Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12, App

poruka: 10
|
čitano: 4.829
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12, App".
15 godina
offline
Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12, App

Cuj to, pokrenuli program i zamjenit ce besplatno nešto što bi svakako moralo biti pokriveno jamstvom.  Ovako to valjda ljepše zvuci,. Pravi majstori marketinga, drugi im nisu ni do koljena u ovakvim stvarima 

 
17 0 hvala 0
5 godina
offline
Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12, App

Zvučnik im je problem još od Iphone 4, i do danas nisu ništa napravili vezano uz taj problem, mrežica na zvučniku se štopa od znoja, i masti od kože i znoja, takva masna tvar zaštopava i mrežicu i ulazi u međuprostor između mrežice i zvučnika. možete si pomoći na način da sa četkicom za zube pomacima lijevo, desno istrljate mrežicu zvučnika možda malo namočiti četkicu u alkohol i ako vam pomogne super a ako ne onda se mora otvarati uređaj, i fizički maknuti zvučnik te iščistiti smeće i sa zvučnika i mrežice, a da ne govorim o baterijama koje se još od Iphone 3 napuhavaju do te mjere da izbiju plohu ekrana prema gore, home button, power button i još dosta toga. strašno toliko modela, toliko godina razvoja, a osnovne stvari ne poprave. Imaju Apple telefoni još dječjih bolesti ali o tome drugi put. Daleko precjenjeni uređaji kad otvorite Iphone upitate se što se platili toliko novaca. 

 
0 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12,
Pepić kaže...

Zvučnik im je problem još od Iphone 4, i do danas nisu ništa napravili vezano uz taj problem, mrežica na zvučniku se štopa od znoja, i masti od kože i znoja, takva masna tvar zaštopava i mrežicu i ulazi u međuprostor između mrežice i zvučnika. možete si pomoći na način da sa četkicom za zube pomacima lijevo, desno istrljate mrežicu zvučnika možda malo namočiti četkicu u alkohol i ako vam pomogne super a ako ne onda se mora otvarati uređaj, i fizički maknuti zvučnik te iščistiti smeće i sa zvučnika i mrežice, a da ne govorim o baterijama koje se još od Iphone 3 napuhavaju do te mjere da izbiju plohu ekrana prema gore, home button, power button i još dosta toga. strašno toliko modela, toliko godina razvoja, a osnovne stvari ne poprave. Imaju Apple telefoni još dječjih bolesti ali o tome drugi put. Daleko precjenjeni uređaji kad otvorite Iphone upitate se što se platili toliko novaca. 

 Nikad mi nije prestao radit zvučnik na iPhoneu niti sam imao bilo koji drugi problem, kao niti na Samsungu a imao sam sve redom do sad. Mislim da je tu malo i do korisnika. iPhone 5s, 6s, 7, 8, X, 11 Pro i sad 12 Pro i apsolutno nikakvih problema, dok sam na Samsungu imao problema samo sa kramavom baterijom i njihovim Exynos procesorom, na mobilnim podacima bi mobitel bio pregrijan kao da sutra ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 11:22 (PlayMaker10).
Re: Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12,
Pepić kaže...

mrežica na zvučniku se štopa od znoja, i masti od kože i znoja, takva masna tvar zaštopava i mrežicu i ulazi u međuprostor između mrežice i zvučnika

A da se ti opereš tu i tamo?

 

Koliko si gadan kad ti se skori prljavština na mobitelu?

The planet broke before the Guard did!
13 godina
offline
Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12, App

Nepotrebno napadate čovjeka. Vodim manji servis i mogu iz prve ruke potvrditi da se sita slušalice poprilično štopaju od ip6 na dalje. Samsung od S8 na dalje ima iste probleme. Slušalica radi ali se iz nje čuje jako slabo ili se uopće ne čuje. Očisti se alkoholom i manjim vakumom i opet se čuje normalno. Uočio sam praksom da je to češće kod građevinaca ili bilo kojeg zanimanja koje se često odvija u prašini. Ne prođe ni tjedan dana da netko ne uleti s tim problemom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12,
dax-lax kaže...

Nepotrebno napadate čovjeka. Vodim manji servis i mogu iz prve ruke potvrditi da se sita slušalice poprilično štopaju od ip6 na dalje. Samsung od S8 na dalje ima iste probleme. Slušalica radi ali se iz nje čuje jako slabo ili se uopće ne čuje. Očisti se alkoholom i manjim vakumom i opet se čuje normalno. Uočio sam praksom da je to češće kod građevinaca ili bilo kojeg zanimanja koje se često odvija u prašini. Ne prođe ni tjedan dana da netko ne uleti s tim problemom.

 Nek rade od doma. To je in.

7 godina
offline
Re: Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12,
dax-lax kaže...

Nepotrebno napadate čovjeka. Vodim manji servis i mogu iz prve ruke potvrditi da se sita slušalice poprilično štopaju od ip6 na dalje. Samsung od S8 na dalje ima iste probleme. Slušalica radi ali se iz nje čuje jako slabo ili se uopće ne čuje. Očisti se alkoholom i manjim vakumom i opet se čuje normalno. Uočio sam praksom da je to češće kod građevinaca ili bilo kojeg zanimanja koje se često odvija u prašini. Ne prođe ni tjedan dana da netko ne uleti s tim problemom.

 Ma, lako za to, tak je na svakom mobitelu, ali je problem kaj je on to prezentirao kao da se događa apsolutno svakome i bez ikakva povoda 

Mislim, ljudi se tak razočaraju kad im uređaj ima neki kvar, pa drvljem i kamenjem, a nema potrebe za time.

Jednostavno inherentna mana dizajna i to je to.

A opet, osim Mi Mix, ne sjećam se da je netko drugi probao neki drugačiji sistem, tak da se s time jednostavno treba pomiriti.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 19:42 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12,
fer-de-lance kaže...
dax-lax kaže...

Nepotrebno napadate čovjeka. Vodim manji servis i mogu iz prve ruke potvrditi da se sita slušalice poprilično štopaju od ip6 na dalje. Samsung od S8 na dalje ima iste probleme. Slušalica radi ali se iz nje čuje jako slabo ili se uopće ne čuje. Očisti se alkoholom i manjim vakumom i opet se čuje normalno. Uočio sam praksom da je to češće kod građevinaca ili bilo kojeg zanimanja koje se često odvija u prašini. Ne prođe ni tjedan dana da netko ne uleti s tim problemom.

 Ma, lako za to, tak je na svakom mobitelu, ali je problem kaj je on to prezentirao kao da se događa apsolutno svakome i bez ikakva povoda 

Mislim, ljudi se tak razočaraju kad im uređaj ima neki kvar, pa drvljem i kamenjem, a nema potrebe za time.

Jednostavno inherentna mana dizajna i to je to.

A opet, osim Mi Mix, ne sjećam se da je netko drugi probao neki drugačiji sistem, tak da se s time jednostavno treba pomiriti.

 

 Misliš na vibraciju preko ušne hrskavice? Ako da, istu tehnologiju koriste p30 pro/ p40 pro a vjerojatno i Mejtovi. Ak se dobro sjećam, Sharp je to s prvim Aquosom donio na tržište. Dobra fora, ali mora mob dodirivat uho. Čim se mm udaljiš od moba, zvuk se ne prenosi. 

7 godina
offline
Re: Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12,

E da, to.

Piezo element ili?

Uglavnom, kad mobitele uspiju oklopiti totalno, ono da nemaju ni jednu rupu, to bude zapravo eliminiralo puno problema.

I još da osmisle neki jednostavniji dizajn kučišta, npr. da ne moraš odljepljivati ekran da bi npr. zamijenio bateriju (znaš i sam, danas je tak da mnogim mobitelima), pa makar ju morao i dalje na servisu mijenjati, to je to.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 8:18 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Ako imate problema sa zvučnikom na iPhoneu 12,
fer-de-lance kaže...

E da, to.

Piezo element ili?

Uglavnom, kad mobitele uspiju oklopiti totalno, ono da nemaju ni jednu rupu, to bude zapravo eliminiralo puno problema.

I još da osmisle neki jednostavniji dizajn kučišta, npr. da ne moraš odljepljivati ekran da bi npr. zamijenio bateriju (znaš i sam, danas je tak da mnogim mobitelima), pa makar ju morao i dalje na servisu mijenjati, to je to.

 

 To ti je tak kad je estetika bitnija od funkcionalnosti. Već dugo postoji jednostavniji dizajn koji štiti uređaj od vode ali estetski instagramuše ne apruvaju. I još k tome koristi obične šarafe za rastavljanje.

Naravno, cilj proizvođača je da se onemogući ikakvo rastavljanje općem puku i tjera na kupnju novog uređaja. Sve to ide tolko daleko da pojedini dijelovi u mobitelu budu mejtani serisjkim brojevima za određeni čip pa se desi da ti pukne ekran a novi originalan ekran neće raditi u potpunosti ili uopće. Proširo je apple tu funkciju i na senzore, bateriju, kamere itd. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice