I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

poruka: 22
|
čitano: 8.655
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Intel najavio poskupljenje svojih čipova".
15 godina
offline
I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

eo, pun sam empatije za njih. poznato je kako se silicij kopa u ukrajini, odakle dolaze i nogice za čipove (ukrajinske stonoge). plastika i poklopci jednako se, endemski, vade u ukrajinskim rudnicima i tankerima se preko ukrajine prevoze do kine i tajvana pa do ognjene zemlje i kopnom, na magarcima i lamama, do amerika. nestašica je i afričkih lastavica, koje su prije iz ukrajine nosile naramke dioda i kondenzatora. krv, znoj i suze se liju. hardverski je kruh, kao što mu i naziv sugerira, s najmanje 7 nanometara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 18:26 (Ajar).
Moj PC  
36 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Onda tko se premišlja bolje da kupuje odmah.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

Daklle vraćamo se u vrijeme Penituma 2 Deshuthesa gdje su cijene bile enormno skupe jer su te proceosre (zajedno sa ostalim komponmentama) kupovali samo informatički enzuijazmisti.

Iskreno - imam neku nostalgiju prema tom vremenu.

Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
offline
I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

Malo me ovo podsjeća na: "K'o led ledena, k'o med medena!".

 

Je da, moš mislit, puše im AMD za vratom, a oni će se bahatiti i povećavati cijene, aha, je je, baš!

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Jehonan kaže...

Malo me ovo podsjeća na: "K'o led ledena, k'o med medena!".

 

Je da, moš mislit, puše im AMD za vratom, a oni će se bahatiti i povećavati cijene, aha, je je, baš!

 Pa de malo čitaj sa razmišljanjem: "Ranije su podizanje cijena za čipove najavili veliki proizvođači poput TSMC-a, UMC-a i Samsunga"- Pa tko proizvodi čipove AMD-u?

15 godina
offline
I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

A ništa, morat će i grafičke poskupjeti. Jer po ovim cijenama njihova proizvodnja je na rubu isplativosti. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

Kuku lele :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

Slažem se samo ima mali problem u toj logici s obzirom na intelovu dosadašnju politiku cijena kada je kompariramo s AMD-ovom tj. tko je to do sada proizvodio čipove intelu s obzironm na razliku u cijeni?!

15 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Nisam intelov CPU mijenjao već 9-10 godina. Eto, taman kad sam krenuo razmišljati o apgrejdu... :(
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Evo prilike Končaru da se uključi u igru
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Dobro došli u kapitalizam. Sve raste, inflacija, ovo ono. Osim plate(ne one mesne 😅).
Pitanje je vremena kad će krenut raspad.
 
4 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
silvio3105 kaže...
Dobro došli u kapitalizam. Sve raste, inflacija, ovo ono. Osim plate(ne one mesne 😅).
Pitanje je vremena kad će krenut raspad.

 Ni mesna plata ne raste samo umjesto mesa stave vise krumpira

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
silvio3105 kaže...
Dobro došli u kapitalizam. Sve raste, inflacija, ovo ono. Osim plate(ne one mesne 😅).
Pitanje je vremena kad će krenut raspad.

 A u socijalizmu dok smo imali i po 1000% inflaciju je bilo super. Dok ne nađemo bolji sustav, kapitalizam je još uvijek najbolji. Izvukao je iz siromaštva stotine milijuna ljudi. Socijalizam i slični rade suprotno.

 

 

Nadglednik dina
16 godina
online
I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

Ići će to još gore budući da Amerika tjera sve da sankcioniraju Kinu. A kad Kina uđe u rat pa se sankcionira i uvoz rijetkih zemalja i svega ostalog možemo očekivati i nestašice novih čipova, između ostalog.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Entry Point kaže...
silvio3105 kaže...
Dobro došli u kapitalizam. Sve raste, inflacija, ovo ono. Osim plate(ne one mesne 😅).
Pitanje je vremena kad će krenut raspad.

 A u socijalizmu dok smo imali i po 1000% inflaciju je bilo super. Dok ne nađemo bolji sustav, kapitalizam je još uvijek najbolji. Izvukao je iz siromaštva stotine milijuna ljudi. Socijalizam i slični rade suprotno.

 

 

 Entry Point

Daj mojne me kako je to tebi bilo loše u socijalizmu? Išao si u školu i radio što te volja jedino nisi smio govoriti protiv Tita. 

Hoćeš reći da si ti bio siromašan za vrijeme Juge?

11 godina
online
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
hummer0 kaže...
Entry Point kaže...
silvio3105 kaže...
Dobro došli u kapitalizam. Sve raste, inflacija, ovo ono. Osim plate(ne one mesne 😅).
Pitanje je vremena kad će krenut raspad.

 A u socijalizmu dok smo imali i po 1000% inflaciju je bilo super. Dok ne nađemo bolji sustav, kapitalizam je još uvijek najbolji. Izvukao je iz siromaštva stotine milijuna ljudi. Socijalizam i slični rade suprotno.

 

 

 Entry Point

Daj mojne me kako je to tebi bilo loše u socijalizmu? Išao si u školu i radio što te volja jedino nisi smio govoriti protiv Tita. 

Hoćeš reći da si ti bio siromašan za vrijeme Juge?

 da povučemo paralelu sa hardverom... 

kupiš majnersku grafu i prva tri mjeseca se jebeš s driverima i biosima, fps minimalan, onda mjesec dana gejmaš sve u šesnaest, da bi zadnjih pet dana krepivala i na kraju crkne

 

i onda kak ti nije bilo dobro, pa gejmao si, radio što te volja... (druga ćemo izostaviti u paraleli) 

9 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Nikad u zivotu nisam kupio intelov procesor i nvidia graficku 😄
Appleov M1 je cudo
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Nebitno koji je sustav. Cijena ide samo gore, novac sve manje i manje vrijedi.
Dajte neki primjer gdje su cijene pale i ostale jedno duže vrijeme na toj razini, a da nije bio popust/rasprodaja.

Ne postoji nešto što je tip top najbolje, pa tako ni kapitalizam ni socijalizam nije dobar u potpunosti. Jednostavno se kapitalizam temelji na pohlepi i to onda postane gadno kako imamo prilike vidjeti.
Valjda će onaj fosil odlepršat pa će se stvari normalizirati koliko toliko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 17:24 (silvio3105).
13 godina
offline
I Intel najavio poskupljenje svojih čipova

valjda znaju kako će podizanjem cijena još manje ljudi raditi upgrade i krećemo u neku vrstu hardwarske recesije, oni dižu cijene kako bi pokrili troškove/više zaradili,a ljudi sve manje kupuju osim apsolutno najnužnije...još kad u obzir uzmemo tečaj dolara cijene lete u nebo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Entry Point kaže...
* * *

 A u socijalizmu dok smo imali i po 1000% inflaciju je bilo super. Dok ne nađemo bolji sustav, kapitalizam je još uvijek najbolji. Izvukao je iz siromaštva stotine milijuna ljudi. Socijalizam i slični rade suprotno.

 

 

Ma kakav kapitalizam, ovo je moderni robo-kapitalizam.

Gdje ima da za jednog Jeffrey Bezos, radnici u Amazonu nemaju 30 sekundi pauze da odu u toalet. Ima cijeli dokumentarac o tome. Dakle 950.000 ljudi samo u USA radi da bi on ima 230 MLRD USD. A takvih primjera je more jedno.

Ili 20 naj razvijenih država bogatiji od ostalih 200.

15 godina
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Netherwind kaže...

Ništa čudno da bosanci plaču za socijalizmom. Davno "prevaziđena" tema.

Nisam se ja nigdje deklarisao kao bosanac. Ja sam jednostavno državljanin BiH. I ne plačem za socijalizmom (nisam toliko star).. upravo suprotno: imam dodatnu firmu (obrt) gdje radim klime.

Kolegi kojem plaćam max 30% od instalcije jedne klime a sebi uzmem 70% tko je tu više zadovoljan. To je vrlo softificirano pitanje što njemu znači tih 30% a meni 70%. Možda je on sretniji sa tim 30% od jedne instalacije klime nego ja koji "pokupim svo vrhnje". On uzme tih 30 ili čak manje procenata i završio je svoj dan. A ja sam odgovaran kada me za pola godine ili godinu netko zove na servis pa imam dodatni trošak.

U životu su ti najbitnije dvije stvari: Zdravlje i Sreća... koliko je on zdrav i sretan - ne znam, a ne zna ni on koliko sam ja zdrav i sretan. Ja nisam u njegovoj koži niti je on u mojoj. A niti zdravlje niti sreća ne ovise o novcu koji zarađujemo. Znaju to najbolje ljudi koji novca imaju na pretek. Toliko o kapitalizmu.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: I Intel najavio poskupljenje svojih čipova
Envy kaže...
U životu su ti najbitnije dvije stvari: Zdravlje i Sreća... koliko je on zdrav i sretan - ne znam, a ne zna ni on koliko sam ja zdrav i sretan. Ja nisam u njegovoj koži niti je on u mojoj. A niti zdravlje niti sreća ne ovise o novcu koji zarađujemo. Znaju to najbolje ljudi koji novca imaju na pretek. Toliko o kapitalizmu.

ne sekiraj se, što neki trolaju.

mrze te jer znaš što valja, a to je Intel...

Intel i treba poskupiti, jer je vrhunaravno kvalitetan, a ne samo zbog nestašice sirovina..

 

Amen !

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice