Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

poruka: 15
|
čitano: 4.770
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj".
16 godina
offline
Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

Daj me nemoj j***t!

Gledam te!
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

450 ojra

lol

K
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva
Ajde da su napravili za te novce uređaj u koji naslažeš par tisuća stranica, pa da on čupa i sortira, makar svejedno gluposti
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

besposlen pop i jariće krsti...

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva
Veliki Brat kaže...

Daj me nemoj j***t!

Nedostaje ti popratna slika

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

Mislim da ljudi koji su ovdje komentirali nisu upoznati s kontekstom zbog cega ovakav uredjaj postoji i kada ovo cudo vrijedi svake lipe.

U kontekstu Hrvatske, prvi post na forumu je pogodio u sridu. U kontekstu Japana od kuda je Canon koji je proizveo ovu spravicu ima itekako smisla.

Ljudi misle da je Japan hi-tech super digitalizirana zemlja - KRIVO. Iz vana tako izgleda, ali izuntra to je zemlja u kojoj su papir, fax i pecat sveto trojstvo. Procitao sam clanke kad je COVID pandemija zapocela jedna od glavnih prepreka za rad od kuce za zaposlenike Toyote je bila to sto su ljudi morali pecatirati svaki dokument da bi bio valjan. I jos k tome u Japanu ljudi imaju svoje osobne pecate koje koriste umjesto potpisa. Svaki takav dokument ce kad tad dobiti i spajalicu i kada treba skenirati na milijune zaklamanih dokumenata onda je tih 450 eura sitnica. 

Druga anegdota je od jednog poznanika koji je zelio izvesti prehrambene proizvode u Japan prije 5-6 godina. Kada su ga trazili za neke papire (cca 30 A4 stranica) on im je rekao da ce im poslati mailom, medjutim, odgovor je bio - mail ne, iskljucivo fax. 

 
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

Ovaj bi uredaj bio ok da je brzi od onog koji je spomenut u prvom postu, ali nije.

Treba poravnat, i onda cekat da obavi svoje.

A sa aligatorom, stisnes i gotovo, evenntualno mozes stavit magnetsku podlogu da ti spajalica ne odleti.

 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva
tokyu kaže...

Mislim da ljudi koji su ovdje komentirali nisu upoznati s kontekstom zbog cega ovakav uredjaj postoji i kada ovo cudo vrijedi svake lipe.

Ali ovo uopće nije brže - bilo bi da je uređaj u stanju sam ciljati - ovako moraš poravnati spajalicu s laserskom crtom da bi on skinuo.

 

Također, pitanje je koliki je fail rate uređaja jer, ako se opet može dogoditi da preskoči koju ili da zapne za donji papir, ne rješava ni glavni problem.

 

 

Da je uređaj ugrađen u skener na način da ubaciš 10-ak zaklamanih dokumenata, pa svakog rasklama, skenira i zaklama automatski, to bi već bio produktivno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva
tokyu kaže...

Mislim da ljudi koji su ovdje komentirali nisu upoznati s kontekstom zbog cega ovakav uredjaj postoji i kada ovo cudo vrijedi svake lipe.

U kontekstu Hrvatske, prvi post na forumu je pogodio u sridu. U kontekstu Japana od kuda je Canon koji je proizveo ovu spravicu ima itekako smisla.

Ljudi misle da je Japan hi-tech super digitalizirana zemlja - KRIVO. Iz vana tako izgleda, ali izuntra to je zemlja u kojoj su papir, fax i pecat sveto trojstvo. Procitao sam clanke kad je COVID pandemija zapocela jedna od glavnih prepreka za rad od kuce za zaposlenike Toyote je bila to sto su ljudi morali pecatirati svaki dokument da bi bio valjan. I jos k tome u Japanu ljudi imaju svoje osobne pecate koje koriste umjesto potpisa. Svaki takav dokument ce kad tad dobiti i spajalicu i kada treba skenirati na milijune zaklamanih dokumenata onda je tih 450 eura sitnica. 

Druga anegdota je od jednog poznanika koji je zelio izvesti prehrambene proizvode u Japan prije 5-6 godina. Kada su ga trazili za neke papire (cca 30 A4 stranica) on im je rekao da ce im poslati mailom, medjutim, odgovor je bio - mail ne, iskljucivo fax. 

zvuci kao njemacka, ko zna, mozda se te dvije zemlje jednom udruze u nekom zajednickom pothvatu na globalnoj razini.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
16 godina
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva
MrBlc kaže...

Ali ovo uopće nije brže - bilo bi da je uređaj u stanju sam ciljati - ovako moraš poravnati spajalicu s laserskom crtom da bi on skinuo.

 

mislim da se nikad nisi susreo sa anglo saksonskim health and safety departmentom.

ljudi su si u stanju odrezat glavu sa gedorom, ovako nesto smanjuje ozljede na minumum, kolko god to smijesno zvucalo

(ako je zapad cilajno trzite, a je)

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva

I to stoji, ali ako će koristiti zeleni laser za ciljanje (kao na videu), s obzirom da je spajalica metalna (refleksivna) vjerojatno će trebati zaštitne naočale koristiti koje blokiraju tu valnu duljinu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

.. svaka nkv tajnica i xeroxboy će morati na dodatno usavršavanje rukovanja naprednom opremom...

-ima smisla kad se stavi u zakon velikih brojeva (par nula više sve mijenja) .. tj tad su klamerice u kutijici umjesto u kanti za smeće, pa je time već sortiran otpad dodatni benefit .. a kompanije troše papir, rezače, klemerice.. pa koliko uđe, toliko otpada izađe. Kad se to u megakompanijama plaća (otpad-zbrinjavanje) tad na korporativnom nivou uštede ispadnu par milja (nečega, dollara recimo) .. i tad direktor kaže 'to je dobro', možda kad dođe račun za nabavu opreme malo podigne obrvu, no i to je biz, odnosno gradski uredi-uhljebi će na natječaju od dobavljača dodjeliti posao kumovima, koji će im osim papira i klemerica sad prodati i odstranjivač, pa i naplatiti zbrinjavanje otpada, dobit će tako tvrtka eko-green logo + nešto iz zelenih fondova i svi sretni, tj to je core-biza, na gluposti-banalnosti s dovoljno velikim brojkama zaraditi ili barem prikazati kao nešto pozitivno npr eko .. i zato je to ok, 'dobar' izum. Bolji od flaširanog planisnkog zraka.. ili krštenih jarića :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odvajanj

Japanska radna efikasnost je jako loša zato i provode po cijeli dan na poslu. Ovaj proizvod je samo rezultat jednog dijela te ne efikasnosti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 11:47 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva
MrBlc kaže...

I to stoji, ali ako će koristiti zeleni laser za ciljanje (kao na videu), s obzirom da je spajalica metalna (refleksivna) vjerojatno će trebati zaštitne naočale koristiti koje blokiraju tu valnu duljinu...

radim/radio sam u americkoj firmu u irskoj (irci su uz britance valjda najgori H&S freakovi na svijetu), apsolutno me nista ne moze iznenaditi :D

a imao bih i ja pokoju anegdotu za podijelit..

umjesto da malo educiraju ljude, oni se svi spustaju na najnizi zajednicki nazivnik i procedure se kroje prema onima sa lijeve strane gaussa, nazalost :S

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 12:37 (nixass).
11 godina
offline
Re: Instant Staple Remover-A1, brzo i sigurno odva
nixass kaže...
MrBlc kaže...

Ali ovo uopće nije brže - bilo bi da je uređaj u stanju sam ciljati - ovako moraš poravnati spajalicu s laserskom crtom da bi on skinuo.

 

mislim da se nikad nisi susreo sa anglo saksonskim health and safety departmentom.

ljudi su si u stanju odrezat glavu sa gedorom, ovako nesto smanjuje ozljede na minumum, kolko god to smijesno zvucalo

(ako je zapad cilajno trzite, a je)

 

Igrom slučaja sam u IRL morao ići na tečaj, tako da kao razvijač softwarea sada imam dozvolu koja mi dopušta tumaranje po gradilištima.

Duga priča.

U RH sam za vrijeme studija u fušu radio kao električar.

Moj tipičan fuš-radni dan na tečaju je bio prikazan na slikama koje su označene "nedozvoljeno".

Joj!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice