Ideje za geekovski Božić

poruka: 29
|
čitano: 8.442
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ideje za geekovski Božić".
15 godina
offline
Ideje za geekovski Božić

Pravi "geek" nije zaluđen vjerskom ideologijom, tako da bi ovo trebale biti ideje za "geekovsku" Novu godinu, a ne za Božić.

Moj PC  
3 15 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje za geekovski Božić

A tko to određuje što je "pravi geek" Kominterna?

 

13 godina
offline
Ideje za geekovski Božić

Moram priznati, ugodno sam iznenađen prijedlozima gamerskih stolica, ona bijela je tu ipak nekako malo više favorit barem meni! 

Ugodno sam iznenađen i prijedlozima miševa, Logitech je oduvijek radio dobre mišeke! 

 

Zasovoljan sam i ostatkom ponude, makar, moglo se u business segmentu malo i protegnuti sa "kvalitetom" prijedloga, čitaj višljom cijenom. 

Jedino što smatram da je "pofalilo", to je recimo volana za voziti utrke, ili čak i onih kompleta sa sjedalicama i volanima kada se vozi koja igrica, i kada bih mogao, sebi bih prvo to poklonio, radije nego išta , koliko sam baš skroman. 

Obzirom su cijene u rangu do oko 10.000.00 kuna, mogao je tu biti i kakav gamerski stol, pogotovu što ga onaj NAŠ dečko radi, siguran sam da bi ga većina kolega forumaša htjela za ovaj Božić pod bor?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Bas pristupacni bozicni pokloni..
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
ATJLučko kaže...
Jedino što smatram da je "pofalilo", to je recimo volana za voziti utrke, ili čak i onih kompleta sa sjedalicama i volanima kada se vozi koja igrica, i kada bih mogao, sebi bih prvo to poklonio, radije nego išta , koliko sam baš skroman.

 J* ga ti, ATJ, pa sad je bio Black Friday... https://www.bug.hr/forum/post/ostalo/black-friday-2017/5533986.aspx

 

Ajde kupuj nešto pa da se rejsujemo

16 godina
offline
Ideje za geekovski Božić

Zašto predlažete ljudima da kupuju dronove i snimaju iz zraka?

 

U RH je zabranjeno snimanje iz zraka bez dozvole, pa čak i vlastitog dvorišta, a kamoli susjedovog, kazne su ogromne i idu do 25 000kn.

 

Hrpa ljudi to ne zna i mogli bi se dovesti u gadnu situaciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 13:15 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Ideje za geekovski Božić

a jebga. ja slavim samo šintoistički i budistički božić tako da ... no kupim svašta kad sam pri lovi (što nije prečesto; izgleda da izlučujem nekakav repelent za nofce). najčešće za majmunovo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Lako za geekove i njihove poklone ali mene uvijek hvata jeza jer ne znam šta kupiti boljoj polovici. Nisam baš siguran da će znati cijeniti novi laptop ili dron. Parfeme i krpice sam već ispucao prethodnih blagdana. Ko preživi, pričat će.
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Mirko935 kaže...

 J* ga ti, ATJ, pa sad je bio Black Friday... https://www.bug.hr/forum/post/ostalo/black-friday-2017/5533986.aspx

 

Ajde kupuj nešto pa da se rejsujemo

 Jel igraš još Race room?

Stavio sam si na to do listu kad uhvatim vremena i kad neki volanček upiknem da nabacimo neku forumsku ligu kad nam i ATJ nabavi volanček.

Ali otom potom, sad sam u striktnom šparanju da sredim kuću.

Piši podsjetnik.

(race room  mi jedini po videima miriše na old school, sve ovo ostalo je moderno izdrkavanje)

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Ajar kaže...

a jebga. ja slavim samo šintoistički i budistički božić tako da ... no kupim svašta kad sam pri lovi (što nije prečesto; izgleda da izlučujem nekakav repelent za nofce). najčešće za majmunovo. 

Ja sam tu negdje još prije petnaest godina završil napredni tečaj "Agresivnog Odbožičavanja".Sad više nema nikakvih problema, u ovo doba meni je isto kao recimo atmosfera tri dana prije praznika rada.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
fer-de-lance kaže...
Mirko935 kaže...

 J* ga ti, ATJ, pa sad je bio Black Friday... https://www.bug.hr/forum/post/ostalo/black-friday-2017/5533986.aspx

 

Ajde kupuj nešto pa da se rejsujemo

 Jel igraš još Race room?

Stavio sam si na to do listu kad uhvatim vremena i kad neki volanček upiknem da nabacimo neku forumsku ligu kad nam i ATJ nabavi volanček.

Ali otom potom, sad sam u striktnom šparanju da sredim kuću.

Piši podsjetnik.

(race room  mi jedini po videima miriše na old school, sve ovo ostalo je moderno izdrkavanje)

Naravno, pa tek sam počeo prije mjesec-dva nakon mnogogodišnje pauze od simovanja. Čak sam tu i tamo dobar  http://game.raceroom.com/competitions/759/leaderboard

 

Nadam se da će se stvarno u nekom trenu naći nekakva ekipa za rejsove da ne vozim samo ove kompetišne protiv samog sebe  Imam još jednog frenda koji igra, kad ti i ATJ nabavite volane već nas je četvero.

 

Slažem se za Raceroom, probao sam AC ali mi nikako nije sjeo. PC2 je isto navodno dobar, možda i to razmotrim malo kad bude viška vremena.

7 godina
protjeran
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
BMT kaže...

Pravi "geek" nije zaluđen vjerskom ideologijom, tako da bi ovo trebale biti ideje za "geekovsku" Novu godinu, a ne za Božić.

 ovo je najgluplji komentar ikad procitan

 

kad je pravom geeku nova godina? po kojem kalendaru slavi novu godinu?

 

 

7 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Mirko935 kaže...

Naravno, pa tek sam počeo prije mjesec-dva nakon mnogogodišnje pauze od simovanja. Čak sam tu i tamo dobar  http://game.raceroom.com/competitions/759/leaderboard

 

Nadam se da će se stvarno u nekom trenu naći nekakva ekipa za rejsove da ne vozim samo ove kompetišne protiv samog sebe  Imam još jednog frenda koji igra, kad ti i ATJ nabavite volane već nas je četvero.

 

Slažem se za Raceroom, probao sam AC ali mi nikako nije sjeo. PC2 je isto navodno dobar, možda i to razmotrim malo kad bude viška vremena.

Da, AC mi se nikak ne sviđa, bar po videima na YT, a PC2 nisam ni znao da je izašao (toliko sam u toku ).

Zadnje kaj sam igrao je Race 07  i GTR 2 s Super GT GT 500 modom koji je bio prezakon (jel GTR 3 dobar?, sad vidim da još nije ni izašao ).

A prije toga sam na PS2 igrao GT4 koji mi je bio predosadan, i jedino sam Nürburgring vozio na njemu.

A GTR 2 mi se svodio na Spa 99% vremena 

Osim tih staza znam samo Suzuku i Imolu na pamet, tak da imam puno trenirat dok ne budem kompetitivan.

Ukratko, totalni noob ali na GTR 2 sam bio 0,2 sekunde od tadašnjeg rekorda na Spa (nije da se hvalim ).

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 15:27 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Ideje za geekovski Božić

Kolege Mirko935 i fer-de-lance, možda da Visoko štovana ekipa iz BUG headquoters-a za siječanjski broj učine popis "Ultimativno Najboljih trkaćih igara"?!?! 

Stavljam ovaj prijedlog na glasovanje, otvoreno za sve zainteresirane članove ovog foruma, kako sa glasovanjem tako i sa prijedlozima igara koje bi se trebale/morale uzeti u Uži obzir, kao i ostatak periferije, naglasak na gamer-skim stolcima i volanima, ako ne i drugim uoravljačima! 

0 Skžem se!
9 Slažem se apasolutno!
0 Ne slažem se!
0 Ne slažem se nikako!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
fer-de-lance kaže...

Da, AC mi se nikak ne sviđa, bar po videima na YT, a PC2 nisam ni znao da je izašao (toliko sam u toku ).

Zadnje kaj sam igrao je Race 07  i GTR 2 s Super GT GT 500 modom koji je bio prezakon (jel GTR 3 dobar?, sad vidim da još nije ni izašao ).

A prije toga sam na PS2 igrao GT4 koji mi je bio predosadan, i jedino sam Nürburgring vozio na njemu.

A GTR 2 mi se svodio na Spa 99% vremena 

Osim tih staza znam samo Suzuku i Imolu na pamet, tak da imam puno trenirat dok ne budem kompetitivan.

Ukratko, totalni noob ali na GTR 2 sam bio 0,2 sekunde od tadašnjeg rekorda na Spa (nije da se hvalim ).

A i ti si u mladosti bio na GTR-u 2 Ja sam tamo 99% vremena Barcelonu vozio hahaha. I, očito i prema mom avataru, 911

 

Za boldano... To se traži, znači ima potencijala da budeš brz Sad samo treba saznati gdje nam ATJ stoji... On je man of many talents, dam se kladiti da je u svojoj mladosti davnih 80-ih vozio reli IRL i da će nas zgaziti k'o male bebe, samo neće da prizna sad

 

ATJLučko kaže...

Kolege Mirko935 i fer-de-lance, možda da Visoko štovana ekipa iz BUG headquoters-a za siječanjski broj učine popis "Ultimativno Najboljih trkaćih igara"?!?! 

Stavljam ovaj prijedlog na glasovanje, otvoreno za sve zainteresirane članove ovog foruma, kako sa glasovanjem tako i sa prijedlozima igara koje bi se trebale/morale uzeti u Uži obzir, kao i ostatak periferije, naglasak na gamer-skim stolcima i volanima, ako ne i drugim uoravljačima! 

Hm... Dobra ideja

 

A nije ti ne znam kako širok izbor volana... Bejsikli imaš Logitech, Thrustmaster i Fanatec, od 300 pa do hiljadu+ €. Pod Moj PC se vidi što bih ja preporučio

 

Kad bi još bila neka nagradna igra... Kokpit bi mi jedan jako dobro došao da se ne zaje*avam više s uglavljivanjem stolca s kotačićima na sve moguće i nemoguće načine

 

edit: btw, Fanatec je dobavljiv samo preko njihovog web-shopa... Poznavajući tebe, to će ti vjerojatno predstavljati problem

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 17:29 (Mirko935).
15 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Logično: kad ima para ili toliko jaku želju pa digne kredit.
Gameri znaju točno što žele, kao i video/audiofili.

TV u nadolazećoj 2018. ne bi trebao biti ispod 55" i 4K. Imam jednu malu sobu i kada sam kupovao TV za pravo kućno kino, mislio sam da sam prozor unio ukuću, ali samo prvih 7 dana. I već sam u planu minimum 65"

Stolice su OK kao i onaj Gamepad.

Ono od čega mi se kosa diže na glavi je "ovogodišnji hit Ryzen i to uparen sa Nvidijom" iako je svaki sledeći PC u ovim prijedlozima imao Intel PC.

USFF računalo (HP mislim da je bio ja bi ipak odabrao Lenovo) definitivno nije za svakoga.

Telefoni sa 16GB pohrane su defInitivno Out. 3GB RAM-a sa ispod 32GB nikako ne ide, osim ako nisu jedni od more Mix derivata.
Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Nikola63 kaže...

A tko to određuje što je "pravi geek" Kominterna?

 

 Kominterna ne odlučuje što je "pravi geek" mada kad bi odlučivala bila bi puno kompetentnija od mnogih.

15 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Tvpronlem kaže...
BMT kaže...

Pravi "geek" nije zaluđen vjerskom ideologijom, tako da bi ovo trebale biti ideje za "geekovsku" Novu godinu, a ne za Božić.

 ovo je najgluplji komentar ikad procitan

 

kad je pravom geeku nova godina? po kojem kalendaru slavi novu godinu?

 

 

Svima je Nova godina prvog dana prvog mjeseca u godini. Pa zato se i zove "nova" godina!

14 godina
offline
Ideje za geekovski Božić

kako pod Business kategoriju spada fancy laptop (HP Pavilion X360) s Win Home licencom?

 

 

kako, kako ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ideje za geekovski Božić

ja sam rodnovjerac, i ne slavim Božić nego zimsku suncostaju, pa si vi mislite...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Biti geek je skupo
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Abomb kaže...
Biti geek je skupo

Nije kolega 

 

Mi samo nemamo standard primanja da ga možemo makar donekle pratiti. 

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Envy kaže...
Logično: kad ima para ili toliko jaku želju pa digne kredit.
Gameri znaju točno što žele, kao i video/audiofili.

TV u nadolazećoj 2018. ne bi trebao biti ispod 55" i 4K. Imam jednu malu sobu i kada sam kupovao TV za pravo kućno kino, mislio sam da sam prozor unio ukuću, ali samo prvih 7 dana. I već sam u planu minimum 65"


 

 

TV i pravo kucno kino mi nejdu u istoj recenici sori 

 

a sad bez zajebancije i ovi jeftiniji projektori su mi bolji za pogledat film od najskupljeg tv-a..

8 godina
protjeran
offline
Ideje za geekovski Božić

Boli bug ona stvar za ideje za geekovski bozic, glavno da su stavili svaki link neki tip affilate da se vidi da posjeta i ako se kupi tj kupnja dosla sa bughra. Ako kliknete i imate sto kupiti ocistite cookie, barem ja jesam.

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Izraz "kućno kino" prije 15 godina bio je čisti marketinški buzzword, osim zvuka gdje dva Logitecha Z-5500 mogu kuću zatres i sve lamperije i roletne od susjedovih kuća.

Osim toga "kućno kino" nastao je kao sinergija ljudske anatomije i ekonomske računice. Što se tiče anatomije: ljudsko uho teško može odrediti odakle ga trese subwoofer koji je ujedno najskuplji od 5.1 sistema (mislim na .1) pa su stoga uparili i ekonomsku računicu kao "hajmo napraviti jedan sub i 5 daleko jeftiniji satelita.
To je bila ubitačna kombinacija ljudske anatomije+ekonomske računice. Treba i napomenuti da većina filmova (komedija posebno) i nema frekfencijski spektar subwoofera (LFE spektar) tako da tko posjeduje floorstanding (makar dva) zvučnike i nema potrebe za onim .1 u sustavu.

Što se tiče slike tu je itekako sve otišlo u tačku. Prije 20 godina krema televizora je bio 42" Pioneer Kuro. Danas OLED od 75 inča u 95% soba daje širi kut od kina iz prve trećine redova i nezamislivo bolji prikaz slike od bilo kojeg kino projektora.

Dakle danas možemo pričati o pravim kinima u dnevnim boravcima a da ne govorim tko ima veću kuću pa odvoji posebnu sobu za date namjere. Ali to već zalazi u domenu paprenih videofila jer osim zvučnika i televizora treba i procesor slike u srednjim i gornjim AV resivera primjerice HQV procesor. Ali i zvuk napreduje od Dolby Digital certifikata dogurali smo do Dolby Atmos zvuka + konkurentskih rješenja kao što je DTS:X mislim i ima još jedan, ali su rijetki AV resiveri koji imaju sva tri rješenja mada se polako pojavljuju na tržištu.

Uglavnom moja poanta je da se u kući može napraviti kino bolje od kino sala, mada je feeling subjektivan dojam. ;))

L.P.
Because anything Korea does, Japan does it better.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
BMT kaže...
Tvpronlem kaže...
BMT kaže...

Pravi "geek" nije zaluđen vjerskom ideologijom, tako da bi ovo trebale biti ideje za "geekovsku" Novu godinu, a ne za Božić.

 ovo je najgluplji komentar ikad procitan

 

kad je pravom geeku nova godina? po kojem kalendaru slavi novu godinu?

 

 

Svima je Nova godina prvog dana prvog mjeseca u godini. Pa zato se i zove "nova" godina!

 asu moj, izmedu naseg i julijanskog kalendara ima 2 tj razlike.....
i ima jos dosta takvih primjera

15 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Tvpronlem kaže...
BMT kaže...
Tvpronlem kaže...
BMT kaže...

Pravi "geek" nije zaluđen vjerskom ideologijom, tako da bi ovo trebale biti ideje za "geekovsku" Novu godinu, a ne za Božić.

 ovo je najgluplji komentar ikad procitan

 

kad je pravom geeku nova godina? po kojem kalendaru slavi novu godinu?

 

 

Svima je Nova godina prvog dana prvog mjeseca u godini. Pa zato se i zove "nova" godina!

 asu moj, izmedu naseg i julijanskog kalendara ima 2 tj razlike.....
i ima jos dosta takvih primjera

 Asu moj, i pravoslavlje je vjerska ideologija kao i islam, židovstvo, protestantizam, katoličanstvo, sotonizam i sl.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
Envy kaže...
Izraz "kućno kino" prije 15 godina bio je čisti marketinški buzzword, osim zvuka gdje dva Logitecha Z-5500 mogu kuću zatres i sve lamperije i roletne od susjedovih kuća.

Osim toga "kućno kino" nastao je kao sinergija ljudske anatomije i ekonomske računice. Što se tiče anatomije: ljudsko uho teško može odrediti odakle ga trese subwoofer koji je ujedno najskuplji od 5.1 sistema (mislim na .1) pa su stoga uparili i ekonomsku računicu kao "hajmo napraviti jedan sub i 5 daleko jeftiniji satelita.
To je bila ubitačna kombinacija ljudske anatomije+ekonomske računice. Treba i napomenuti da većina filmova (komedija posebno) i nema frekfencijski spektar subwoofera (LFE spektar) tako da tko posjeduje floorstanding (makar dva) zvučnike i nema potrebe za onim .1 u sustavu.

Što se tiče slike tu je itekako sve otišlo u tačku. Prije 20 godina krema televizora je bio 42" Pioneer Kuro. Danas OLED od 75 inča u 95% soba daje širi kut od kina iz prve trećine redova i nezamislivo bolji prikaz slike od bilo kojeg kino projektora.

Dakle danas možemo pričati o pravim kinima u dnevnim boravcima a da ne govorim tko ima veću kuću pa odvoji posebnu sobu za date namjere. Ali to već zalazi u domenu paprenih videofila jer osim zvučnika i televizora treba i procesor slike u srednjim i gornjim AV resivera primjerice HQV procesor. Ali i zvuk napreduje od Dolby Digital certifikata dogurali smo do Dolby Atmos zvuka + konkurentskih rješenja kao što je DTS:X mislim i ima još jedan, ali su rijetki AV resiveri koji imaju sva tri rješenja mada se polako pojavljuju na tržištu.

Uglavnom moja poanta je da se u kući može napraviti kino bolje od kino sala, mada je feeling subjektivan dojam. ;))

L.P.

 

 

naravno da je sve to subjektivno. velim moj subjektivni dojam je da mi je projektor bolji za film od bilo kakvog TV-a. cesto uzivam u filmovima iako nisam filmofil ni videofil u smislu da bi razbijao glavu s posebnom sobom za to i neznam kakvu opremu. moj mali lg projektor mi sasvim dovoljan.

15 godina
offline
Re: Ideje za geekovski Božić
brada09 kaže...
Envy kaže...
* * *

 

 

naravno da je sve to subjektivno. velim moj subjektivni dojam je da mi je projektor bolji za film od bilo kakvog TV-a. cesto uzivam u filmovima iako nisam filmofil ni videofil u smislu da bi razbijao glavu s posebnom sobom za to i neznam kakvu opremu. moj mali lg projektor mi sasvim dovoljan.

Najbitnije da si ti zadovoljan. I ja sam se nešto bio zaletio za ove projektore sad... morao bih u živo viditi u zamračenoj prostoriji kako to izgleda. Ako se ne varam za dobar projektor treba i kristalno platno presvučeno srebrom (nisam siguran).  Za sada je na redu Titan V pa onda veliki OLED.
l.p.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice