Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

poruka: 17
|
čitano: 6.577
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po".
15 godina
offline
Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

Prosle godine sam gledao filmic na Youtubu kada su arheologinji pokazali Assasin Creed i pomislio kako ce to kombinirano sa VR-om sigurno uci u skole.

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 8:57 (syncmaster245b).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav
Ms Flight Simulator za zemljopis.
Kerbal space program za fiziku - poprilično realan model orbite

logično je da se dešavaju ovakvi pomaci u edukaciji zbog napretka tehnologije, međutim kurikulumi se jako teško prilagođavaju tom napretku. Pitanje je što zapravo želimo, kakav nam je pedestogodišnji plan, a ne da sve prepuštamo slučaju pa šta bude bit će...
MPLAB C18
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav

Više sam naučio o slavenskoj mitologiji iz Witcher serijala nego iz svog cjelokupnog (slavenskog) školovanja. Pomalo otužno.

 

Isto tako ako se ne varam prve igre iz CoD serijala su izgradile mape po stvarnim mjestima iz WWII. Znam da nam je bilo fora uspoređivati CoD i seriju Bands of Brothers koliko su lokacije i borbe gotovo pa identične (opet, više naučiš iz igre / serije nego na satovima povijesti).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 10:30 (Bukva).
4 godine
offline
Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

AR i VR su već ušli u škole diljem svijeta. Gdje? Tamo gdje ima novca za izradu sadržaja i kupnju opreme.

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

Videoigre često ne prate vjerodostojno ono što se uistinu dogodilo, a i često priskačemo dosadne uvode i priču....

 

Iako su često udžbenici napisani iz subjektivne pobjedničke perspektive, a posebno kraj drugog svjtskog rata gdje ni slova o ratnim zločinima amerikanaca, partizana, sovjeta...

 

Ipak više preferiram klasični način izvođenja nego gdje neki tamo story writer iz neke igračke firme piše scenarij....

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

čitam vas pa si mislim: za zbilja nitko ništa nije naučio iz tetrisa i pac-mana?  zapravo, najviše se o životu nauči iz arkada (ne onih na mirogoju, nužno - to je kraj igre): pokušavaš postići neki svoj cilj a kojekakva smetala + vlastita nesposobnost ne daju ti napredovati prema željama. i, jasno, nema spremanja "pozicije". hard-kor: kad ispušiš do balčaka, jovo-nanovo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 11:38 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

Zašto stat na tome, neka uz seksulani odgoj uvedu VR pa mogu igrat igre Sex doll ili Cyberslut 2069 i izgubit će interes za ljudskom intimom i bit će retardi koji neće znat komunicirat kad dođe neki životni problem ili pitanje.
Bit škole je da te nauči mislit svojom glavom i da se snađeš u životu, nemojte očekivat školu kao ustanovu koju će učinit genijalca od čovika kad je upiše.

Uvođenje VR u školu mi se čini suluda i skupa ideja, u ostalom postoji televizija

Beatus non est,qui habet,quae cupit,sed qui non cupit,quae non habet.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

 

Kompjuterska igra Making History se koristila u USA prilikom učenja. Meni je to bilo jako zabavno igrati, a i danas je ponekad.

 

Igre ne mogu biti zamjena za knjige, znastvene člnake, studiranje, proučavanje, al mogu biti dodatak. Za ozbiljno učenje ipak treba grijati stolicu, a ne grijati i sjediti ispred monitora.

Vrlo slična je i razlika između raditi igre i igrati igre.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav
Zmeikishi kaže...

 izgubit će interes za ljudskom intimom i bit će retardi koji neće znat komunicirat kad dođe neki životni problem ili pitanje.
Bit škole je da te nauči mislit svojom glavom i da se snađeš u životu, nemojte očekivat školu kao ustanovu koju će učinit genijalca od čovika kad je upiše.

Uvođenje VR u školu mi se čini suluda i skupa ideja, u ostalom postoji televizija

 Interes za ljudskom intimom - pa, postoji. Međutim, ako pogrešno shvatiš signal, možeš biti optužen za uznemiravanje ili nešto još gore. U ne tako dalekoj budućnosti i za intimu će trebati smart contract. Bilo dodirom dva implantata u šaci bilo dodirom neke narukvice. Da bude jasno da obje strane pristaju.

 

Bit škole kod nas je da je škola - čuvaonica djece, a onda je i škola. Roditelji rade. Radili su i moji, ali sam vrlo rano postao samostalan što se tiče odlaska i dolaska u školu, prehrane, pisanja zadaća i ostalog. Kada sada to vrijeme i sebe samoga usporedim s ovim cendranjem i ceremonijama oko dovoza i odvoza djece autima do škole i iz škole, neposobnosti da se išta od gradiva shvati svojom vlastitom pameti (a škola je osmišljenja za prosječne, tako da ju završe gotovo svi), nesposobnost da si doma naprave sendvič ako mamica nije nešto ostavila na stolu, te pritisaka koji se rade djeci (https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ona-ima-14-godina-odlicna-je-ucenica-i-pije-antidepresive-moram-biti-najbolja-15108746), vidim da sam živio u puno boljem vremenu. Što god netko rekao ili napisao.

 

Televizija je passe. To je bilo važno mojoj generaciji jer je RTZ (Radiotelevizija Zagreb) radila godišnji raspored školskih emisija i svaki razred je na zidu imao taj raspored emisija u obliku platkata, koje bismo povremeno pogledali kada bi se poklopile s nastavom. Usto smo gledali Davida Bellamyja (PUM!), Opstanak i slične osobe i emisije koje su nas odgajale.

 

VR može biti koristan dodatak nastavi. Ali za to treba novac.

8 godina
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav

  Usto smo gledali Davida Bellamyja (PUM!), Opstanaki slične osobe i emisije koje su nas odgajale.

 

 Dvije obrazovne emisije školskog programa koje su na mene utjecale ,u osnovnoj da izaberem Biologiju kao izbornu nastavu a kasnije Veterinu 

waaagh ;
3 godine
offline
Igranje videoigara postaje sastavni dio nastave po

To ajmo poglupit djecu jos vise, ioanko po statistici su gluplja i nesposobnija nego ikada

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav
warhammer kaže...

  Usto smo gledali Davida Bellamyja (PUM!), Opstanaki slične osobe i emisije koje su nas odgajale.

 

 Dvije obrazovne emisije školskog programa koje su na mene utjecale ,u osnovnoj da izaberem Biologiju kao izbornu nastavu a kasnije Veterinu 

 Biologija kao izborni predmet? 

Gdje,kad?

8 godina
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav
Kolacic kaže...
warhammer kaže...

  Usto smo gledali Davida Bellamyja (PUM!), Opstanaki slične osobe i emisije koje su nas odgajale.

 

 Dvije obrazovne emisije školskog programa koje su na mene utjecale ,u osnovnoj da izaberem Biologiju kao izbornu nastavu a kasnije Veterinu 

 Biologija kao izborni predmet? 

Gdje,kad?

 Koliko se sjećam zadnje četiri godine osnovne 1981-85'  , Sarajevo ! ... ili možda samo dvije ?!? ,davno je to bilo 

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 21:16 (warhammer).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav
warhammer kaže...
Kolacic kaže...
warhammer kaže...

  Usto smo gledali Davida Bellamyja (PUM!), Opstanaki slične osobe i emisije koje su nas odgajale.

 

 Dvije obrazovne emisije školskog programa koje su na mene utjecale ,u osnovnoj da izaberem Biologiju kao izbornu nastavu a kasnije Veterinu 

 Biologija kao izborni predmet? 

Gdje,kad?

 Koliko se sjećam zadnje četiri godine osnovne 1981-85'  , Sarajevo ! ... ili možda samo dvije ?!? ,davno je to bilo 

 Ja sam 95.i mi smo od 5-8 imali biologiju kao normalan predmet.

15 godina
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav
Boris grozni kaže...

To ajmo poglupit djecu jos vise, ioanko po statistici su gluplja i nesposobnija nego ikada

 Zašto je to poglupljivanje djece? Kakve veze ima iz kojeg medija nešto uče?

 

Recimo, ja sam povijest zadnji puta učio prije nekih 15 godina. Dan danas mogu jasno opisati, primjerice, operaciju Market Garden ili prelazak preko Ardena ili koje su glavne bitke bile u Africi u WWII ili kako je tekao Dan D. Ne zbog školstva, nego zbog video igara / filmova / serija / što sam stvarno bio na nekoj od tih lokacija. S druge strane, zbog čega je važno zasjedanje AVNOJ-a, ZAVNOH-a, konferencija na Kreti - osim da se tako nešto održalo, ne sjećam se zbog čega su važne.

Suhoparno bubanje informacija napamet, barem kod mene, nikada nije imalo dugoročnu svrhu i ubrzo nakon ispita sam takve informacije zaboravio.

 

Ako ja nešto naučim, da li je stvarno bitno kako sam ja to naučio?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav

2. zasjedanje AVNOJ-a - definirana druga Jugoslavija

3. zasjedanje ZAVNOH-a - definirana državnost Hrvatske u sklopu Jugoslavije i ZAVNOH kao jedino predstavničko tijelo (Sabor). Poznato kao i Sabor u Topuskom

 

E sad, povijesno je važno, ali opet, kako kome.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 15:10 (Punti).
4 godine
offline
Re: Igranje videoigara postaje sastavni dio nastav
Bukva kaže...
Boris grozni kaže...

To ajmo poglupit djecu jos vise, ioanko po statistici su gluplja i nesposobnija nego ikada

 Zašto je to poglupljivanje djece? Kakve veze ima iz kojeg medija nešto uče?

 

Recimo, ja sam povijest zadnji puta učio prije nekih 15 godina. Dan danas mogu jasno opisati, primjerice, operaciju Market Garden ili prelazak preko Ardena ili koje su glavne bitke bile u Africi u WWII ili kako je tekao Dan D. Ne zbog školstva, nego zbog video igara / filmova / serija / što sam stvarno bio na nekoj od tih lokacija. S druge strane, zbog čega je važno zasjedanje AVNOJ-a, ZAVNOH-a, konferencija na Kreti - osim da se tako nešto održalo, ne sjećam se zbog čega su važne.

Suhoparno bubanje informacija napamet, barem kod mene, nikada nije imalo dugoročnu svrhu i ubrzo nakon ispita sam takve informacije zaboravio.

 

Ako ja nešto naučim, da li je stvarno bitno kako sam ja to naučio?

 Igrifikacija obrazovanja je već potrošeni koncept. I u njega se gura što treba i što ne treba. Sve da bi se zainteresiralo nezainteresirane učenike za nastavu. Čega je previše, ni s maslom nije dobro.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice