Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

poruka: 96
|
čitano: 27.073
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840".
16 godina
odjavljen
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Denis je intel huligan

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Sjajna serija Intelovih procesora koja je zakasnila na tržište ravno 12 mjeseci. Pri tome ne mislim da je Intel (bio) u lošoj poziciji već kupci, sad će netko ulupat oko 1.000 Eura za jači komplet CPU+MBO+RAM+hlađenje a već je DDR5 najavljen za iduću godinu, 10 nm proizvodni proces je najavljen, to dvoje - nova vrsta memorije i novi proizvodni proces neminovno znače i novi chipset i sigurno i novi socket, dakle već u ovom trenutku je kupnja Coffee Lakea upitne isplativosti na duži rok, pogotovo ako će novi RAM i socket biti već iduće ljeto na tržištu.

 
12 3 hvala 3
15 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Thinker kaže...

Sjajna serija Intelovih procesora koja je zakasnila na tržište ravno 12 mjeseci. Pri tome ne mislim da je Intel (bio) u lošoj poziciji već kupci, sad će netko ulupat oko 1.000 Eura za jači komplet CPU+MBO+RAM+hlađenje a već je DDR5 najavljen za iduću godinu, 10 nm proizvodni proces je najavljen, to dvoje - nova vrsta memorije i novi proizvodni proces neminovno znače i novi chipset i sigurno i novi socket, dakle već u ovom trenutku je kupnja Coffee Lakea upitne isplativosti na duži rok, pogotovo ako će novi RAM i socket biti već iduće ljeto na tržištu.

 A tak mozes reci za sve, nikada nece biti dobro vrijeme za kupnju, uvijek dolazi nesto bolje nesto najprednije i kako god okreneš ti kao kupac ako tako gledaš si se zahebo.

Danas je ddr3 još uvijek aktualan i biti će duže vrijeme tako da ...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Jel itko na netu probao staviti stariju generaciju u novi socket??
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
toxic kaže...
Thinker kaže...

Sjajna serija Intelovih procesora koja je zakasnila na tržište ravno 12 mjeseci. Pri tome ne mislim da je Intel (bio) u lošoj poziciji već kupci, sad će netko ulupat oko 1.000 Eura za jači komplet CPU+MBO+RAM+hlađenje a već je DDR5 najavljen za iduću godinu, 10 nm proizvodni proces je najavljen, to dvoje - nova vrsta memorije i novi proizvodni proces neminovno znače i novi chipset i sigurno i novi socket, dakle već u ovom trenutku je kupnja Coffee Lakea upitne isplativosti na duži rok, pogotovo ako će novi RAM i socket biti već iduće ljeto na tržištu.

 A tak mozes reci za sve, nikada nece biti dobro vrijeme za kupnju, uvijek dolazi nesto bolje nesto najprednije i kako god okreneš ti kao kupac ako tako gledaš si se zahebo.

Danas je ddr3 još uvijek aktualan i biti će duže vrijeme tako da ...

Tvoja tvrdnja stoji samo mi nekako izgleda kao da će ova serija Coffee Lakea za 3-4 mjeseca biti u istoj poziciji kao i 7740x i 7600x, prisutni na tržištu, brzi su ali ne i najbrži. Generalno, nitko se neće zeznuti kupnjom jer su svi ti procesori vrhunskih performansi, neki bolji u jednom, neki u drugom a kućni korisnik koji treba all-around platformu na kojoj neće vrtiti samo benchmarke niti neće vidjeti neke strašne razlike u performansama. Oni koji cijede zadnje megaherce iz svog CPU-a/GPU-a znaju koja je poanta mog posta. I ako netko uzme slabiji CPU i računa na nadogradnju pitat će se da li mu se isplati nadogradnja na Z370 matičnoj ploči ili da ipak ide na Z470 matičnu sa novim procesorom i novom memorijom.

14 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Stjepanj kaže...
Jel itko na netu probao staviti stariju generaciju u novi socket??

 Mislim da je linus probao novi i7 8700k staviti u staru generaciju maticnih ploca i kaze da neradi e sad dali mu vjerovati na rijec to ces morati sam istraziti osim ako imas viska novaca pa probaj sam u slucaju ako nesto ode krivo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 11:27 (dreadmoore).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Ne mozes usporedivati 7740x koji samo najveca budala moze uzeti sa coffee lejkom...
16 godina
moderator
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
dreadmoore kaže...
Stjepanj kaže...
Jel itko na netu probao staviti stariju generaciju u novi socket??

 Mislim da je linus probao novi i7 8700k staviti u staru generaciju maticnih ploca i kaze da neradi e sad dali mu vjerovati na rijec to ces morati sam istraziti osim ako imas viska novaca pa probaj sam u slucaju ako nesto ode krivo.

 Nisu kompatibilni, totalno je presložen raspored pinova. https://www.eteknix.com/kabylake-vs-coffee-lake-lga1151-pinout-differences-revealed/

12 godina
neaktivan
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Znaci i5 je sada 2500kn+ ovaj otkljucani? Stavili 2 jezgre vise i digli cjenu 50% gore?

xfact
Moj PC  
4 3 hvala 0
11 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Bilo je par videa i članaka u kojima ljudi stavljaju kaby u z370 ploče i samo ne možeš upalit računalo. Izgleda da je intel (ili proizvođači ploča) ipak koristio neki safety feature. Ne znam jel ista situacija kad se stavi kava u z1/270 ploču.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5

Pa naravno nije intel lud da takvu gresku napravi kao sto je sa majonezom kad u jednoj kalendarskoj godini izbace 3 platforme i 2 generacije jednog socketa sa malim izmjenam gdje mi kao kupci debelo pusimo.A kako god okrenomo opet su N°1 i ako se radi u mizernim pomacima preformansi.Jedino cekati tu 2018 i 2019  vidjeti sta ce biti sa IceLake i CannonLake hoce li opet biti na kapaljku ili ce bas biti veci pomak i neka nova revolucija.

15 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

ispred (neprofitne) udruge "tehnozaostavština" priopćujem kako su za mene procesori prestali postojati nakon haswella, posljednjeg s "uskladivošću unatrag". sve ove 3,14zdarije s "novim" procesorima (intel ili amd) koji ne žvaču išta osim desetke, a u osnovi ne donose ništa što haswelli već nemaju (osim potrošnje struje i oslobađanja topline), su za me uzalud. koji će mi q ikakav turbo-deluhe-vejron-koenigsegg-bla procesor kad ne može vrtiti sedmicu ili (apage!) starije?! derat ću s postojećima dok ide (a ići će još godinama dugim). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
=xfact= kaže...

Znaci i5 je sada 2500kn+ ovaj otkljucani? Stavili 2 jezgre vise i digli cjenu 50% gore?

Ne. Stavili 2 jezgre više i digli cijenu 7 dolara. 7600K košta $250, a 8600K je $257.

Cijene su trenutno "napuhane" zbog ograničene ponude. Kroz par mjeseci (ili mjesec dana, tko zna) će cijena pasti na ovu "preporučenu".

9 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
war3_tft kaže...
Ne mozes usporedivati 7740x koji samo najveca budala moze uzeti sa coffee lejkom...

 

Dakle, da si malo bolje pročitao moj post vidio bi da stoji da će za jedno 3-4 mjeseca biti moguća usporedba situacije sa Coffee Lake i 7740x i 7640x, ne u ovom trenutku.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Dobro sam ja procitao bez brige i opet ti kazem, usporedivati 7740x koji je prakticki 7700k samo na puno skupljoj platformi sa jeftinijin, a boljim 7600k nema veze s vezom.
9 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
war3_tft kaže...
Dobro sam ja procitao bez brige i opet ti kazem, usporedivati 7740x koji je prakticki 7700k samo na puno skupljoj platformi sa jeftinijin, a boljim 7600k nema veze s vezom.

 

Je, tako je i pokušavaš mi rastumačiti da je TRENUTNO situacija 7740x prema 7700k onakva za koju ja pretpostavljam da će za 3-4 mjeseca biti sa 8700k prema nazovimo ga 8740k. I ja ti potvrđujem da je OVAJ TREN nemoguće usporediti 7740x i 8700k a ti opet voziš po svome.

16 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Srečom ovaj put ja ne moram trošit tipkovnicu, realno človek je sve rekel pa ako se razumije engleski nema frke.i7 8700K kao da je Supermen, ili kao da Intel dosad nikad nije imal 6/12 CPU za okvirno 400$.

 

  

Dakle postupite po naređenju, plave označene procesore bacite u smeče i trk po i7 8700K.

 

 
 

 

Opčenito kaj se tiče gejminga, "tu je napredak vrlo značajan" posebno u usporedbi sa šest godina starim procom.

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/76333-i7-2600k-vs-i7-8700k-upgrading-worthwhile.html

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 23:47 (rambox).
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Kao kad na jauzni pojedem slanine, a ostane mi paradajiza. I onda narežem još malo slanine, a onda zafali paradajiza. Zna Kržanić šta radi. 

 

* Je li ovo namjerno izabran tajmin članka kad su pojedinci pod embargom crvenog :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Zaključak:
Zdrava konkurencija je majka svekolikog tehnološkog napretka.
morrisoN
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Envy kaže...
Thinker kaže...

Sjajna serija Intelovih procesora koja je zakasnila na tržište ravno 12 mjeseci. Pri tome ne mislim da je Intel (bio) u lošoj poziciji već kupci, sad će netko ulupat oko 1.000 Eura za jači komplet CPU+MBO+RAM+hlađenje a već je DDR5 najavljen za iduću godinu, 10 nm proizvodni proces je najavljen, to dvoje - nova vrsta memorije i novi proizvodni proces neminovno znače i novi chipset i sigurno i novi socket, dakle već u ovom trenutku je kupnja Coffee Lakea upitne isplativosti na duži rok, pogotovo ako će novi RAM i socket biti već iduće ljeto na tržištu.

Čovjeće ne nadograđuje se zadnja ili predzadnja platforma. Coffee Lake će kupiti ljudi koji imaju 1. ili 2. generaciju Core procesora, ili pak Legacy Core procesore tipa Core 2 Duo.

 

Nema se šta čekati. Složiš si konfiguraciju i vozi. Ne nadograđuj memoriju, napumpaj si odmah 64GB. Mada su meni iskreno ovi Procovi skupi. Bitno je da se ima izbora i jako je bitno AMD go*na izbaciti iz kuće pod svaku cijenu.

Sjetit ću se ovog posta kad se DDR5 pojavi na tržištu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Mislio sam i3 8100 i kontam zasto ne i5 8400 ali nema ploca, osim onih skupih a realno mi ne treba mbo od 1600kn. Ne igram igrice i OC me ne zanima. Treba mi itx mbo i mogu se slikati. Vremenski nista nema veze s vezom, imamo cpu nemam jeftinije mbo. Kod Ryzena su nakeljili elektroniku i hladnjake preblizu cpu i ne mozes staviti neke hladnjake..uglavnom nista s nicim ne mozes upariti da si slozis nesto normalno sa svaki dan :(

Recimo i3 i jeftinija mbo bi kostalo kao i5 a za nekoga bi bilo zadovoljavajuce.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

amd lagano ispija "coffee" i broji pare dok gleda intela kako panicare...

barem moj pogled na cijelu situaciju uz jedan veliki zijev

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 13:27 (Luka123).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Meni svejedno Intel ili AMD samo da mogu sloziti sto zelim, a ne mogu...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Kako cu se smijat kad dode ddr17.
Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Envy kaže...
Thinker kaže...

Sjajna serija Intelovih procesora koja je zakasnila na tržište ravno 12 mjeseci. Pri tome ne mislim da je Intel (bio) u lošoj poziciji već kupci, sad će netko ulupat oko 1.000 Eura za jači komplet CPU+MBO+RAM+hlađenje a već je DDR5 najavljen za iduću godinu, 10 nm proizvodni proces je najavljen, to dvoje - nova vrsta memorije i novi proizvodni proces neminovno znače i novi chipset i sigurno i novi socket, dakle već u ovom trenutku je kupnja Coffee Lakea upitne isplativosti na duži rok, pogotovo ako će novi RAM i socket biti već iduće ljeto na tržištu.

Čovjeće ne nadograđuje se zadnja ili predzadnja platforma. Coffee Lake će kupiti ljudi koji imaju 1. ili 2. generaciju Core procesora, ili pak Legacy Core procesore tipa Core 2 Duo.

 

Nema se šta čekati. Složiš si konfiguraciju i vozi. Ne nadograđuj memoriju, napumpaj si odmah 64GB. Mada su meni iskreno ovi Procovi skupi. Bitno je da se ima izbora i jako je bitno AMD go*na izbaciti iz kuće pod svaku cijenu.

 Jos da je tebe i tebi slicne izbaciti iz drzave i foruma. Eh

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
robee1 kaže...

Meni svejedno Intel ili AMD samo da mogu sloziti sto zelim, a ne mogu...

 kupi polovnu i7 3770k masinu ili jos bolje i7 4790k

10 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Ponosan vlasnik Core2Quad 9550 mašine. Sa SSD-om, 8GB DDR2 i pristojnom grafikom može još godinama raditi. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Dakle izbacili su van platformu jer im je gorilo pod nogama, sad kad imas vani 6/12 intela treba odvojit 4 soma kuna za maticnu i cpu. A kod Ryzena je bio problem sto su brzi rami 100-200 kn skuplji, fascinantno, i jos k tome je problem sto ih nemozes ni nabavit u svakom ducanu.. 

Da se mi razumijemo, ovaj 8700k je top procesor i da me zulja novcanik nebi se dvojio u tom segmentu ali omjer ulozeno/dobiveno trenutno nije na njihovoj strani. Mozda bude do Bozica, a mozda i ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
war3_tft kaže...
Kako cu se smijat kad dode ddr17.

 Homo homini kupus...

16 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Zar im je tak teško još zalemit IHS ili stavit neku stock dobru pastu unutra? Ovo je sramota... Toliko para i onda dobiješ smeće koje se grije zbog uštede od par lipa... Pa daj dignite cijenu procesoru 50kn i stavite kvalitetnu pastu unutra ili zalemite IHS. Užas... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice