Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

poruka: 27
|
čitano: 6.603
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama".
12 godina
odjavljen
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

Eh, jesu glupi

 
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Eh ti kradljivi i gadljivi kinezi.

Znači počeo je i BUG anti-kinesku kampanju. Baš sam se začudio kako su dugo izdržali.
Prošla su vremena kad smo bili neki faktor. Sad znamo samo virit iz šupka i pljuckat.

I, da, sve te ultra-super-milijunmegapixela kamere u mobitelima se mogu sakriti ispred BILO kojeg pa i 15-20 godina starog 2-3 MP DSLR fotoaparata!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 8:08 (Antiseptik).
Moj PC  
2 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

Činjenično stanje nije kampanja.
Isto je činjenica da su u istoj gluposti ulovljeni i Samsung i Apple, a i drugi ...

A i to da je SLR bolji je isto topla voda, ali ovo je ipak pretjerano "2-3 MP DSLR fotoaparata!"..... 

16 godina
online
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Antiseptik kaže...
...
I, da, sve te ultra-super-milijunmegapixela kamere u mobitelima se mogu sakriti ispred BILO kojeg pa i 15-20 godina starog 2-3 MP DSLR fotoaparata!

 Hajde da ne preterujemo... Ako se stvarno vratimo 20 godina unazad, dobijamo uređaje koji su u to vreme koštali mnogostruko više nego danas flagship telefon, imali mnogo manji set mogućnosti (ne mislim na to da je smartphone minijaturni kompjuter, već na recimo 4k video ili FullHD super slow motion) i pri tom fotografije nisu bile tako sjajne kao što možda pamtimo - evo galerije sa uzorcima jednog vrlo uspešnog modela - na prvi pogled izgledaju kao da su napravljene telefonom od 150€. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

Stjepane Biliću, ajde pročitaj ovaj komad teksta: "Dunja Djudjic of DIYPhotography spotted her own work on Samsung Malaysia’s website to advertise and demo the Live Focus feature or the portrait mode capabilities of the Galaxy A8 Star."

Znači dotična radi na tom nekom foto portalu, a ne u Samsungu tako da nisu "načinili" svoje nego su isto tako uzeli tuđe. Ovo "of" u rečenici znači da je iz tima ljudi tog portala, čisto eto...Novinarstvo par excellence!

 

S tim da je izvjesno kako tu nitko nije ništa posudio jer su to ipak licencirane stock fotke koje da su "posuđene" bi imale watermark stranice na kojoj se prodaju...tako da ne razumijem čemu uopće takav izraz.

origin: mrxa
 
13 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Latz kaže...

A i to da je SLR bolji je isto topla voda, ali ovo je ipak pretjerano "2-3 MP DSLR fotoaparata!"..... 

Već sam se mislio posuti pepelom (i zbog navedenih godina, ali i zbog 2-3 mega pixela), kad ono ... bacih oko na moj prvi DSLR i viđ' vraga izišao u siječnju 2000-te i imao 3 mega pixela!!!

 

https://www.dpreview.com/products/fujifilm/slrs/fuji_s1

https://www.dpreview.com/reviews/fujis1pro

 

Ako netko ne vjeruje, mogu i koju fotku staviti. Za nevjerovati kako su oštre!

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 13:34 (Antiseptik).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Šta čekaš? Stavljaj!
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Ivan(4) kaže...
Antiseptik kaže...
...
I, da, sve te ultra-super-milijunmegapixela kamere u mobitelima se mogu sakriti ispred BILO kojeg pa i 15-20 godina starog 2-3 MP DSLR fotoaparata!

 Hajde da ne preterujemo... Ako se stvarno vratimo 20 godina unazad, dobijamo uređaje koji su u to vreme koštali mnogostruko više nego danas flagship telefon, imali mnogo manji set mogućnosti (ne mislim na to da je smartphone minijaturni kompjuter, već na recimo 4k video ili FullHD super slow motion) i pri tom fotografije nisu bile tako sjajne kao što možda pamtimo - evo galerije sa uzorcima jednog vrlo uspešnog modela - na prvi pogled izgledaju kao da su napravljene telefonom od 150€. 

Profi DSLR (pa i SLR) aparati su uvijek koštali puno novaca. Kad prevrtim, uvijek sam novo tijelo foto-aparata plačao isto. Uvijek se tu radilo o cifri od oko 2.000 eura. Kako prije 19 godina, tako i danas!

Zapravo, isto me uvijek koštala i radna stanica / komp. Naravno i ovdje je slučaj samo o "tijelu" (kućište, procesor il' dva, matična, i bejzik količina RAM-a) ... bez grafičke kartice i bez diskova ... pa čak i bez tipkovnice i miša (ako ne računam ono platično jeftinjara govno koje utrapi ekipa iz HP-a).

 

A o kvaliteti fotografija ne bih. Ona, naime, a mislim na kvalitetu, ne ovisi ni o modelu ni o modelu (uređaja & osobe) - nego o fotografu  

A i tu ima svega. Kao uostalom u svakoj profesiji.

Pis on ju, tu :P
13 godina
neaktivan
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

@mrxa1

Pa nije manipulacija Malezijskog odjela Samsunga jedini slučaj zavaravanja od strane Samsunga. I Samsung Brasil je imao slučaj podmetanja fotografija koje su navodeno selfy. I ne mora biti baš svaka reakcija tako žustra na svaku potencijalnu nepravilnost u tekstu. Opušteno nije se desilo ništa važno.

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Dex.pwn kaže...
Šta čekaš? Stavljaj!

Svakako, samo da ih pretražim & pronađem (nađoh od S2 Pro  .. iz lipnja 2003.).

A bit će da ću morati u dublje prekopavanje ... jer ih nemam na disku već negdje na CD-ima  

 

 

U međuvremenu, evo jedna od FujiFilm FinePix S2 Pro modela. Kao što rekoh, lipanj 2003. (model aparata je iz 2002.)!

I, da, za razliku od S1, koji ih je imao 3, S2 je ima 6 mega pixela! Ali fotke su bile isto kvalitetne i na jednom i na drugom. I poprilično oštre!

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 13:35 (Antiseptik).
16 godina
online
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Antiseptik kaže...
Ivan(4) kaže...
Antiseptik kaže...
...
I, da, sve te ultra-super-milijunmegapixela kamere u mobitelima se mogu sakriti ispred BILO kojeg pa i 15-20 godina starog 2-3 MP DSLR fotoaparata!

 Hajde da ne preterujemo... Ako se stvarno vratimo 20 godina unazad, dobijamo uređaje koji su u to vreme koštali mnogostruko više nego danas flagship telefon, imali mnogo manji set mogućnosti (ne mislim na to da je smartphone minijaturni kompjuter, već na recimo 4k video ili FullHD super slow motion) i pri tom fotografije nisu bile tako sjajne kao što možda pamtimo - evo galerije sa uzorcima jednog vrlo uspešnog modela - na prvi pogled izgledaju kao da su napravljene telefonom od 150€. 

Profi DSLR (pa i SLR) aparati su uvijek koštali puno novaca. Kad prevrtim, uvijek sam novo tijelo foto-aparata plačao isto. Uvijek se tu radilo o cifri od oko 2.000 eura. Kako prije 19 godina, tako i danas!

Zapravo, isto me uvijek koštala i radna stanica / komp. Naravno i ovdje je slučaj samo o "tijelu" (kućište, procesor il' dva, matična, i bejzik količina RAM-a) ... bez grafičke kartice i bez diskova ... pa čak i bez tipkovnice i miša (ako ne računam ono platično jeftinjara govno koje utrapi ekipa iz HP-a).

 

A o kvaliteti fotografija ne bih. Ona, naime, a mislim na kvalitetu, ne ovisi ni o modelu ni o modelu (uređaja & osobe) - nego o fotografu  

A i tu ima svega. Kao uostalom u svakoj profesiji.

 Nikon D1 nije koštao 2000€ nego $5000, a konkurencija mu je koštala još dvaput toliko.  A fotke su gadne. Mrtve boje, šum i, na većem broju snimaka, nedostatak oštrine čak i pri tako niskoj rezoluciji. Doduše, snimci su uglavnom napravljeni u zahtevnijim svetlosnim uslovima, ali čak ni oni dnevni nisu nešto.

A ako ćemo da relativizujemo pitanje kvaliteta fotografija (da je to pitanje fotografa, a ne aparata), onda se mobiteli nemaju čega sramiti, već samo poneki fotograf (recimo tip koji je sa gomilom skupe opreme, uključujući i blic u po letnjeg dana, jurio golubove po Veneciji i urezao mi se u pamćenje ).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

Evo jedna. Fotka je s prijelaska u novi milenij ... 2000-ta!

Fotoaparat FujiFilm FinePix S1 Pro. Haj-teč model, tek izišao te godine.

 

P.S.

Probao sam pogledati onu od S2 koju sam netom zakačio i prikazuje mi ju prilično sitno ... iako sam fotku stavio u velikoj rezoluciji !?! Mislim, gubi se smisao kurčenja ako se alat(ka) ne vidi 

 

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 13:37 (Antiseptik).
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Ivan(4) kaže...
Antiseptik kaže...
Ivan(4) kaže...
Antiseptik kaže...
...
I, da, sve te ultra-super-milijunmegapixela kamere u mobitelima se mogu sakriti ispred BILO kojeg pa i 15-20 godina starog 2-3 MP DSLR fotoaparata!

 Hajde da ne preterujemo... Ako se stvarno vratimo 20 godina unazad, dobijamo uređaje koji su u to vreme koštali mnogostruko više

Nikon D1 nije koštao 2000€ nego $5000, a konkurencija mu je koštala još dvaput toliko.  A fotke su gadne. Mrtve boje, šum i, na većem broju snimaka, nedostatak oštrine čak i pri tako niskoj rezoluciji. Doduše, snimci su uglavnom napravljeni u zahtevnijim svetlosnim uslovima, ali čak ni oni dnevni nisu nešto.

A ako ćemo da relativizujemo pitanje kvaliteta fotografija (da je to pitanje fotografa, a ne aparata), onda se mobiteli nemaju čega sramiti, već samo poneki fotograf (recimo tip koji je sa gomilom skupe opreme, uključujući i blic u po letnjeg dana, jurio golubove po Veneciji i urezao mi se u pamćenje ).

Zato nisam kupio Nikon (ni Canon) nego Fuji . A danas sam ih odjebucnuo sve i eto me na Olympusu.

A blic u po letnjeg dana - ima smisla. Samo da bi to skužio moraš se baviti fotografijom malo ozbiljnije.  Ne foliram se i ne kenjkam.

 

Meni je, zapravo, drago da svaka šuša (danas) može snimiti solidnu fotografiju. Ljudi tek onda vide koliki korak je potreban za slijedeći nivo. A to čak nema niti puno veze s (extra)skupom opremom.

Srećom za takve jer stiže nova ultra-super AI tehnologija koja će i od Karleuše napraviti Aretu 

 

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 13:39 (Antiseptik).
16 godina
online
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Antiseptik kaže...

A blic u po letnjeg dana - ima smisla. Samo da bi to skužio moraš se baviti fotografijom malo ozbiljnije.  Ne foliram se i ne kenjkam.

 Da mu bliži objekat ne bi bio previše taman naspravm svetle pozadine ili da ublaži senke? Ili ima nekih većih alhemičarskih tajni? Prvo je hteo da uslika izbliza neke sirote golubove, koje bi svaki put poplašio kad bi probao da im se približi (a rekao bih da mu to nije bila namera), a onda je slikao obližnju crkvu (kompletnu građevinu), sve sa blicem. Možda grešim, ali kompletno mi je delovao kao da ima višak entuzijazma (i opreme), ali da se ne snalazi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Ivan(4) kaže...
Antiseptik kaže...

A blic u po letnjeg dana - ima smisla. Samo da bi to skužio moraš se baviti fotografijom malo ozbiljnije.  Ne foliram se i ne kenjkam.

 Da mu bliži objekat ne bi bio previše taman naspravm svetle pozadine ili da ublaži senke? Ili ima nekih većih alhemičarskih tajni? Prvo je hteo da uslika izbliza neke sirote golubove, koje bi svaki put poplašio kad bi probao da im se približi (a rekao bih da mu to nije bila namera), a onda je slikao obližnju crkvu (kompletnu građevinu), sve sa blicem. Možda grešim, ali kompletno mi je delovao kao da ima višak entuzijazma (i opreme), ali da se ne snalazi.

Oke, vidim znaš. Povlačim riječ.

Lik je očito bio neki vonabi fotograf. Ili je samo bio bogati tatin sin koji je morao pokazati svu opremu. A kako kažeš, imalo se opreme i viška. 

Pis on ju, tu :P
15 godina
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

kad bi ti teleofonski nadrifotići bili doista ičemu (u profi smislu), (d)slr-i bi se prestali proizvoditi. ovo je rukavica u njušku: kladim se s bilo kime u što god hoćete da ću sa svojim canonon s5is s 8 MP načiniti (berem tehnički) bolju fotografiju (jednak motiv, radi usporedbe) nego s bilo kojim telefonom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

Zato je Miroslav Tichy popišao sve proizvođače foto-opreme koji su ikad postojali.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Ajar kaže...

kad bi ti teleofonski nadrifotići bili doista ičemu (u profi smislu), (d)slr-i bi se prestali proizvoditi. ovo je rukavica u njušku: kladim se s bilo kime u što god hoćete da ću sa svojim canonon s5is s 8 MP načiniti (berem tehnički) bolju fotografiju (jednak motiv, radi usporedbe) nego s bilo kojim telefonom. 

 Smijurija mi je rasprava phonecam vs dslr.

Obični point'n'shot, ako ima imalo naprednije mogućnosti podešavanja dere svaki mobitel. Mobitel je u prednosti samo što ima napredne algoritme i nove tehnologije, pa svaka šuša dobije pristojnu fotografiju.

 

Evo primjer fotografije običnim Canon powershot sx120is (iz 2009) koja je uploadana na FB koji ju je skršio, pa downloadana sa FB da bih je postavio ovdje (gdje će kvalitet biti još degradiran) - jbg, nije mi se dalo prekopavati po diskovima da tražim original.

[filesize 385 kb, 2048x1536 px]

morrisoN
7 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Antiseptik kaže...
Eh ti kradljivi i gadljivi kinezi.

Znači počeo je i BUG anti-kinesku kampanju. Baš sam se začudio kako su dugo izdržali.
Prošla su vremena kad smo bili neki faktor. Sad znamo samo virit iz šupka i pljuckat.

I, da, sve te ultra-super-milijunmegapixela kamere u mobitelima se mogu sakriti ispred BILO kojeg pa i 15-20 godina starog 2-3 MP DSLR fotoaparata!

 Hoces reci da je u redu da netko, vara, laze i krade ako ga ti simpatiziras?

15 godina
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Ivan(4) kaže...

 

 Hajde da ne preterujemo... Ako se stvarno vratimo 20 godina unazad, dobijamo uređaje koji su u to vreme koštali mnogostruko više nego danas flagship telefon, imali mnogo manji set mogućnosti (ne mislim na to da je smartphone minijaturni kompjuter, već na recimo 4k video ili FullHD super slow motion) i pri tom fotografije nisu bile tako sjajne kao što možda pamtimo - evo galerije sa uzorcima jednog vrlo uspešnog modela - na prvi pogled izgledaju kao da su napravljene telefonom od 150€. 

Ovo je kvalitetom, u najgorem slučaju, u rangu današnjih flagship mobitela.

K
16 godina
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Antiseptik kaže...
Dex.pwn kaže...
Šta čekaš? Stavljaj!

Svakako, samo da ih pretražim & pronađem (nađoh od S2 Pro  .. iz lipnja 2003.).

A bit će da ću morati u dublje prekopavanje ... jer ih nemam na disku već negdje na CD-ima  

 

 

U međuvremenu, evo jedna od FujiFilm FinePix S2 Pro modela. Kao što rekoh, lipanj 2003. (model aparata je iz 2002.)!

I, da, za razliku od S1, koji ih je imao 3, S2 je ima 6 mega pixela! Ali fotke su bile isto kvalitetne i na jednom i na drugom. I poprilično oštre!

Nemaš sreče, starac "Galaxy S2 sa 8mp podere te ko pas krpu fučkaj ga."

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/nokia-9-pureview-odgoden-zbog-problema-kamerom/264841.aspx?page=0&jumpto=5809808&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/kamere-smartfonima-rasprava/255401.aspx?page=60&jumpto=5811578&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

Opet ista priča SLR vs Telefon.

Pa da ponovim i podebljam: Nema tog telefona koji može primirisati SLR kameri. D u imenu je samo Digital. Možete i sa analognim 35mm SLR-om okinuti fotke i iste digitalizirati kroz neki od profi skenera namjenjen za tu radnju, pa opet dobijete 20-30 Mpx fotografije.

 

Pričati u SLR-u iz 1999-te i porediti sa telefonom 20 godina poslije od 150€ apsolutno nikakve veze: miješanje krušaka, jabuka pa i pegla, lokomotiva i mostova u isti koš.

Da, možemo pričati ali na ovakav način: "Bio sam u brzom vozu i vozio sam se preko mosta dok sam bio u shopingu kupujući novu peglu i jabuke i kruške za voćnu salatu".

 

D1 izašao kad: 1999-te. Kakve smo telefone imali?! Ne znam Ali moji SonyEricsson P910 izašao je 2004-te i imao je VGA kamericu.

Napredak je naravno kroz dvije decenije vidljiv u svemu, na telefonima malo stagnira zadnjih 2 godine, ali DSLR-ovi pomjeraju granice što je prije jednu deceniju bilo naučna fantastika.

Okidanje sa D850 na ISO 12.800 bilo je, kao što rekoh, baš naučna fantastika prije 15-tak godina. Imao sam i profesionalni Olympus E-10 (bridge) predstavljen 2001, pa tko želi da vidi kakve je fotografije taj Oly pravio nek se zaputi na dopro poznatu adresu Dpreview.

 

Ne znam koliko treba imati mozga da se porede stakla veličine zrna riže na mobitelu porede sa skoro 1,5 kg Nikonom AF-S 70-200mm F2.8E FL ED VR.

 

Ta priča o dostizanju kamera unutar telefona na razini DSLR-ova može držati vodu samo kod juzera koji nisu niakda imali niti jedan fotoaparat a počeli su slikati fotografije dolaskom kamera unutar telefona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

pravi fotograf će s nokiom 3310 napravit bolju fotografiju nego neznalica s fotićem od 2000$. i tu sve usporedbe padaju u vodu. dslr je nesumnjivo bolji i kak kolega veli miješanje krušaka i lokomotiva, međutim badava navođenje iso-a, ekspozicije, fokusa, ovoonog, kad je na kraju dana sama fotografija ta koja čini razliku. tu fotografiju slika ruka i oko, fotić je samo oruđe.

poput ekipe koja misli da će s bajkom od 3000 eura lakše stići na sljeme u odnosu na pevecikl za 100, a nije u stanju shvatiti da je konjska snaga u nogama ta koja čini razliku.

i nakraju krajeva i početku početaka, kamere na mobitelima nitko ozbiljan niti neozbiljan ne shvaća kao konkurenciju profi i poluprofi opremi. osim ekipa koja će za neku dobru fotografiju reći da je genijalna dok u exifu ne vidi ime fotića samsung galaxy s9, tad to postaje smeće i "slušaj vamo mali, moj dslr je bolji od mobača kojegod cijene, hurrdurr".

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

O boze, kako se ljudi propeli na zadnje noge. Mislim da ste potpuno omashili ceo fudbal!

 

Point fotkanja mobilnim je da se ufati duck face, kut na kojem se ne vidi morz, kojim se moze kropati-

ono, ko jakova i bok. kakve lece, objektivi, filtri, osjetljivost. Ko da ljude briga. Najvazniji im je motiv -

oni sami, neka zivina, neko dete, dikpik i bok. Ako si na odmoru, jos i ako moze zalazak nafatat.

Nista romanticnije nego kad netko isuce nekakav i-monster tablet i njime slika. Zalazak.

 

Btw. neki dan sam na plazi iz mora gledao kako se dvije djevojke namjestaju pri slikanju - ova

vicnija pokazuje "modelu" kako ispruziti ruke vise glave, jednu poviti i uhvatiti drugu u laktu, onako carefree.

E onda sam ja iz mora poceo hvatati iste poze.

 

Carski sam se zabavio...

 

Na kraju, imaju pravo. Na putovanja mi se sve manje mili vuci veliki SLR, cak i samo s onim jednim "univerzalnom"

18-300 objektivom. Otkako sam jedan cijeli koncert frendov koncert snimio "iz ruke" u 4k malim lumixom gx80 (2x stabilzator)-

vise i ne iskam. i da, kad nemas nis drugo, savrseno ce posluziti i mob. ako nemas osjecaj i oko, nece ti pomoci

ni hasselblad.

Vidju npr. Olega; Sony i udri po HDR-u - ta knjige izdo!

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
najbolji foto je onaj koji ti je pri ruci....samo kod smartphona si pritom ipak ograničen...u pogledu tehničkog aspekta....za umjetničku fotografiju (ovisno o motivu)...može bilo što...što bilježi fotone

a da ne spominjemo objektive...."obično staklo" skuplje nego cili novi flagship smartphone
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama

"Obicna" stakla imas vec od 100€ koja daju vrhunske fotke s dslr-om, flagship mobitel kosta 10x vise, nesto si ti pobrkao.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 20:48 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei opet manipulira s DSLR fotografijama
Ajar kaže...

kad bi ti teleofonski nadrifotići bili doista ičemu (u profi smislu), (d)slr-i bi se prestali proizvoditi. ovo je rukavica u njušku: kladim se s bilo kime u što god hoćete da ću sa svojim canonon s5is s 8 MP načiniti (berem tehnički) bolju fotografiju (jednak motiv, radi usporedbe) nego s bilo kojim telefonom. 

 Potpuno se slažem. Meni je fotić na mobitelu samo krajnje sredstvo, ako nemam svoj DSLR pri ruci, inače mobić nema šanse. Čak je i moj mali Sony fotoaparat sa 8MP jači i kvalitetniji od bilo kojega kojega sam vidio na mobitelima. Moji u školi su stalno trubili, što se zajebavam sa velikim aparatom kada imamo dobre mobitele. Jednom sam napravio po njihovom i onda su rekli kako ipak više vole moje slike napravljene pravim aparatom. A njihove manipulacije sa slikama snimljene DSLR-om su već viđena stvar. Nije baš po propisima, ali j...i ga, nešto mora prodati te silne mobitele.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 21:20 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice