HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i praće

poruka: 9
|
čitano: 3.637
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i praće".
16 godina
offline
HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i praće

Do prije godinu dana sam redovito putovao vlakom. Praćenje vlakova u realnom vremenu radi super ako vlak ide na vrijeme ili kasni do nekoliko minuta. Ako kasni više, onda aplikacija nema smisla jer i dalje pokazuje da vlak dolazi na vrijeme, iako ne dolazi. Naravno, to nije problem same aplikacije, već podataka koji joj se serviraju.

Ako se u to u međuvremenu promijenilo, onda je to jako dobrodošla promjena.

www.petvolta.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i praće

Bilo bi lijepo kada bi se sjetili da postoje i iOS korisnici. Aplikacija za android je dostupna od 2019. godine, za iOS do danas - ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i p
mogu li kolege pomoći kad da idem...dal da putovanje traje 31.5h ili 28.3h
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i praće

Očito je veliki problem i mudrost brojnoj ekipi u strukturi HŽa ubaciti u Lokomotivu, službeni mobitel koji bi slao trenutnu lokaciju i brzinu vlaka da bi se moglo pratiti za koliko dolazi na neku stanicu.

Ili u biti oni ne žele da se vide koliko brzo ide ili kasni ahahahaha

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i p
Mislim da ni CIA ne moze pratiti taj vozni red
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i praće

hahahahahahahahahaha

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i p
HCMAA kaže...
mogu li kolege pomoći kad da idem...dal da putovanje traje 31.5h ili 28.3h

 

Ovo zapravo nije niti toliko tužno koliko je smiješno i apsurdno.

Mislim da se svi možemo složiti da je brzina od 10 km/h na biciklu spora. Udaljenost Rijeka - Šibenik po državnoj cesti D8 (Jadranska magistrala) iznosi 277 km, što znači da bi pri brzini od 10 km/h prešli tu udaljenost za 27 sati i 42 minute.

Magia Posthuma
15 godina
offline
Re: HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i p
bus kaže...

Očito je veliki problem i mudrost brojnoj ekipi u strukturi HŽa ubaciti u Lokomotivu, službeni mobitel koji bi slao trenutnu lokaciju i brzinu vlaka da bi se moglo pratiti za koliko dolazi na neku stanicu.

Ili u biti oni ne žele da se vide koliko brzo ide ili kasni ahahahaha

 Ali puno je kompliciranije od toga. 

Vrijeme dolaska ne slijedi direktno iz brzine kretanja vlaka i lokacije.

Morao bi imati algoritam poput google maps za izračun dolaska na odredište ovisno o prosječnim brzinama, dopuštenim brzinama, radovima na putu itd.

Ako je vlak kasnio na određenu stanicu 10 minuta, ne znači da će i na iduću stanicu kasniti 10 minuta jer ne znaš da lije propustio prozor slobodne pruge s jednim kolosjekom pa dolaze drugi vlakovi. A što ako se skretnica zaglavila, otkud znaš da li je to jednu minutu ili 20 minuta kašnjenje. Ili se lokomotiva pokvarila. Kako ćeš znati koliko kasni?

Ne znam ništa o vlakovima, ali pretpostavljam da imaju neki način praćenja vlakova već sada jer moraju osigurati da se vlakovi ne sudaraju i to im u biti dosta dobro ide.

Usput, čini mi se loše da jedan strojovođa koji zaboravi kliknuti nešto u aplikaciji izazove pomutnju među putnicima kad ga kolega dođe zamijeniti. Taj sustav mora biti profesionalniji.

Inače, vjerojatno bi Google mogao to izvesti samo sa praćenjem prometa koji kao što prati cestovni promet.

13 godina
offline
HŽPP Planer - detaljan pregled voznog reda i praće

Ovo samo govori o duhu današnjeg vremena, u kakvom svijetu živimo. Nije važno kako stvari izgledaju uživo, bitno je imati dobar web, aplikaciju i fejs i tviter.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice