Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

poruka: 135
|
čitano: 38.253
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur".
11 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Jep i preko postnl se placa 18.50 jer je origin china..nosio ja danas 5 peketa nl i na svaki je islo 18.50 i pdv...i da kad su racuni tesko se odradi za 7.5 h smijena...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Nijemac od kojeg sam kupovao više puta putem Ebaya (znači, unutar EU) više ne želi slati robu koju prodaje u Hrvatsku:

"Hello ,
I am very sorry, due to the new OSS regulation we are no longer allowed to deliver to Croatia for tax reasons since July 1st, there would only be the possibility if you are commercially active and have a VAT number then I could supply you commercially. If this is the case, please feel free to contact me by email."

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 19:46 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan

Ja sam naručio neke žaruljice vrijednosti 0.39$, 0.42$ i 0.60$

Sve u posebnom pismu tj pošiljci, poslano Yanwenom ima ***UZ tracking, ide preko Uzbekistana, naučeno 17.5. tek danas piše "Arrival in transit country".

 

Ovo je bio najskuplji proizvod koji sam naručio

https://www.aliexpress.com/item/1005002023632499.html

 

I jednu antenu od 1$, ona je isto iz 5 mjeseca.

Sada sam naručio neku sitnicu od 2$, platio sam i PDV na Aliju, baš me zanima kako će doći i hoću li što dodatno morati platiti.

 

Hoće li se to vidjeti na trackingu kada HP pošalje u Kinu, jer ja ću sigurno odbiti primiti pošiljku vrijednu 49 centi ako trebam platiti 18.50kn.

 

Kakav je postupak ako ne želim primiti, da li to Pošta preporučeno šalje natrag u Uzbekistan tj Kinu?

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 20:29 (Ag008).
11 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Postar napise odbija prijem i vraca se nakon 5 ili mozda manje dana posiljatelju...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Kupio na Aliju nešto za 6$, stiglo prekjučer, ukupno platio poštaru 22 kn.

Njegova reakcija nakon što me tražio novce, bila je, Nemoj vikat na mene, nisam kriv. Samo naplaćujem kako moramo.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Ok... Placa se pdv i u Ali skladistima iz Eu jer im firma nije u Eu(kinezima).
Dal se na to placa i ovih 18.5?
I kako je sa ostalim shopovima dal neko zna Gearbest, Bangod,...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
robimarko kaže...

Ja imam paket koji je poslan PostNL-om još 17.05 i evo je izgleda danas stigao u HR konačno.

Baš me zanima koliki će iznos naplatiti jer doslovno sve što mi je išlo iz Kine od prošle godine mi je završilo na carinjenju.

Ono, vrijednost je 25 EUR-a ako se ne varam.

Već sam bio odustao od misli da će ikada stići.

Na kraju nisam ništa platio, čudili se u ovi u Pošti i ja, njima piše 0,00 kn i na potvrdi.

Eto, neznam zašto ali prošlo a jučer stiglo.

robimarko@gmail.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan

Za Banggood pošiljke iz EU skladišta se ne plaća ništa. Prekjucer stigao paket iz ES i nije bilo nikakvih dodatnih troškova. 

15 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Dario5432 kaže...

Za Banggood pošiljke iz EU skladišta se ne plaća ništa. Prekjucer stigao paket iz ES i nije bilo nikakvih dodatnih troškova. 

 -pdv se mora platiti, sve ostalo je (legalni) šverc, za razliku od klasičnog (nelegalnog) kojeg se kažnjava.. jer su države i uvoznici-trgovci maštoviti-praktični i to je eu, ne jedna država, sa svim manama sustava koji to omogućava 'legalno'...

tj .. dok ide, ide.. možda će vječno, možda neće.

-platit će se pdv, barem jednom.. ponekad i dva puta, statistički će tad ovi postati prosječno-pokriveni i sve će opet biti divno-uravnoteženo osim što će neki kupci biti manje sretni ako plate dva puta isto a to je izgledno ako ide korz poštu, tj dok ide kroz druge dostave je moguće. EU to ne zna, ne vidi?.. možda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan

Pdv je plaćen prilikom naručivanja, a pošto se radi o pošiljci unutar EU ne plaća se naknada od 18,50 kn.

15 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Dario5432 kaže...

Pdv je plaćen prilikom naručivanja, a pošto se radi o pošiljci unutar EU ne plaća se naknada od 18,50 kn.

 -ovisi.. tj post iznad kaže 'nije plaćeno ništa..' i skladište u eu ne znači da su obavljene npr carinske-uvozne formalnosti, tad to nije roba iz eu, neovisno što je u skladištu još nije ušla .. da bi ušla, netko je mora uvesti, trgovac ili osoba-kupac.

-to što netko recimo naplati pdv ne znači da će ga i dostaviti ili sustav je tek počeo i (navodno) treba mjesec dok se novac transferira tj sustav ioss je zamišljen da kinez to obavi u kini a ako ne porsljedi novac državi tad će pošta naplatiti pdv jer pdv mora biti plaćen.

-to što je do sad prolazilo, možda će i dalje, ali samo ako ide drugim kanalom dostave tj ne korz poštu tj tad samo ovisi jel trgovac korz ioss prosljedio novac za pdv, ako nije iz bilo kojeg razloga, tad će pošta obaviti svoj formalni dio posla i naplatiti.

-ako je kupac platio pdv i pošta to naplati drugi put... to je problem kupca koji će to recimo dokazivati, državu-poštu se to 'ne tiče' tj samo ih zanima jel novac od poreza uplaćen i ako nije, plati jer nikakve nadležnosti prema kini nemaju..

-da bi nešto mogli prema 'skaldištu' to mora biti domaća-eu firma, tj neki uvoznik.. no to nije uvezena roba za daljnju prodaju kao u normalnim trgovinama kao što to trgovci rade sa robom koju uvoze, nego je to roba koju kupci online naručuju.. neovisno što možda stigne istim brodom-kontejnerom, naručitelj-uvoznik nije isti.. tj roba u bescarinskoj zoni je upravo to, u bescarinskoj zoni.. i to znači da nije uvezena i postala eu roba. (mada se do sad koristilo za legalni šverc, možda i nadalje..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
ihush kaže...
Dario5432 kaže...

Pdv je plaćen prilikom naručivanja, a pošto se radi o pošiljci unutar EU ne plaća se naknada od 18,50 kn.

 -ovisi.. tj post iznad kaže 'nije plaćeno ništa..' i skladište u eu ne znači da su obavljene npr carinske-uvozne formalnosti, tad to nije roba iz eu, neovisno što je u skladištu još nije ušla .. da bi ušla, netko je mora uvesti, trgovac ili osoba-kupac.

-to što netko recimo naplati pdv ne znači da će ga i dostaviti ili sustav je tek počeo i (navodno) treba mjesec dok se novac transferira tj sustav ioss je zamišljen da kinez to obavi u kini a ako ne porsljedi novac državi tad će pošta naplatiti pdv jer pdv mora biti plaćen.

-to što je do sad prolazilo, možda će i dalje, ali samo ako ide drugim kanalom dostave tj ne korz poštu tj tad samo ovisi jel trgovac korz ioss prosljedio novac za pdv, ako nije iz bilo kojeg razloga, tad će pošta obaviti svoj formalni dio posla i naplatiti.

-ako je kupac platio pdv i pošta to naplati drugi put... to je problem kupca koji će to recimo dokazivati, državu-poštu se to 'ne tiče' tj samo ih zanima jel novac od poreza uplaćen i ako nije, plati jer nikakve nadležnosti prema kini nemaju..

-da bi nešto mogli prema 'skaldištu' to mora biti domaća-eu firma, tj neki uvoznik.. no to nije uvezena roba za daljnju prodaju kao u normalnim trgovinama kao što to trgovci rade sa robom koju uvoze, nego je to roba koju kupci online naručuju.. neovisno što možda stigne istim brodom-kontejnerom, naručitelj-uvoznik nije isti.. tj roba u bescarinskoj zoni je upravo to, u bescarinskoj zoni.. i to znači da nije uvezena i postala eu roba. (mada se do sad koristilo za legalni šverc, možda i nadalje..).

Ako je samo skladište EU, bez prefiksa carinsko, onda su sva davanja plaćena prilikom uvoza u to ''skladište eu''. Za ovo drugo ako nije ništa plaćeno postoje carinska skladišta ( privatna  ili javna ) , koja imaš  u svakoj državi ( naravno i kod nas ).

Tako da tamo mogu stajat robe dok se ne puste u slobodno promet bez ikakvih davanja. I u tom skladištu može takoreć roba stajat bez ograničenja.

A i stvari kupljene preko Banggood-a koliko znam dostavlja GLS, sve pošiljke. Tako da tu pošta ostaja bez ''harača'' u bilo kojem smislu.

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Trebao bi naručiti bateriju iz ovog shopa. Spomenuo sam prodavaču novu EU regulativu, a on me uvjerava da je tax uključen u cijenu (šalju iz Kine) i da neće biti dodatnih davanja. Kad idem na checkout, tax je 0 pa mi ta njihova priča pada u vodu.

Šta vi mislite, čeka li me dodatnih 25% ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
SHELBY_09 kaže...

Trebao bi naručiti bateriju iz ovog shopa. Spomenuo sam prodavaču novu EU regulativu, a on me uvjerava da je tax uključen u cijenu (šalju iz Kine) i da neće biti dodatnih davanja. Kad idem na checkout, tax je 0 pa mi ta njihova priča pada u vodu.

Šta vi mislite, čeka li me dodatnih 25% ili?

Najvjerojatnije da.

2 godine
protjeran
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Stigao mi paketić sitna glupost vrijednost 1$ 

shipping 0,84$ naručeno 27.05. nisu mi ništa

naplatili. Samo bačen u sandučić

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice