa profi aparatom. Tako da mali kompaktni aparati su out, za profi opremu nema zamjene i ostajemo mi koji volimo fotografiju i namještanje postavki i koji kupujemo “bridge” aparate ili oni koji su totalni zaljubljenici u fotografiju pa im se tegli torba od deset kila. Prošao sam i tu fazu. Smartfoni su još daleko od automatike jednog ozbiljnog foto aparata, ali su praktičniji za svakodnevnog čovjeka.
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
disk c kaže...
Stoji ovo što si napisao za klasu malih kompaktnih fotoaparata, oni već izumiru. Profesionalna foto oprema je za ljude koji žive od toga slikali pande u Kini ili svadbe. Prizvođaći profi opreme očekuju da ljudi koji koriste tu opremu znaju što rade i žele da imaju što više kontrole. Druga stvar je medij za koji su te fotke namjenjene. Za tisak nekog plakata 100x60 cm mora imati minimalno 600 dpi, to je popriličan file u formatu koji ne koristi kompresiju, jpg ne dolazi u obzir. Procesor na mojoj Sony alphi je daleko jači od procesora jednog smartphona ali je namjenjen za drugu svrhu. Brzu obradu velikoh fajla, pospremanje istog, procjenu udaljenosti u brdo točaka, osvjetljenje, auto fokus itd. Druga stvar kod foto aparata je optika, a to je fizikalna kategorija i da stave i deset leća na smart phone to je nemjerljivo. Začudio bi se kako super slika na ekranu izgleda jadno na papiru ako nije slikana sa profi aparatom. Tako da mali kompaktni aparati su out, za profi opremu nema zamjene i ostajemo mi koji volimo fotografiju i namještanje postavki i koji kupujemo “bridge” aparate ili oni koji su totalni zaljubljenici u fotografiju pa im se tegli torba od deset kila. Prošao sam i tu fazu. Smartfoni su još daleko od automatike jednog ozbiljnog foto aparata, ali su praktičniji za svakodnevnog čovjeka.

 S jedne strane imamo uređaj od 5000 i manje kn koji služi za milijun potreba i fotografija mu nije proimarna,  a s druge strane uređaj kojeg možeš napucati na 300 000kn i koji služi isključivo za fotografiranje (eventualno video). Pa normalno da ovaj drugi daje bolji rezultat kad se iz njega zna izvuči maksimum. Da nije tako nitko fotoaparate ne ni kupovao. Ono što želim reči je da su rezultati koje smartphonei postižu, upravo uzevši u obzir njihove gabarite, veličinu senzora i smiješnu optiku, fascinantni.

I ne, zvoja Alpha nema jači procesor od jednog smartphonea. Ni blizu. Procesori koji se ugrađuju u smartphone snagom su se približili desktop procesorima. Kad se takva snaga upregne tvoj Bionz X je ko dječja igračka. I baš to se koristi da se dobije nešto što je prije 5-6 godina bilo nezamisljivo, da aparat sa senzorom 1/3.6" i optikom veličine polovine zrna graška postiže takve rezultate. Ne znam koju Alfu koristiš ali upravo sam alfu nedavno na dječjem rođendanu spremio u torbu i nastavio fotografirati sa Galaxy S7. Automatika na mobitelu je bolja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Bionz tehnologija sa pripadajućom familijom procesora su image procesori dakle specijalizirani hardware. Ako nešto ima četiri jezgre i uspije uhvatiti 24 frame u sekundi u raw formatu, procesirati i upisati u memoriju je poprilično impresivno, tu je bottleneck buffer kamere a ne procesor. Što se tiče procesora u smartfonovima da je to tako moćno ugrađivali bi ih u desktope i lapove jer se manje griju i jeftiniji su.
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji

Imam 1000 eura namijenjenih iskljucivo za kupnju novog moba vec nekih godinu dana, stoje sa strane. Ne boli me toliko dati te novce, koliko me boli dati za gotovo identicnu stvar koju vec imam doma i koja ne moze nista puno bolje! Svaki model na trzistu danas je isti k... vise uopce nema razlike! Izgleda da cu pricekati jos godinu do dvije pa uzeti Note 10 ili 11! 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
=XFX=PlayHard kaže...

Imam 1000 eura namijenjenih iskljucivo za kupnju novog moba vec nekih godinu dana, stoje sa strane. Ne boli me toliko dati te novce, koliko me boli dati za gotovo identicnu stvar koju vec imam doma i koja ne moze nista puno bolje! Svaki model na trzistu danas je isti k... vise uopce nema razlike! Izgleda da cu pricekati jos godinu do dvije pa uzeti Note 10 ili 11! 

 Evo taman mobitel,superflagship. Imas takvo doma? Zasto uopce imas pripremljene novce za mobitel ako imas doma ono sto je sad izaslo? Je li te sram imati jedan mobitel vise godina/mjeseci? Skupi jos soma pa uzmi novi iphone a to sigurno nemas doma bar sto se tice cijene.

11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
nikonja kaže...

Prestanite uspoređivat fotografije sa DSLR-a i mobitela jer se točno zna zašto se koji od njih koristi. Mobitel imamo skoro svi skoro uvijek u đepu i uvijek ga možeš potegnit i opalit sliku, ili film, i 95% ljudi se nikaaaad ne zamaruje sa kvalitetom jer boli peta jednu Maju ili Sandru na instagramu, fjesu.... što ti nije ljevo oko nego desno u fokusu....

 

DSLR nema tu mobilnost i nikad je neće ni imat, ali ima prednost da tada kad trebaš kvalitetnu sliku je možeš napravit bez kompromisa. Gluposti kako trebaš 10 sekundi za jednu sliku su idiotizam jer po toj logici svi sportski novinari bi slikali Ronalda na terenu sa mobitelom, pošto ne stignu uhvatit svaki detalj sa DSLR-om jer ga moraju štelit, glupost. Istina za neke fotografije se treba (ako želiš a ne trebaš) malo više potrudit i to ti može uzet i 15 minuta ali tada obično imaš vremena i uživaš u tome. Isto tako netko je komenitra slikanje rođendana, meni je draže imat 10 odličnih slika sa DSLR-a nego 150 prosječnih slika sa mobitela koje neću nikad pogledat, ali to sam ja :)

 

A za sam telefon, isto govance kao i svaki telefon danas, jedina korisna funkcija za mene je za otisak prsta na ekranu a ne na senzoru, i iskreno ne vidim razloga zašto bi ga kupio ako Samsungov S9 dobiješ za cca 500 eur, S9 plus za cca 600 eur, note 9 za cca 700 eur (cijene sa DE ebay-a za nove telefone). Toliko bolji od njih nije ni u snovima!!!!

iskreno, ne vidim razloga zašto bi onda davao i 500 ili 600 eura za samsung kad mogu uzeti redmi note 5 koji isto radi vrlo dobre fotke, ima jako dobar hw i košta triput ili četiri puta manje

ali ne, kad dođemo na tu usporedbu onda se pozicija argumentiranja mijenja u potpuno suprotnu stranu, te bljak kinez, te na skupom mobitelu su fotke "puuuuno" bolje jer sad odjednom je svaki piksel bitan, te snapdragon srednje klase je meh kao da će igrati crysis na njemu, te staklo odozada je premium iako će ga odmah gurnuti u šugavu silikonsku maskicu i cijeli radni vijek pipati silikon, a ne staklo itd.

 

količina licemjerja svakog dana postiže sasvim nove razine u ovim raspravama, najčešće od strane vlasnika preskupih top mobitela koji valjda počnu osjećati fizičku bol u preponama ako se kaže da dslr radi bolje fotke ili ako se u suprotnom smjeru kaže da i jedan xiaomi radi zadovoljavajuće fotke za 90% korisnika

11 godina
protjeran
offline
Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćnijim mo

Toliko pametovanja oko slika...a 98% vas nema pojma (uključujući mene).

Ko da je velika stvar u aparatu ... poanta fotića su priključci/dodaci. Bolji objektiv koji košta ko 2 ova mobitela.

 

Ja osobno sa DSLR-om i sa bilo kojim mobitelom lovim apsolutno grozne slike bez obzira na postavke i hw.

 

Hrpa ljudi koji misle da znaju, a nemaju pojma uzmu neki komad tehnike, puknu sliku i ispadne loše ... pa je onda naravno kriv stroj, jer ego ne dozvoljava čovjeku da snosi krivicu.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
picajzla0707 kaže...
nikonja kaže...

Prestanite uspoređivat fotografije sa DSLR-a i mobitela jer se točno zna zašto se koji od njih koristi. Mobitel imamo skoro svi skoro uvijek u đepu i uvijek ga možeš potegnit i opalit sliku, ili film, i 95% ljudi se nikaaaad ne zamaruje sa kvalitetom jer boli peta jednu Maju ili Sandru na instagramu, fjesu.... što ti nije ljevo oko nego desno u fokusu....

 

DSLR nema tu mobilnost i nikad je neće ni imat, ali ima prednost da tada kad trebaš kvalitetnu sliku je možeš napravit bez kompromisa. Gluposti kako trebaš 10 sekundi za jednu sliku su idiotizam jer po toj logici svi sportski novinari bi slikali Ronalda na terenu sa mobitelom, pošto ne stignu uhvatit svaki detalj sa DSLR-om jer ga moraju štelit, glupost. Istina za neke fotografije se treba (ako želiš a ne trebaš) malo više potrudit i to ti može uzet i 15 minuta ali tada obično imaš vremena i uživaš u tome. Isto tako netko je komenitra slikanje rođendana, meni je draže imat 10 odličnih slika sa DSLR-a nego 150 prosječnih slika sa mobitela koje neću nikad pogledat, ali to sam ja :)

 

A za sam telefon, isto govance kao i svaki telefon danas, jedina korisna funkcija za mene je za otisak prsta na ekranu a ne na senzoru, i iskreno ne vidim razloga zašto bi ga kupio ako Samsungov S9 dobiješ za cca 500 eur, S9 plus za cca 600 eur, note 9 za cca 700 eur (cijene sa DE ebay-a za nove telefone). Toliko bolji od njih nije ni u snovima!!!!

iskreno, ne vidim razloga zašto bi onda davao i 500 ili 600 eura za samsung kad mogu uzeti redmi note 5 koji isto radi vrlo dobre fotke, ima jako dobar hw i košta triput ili četiri puta manje

ali ne, kad dođemo na tu usporedbu onda se pozicija argumentiranja mijenja u potpuno suprotnu stranu, te bljak kinez, te na skupom mobitelu su fotke "puuuuno" bolje jer sad odjednom je svaki piksel bitan, te snapdragon srednje klase je meh kao da će igrati crysis na njemu, te staklo odozada je premium iako će ga odmah gurnuti u šugavu silikonsku maskicu i cijeli radni vijek pipati silikon, a ne staklo itd.

 

količina licemjerja svakog dana postiže sasvim nove razine u ovim raspravama, najčešće od strane vlasnika preskupih top mobitela koji valjda počnu osjećati fizičku bol u preponama ako se kaže da dslr radi bolje fotke ili ako se u suprotnom smjeru kaže da i jedan xiaomi radi zadovoljavajuće fotke za 90% korisnika

Uvijek sam gotivio Huawei, malo manje Xiaomi, najčešće sam “pljuvao” po SW podršci brenda čiji imam gadget u rukama, a kupovao samo ono što je “najbolje” za moj novac

I sve se mogu kolega picajzla0707 složiti i sa vašim komentarom kolege nikonja ali bez uplitanja DSLR detalja!

Ono sa čim se ne mogu nikako složiti je jedna mala sa samog kraja komentara činjenica, o 90% korisnika!

Ovdje na forumu nas ima ako 2000 forumaša, lupam napamet, i nama je recimo bitno kakva je slika, ali mi nismo niti jedan promil svih korisnika mobilnih gadgeta!  

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
ATJLučko kaže...

Uvijek sam gotivio Huawei, malo manje Xiaomi, najčešće sam “pljuvao” po SW podršci brenda čiji imam gadget u rukama, a kupovao samo ono što je “najbolje” za moj novac

I sve se mogu kolega picajzla0707 složiti i sa vašim komentarom kolege nikonja ali bez uplitanja DSLR detalja!

Ono sa čim se ne mogu nikako složiti je jedna mala sa samog kraja komentara činjenica, o 90% korisnika!

Ovdje na forumu nas ima ako 2000 forumaša, lupam napamet, i nama je recimo bitno kakva je slika, ali mi nismo niti jedan promil svih korisnika mobilnih gadgeta!  

ne znam kako si ti za 2000 forumaša zaključio da je svima "bitna slika"

ja jesam bubnuo postotak, ali bogme si i ti bubnuo ovo o 2000 forumaša kojima je bitna slika

 

cijela ova rasprava se razvila oko usporebe sa dslr-om, dakle dslr detalje nisam ja uplitao nego ih komentiram, pogotovo jer postoji i čitava tema o mobilnoj fotografiji gdje se do u detalje raspravlja o svakom pikseliću jer je to vrlo bitno i bitno je opravdati razliku u cijeni od sad već preko 10.000 kuna skupih mobitela u odnosu na jeftinjare

ali kad se pikselići upotrebe kao argument u suprotnom smjeru onda kvaliteta fotografije odjednom nije tako bitna, bitna je mobilnost i ponajprije cijena jer za 90% korisnika nema razlike između fotke dslr-a i top mobitela pa čemu davat pet puta više novaca za minimalnu razliku

a kad kažeš da čemu davat 5-6 puta više za minimalnu razliku u kvaliteti fotke između novog ajfona i redmi 5, onda je to svetogrđe jer je sad odjednom svaki pikselić i svako malo zamućenje kad zumiraš bitno 

 

uostalom, mens'čini da tebe moj komentar i osobno malo peče, jer smo već ranije utvrdili da mobitel koristiš za pozive, poruke, nezahtjevne fotografije i povremeno surfanje, potrebe za koje je tebi, kao i meni, dovoljan i pet puta jeftiniji mobitel, ali očito moraš nekako sam sebi opravdati onih 12.000 kuna koje ćeš iskeljiti na najnoviji ajfon

7 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
disk c kaže...
Bionz tehnologija sa pripadajućom familijom procesora su image procesori dakle specijalizirani hardware.
1) Ako nešto ima četiri jezgre i uspije uhvatiti 24 frame u sekundi u raw formatu, procesirati i upisati u memoriju je poprilično impresivno, tu je bottleneck buffer kamere a ne procesor.
2)Što se tiče procesora u smartfonovima da je to tako moćno ugrađivali bi ih u desktope i lapove jer se manje griju i jeftiniji su.

 1) to uopće nije impresivno, DSP ti je zapravo kategorija za sebe, i vjeruj mi da je prije deset godina već bilo DSP-a (za optiku) koji mogu i 10 puta više od toga kaj si naveo za cifru koja je manja od cijene najjeftinijeg i3.

Jesu to nekakva čuda tehnologije?

Ne, ni malo, to je specijalizirani hardware koji je beskoristan za išta drugo, a dobro ti je kolega rekao, SOC-ovi u mobitelima su zakon baš zato jer osim što imaju "normalni" CPU, imaju i odlične DSP-ove u sebi, koji su sposobni napraviti jako puno.

U usporedbi s njima ne djeluju impresivno uopće ni oni u DSLR-ima i ostalim fotićima i čovjek se zapita tko je tu lud.

Ali dobro, u toj kategoriji ionak proizvođači moraju kresati na sve strane, tek toliko da ostvare prihvatljivu kvalitetu fotki uz minimalnu cijenu proizvodnje, jer je DSLR zapravo još uvijek low volume high margin biznis u odnosu na npr. mobitele i to postaje sve gore i gore...

2) 

A zakaj toga nema u prodaji?

Pitaj Microsoft...

Nije baš da su im Winsi na ARM-u prioritet od kad su odustali od RT-a, a ovak ih Intel fino branši pa im se živo jebe dok se para vrti...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 9:30 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Disk c:

Moćni su arm procesori, ali u laptopima bi trebali vrtiti windows i iz razloga kompatibilnosti x86 verziju što znači prevođenje strojnog koda u letu i tu cijela stvar propada u vodu. Za sada.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Picajzla0707 kaže:

“bolje fotke ili ako se u suprotnom smjeru kaže da i jedan xiaomi radi zadovoljavajuće fotke za 90% korisnika”

E vidiš argument ne stoji baš zbog ovih 90%. Kupac top modela po definiciji spada u onih preostalih 10%. Nije da sam htio nešto pametno reći, ne znam zašto pišem, valjda neki poriv da ispravljam uočene nelogičnosti.
Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro - prva 24 sata s najmoćniji
Feudalac kaže...
Picajzla0707 kaže:

“bolje fotke ili ako se u suprotnom smjeru kaže da i jedan xiaomi radi zadovoljavajuće fotke za 90% korisnika”

E vidiš argument ne stoji baš zbog ovih 90%. Kupac top modela po definiciji spada u onih preostalih 10%. Nije da sam htio nešto pametno reći, ne znam zašto pišem, valjda neki poriv da ispravljam uočene nelogičnosti.

 ma sve pet, ne prigovaram ja nikome na što će i kako trošiti svoje pare, prigovaram na licemjerje - jer ako ti je fotografija toliko bitna da ćeš iskeljiti soma ili soma i pol eura na top mobitel zbog kamere i pravdati to razlikama (koje doduše postoje koliko god sitne) u odnosu na pet puta jeftiniji redmi 5 note ili neki slični jeftinjak, onda nemreš to isto banalizirati u suprotnom slučaju i zgražati se na trošenje pet puta više love na dslr fotoaparate

 

i sam sam u životu potrošio hrpetine love na stvari koje sam realno mogao platiti puno jeftinije

primjerice, uzeo sam najbolje i skoro najskuplje be quiet ventilatore za kućište i platio ih barem pet puta više nego bi platio arcticove ventove koji su samo nijansu lošiji

ali neću zato u nedogled turpijati kako je 62 stupnja na grafi u odnosu na 64, koliko će je hladiti ovi jeftiniji, najbitnija stvar na svijetu, a zatim se zgražati nad nekim tko je nove noctue platio još skuplje od mojih i uopće mu nisu potrebne jer još dva stupnja niže je nebitno

 

svatko svoje pare troši kako hoće, al nemoj jebat druge i uvjeravat ih da je baš to na što si ti spiskao pare super-duper i must have, sve jeftinije od toga je meh, a skuplje nepotrebno

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice