Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segment na

poruka: 30
|
čitano: 8.607
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segment na".
14 godina
offline
Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segment na

Dual core u 2019 svaka cast intel 

AMD AntiBoy
Moj PC  
4 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
dreadmoore kaže...

Dual core u 2019 svaka cast intel 

 a što ti više treba za office rad ili drkenjanje po internetu

svakodnevno radim na par godina starom i3, koji je također 2/4 procesor i nemam nikakvih problema s njim

 

dakle, zašto bi moj šef, neki drugi šef ili štefica kojoj komp služi za facebook i traženje recepata, trošili bezveze pare na 4/8 ili 6 core procesore

uostalom i konkurencija je nedavno izbacila procesore s istom 2/4 konfiguracijom 

9 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
dreadmoore kaže...

Dual core u 2019 svaka cast intel 

 Kaj obični korisnik treba sad odjednom 16 jezgri? 

14 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Netreba obicni korisniki 16c procesor ali u 2019 bi trebalo biti povjest dual cora a da ga zamjeni 4c procesor kao najnizi i najjeftiniji.
AMD AntiBoy
14 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Vjerojatno se trebaju riješiti starih zaliha.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
picajzla0707 kaže...
dreadmoore kaže...

Dual core u 2019 svaka cast intel 

 a što ti više treba za office rad ili drkenjanje po internetu

svakodnevno radim na par godina starom i3, koji je također 2/4 procesor i nemam nikakvih problema s njim

 

dakle, zašto bi moj šef, neki drugi šef ili štefica kojoj komp služi za facebook i traženje recepata, trošili bezveze pare na 4/8 ili 6 core procesore

uostalom i konkurencija je nedavno izbacila procesore s istom 2/4 konfiguracijom 

Konkurencija je duplo jeftinija,i eto "namjernom zabunom" ipak se može i naklokat.Bitan problem je ovaj, AMD Desktop 2/4 je iskoristivi otpadak u odnosu na Intel koji ciljano proizvodi 2/4.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzenathlon-pro-200ge-apu/262683.aspx

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
rambox kaže...

 sve to ne mijenja činjenicu da komentar o "samo" dvije jezgre u 2019. nema nikakvog smisla, jer 2/4 procesori itekako imaju smisla bez obzira na 2019. godinu

 

...uostalom, ti si posljednji koji se treba javljati ovdje, obzirom na tvoje barem stoput ponovljene riječi kako je amd rajzenom završio eru dvojezgraša 

 

dreadmoore kaže...
Netreba obicni korisniki 16c procesor ali u 2019 bi trebalo biti povjest dual cora a da ga zamjeni 4c procesor kao najnizi i najjeftiniji.

 ako je 2/4 procesor itekako dostatan za jednostavni rad, zašto bi plaćali 4-core bez obzira koliko mu niska bila cijena (tim više jer i nije baš toliko niska)

dapače, ako ti je dovoljan onaj celeron s čiste 2 jezgre, zašto plaćati dodatne dolare za 4 threada

 

ne kužim tu filozofiju, pa nije riječ o jednojezgrenim procesorima na 1ghz koji se guše čim upališ tetris ili drugi tab u pregledniku

radi se o sasvim solidnim 2/4 procesorima koji itekako dobro ferceraju u laganom radu i mnogima su čak i takvi overkill

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 14:56 (picajzla0707).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
picajzla0707 kaže...

 

dakle, zašto bi moj šef, neki drugi šef ili štefica kojoj komp služi za facebook i traženje recepata, trošili bezveze pare na 4/8 ili 6 core procesore

 Zato šta za manje para od tog pentiuma mogu kupiti ryzen apu s kojim se mogu još i igrati

 

 

15 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
dreadmoore kaže...

Dual core u 2019 svaka cast intel 

 -izbor/potrebe/cijena..

+to je već uobičajeni nasljednik prethodnog i3 procesa-jezgre, 2c/4t.. dovoljan. Ako nije dovoljan uzmeš jači koji će po logici biti i skuplji dok je obrnuto besmisleno.

 

BalkanUSrcu kaže...
..

 Zato šta za manje para od tog pentiuma mogu kupiti ryzen apu s kojim se mogu još i igrati

 

 

 -što te spriječava? Kupac, biraš. Navijanje? nepotrebno.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
BalkanUSrcu kaže...
picajzla0707 kaže...

 

dakle, zašto bi moj šef, neki drugi šef ili štefica kojoj komp služi za facebook i traženje recepata, trošili bezveze pare na 4/8 ili 6 core procesore

 Zato šta za manje para od tog pentiuma mogu kupiti ryzen apu s kojim se mogu još i igrati

 

 

jasno da možeš, ali taj apu je također 2/4 procesor s integriranom grafom (pretpostavljam da misliš na 220ge)

dakle potpuno isto kao i ovaj ili neki jeftiniji pentium poput g5400 - dakle, poanta o 2-jezgrenim procesorima u 2019. se ne mijenja

 

ali ovo sad već prelazi u natezanje intel vs amd, a ja sam samo reagirao o priči kako dvojezgreni procesori nemaju smisla u 2019. godini, bez obzira čiji

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
picajzla0707 kaže...

 

 

jasno da možeš, ali taj apu je također 2/4 procesor s integriranom grafom (pretpostavljam da misliš na 220ge)

dakle potpuno isto kao i ovaj ili neki jeftiniji pentium poput g5400 - dakle, poanta o 2-jezgrenim procesorima u 2019. se ne mijenja

 

ali ovo sad već prelazi u natezanje intel vs amd, a ja sam samo reagirao o priči kako dvojezgreni procesori nemaju smisla u 2019. godini, bez obzira čiji

 

 Ovaj 4/4 koji je jeftinji od g5600

 

Ma nije mi uopće namjera ulaziti u prepirku, valjda fali da se skuži poanta posta

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
picajzla0707 kaže...

 ako je 2/4 procesor itekako dostatan za jednostavni rad, zašto bi plaćali 4-core bez obzira koliko mu niska bila cijena (tim više jer i nije baš toliko niska)

dapače, ako ti je dovoljan onaj celeron s čiste 2 jezgre, zašto plaćati dodatne dolare za 4 threada

 

ne kužim tu filozofiju, pa nije riječ o jednojezgrenim procesorima na 1ghz koji se guše čim upališ tetris ili drugi tab u pregledniku

radi se o sasvim solidnim 2/4 procesorima koji itekako dobro ferceraju u laganom radu i mnogima su čak i takvi overkill

 Istina, imam neki laptop sa dvojezgernim celeronom (2c2t) i nakon ugradnje ssd-a laptop je i više nego upotrebljiv za internet, youtube, kodi + laptop nema ventilator i ima ssd tako da je mrtva tišina a kao nov bio je među najjeftinijima u ponudi.

Nego htio sam reći da ako je taj celeron na 1.6 ghz (2.4 mislim da je turbo) okej za neke osnovne stvari onda su ovi desktop pentiumi rakete.. 

15 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
dreadmoore kaže...

Dual core u 2019 svaka cast intel 

Vidi se da imaš nula (0) iskustva u sklapanju konfiguracija pogotovo za raznorazne tvrtke ili u većim količinama.

Prepostavljam da iste Pentiume nisi probao još od vremena poslije Haswella. A da en govirm da mi je slika tvog Avatara malo čudna u ovoj raspravi.

 

Ovi procesori su pravi dragulji trenutno na tržištu. Nafiluješ ih sa 8 ili 16GB memorije i šta ne mogu? Otvoriti 100 tabova u Chromeu, raditi u Photoshopu ili Corelu, SAP-u, programirati, i to sve u isto vrijeme? Mogu i te kako i to paralelno dok na drugom monitoru gledaš 1080p video.

16 godina
odjavljen
offline
Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segment na

Ovi Pentiumi su definitivno raketa ali ne po tim cijenama, za max 500 kn bi bili super kao što je bio i G4560.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Motorino kaže...
* * *

Nego htio sam reći da ako je taj celeron na 1.6 ghz (2.4 mislim da je turbo) okej za neke osnovne stvari onda su ovi desktop pentiumi rakete.. 

Memorija, bio to RAM ili pohrana je ovim konfiguracijama usko grlo.

Malo više RAM-a (ovaezno da se radi u dvo-kanalaskom RAM-u) i obavezan SSD je dobitna kombinacija ovih konfiguracija.

Vjeruj mi kada sam prvi put sklopio Pentium Haswell sa Windowsom 8 (ili je bio 8.1 ne sjećam se) nisam se mogao načuditi kako Edge ili IE otvara stranice. Primjerice Bug online. I ja i moj prijatelj bili smo ugodno šokirani brzinom kojom otvara stranice. Nismo znali da li brže otvori stranicu ili učita .jpg sliku. Od Haswella pa preko 25-te godišnjice Pentiuma pa do sada popriličan napredak je ostvaren. A ovi Haswelli koje održavam rade kao urice i dan danas.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Otvara web stranice? Ja kad sam kupio ssd 68 puta zaredom sam palio gasio komp od čuđenja
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segment na

Brzo otvara stranice pa jesi ti skrenuo stranice brzo otvara i mobitel .

Banda pljačkaška INTEL.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 18:25 (hummer0).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
hummer0 kaže...

Brzo otvara stranice pa jesi ti skrenuo stranice brzo otvara i mobitel .

Banda pljačkaška INTEL.

 Pa kad ovako po forumima čitaš razno razne veterane pomisliš da je dual core neupotrebljivo smeće a na kraju ispada da je na razini puno skupljih mašina kad je u pitanju web browsing ili neki uredski posao (pa i šire )

Prije sam uvijek okretao očima kad sam vidio dual core baš zbog toga šta se pišu gluposti po internetu i očekuješ da neće moći podnjeti neke osnove i onda kad vidiš te iznenadi kako ide.

 

 

15 godina
offline
Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segment na

Raspravljate o jezgrama kao da ste tinejdžeri koji znaju o broju Megapixela na mobitelu ili još nešto malo više.

 

Da podsjetim: Core 2 Duo (2c/2t), Core 2 Quad (4c/4t), Xeon E5520 (4c/8t), ili recimo Xeon X5690 (6c/12t) su svi redom Legacy procesori, predstavljeni u 2008-2010, dakle skoro čitavu jednu deceniju!

 

Tako da poređenje sa 2 jezgrenim ili 4 jezgrenim CPU-om iz tog doba nema nikavog smisla sa 2 (2c/4t) jezgrenim Pentiumom iz 2019-te godine i mnogim prvim generacijima Core i procesora koji su sada već također legacy. Je li treba spomenuti da je gore prestavljeni u Q1 2010-te X5690 koštao $1666.00 RCP cijene!

 

Ali ako se pitate tkome trebaju CPU-ovi od 20 jezgri i 40 threata evo vam odgovora: Svatkome tko pokrene GNS3 simulator i neka još pripremi barem pola ili četvrt TB RAM-a.

Dakle ili pričajte iz svog vlastitog iskustva ili rekla/kazala ostavite sa strane dok isto ne probate.

 

Evo jednog primjera: Neki dan sam poznaniku trebao sklopiti konfiguraciju i zamalo da odustanem zbog rasprave o tome kako lika nagovoriti da kupi Pentium umjesto Core 2 Quada a sa lovom je na samom rubu između snova i stvarnosti. Nakon par pitanja kao zna li pravu razliku između x86 ili x64 procesora, zna li šta je litografski proces i sl. uspio me saslušati.

Osim što lik ne može da vjeruje kako mu konfiguracija radi meni je ostao gorak okus u ustima zbog njegove "samo još da nismo morali ugurati Pentium". Kosa mi se digla na glavi, zamalo da kažem - nikad više.

 

Nisam nikoga želio prozvati, ovo je moj lični osvrt na kometar ali bi volio iskreno da mnogi na forumu prestanu da sanjaju šta im vražiji računar radi.

 

PS: Da ne zaboravim go*no zvano AMD: Imao sam i prvi Opterona. To smeće se nije dalo ni sa čim ohladiti. Na kraju je zajedno i sa pločom i kućištem završio prvo negdje u skladištu pa onda u smeću. Nadam se da se nešto poboljšalo sa ovim novim AMD-om kome čipove pravi TSMC, aktuelno pratim i AMD ali iz godine u godinu puno obećanja a na kraju recenzije skontaš da su generaciju iza Intela uz obavezni asterix kako će sledeća generacija AMD-a bi ono pravo - to.

 

Prije no što naparite oči sa Core i9 9900K sa cijenom od 4700 kuna, razmislite dobro zašto Pentium košta 500-1000 kuna.

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
hummer0 kaže...

(1) Brzo otvara stranice pa jesi ti skrenuo stranice brzo otvara i mobitel .

(2) Banda pljačkaška INTEL.

Čekaj malo da ovo razdvojimo na dva dijela.

 

(1) Koji mobitel? Donesi mi mobitel sa Androidom od 4.4.2 ili 5.1 a ja ću ti iz tog doba donijeti PC pa ćemo onda vidjeti od paljenja računara i mobitela do otvaranje prve stranice.. Vjeruj mi gorko bi se razočarao. Kada sam rekao otvara stranice kao da je .jpg slika to sam doslovce i mislio. Osim što ti treba brži Internet (mislim na latenciju iliti ping) kao i sam bandwith, treba ti i adekvatan računar.

 

(2) Sad mi opet reci koji mobitel i koja je to plačkaška banda? Intel ili Samsung i Apple čiji telefoni idu sada i preko 2k€ Ovo je čisto miješanje baba i žaba ali da ti pojasnim ovako: Možeš kupiti i bager koji košta kao M5 i voziti se sa njim od tačke A do tačke B. A možeš to i sa M5-com. Ali jedno sigurno ne možeš: sa M5-com skinuti jedno brdo, za to ti treba adekvatna i moćna alatka.

 

Zaključak donesi sam.

7 godina
offline
Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segment na

Envyja je opet zelo...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Koliko ce ovo para kostati? 4ghz i 4 threda, to ce sahraniti neke ryzene i stare i3 cak i i5.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen

da/ne.. jer je gen8/9 mbo+ram pa nije moguć upgrade uguravanjem u socket koji je nekim čudom još 1151.. postaje neobično da intel ne ubaci ili potrga koju nožicu u dvije gen. :)

tak da neće biti konkurentan starijim i3-i5 osim kad bi kod nas trgovci imali prave raspordaje starih zaliha pa da se upravo stari cpu i mbo iz tog razloga kupuju umjesto novog.. ali takve rasprodaje ugl nema.. (ni za kompletna računala).

-kao i svaki pentač, dvostruko od celećića 500-1000kn (jer kranju cjenu ipak formira trgovac i cijena će biti između celeron-i3 recimo na sredini uz devijaciju :)) ).. ako sad gledamo cjenike, može se pronaći starih cpu npr i3 koji su skuplji od novih i3, slabiji.. no stoje stare cijene, uparivanje s nešto jeftinijom starijom mbo (prije gen8/9) anulira tu razliku, tak da nitko normalan ne bi trebao kupiti starije gen. cpua.. ali trgovci to upakiraju u neko jeftikaner kućište i prodaju za 'x.999kn' .. naivcima, što ispadne možda kunu manje od nove serije. Trgovci su šljam! :))

 

edit: jedino 'zabrinjava' oznaka na specmenu, 1152 .. pin u plus (pozitivno!) :) .. ma neće valjda?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 12:13 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Stjepanj kaže...
Koliko ce ovo para kostati? 4ghz i 4 threda, to ce sahraniti neke ryzene i stare i3 cak i i5.lp

 G5600 je 800-850kn, ovo će barem 100 više. 2 core proc s tom cijenom može sahraniti samo sebe odmah u startu

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 13:53 (BalkanUSrcu).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Uf, pa to je previse, g4650 je kostao upola manje.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Stjepanj kaže...
Uf, pa to je previse, g4650 je kostao upola manje.lp

Nije previše, jar taj model koristi močnu Intel HD630 grafu.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen

-manje? trenutno ispod 700kn, svjetske ispod 500, intelova 400.. ako na 400 dodamo uobičajenu čarobnu brojku naših trgovaca cca +40% bi bilo očekivano, a pošto je niša između 500-1000kn samo za pentače trgovci to fino rasporede ako se prodaje.. pa prije pretpostavim višu cijenu nego nižu (realniju.. ako postoji nešto realno :) ).

 

ili, usporediti s cijenom 8100-i3 kad je krenula božićna prodaja, od 1000-1500 za isti cpu ovisno o trgovini. Trgovac prodaje po onoj cijeni po kojoj roba ide a parsto kn u cijeni računala je sitnica, toliko ode više na izboru miša, kućišta i sl sitnjarija koje reklamiraju pa u trenutku kupnje nemaju na lageru ili kako je tek bilo s vga pa se uzimalo što god ima na polici. Naravno i uobičajene smiješne-paradoxalne situacije da je slabije skuplje (stara cijena), ne samo cpu nego i hdd-ssd, ram.. itd.

 

 

edit: evo gledam.. 5600g=850kn.. očekivano, uz 1100 za i3. To što bi trebalo/moglo biti jeftinije ne vrijedi kod nas :) vjerojatno zato jer ''ima se..'' :))

 

edit-2 .. rambox, .. i amd u prezentacijama kad promovira vga s razlogom koristi intel cpu.. apu je za nemoćne i sl. ne za gejmere (ako već nudiš FPSiće kao razlog..). Ako je nekom dovoljna intelova integruša, tad mu je dovoljna. Ako želi jače, dodat će.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 15:16 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
rambox kaže...

Nije previše, jar taj model koristi močnu Intel HD630 grafu.

 

 Ryzen se može posramiti, 50ak fpsa na 0%

Šta bi tek bilo da se iskorištava...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
Poznaje litografski proces, a jedan od dva proizvođača desktop CPU-a je ***nje. Uz ovakve stručnjake, još nam je i mal pad industrije :)
Mislim, dakle half adder
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Pentium Gold G5620 za entry-level segmen
rambox kaže...

Nije previše, jar taj model koristi močnu Intel HD630 grafu.

 

Koliko je mocna??

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice