Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg nećet

poruka: 70
|
čitano: 17.853
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg nećet".
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
MasterOfDisaster kaže...
southy kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Ameri će ovo napravit svakome tko im postane konkurencija, to je jasno kao dan. Ne sumnjam da je i Samsung imao prste u ovome jer znamo da Appleu i Samsungu gori pod nogama.

Huawei je više konkurencija Samsungu nego Amerima ( odnosno Appleu) tako da to nema previše veze sa "Trumpovom urotom da ovlada tržištem smartphoneova". Trump ih je uzeo na zub iz dva razloga: jer su pod sponzorstvom kineske vlade pa im želi napakostiti, a drugo je zato jer stvarno imaju backdoor pristup na mrežnoj opremi (ok, imaju i drugi proizvođači jedino su pod utjecajem zapada). Neovisno o zabrani ili ukidanju zabrane jedan dio firmi je izbacio Huawei iz korištenja već prije Trumpove odluke.

 

Nazivno uređaj djeluje ok, ali opet mislim da većina kupaca neće osjetiti to što ga neće moći kupiti direktno, a ako netko baš želi će si ga naručiti direktno. A bar u Android svijetu ima dovoljno alternativa.

 

Jedino što ne kužim je čemu taj zakrivljeni rub? Radi estetike? Uređaj izgleda lijepo s tim rubovima, ali su mi katastrofa bili na S7 Edge, izrazito nepraktično.

Sve 5, osim označenog. Ako si pratio, zapadu je dokazano za razne firme da imaju backdoor pristup, ali Huawei-u to nikada nije dokazano i to je velika razlika.

Nije dokazano, ali sumnja mora postojati kad je glavni čovjek Huaweija član komunističke partije kine. Da sumnja bude veća tu su kineski zakoni koji nalažu da svaka kompanija mora prikupljati korisničke podatke i omogućiti vladi pristup istima. Isto vrijedi i za Huawei; jednostavno ne možeš biti kineska kompanija i istovremeno poštovati korisničku privatnost.

 

Uzmi za primjer Cheetah Mobile, Qihoo, Tencent i slične kineske kompanije. Sve od reda su optužene za špijunažu i to ne zbog "konkurencija su amerima, to je zastrašivanje korisnika, bla bla bla" kao što neki forumaši tvrde za Huawei već zbog toga što su njihovi proizvodi stvarno maliciozni (spyware).

Recimo, Cheetah Mobile koji nudi hrpu aplikacija (beskorisnih aplikacija) na Google Playu je zapravo kineska kompanija koja se doslovno bavi prikupljanjem i prodajom korisničkih podataka te treniranjem vlastitog AI. Clean Master je dizajniran da izgleda korisna aplikacija, no osim što ti zapravo uspori uređaj (ne ubrza ga), onaj najvažniji dio ona radi u pozadini, a isto je i s drugim CM proizvodima. Više o tome ovdje.

 

Da, kinezi su poznati po svom špijuniranju. Upiši na Google "chinese spying". Zato jednostavno ne vjerujem kineskim kompanijama i izbjegavam ih u širokom luku. A što se Huaweija tiče, bilo bi lijepo vidjeti bar neki dokaz s njihove strane kako zaista ne prikupljaju korisničke podatke i da nisu maliciozni kao ostale kineske kompanije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 13:39 (Marko :D).
13 godina
offline
Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg nećet

Telefon mi nije ništa posebno, odurni ogromni notch ko i novi iphone, osim kamere.. 

 

Pogledajte samo stabilizaciju videa, a frajer kompletno trese ruku gore dolje slika stoji ko smrznuta, osto sam 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 10:36 (ivicask).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg nećet

široki kut snimanja od 27mm

 

To je valjda žarišna duljina. Kutevi se, koliko se sjećam, mjere u stupnjevima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
Marko :D kaže...

Nije dokazano, ali sumnja mora postojati kad je glavni čovjek Huaweija član komunističke partije kine. Da sumnja bude veća tu su kineski zakoni koji nalažu da svaka kompanija mora prikupljati korisničke podatke i omogućiti vladi pristup istima. Isto vrijedi i za Huawei; jednostavno ne možeš biti kineska kompanija i istovremeno poštovati korisničku privatnost.

 

Uzmi za primjer Cheetah Mobile, Qihoo, Tencent i slične kineske kompanije. Sve od reda su optužene za špijunažu i to ne zbog "konkurencija su amerima, to je zastrašivanje korisnika, bla bla bla" kao što neki forumaši tvrde za Huawei već zbog toga što su njihovi proizvodi stvarno maliciozni (spyware).

Recimo, Cheetah Mobile koji nudi hrpu aplikacija, beskorisnih aplikacija, na Google Playu je zapravo kineska kompanija koja se doslovno bavi prikupljanjem i prodajom korisničkih podataka te treniranjem vlastitog AI. Clean Master je dizajniran da izgleda korisna aplikacija, no osim što ti zapravo uspori uređaj (ne ubrza ga), onaj najvažniji dio ona radi u pozadini, a isto je i s drugim CM proizvodima. Više o tome ovdje.

 

Da, kinezi su poznati po svom špijuniranju. Upiši na Google "chinese spying". Zato jednostavno ne vjerujem kineskim kompanijama i izbjegavam ih u širokom luku. A što se Huaweija tiče, bilo bi lijepo vidjeti bar neki dokaz s njihove strane kako zaista ne prikupljaju korisničke podatke i da nisu maliciozni kao ostale kineske kompanije.

daj ne lazi samoga sebe 

 

nije da ti ne zelis da te kinezi spijuniraju i zaraduju na tvojim podacima, pa zato izbjegavas njihove proizvode, vec preferiras americke/europske, jer si naklonjen njima zbog geo polozaja i izlozenosti njihovim medijima

 

da te jebe to sto te neko spijunira i zaraduje na tvojim podacima, sjedio bi doma u aluminijskoj foliji i jedino sto bi imao je papir i olovka

 

svi takvi kao ti, koji " ne zele da ih se spijunira" i "misle na sigurnost i privatnost" koriste upravo proizvode i servise namjenjene tome, gle vraga svi su "zapadni", i onda se okolo preseravaju sa ovakvim izjavama kao sto ti pises, "ja odbijam koristiti to i to jer me spijuniraju" i to objave na facebooku ili ovakvom forumu gdje ti se vidi IP adresa sa koje pises ovakve idiotarije, mister "security" 

 

 

i onda jos savjetujes da neko ode na google i upise chinesee spying 

 

nemoj rec da ce nac hrpu toga kako kinezi spijuniraju na americkoj trazilici

 

a da ti odes pogledati sve one hrpe dokumenata koje vec godinama stoje objavljeni od Snowdena i ono sijedog wikidiki kak se vec zove , a ne blejat u FOX news i ostale aparate zaglupljivanja masa

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 11:25 (3dfx).
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
Ljudi ne kuže ništa. Zašto kineski proizvođač ne bi imao flagship s cijenom drugih flagshipa s kojim ulazi u tržište high-end mobitela. Za sve druge tu su drugi modeli koji su jeftiniji i nude dobre specifikacije. Ako ništa drugo Huawei se trudi za tu cjenovnu kategoriju ponuditi najviše i potpuno nove stvari. Imam P20 Pro koji sam uzeo kao službeni mob po dobroj cijeni kada je izašao. Odličan mobitel i nakon godinu i po dana. Bolji mi skoro ni ne treba. Jedino bi volio imati noviju kameru. I druga stvar je da im cijena dosta brzo pada. Puno, puno brže od iPhona, a brže i od Samsunga.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 11:46 (CroDexter).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
Imao sa S9+ kupljen na akciji sa tebletom kojeg sam prodao i kostao me je u konacnici 4500kn, dao ga zeni, i kupio za 4200kn Mate 20 pro. Odusevljen sam. A sto se spijuniranja tice, mogu mi jedino maznut slike s kolonoskopije.. Debilni Trump..
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
Ljudi na zapadu ne žele da ih špijuniraju kinezi nego svoji...anonimnost A svi koriste internet
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
3dfx kaže...

daj ne lazi samoga sebe 

 

nije da ti ne zelis da te kinezi spijuniraju i zaraduju na tvojim podacima, pa zato izbjegavas njihove proizvode, vec preferiras americke/europske, jer si naklonjen njima zbog geo polozaja i izlozenosti njihovim medijima

 

da te jebe to sto te neko spijunira i zaraduje na tvojim podacima, sjedio bi doma u aluminijskoj foliji i jedino sto bi imao je papir i olovka

 

svi takvi kao ti, koji " ne zele da ih se spijunira" i "misle na sigurnost i privatnost" koriste upravo proizvode i servise namjenjene tome, gle vraga svi su "zapadni", i onda se okolo preseravaju sa ovakvim izjavama kao sto ti pises, "ja odbijam koristiti to i to jer me spijuniraju" i to objave na facebooku ili ovakvom forumu gdje ti se vidi IP adresa sa koje pises ovakve idiotarije, mister "security" 

 

i onda jos savjetujes da neko ode na google i upise chinesee spying 

 

nemoj rec da ce nac hrpu toga kako kinezi spijuniraju na americkoj trazilici

 

a da ti odes pogledati sve one hrpe dokumenata koje vec godinama stoje objavljeni od Snowdena i ono sijedog wikidiki kak se vec zove , a ne blejat u FOX news i ostale aparate zaglupljivanja masa

Imaš ti pravo.

 

Baidu mi je od sada početna stranica. Google Maps sam zamjenio Baidu Map, a YouTube s Youku i iQiyi koji su bar 10x bolji od istog. Pozdravio sam sve prijatelje na Facebooku i WhatsAppu i poručio im da sam od danas isključivo dostupan na Weibu, te WeChatu. Predahnuo sam od eBay-a i PayPal-a i od sada šoping isključivo odrađujem na AliExpress gdje kupujem robu od 200% poliestera i uspješno je plaćam s WeChat Pay. Po gradu se vozim s Didi Chuxing, ali većinom idem pješice jer nema nešto vozača kod nas...

 

Eh da, umalo sam zaboravio. Iako ni prije baš nisam pratio HRT, od danas gledam isključivo CCTV (ono što piše na Wikipediji da širi fake news, to je fake news i zato je od danas na block listi). U lipnju 1989. godine se ništa nije dogodilo, sve slike su fotošopirane i napravljene od strane amera koji mi žele kontrolirati um.

 

中華人民共和國萬歲! 中國共產黨萬歲!

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
E, vidiš, kod mene je suprotno. Koristio sam ih gotovo sve, od Xiaomia, LGa preko Htca, Huaweia i Sonya, ali sa Samsungom sam najzadovoljniji.
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 30 Pro: impresivan mobitel kojeg n
I onda ljudi pričaju o Samsung bloatwareu. Očito da ne utječe na user experience 😃
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice