Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK

poruka: 90
|
čitano: 19.279
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK".
14 godina
offline
Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK

OK, a zašto onda ja ne smijem koristiti kao Rvat, katol'k, ANdroid Auto od tog isto Googleta, nisma Švabo, ali nisma ni Kinez?!?

 

Onda mi Hawajčev OS koji mi nudi korištenje .APK kojeg skinem s bio kojeh mirrora (kao i rečeni Android Auto) zvuči sasvim OK...

 

ako ne zaseru svoji bloatwareom (tj. ak skopčaju da su pravila igre za Kineze i sve nas druge ipak drugačija), ja ću ga isprobati, čak i na nekom ne-Hawajac Android smartphoneu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
andrijam kaže...

Dok su u Europi još uvijek brisali guzicu smokvinim listom, u Kini su proizvodili oružije od visoko kvalitetnog čelika. 

Nemojte to nikad zaboraviti.

I ne samo to. Imali su barut prije svih.

 

No, postoji još jedna činjenica koju stalno treba imati na umu:

 

Svaki peti stanovnik svijeta je Kinez.

 

Znači: Amerikanac, Rus, Nijemac, Hrvat, Bosanac, Kinez, Enflez, Francuz, Italijan, Japanac, Kinez, Egipćanin, Kanađanin, Škot, Nizozemac, Kinez, ...

 

Sad, sami izvucite zaključak ko će naje8ati iz ove šTrump(f)ove gluperije.

morrisoN
5 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
ante_etna kaže...
....

 2.  Jedno je disati zrak, drugo je dragovoljno trgovati bez ičije prisile. Idi, reci Amerikancima da ne može to tako, zašto su navalili s "braćom" Kinezima tolike poslove raditi, a mi? S nama ništa?

 

....

 Ne nuzno. Ako ti opljačkaš banku i sa tim novcem otvoriš firmu. Ako ja poslujem sa tom firmom kojoj je vlasnik kriminalac ne znači da ja činim krivično djelo..... 

14 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
morrisoN kaže...
andrijam kaže...

Dok su u Europi još uvijek brisali guzicu smokvinim listom, u Kini su proizvodili oružije od visoko kvalitetnog čelika. 

Nemojte to nikad zaboraviti.

I ne samo to. Imali su barut prije svih.

 

No, postoji još jedna činjenica koju stalno treba imati na umu:

 

Svaki peti stanovnik svijeta je Kinez.

 

Znači: Amerikanac, Rus, Nijemac, Hrvat, Bosanac, Kinez, Enflez, Francuz, Italijan, Japanac, Kinez, Egipćanin, Kanađanin, Škot, Nizozemac, Kinez, ...

 

Sad, sami izvucite zaključak ko će naje8ati iz ove šTrump(f)ove gluperije.

 Da prisnažim (krasna rječca):

 

njuška_average_Joea_pardon_Wanga

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
LudaRajcica kaže...

Ti ocito nisi ucio, nisi puno naucio a usput nisi ni bistar kada ove kockice nosas na IT forumu :)

 Prijateljima drago, a budala pati.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
15 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Stric_Jura kaže...
morrisoN kaže...
andrijam kaže...

Dok su u Europi još uvijek brisali guzicu smokvinim listom, u Kini su proizvodili oružije od visoko kvalitetnog čelika. 

Nemojte to nikad zaboraviti.

I ne samo to. Imali su barut prije svih.

 

No, postoji još jedna činjenica koju stalno treba imati na umu:

 

Svaki peti stanovnik svijeta je Kinez.

 

Znači: Amerikanac, Rus, Nijemac, Hrvat, Bosanac, Kinez, Enflez, Francuz, Italijan, Japanac, Kinez, Egipćanin, Kanađanin, Škot, Nizozemac, Kinez, ...

 

Sad, sami izvucite zaključak ko će naje8ati iz ove šTrump(f)ove gluperije.

 Da prisnažim (krasna rječca):

 

njuška_average_Joea_pardon_Wanga

 

morrisoN
12 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Posmatrač kaže...
ante_etna kaže...
....

 2.  Jedno je disati zrak, drugo je dragovoljno trgovati bez ičije prisile. Idi, reci Amerikancima da ne može to tako, zašto su navalili s "braćom" Kinezima tolike poslove raditi, a mi? S nama ništa?

....

 Ne nuzno. Ako ti opljačkaš banku i sa tim novcem otvoriš firmu. Ako ja poslujem sa tom firmom kojoj je vlasnik kriminalac ne znači da ja činim krivično djelo..... 

 

Ne razumijem. Benigni i beznačajni komentar na forumu je "slika društva", a bilijunski, konkretni poslovi s kriminalcima nisu bitni i ne odaju sliku ničega. Ako samim Amerikancima u većini slučajeva Kinezi nisu problem, na druge zemlje šalju nosače, a s Kinezima (kradljivcima) se uglavom rukuju uz osmijeh i sklapaju poslove vrijedne milijarde, tko onda tu prodaje mater za lovu?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Sve je to krinka sto ameri navode kao razlog. Prava istina je da su se opako poceli bojati kine kao ekonomskog takmioca na svjetskom trzistu, a posto u svom stilu ne mogu poslati vojsku i izmisliti rat, onda krecu u ovakve prljave igre. Dugogodisnja điberska praksa smanjivanja troskova proizvodnje preko jeftine kineske radne snage im se odbija o glavu. Jer su upucali ogromnu kolicinu love u Kinu i kao nus produkt joj zapravo pomogli da se razvije. Plus to sto zapravo u trgovini nikoga ne trebaju i ne mogu im se nabiti klasicne sankcije na uvoz, izvoz. Po ljudstvu veliki kao tri amerike, cine ogromno trziste i mogu trgovati među sobom. A da ne pricam koliku stetu mogu nanjeti da pocnu americkim firmama u svojoj zemlji nabijati sankcije. Samo da appleu zabrane prodaju iphonea u kini, ovi bi propali za tjedan dana, posto apple najveci broj svojih telefona proda upravo u Kini. Polako ali sigurno ce Ameri morat prihvatiti da je u igri novi ekonomski igrac kojeg su slucajno sami stvorili.
 
8 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
ante_etna kaže...
Posmatrač kaže...
ante_etna kaže...
....

 2.  Jedno je disati zrak, drugo je dragovoljno trgovati bez ičije prisile. Idi, reci Amerikancima da ne može to tako, zašto su navalili s "braćom" Kinezima tolike poslove raditi, a mi? S nama ništa?

....

 Ne nuzno. Ako ti opljačkaš banku i sa tim novcem otvoriš firmu. Ako ja poslujem sa tom firmom kojoj je vlasnik kriminalac ne znači da ja činim krivično djelo..... 

 

Ne razumijem. Benigni i beznačajni komentar na forumu je "slika društva", a bilijunski, konkretni poslovi s kriminalcima nisu bitni i ne odaju sliku ničega. Ako samim Amerikancima u većini slučajeva Kinezi nisu problem, na druge zemlje šalju nosače, a s Kinezima (kradljivcima) se uglavom rukuju uz osmijeh i sklapaju poslove vrijedne milijarde, tko onda tu prodaje mater za lovu?

 Pa vise manje svi mocnici/kompanije, s time da se kmetovima porucuje mozete i vi biti uspjesni ako kradete, varate i sl. I onda to drustvo prihvati kao normalnu stvar. Psihopatizacija za pocetnike. 

5 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
ante_etna kaže...
Posmatrač kaže...
ante_etna kaže...
....

 2.  Jedno je disati zrak, drugo je dragovoljno trgovati bez ičije prisile. Idi, reci Amerikancima da ne može to tako, zašto su navalili s "braćom" Kinezima tolike poslove raditi, a mi? S nama ništa?

....

 Ne nuzno. Ako ti opljačkaš banku i sa tim novcem otvoriš firmu. Ako ja poslujem sa tom firmom kojoj je vlasnik kriminalac ne znači da ja činim krivično djelo..... 

 

Ne razumijem. Benigni i beznačajni komentar na forumu je "slika društva", a bilijunski, konkretni poslovi s kriminalcima nisu bitni i ne odaju sliku ničega. Ako samim Amerikancima u većini slučajeva Kinezi nisu problem, na druge zemlje šalju nosače, a s Kinezima (kradljivcima) se uglavom rukuju uz osmijeh i sklapaju poslove vrijedne milijarde, tko onda tu prodaje mater za lovu?

 Ja ne pričam o moralu vec da poslovanje sa kriminalcem ne znaci automatski krivicno djelo. Ti kao gradjanin ne znas niti moras znati da je neko kriminalac ili ne...

12 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Posmatrač kaže...

 Ja ne pričam o moralu vec da poslovanje sa kriminalcem ne znaci automatski krivicno djelo. Ti kao gradjanin ne znas niti moras znati da je neko kriminalac ili ne...

 

To znam. U temi se više manje i provlači moral. U međunarodnoj politici i trgovini ne postoji krivično djelo nego nosači aviona, nafta i lova.

7 godina
offline
Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK

alternativa bez google uplitanja i snoopanja sa kompatibilnosti sa androidom i iOS-om i usput pun k brža 

https://www.digitalphablet.com/huawei-new-os-hongmeng-60-times-faster-than-android/

 

nemam problema sa time :)

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Jura iz druge galaksije kaže...
LudaRajcica kaže...

Ti ocito nisi ucio, nisi puno naucio a usput nisi ni bistar kada ove kockice nosas na IT forumu :)

 Prijateljima drago, a budala pati.

 neka pati koga smeta Hrvatska je po korumpiranosti (kockoglavi) prvak svijeta!!! :D

15 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Stric_Jura kaže...

 

kopiranje je najiskreniji oblik laskanja...

 

 

 računa li se u to i citiranje (kopiranje, makar i djelomice) tuđeg posta prije otpovrnuća? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK

Sretno HUAWEI !! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 13:52 (W2000).
 
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
ima sve ostaje android kompatibilnost sa androidom samo će trebat instalirat neće dolazit na uređaju
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
CrniPero kaže...

alternativa bez google uplitanja i snoopanja sa kompatibilnosti sa androidom i iOS-om i usput pun k brža 

https://www.digitalphablet.com/huawei-new-os-hongmeng-60-times-faster-than-android/

 

nemam problema sa time :)

 Što nemogu ovakvih droljastih članaka, tačno popizditis dobije čovjek od ovakvih budalaština.

 

Osim u naslovu, nigdje više u tekstu ne piše da je 60 puta brži od Androida. Jedino oko brzine se na neki indirektan način odnosi ovaj dio teksta:

 

We’re still unsure as we didn’t get any UI/UX of their new OS so right now it is not the perfect time to comment on it. But after listening to a number of conferences done by Huawei past week, we’re sure that this new Operating System Hongmeng is indeed that can shake the foundations of Android.

 

Mislim, želim im svu sreću, da i bude 60 puta brži/bolji da budu ravnopravni partneri itd, no ovakav način širenja glasina po netu je stvarno previše. Moja nervoza je više usmjerena na pisanje ovakvih članaka i širenje neistina nego na Huawei. Inače žena ima Huawei Ascend G630 star oko 5 godina, nepoderiv telefon, čak mu ni dijete ništa ne može, dok moj Iphone 5C veće gecrkt...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Jura iz druge galaksije kaže...
MasterOfDisaster kaže...

E onda su sve veće kompanije lopovčine na kvadrat i to bez iznimke. Nisam nigdje rekao da mi je Huawei uzor, jer uzor mi može biti samo neka osoba, a ne neka kompanija, čisto informacije radi. Inače, ne razumjem jal zapada zbog uspijeha na globalnoj razini jedne kineske kompanije, koja je stvarno nastala od ničega i mukom stvarana 32 godine. Divili se mi ili ne, Huawei je čuda napravio do dana današnjeg i na tome mu treba čestitati, k tome sada se cijeli svijet okrenuo protiv njih iz čistog razloga jer ih je počeo ugrožavati tržišno i ekonomski, a ne špijunski (jer bi inače odavno izložili svoje dokaze i uništili ih tržišno), jer to već i ptice na grani znaju.

 Tuđim lopovlukom ne možeš opravdavati svoj. A uzor takvima je osnivač ove tobože "ugledne" kompanije. Nastale reverznim inženjeringom američkih inovacija i patenata. Što se krivo rodi vremenom se ne ispravlja.

Industrijska špijunaža je normalni dio biznisa, ameri su prvaci u tome i sve kaj imaju mogu zahvaliti ratovima i otimanju, da pred kraj 2. Svjetskog rata kad su skužili da Staljin ne kani stati, nisu podvili repove ko prave siledžije i kukavice i pootimali hitlerove doktore, znanstvenike i inženjere i sva njihova dostignuća danas bi USA bila goli ku**c a ne velesila. Sva njihova pamet je uvozna. 

Huawei nije nazovi-firma koju je tam neki Ching sklepal od četri kolca i komada pleha iza kuće. 


Trust me, I'm a Jedi!
8 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
morrisoN kaže...
andrijam kaže...

Dok su u Europi još uvijek brisali guzicu smokvinim listom, u Kini su proizvodili oružije od visoko kvalitetnog čelika. 

Nemojte to nikad zaboraviti.

 

Svaki peti stanovnik svijeta je Kinez.

 

 mislis na drzavljane NR Kine,jer nisu svi tamo kinezi, zvanicno rezim priznaje 56 naroda od kojih  bi  se mnogi odcijepili od drzave Kine i ne simpatisu rezim ali ga trpe da ne bi zavrsili u konc logorima kao Ujguri ili kao tibetanci atrakcija za turiste poput zivotinja u zoo!

 

A sto se tice napretka ,bilo nekada , bas kao i muslimanski Bliski Istok,Srednja Azija,sjeverna Afrika kao  multinacionalna,tolerantna,napredna civilizacija u srednjem vijeku kad su se  europljani tusirali samo kad pokisnu,Timbuktu u danasnjem Maliju bio je nekada  univerzitetsko srediste  ,a  danas sve te regije  su jedna primitivna mentalno zaostala u vjerskom praznovjerju ,,vukojebina,,  ! Poput jugoistocne europe ! A sto je nekada bila anticka grcka !Nemojte to nikad zaboraviti !

 

 

 

 

 

 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 14:59 (warhammer).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
LudaRajcica kaže...

 neka pati koga smeta Hrvatska je po korumpiranosti (kockoglavi) prvak svijeta!!! :D

 Dobro jutro domaćine, prošlo je podne.

 

ITman kaže...

Industrijska špijunaža je normalni dio biznisa, ameri su prvaci u tome i sve kaj imaju mogu zahvaliti ratovima i otimanju, da pred kraj 2. Svjetskog rata kad su skužili da Staljin ne kani stati, nisu podvili repove ko prave siledžije i kukavice i pootimali hitlerove doktore, znanstvenike i inženjere i sva njihova dostignuća danas bi USA bila goli ku**c a ne velesila. Sva njihova pamet je uvozna. 

Huawei nije nazovi-firma koju je tam neki Ching sklepal od četri kolca i komada pleha iza kuće. 


 Daj popij terapiju prije pisanja ovakvih bedastoća. Staljin razmontirao sve tvornice iz istočne Europe, prevezao u SSSR. Isto je koristio njemačke znanstvenike, samo skrivajući to kao zmija noge. A ovo da su Ameri podvili rep lijep je primjer propala blokada Berlina od strane tvog voljenog krvoloka. Jer u tom je momentu jedino Amer imao atomsku bombu i koliko kod bio Staljin ideologijom zasljepljena komunjara azijskog tipa znao je da će fasovati ako nešto pokuša.

 

A Huawei nije firma nastala u garaži. To bi, kako kod skromno zvučalo, bilo itekako poštenije. Već od strane kineskog oficira koji je dobio zadatak da kradući tuđe intelektualno vlasništvo napravi nešto jer inače ne bi izvukao živu glavu. Zna što bi ga slijedilo da je omašio: strijeljanje te prodaja njegovih organa. Kao što i dan danas ta vlast radi sa onima koje proglase neprijateljima.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
14 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -

Nema ni potrebe već se Huawei vraća na liste pojedinih američkih partnera

15 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Jura iz druge galaksije kaže...

 prodaja njegovih organa. Kao što i dan danas ta vlast radi sa onima koje proglase neprijateljima.

 ajde, bar organa ima dovoljno, nisu više tak skupi a i originalni su kineski (njihov proizvod s oznakom "izvorno kinesko" i "čajna superbrandz"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
ITman kaže...

Industrijska špijunaža je normalni dio biznisa, ameri su prvaci u tome i sve kaj imaju mogu zahvaliti ratovima i otimanju, da pred kraj 2. Svjetskog rata kad su skužili da Staljin ne kani stati, nisu podvili repove ko prave siledžije i kukavice i pootimali hitlerove doktore, znanstvenike i inženjere i sva njihova dostignuća danas bi USA bila goli ku**c a ne velesila. Sva njihova pamet je uvozna. 

Huawei nije nazovi-firma koju je tam neki Ching sklepal od četri kolca i komada pleha iza kuće. 


 zašto se spominju njemački inženjeri a ne sva sila znanstvenika židovskog i inog porijekla koja je u USA pobjegla prije rata... btw. ameri nisu pravili razliku, smeltali su pot nadarenih izbjeglica, i danas to rade... danas imaju vrlo jadno školstvo za raju i ekstra, ultra za imućne i nekolicinu nadarenih... amerika je raj za novac i pakao za sirotinju, skandinavske zemlje su zemlje budućnosti krojene za ljude a ne psihopate koji će pregaziti rođenu majku i za to biti nagrađeni sa još para, manjim porezima i reklamnim spotovima...

americi je bitno praviš li pare, možeš poubijati milijune samo pazi na rječnik i da ti kurve ne pričaju previše

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 16:53 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
kingofthenight kaže...

Ako Microsoft nije uspjeo sa Windows Phonom, nece ni Huawei.

 

Ako nemas Google Mape, gMail, Whatsap, Instagram, Viber, Chrome... OS ti je osuden na propast

 Donekle si u pravu. Al ovdje se priča o Kinezima. Oni će sigurno uspjeti.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK

Svasta se da u kometarima procitat...

 

Ne, ARK OS nece pokretati iOS aplikacije, jer je to tehnicki i legalno nemoguce. iOS prilikom bootanja radi provjeru samog hardvera, serijskog broja, digitalnih potpisa itd. i ne moze se vrtiti u virtualizaciji bez znacajnijeg modificiranja/hakiranja sustava.

A takvo sto Huawei, cak i kad bi tehnicki mogao, s legalne strane ne smije raditi.

 

Da, ARK OS ce moci pokretati Android aplikacije, ali koliko mu to znaci kad nece imati Google Play kao glavni izvor Android aplikacija? ARK OS moze imati svoju trgovinu, ali u njoj LEGALNO moze imati aplikacije samo one koje developeri objave u toj trgovini. Dakle trebalo bi sve developere natjerati da objave aplikacije na njihovu novu trgovinu. I ne samo objave, vec i prilagode. Jer ako app koristi neki od Google servisa, kao sto su Google Maps ili Vision AI, to nece moci raditi na ARK OS-u.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 17:00 (ivoleko).
 
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK

Volio bi da Huawei nešto i napravi jer Google je postao čudovište.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
gil kaže...

Volio bi da Huawei nešto i napravi jer Google je postao čudovište.

A tko nije postao čudovište ?!?! 

 

Budimo realni, SONY ima toliko proizvodni portfolio da mu ne vidiš niti početka niti kraja recimo, pa kada pogledam YAMAHA brend, pa što sve oni pak delaju?!?! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se - ARK

Operacijski? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
ante_etna kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja ne pričam o moralu vec da poslovanje sa kriminalcem ne znaci automatski krivicno djelo. Ti kao gradjanin ne znas niti moras znati da je neko kriminalac ili ne...

 

To znam. U temi se više manje i provlači moral. U međunarodnoj politici i trgovini ne postoji krivično djelo nego nosači aviona, nafta i lova.

 U međunarodnoj politici i trgovini ne postoji moral vec samo profit...

12 godina
offline
Re: Huaweijev zamjenski OS za Android zvat će se -
Posmatrač kaže...
ante_etna kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja ne pričam o moralu vec da poslovanje sa kriminalcem ne znaci automatski krivicno djelo. Ti kao gradjanin ne znas niti moras znati da je neko kriminalac ili ne...

 

To znam. U temi se više manje i provlači moral. U međunarodnoj politici i trgovini ne postoji krivično djelo nego nosači aviona, nafta i lova.

 U međunarodnoj politici i trgovini ne postoji moral vec samo profit...

 I to znam. Samo ne znam zašto to pišeš meni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice