Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

poruka: 56
|
čitano: 14.987
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj".
7 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj
Denis Arunović...
i Intelov Chief Engineering Officer (daklem glavni inženjer).
ATJLučko kaže...
vrlo vrhunska, skorom porculanska!

ovo dodavanje (m) je neka fora? poATJLučkanje članka?

 

 

daklem i ondak, epiteze su:

3 fora
29 nepotrebno poseljačivanje
5 bezvezni kretenizam
ravna zemlja i šupalj mjesec
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj

Mozda ima neki deal izmedu Intela i AMD da bi koristili njihove proizvode u svojim procesorima trebaju nekoga iz redova AMDa.
Mozda misle radit nekakve high end graficke koje bi konkurirale Quadro proizvodima koji su pravi high end. Bas me zanima ako idu u gaming vode ili professional vode.

Mozda su u sumi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 13:39 (NEW_MAN).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj

a i Intelovo neuspješno pariranje od prije sa grafičkim čipovima na mobilnom tržištu.čak nebih rekao ni pariranje nego prisilno trpanje svojih čipova u mobitele dok mogli coltat i plačati proizvođače da koriste Intelove čipove.Malo je toga puno u zaguzini ove priče.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
6 godina
protjeran
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
rambox kaže...

Je bilo je tu sukoba sa AMD šeficom, tako kažu upučeni i to je čak bilo vidljivo na predstavljanju Vege.Navodno je Kuduri htio neke svoje bonus kombinacije, vezane za RTG+Intel a to je AMD šefica vidjela kao "jesi ti normalan to ti tak ne bude išlo=i ode Kuduri".

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intelovi-cipovi-radeon-grafikom-san-java/254498.aspx?page=0&jumpto=5523984&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=447&jumpto=5523254&sort=asc&view=flat

 

Kupovina AMD-a je prilično komplicirana, i to sve zbog međusobnog dogovora sa Intelom to je poznata priča.Da je kupovina AMD-a mačji kašalj, to bi se dogodilo več odavno recimo Jabučari pa Qualcomm itd.Tu su i Kinezi koji mašu dolarima, koji bi da mogu odma sutra kupili AMD kad si rekel keks.

 

Ljudi uključite logiku, niti če Intel kupit RTG a još če manje Nvidia kupit AMD nema nikakve šanse.

 

Do vi pucate u prazno, eto nadobudni Broadcom za kupnju Qualcomm-a nudi 130 milijardi dolara.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2017/11/broadcoms-130-billion-bid-for-qualcomm-would-be-the-largest-tech-deal-ever/

 Legendo s obzirom da raspolažeš ogromnom količinom insajderskih informacija iz AMDa reci nam kad budeš kupovao dionice da se i mi ubacimo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 15:20 (Paolo Maldini).
7 godina
neaktivan
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

nvidiji su platili 1.5 bil $ za koristenje patenata upokusaju 2 ..bas me zanima kom ce sad platiti za patente ili no3 nece ni poceti

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Rambox na aparatima amd se poceo raspadati na koju ces stranu sad otici kad nebude vise.A nezna se koje ci biti skuplji Nvdia ili intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Igor150 kaže...

a i Intelovo neuspješno pariranje od prije sa grafičkim čipovima na mobilnom tržištu.čak nebih rekao ni pariranje nego prisilno trpanje svojih čipova u mobitele dok mogli coltat i plačati proizvođače da koriste Intelove čipove.Malo je toga puno u zaguzini ove priče.

To je slavni Intel propali Kontra Profit, ukratko potrošili su nekoliko milijardi dolara a rezultat nula bodova.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/asusov-stick-pc-qm1-dobio-procesor-iz-cherry-trail/233959.aspx?page=0&jumpto=4878856&sort=asc&view=flat

 

Šta Intel namjerava sa svojim grafama nemam poima, no realno nikad neče doč na razinu AMD-a ili Nvidia to je realnost.

 

Intel je u zadnjih nekoliko godina u vodu bacio ili potopio ogromne količine love.S obzirom na današnju Intel situaciju, u budučnosti nema više ništa od sličnih budalaština.Kontra profit je jedna priča, a kupovina McAfee je druga bedasta priča na koju su razbacali 7.7 milijardi dolara.

Paolo Maldini kaže...

 Legendo s obzirom da raspolažeš ogromnom količinom insajderskih informacija iz AMDa reci nam kad budeš kupovao dionice da se i mi ubacimo.

 Šta si ti čekal kad su bile po 2$, zakaj nisu kupil fučkaj ga sad? Razni ljudi su pokupovali jako puno AMD dionica, dakle kad su bile namjerno mešetarski spuštene na 1.8$.I žabe u močvari su znale da je to brutalno nerealno i prenisko, samo 2$ za dionicu kao da je to Vukovarski Borovo, a ne AMD sa hrpom patenata i raznih vrjednih tehnologija..

 

Dakle ko je kupio 10 000 dionica po 2$, pa prodal na 14$ taj je recimo solidno zaradil bit če dosta za špeceraj itd.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
16 godina
moderator
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Louis Pluto kaže...
Denis Arunović...
i Intelov Chief Engineering Officer (daklem glavni inženjer).
ATJLučko kaže...
vrlo vrhunska, skorom porculanska!

ovo dodavanje (m) je neka fora? poATJLučkanje članka?

 

 

daklem i ondak, epiteze su:

 ili jednostavno greška kod tipkanja ;)

9 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Ajd da i to vidimo,gore valjda nemože.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
vmozara kaže...

Za sve teoretičare prodaja i preuzimanja, ovo nije Hrvatska, gdje se uspješna kompanija uništi i proda za kunu, ili još bolje, proda se super profitabilna i kupuje natrag kad je sjebana. 

Da, jer Nokia je Hrvatska firma, a Elop je iz okolice Gruda....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 17:46 (MrBlc).
6 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Ha, očekivano zapravo.Intel zapravo ima losiju bazu nego amd sada. Amd ga je stigao u ipc al moze napraviti brdo coreova po jednom siliciju, i tehnologija mu se skalira pa je ista desktop i mobile. Intel je sa svojom kaficom ostao na broju jezgri i nabrijao ipc. Al zna da amd moze duci ipc za 30 na ovoj tehnologiji vec iduce godine. A sto bi napravili ryzen apu procesori sa vegom jer rastur na trzistu. Pa sa potplacuje slabe karike amda... da ga rasturi iznutra
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Denis kaže...

 Čudne se stvari događaju. Neki teoretiziraju da će Intel na kraju kupiti RTG i time dobiti IP da koristi Radeon tehnologiju u svojim grafičkim karticama. AMD bi zauzvrat dobio dozvolu za merger s nekom drugom tvrtkom, možda čak i Nvidijom. Intel ima dovoljno love za RTG, a Nvidia za AMD. 

 

Svojevremeno su bili vrlo ozbiljni pregovori oko merganja AMD-a (prije kupovine ATI-ja) i Nvidije, no Jensen Huang nije htio biti drugi već prvi čovjek u firmi. Lisa Su je puno pragmatičnija nego AMD-ovi lideri od prije 15 godina, a i sâm AMD je u drugačijoj situaciji. 

 

Što se tiče Kodurijev penala, možda je Intel jednostavno pristao sve platiti. Inženjeri kao Koduri se ne nalaze baš na cesti, a čini se da je Intelu nasušna potreba napraviti ozbljnu diskretnu grafiku. 

 Također sam vidio vijest da je intel dogovorio s AMD-om isporuku grafičkih komponenti za njihove buduće hibridne čipove.

 

edit: ups, vidim da je bilo i na bugu..

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 17:40 (Feudalac).
10 godina
protjeran
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj

A sve lova radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 18:18 (McFly333).
10 godina
protjeran
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj

Po Hrvatskom zakonu ti smiješ bez problema otići odmah iz firme.Firma te može (ALI NEĆE) tužit privatnom tužbom da je izgubila dobit zbog tebe što mora dokazati na sudu,što se sigurno kod tebe ne bi desilo.A ugovori kao takvi o zabrani rada negdje drugdje ovisi i o plaći.Drugo je ako imaš 100000 kn ili 5000 kn.Ako zarađuješ 5.000 onda ti taj tvoj poslodavac može pop...it.Naravno da Ovaj lik iz AMD ima specijalan ugovor koji vjeruj mi riješavaju njegovi masno plaćeni odvjetnici.

 

16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...

Kako je uopce moguce da nema u ugovoru sa AMD-om navedene neke svemirske penale ako ode raditi za konkurenciju? Jbt, ja radim u firmi sa manje od 30 zaposlenih pa mi je ugovorom najstroze zabranjeno da idem raditi za konkurenciju barem 2 godine.

 Vjerojatno amd dobija neki priličan bonus u vidu produljenja i proširenja dozvole za korištenje x86 arhitekture, intelovih mrežnih rješenja, i raznih sse patenata. 
Nemoj smetnuti s uma i da sam AMD sada daje najljućem konkurentu svoj APU! Dakle, pričamo o nekakvom sličnom odnosu kao samsung-apple. Nažalost, AMD nije
u zavidnom financijskom položaju (kao i uvijek), pazarađuju novac kako  znaju i umiju. Nije ovo čak ni tako loš deal kao što je bilo prodavanje grafike Qualcomu.
Vjerojatno ništa nije bilo tako loši deal. Jedan bezvezni Modrićev ugovor vrijedi kao fakin adreno tehnologija bez koje nema poštenog smartfona.

Denis kaže...

 Čudne se stvari događaju. Neki teoretiziraju da će Intel na kraju kupiti RTG i time dobiti IP da koristi Radeon tehnologiju u svojim grafičkim karticama. AMD bi zauzvrat dobio dozvolu za merger s nekom drugom tvrtkom, možda čak i Nvidijom. Intel ima dovoljno love za RTG, a Nvidia za AMD. Svojevremeno su bili vrlo ozbiljni pregovori oko merganja AMD-a (prije kupovine ATI-ja) i Nvidije, no Jensen Huang nije htio biti drugi već prvi čovjek u firmi. Lisa Su je puno pragmatičnija nego AMD-ovi lideri od prije 15 godina, a i sâm AMD je u drugačijoj situaciji. 

 Ima i to smisla. Još se sjećam chipseta iz doba dok su zeleni amd i zelena nvidija bili suradnici. Nforce ftw :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 19:17 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Tražili ste odgovor, odgovor ste i dobili.
Ovako propada AMD.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Envy kaže...
Tražili ste odgovor, odgovor ste i dobili.
Ovako propada AMD.

 Zašto propada? Pa i Samsung daje ekrane ljutom rivalu Appleu. To je biznis. Ja se dam kladiti da je AMD dobio lijepu naknadu i za ustupanje grafičkog APU i predavanje nadležnog za radeon diviziju. 
Ako misliš na dionice, one su volatilne bez neke logike: AMD je trenutno na pristojnih 11+ dolara... jest, palo je sa nedavnih 14, ali čudno tržište dionicama je reagiralo 
rušenjem cijena - ni krive ni dužne Nvidie: https://www.cnbc.com/2017/11/09/amd-nvidia-shares-drop-after-intel-hires-amds-ex-graphics-head.html
tako da gledajući na dulje staze, AMD vrijedi prilično više nego lani u ovo vrijeme, pa bi onda bilo logičnije da je propao i da su ga onda jeftino dionički preuzeli konkurenti.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Bitanga kaže...
PlayMaker10 kaže...

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

 

Potpisat ćeš jer inače nećeš nigdje dobiti ugovor. Imat ćeš neke penale ako odeš kod konkurencije ako firma to tak želi i tada ti moraju plaćati neku lovu svaki mjesec kao odštetu. A mogu se i odreći toga prava. A možeš i na sudu probati to osporiti.

Nijedna firma ti neće dati da radiš kod njih i poslije raspolažeš tim znanjem da ju podkopavaš čim odeš. To je čisto pravna zaštita poslodavca. Naravno ako je u granicama legalnosti što se može onda na sudu rješavati ili u dogovoru s odvjetnicima.

Uglavnom, prvo ćeš potpisati, a onda razmišljati dok dođe vrijeme za to :-)

 Jedno su novčani penali a drugo zabrana prelaska. Penale i tako ne bi platio ja nego kako to obično biva konkurencija plati za tebe. Ja isključivo pričam o zabrani prelaska.

15 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
PlayMaker10 kaže...
Bitanga kaže...
PlayMaker10 kaže...

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

 

Potpisat ćeš jer inače nećeš nigdje dobiti ugovor. Imat ćeš neke penale ako odeš kod konkurencije ako firma to tak želi i tada ti moraju plaćati neku lovu svaki mjesec kao odštetu. A mogu se i odreći toga prava. A možeš i na sudu probati to osporiti.

Nijedna firma ti neće dati da radiš kod njih i poslije raspolažeš tim znanjem da ju podkopavaš čim odeš. To je čisto pravna zaštita poslodavca. Naravno ako je u granicama legalnosti što se može onda na sudu rješavati ili u dogovoru s odvjetnicima.

Uglavnom, prvo ćeš potpisati, a onda razmišljati dok dođe vrijeme za to :-)

 Jedno su novčani penali a drugo zabrana prelaska. Penale i tako ne bi platio ja nego kako to obično biva konkurencija plati za tebe. Ja isključivo pričam o zabrani prelaska.

 

Nije, jer je obično vezano jedno s drugim. Ne može ti netko braniti rad, osim ako ga na neki način možeš obeštetiti, ili on obeštetiti tebe za to što ne radiš nigdje. Isto tako ne može netko tražiti penale od tebe bez nekog razloga, a razlog je prelazak konkurenciji.

Tako da u ugovoru često imaš i jedno i drugo i treće:

- rok u kojem ne smiješ raditi kod konkurencije + da ti stari poslodavac plaća mjesečno neku lovu za to što ne radiš kod konkurencije

- novčani penali ako se ipak odlučiš na to i ako stari poslodavac i dalje želi inzistirati na toj zabrani (to sigurno nećeš ti osobno platiti nego firma koja te jako želi)

 

No to je u ugovoru samo kao neko osiguranje poslodavca od neozbiljnih radnika, sumnjam da se ikad poteže ta klauzula osim u nekim kompleksnim slučajevima kad bivši zaposlenik radi direktno protiv firme u kojoj je bio do nedavno (što je u sportu vrlo vjerojatno).

Bio bi lud da odbiješ negdje dobar posao iz čistog inata što nećeš potpisati tako nešto, a i ako odlaziš malo je vjerojatno da ćeš otići u direktnu konkurenciju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 20:10 (Bitanga).
16 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

A dobro... aj dosta više korporativnog prava i pravice. 

Vama nije ovo zanimljivo?
On Monday AMD and Intel revealed they are working on a chip family that will combine an Intel Core x86 processor, a customized AMD Radeon GPU, and HBM2 – high-bandwidth memory – all in one package. The silicon will, we're told, hit the market in the first quarter of 2018 in thin and lightweight notebooks, allowing them to, it is hoped, play top-end games.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
overhaul kaže...

A dobro... aj dosta više korporativnog prava i pravice. 

Vama nije ovo zanimljivo?
On Monday AMD and Intel revealed they are working on a chip family that will combine an Intel Core x86 processor, a customized AMD Radeon GPU, and HBM2 – high-bandwidth memory – all in one package. The silicon will, we're told, hit the market in the first quarter of 2018 in thin and lightweight notebooks, allowing them to, it is hoped, play top-end games.

 Itekako je zanimljivo. Ja se bojim da im to nije pametan potez; intel će ih vjerojatno toliko cijediti da će na tome imati zaradu od par postotaka; morat će odvojiti dobar dio ionako siromašnih resursa na razvoj proizvoda koji će njima direktno izbiti dio tržišnog kolača

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Feudalac kaže...
overhaul kaže...

A dobro... aj dosta više korporativnog prava i pravice. 

Vama nije ovo zanimljivo?
On Monday AMD and Intel revealed they are working on a chip family that will combine an Intel Core x86 processor, a customized AMD Radeon GPU, and HBM2 – high-bandwidth memory – all in one package. The silicon will, we're told, hit the market in the first quarter of 2018 in thin and lightweight notebooks, allowing them to, it is hoped, play top-end games.

 Itekako je zanimljivo. Ja se bojim da im to nije pametan potez; intel će ih vjerojatno toliko cijediti da će na tome imati zaradu od par postotaka; morat će odvojiti dobar dio ionako siromašnih resursa na razvoj proizvoda koji će njima direktno izbiti dio tržišnog kolača

 Pa mislim da AMD tu neće trošiti resurse, samo će dati APU litografiju, koju će narezati intelu svojim pogonima. Sumnjam da će amd svoj dio rezati u globalfoundries i onda da će se to lijepiti i spajati na onchip CPU u intelu? Bilo bi zanimljivo da netko objasni što će se tu točno događati. Mislim, jasno mi je da će to nacrtno ušteliti Raja Koduri i ekipa mu, ali gdje točno bude montaža, bilo bi zanimljivo doznati.
Edit; evo naguglao na intelovoj stranici. Izgleda da bi mogli na pcb lijepiti grafički cpu iz amd-a/global foundryja, hbm iz microna i cpu od sebe: 
https://newsroom.intel.com/editorials/new-intel-core-processor-combine-high-performance-cpu-discrete-graphics-sleek-thin-devices/
To bi moglo biti dobra vijest za kupce laptopa. Već dulje vrijeme, u većini laptopa, osim samog cpu-a, embedana grafika je na razini 10 godina starog laptopa sa diskretnom grafikom. Ovo bi možda moglo sniziti cijenu ove dosada više klase laptopa sa odvojenom grafikom. Možda i modeli s nvidiom postanu mrvu povoljniji. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 21:53 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
overhaul kaže...

 Vjerojatno amd dobija neki priličan bonus u vidu produljenja i proširenja dozvole za korištenje x86 arhitekture, intelovih mrežnih rješenja, i raznih sse patenata. 
Nemoj smetnuti s uma i da sam AMD sada daje najljućem konkurentu svoj APU! Dakle, pričamo o nekakvom sličnom odnosu kao samsung-apple. Nažalost, AMD nije
u zavidnom financijskom položaju (kao i uvijek), pazarađuju novac kako  znaju i umiju. Nije ovo čak ni tako loš deal kao što je bilo prodavanje grafike Qualcomu.
Vjerojatno ništa nije bilo tako loši deal. Jedan bezvezni Modrićev ugovor vrijedi kao fakin adreno tehnologija bez koje nema poštenog smartfona.

 Nema tu nikakvog bonusa, to je klasična kupoprodaja dakle ja tebi prodam potreban dio hardvera/tehnologije.

 

AMD vs Intel licence i dogovori itd, tu je pat pozicija jer AMD ne može bez X86, a na drugoj strani Intel ne može ništa bez AMD-ovih 64bit tenikalija.Dakle nikakvi dogovori sa strane, licence su licence to se ne dira jer jedni bez drugih ne mogu ništa.

 

AMD konkurentu Intelu nije ništa dao, dakle to je klasična čista prodaja raznog hardvera.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intelovi-cipovi-radeon-grafikom-san-java/254498.aspx?page=0&jumpto=5523984&sort=asc&view=flat

 

Treba istaknut Intel CPU+AMD GPU, to nije APU kao recimo današnji Ryzen Mobile/Raven Ridge APU ili recimo stari Kaveri APU itd.

 

PS4 ili XBOX kombinacije, oni imaju specifičan APU dizajniran po naruđbi od strane AMD-a.

 

Intel CPU+AMD GPU, ako pogledaš fotke+tehnikalije u praksi to je samo AMD grafa spojena sa Intel APU kombinacijom.

 

Di si ti vidio APU sa dvije odvojene GPU jezgre, Intel rješenje je MCM ili Multi-Module Chip.To je puno bolje/štedljivije/ali znatno skuplje rješenje u praksi, u odnosu na Intel Kaby Lake CPU+posebna Nvidia/AMD grafa u određenom laptopu ili tabletu itd.

 

- zeleno na fotki, AMD GPU+HBM2 memorija

 

- plavo na fotki, Kaby Lake G ili Intel CPU+Intel GPU, ili preciznije to je zapravo Intel APU na svojoj strani hardvera

 

 

 

Druga fotka, "majušni" Ryzen Mobile ili Raven Ridge APU, dakle to je APU=sve na jednom komadu čipa.

 

 

 

Zakaj sad i treča fotka, pa zato jer to je bio prvi AMD APU točnije Bobcat E-350.Dakle godina je 2010 pa pod kraj te godine izlazi navedeni APU, na kojeg je večina forumaša vjerojatno več odavno zaboravila.

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 0:23 (rambox).
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
rambox kaže...

 to je klasična kupoprodaja dakle ja tebi prodam potreban dio hardvera/tehnologije.

 AMD vs Intel licence i dogovori itd, tu je pat pozicija jer AMD ne može bez X86, a na drugoj strani Intel ne može ništa bez AMD-ovih 64bit tenikalija.Dakle nikakvi dogovori sa strane, licence su licence to se ne dira jer jedni bez drugih ne mogu ništa.

 AMD konkurentu Intelu nije ništa dao, dakle to je klasična čista prodaja raznog hardvera.

Treba istaknut Intel CPU+AMD GPU, to nije APU kao recimo današnji Ryzen Mobile/Raven Ridge APU ili recimo stari Kaveri APU itd.

 PS4 ili XBOX kombinacije, oni imaju specifičan APU dizajniran po naruđbi od strane AMD-a.

 Intel CPU+AMD GPU, ako pogledaš fotke+tehnikalije u praksi to je samo AMD grafa spojena sa Intel APU kombinacijom.

 Di si ti vidio APU sa dvije odvojene GPU jezgre, Intel rješenje je MCM ili Multi-Module Chip.To je puno bolje/štedljivije/ali znatno skuplje rješenje u praksi, u odnosu na Intel Kaby Lake CPU+posebna Nvidia/AMD grafa u određenom laptopu ili tabletu itd.

 

 Da, poslije sam vidio na intelovoj stranici o čemu je riječ. Kad ovaj članak nije baš bio detaljan po tom pitanju a ja nisam baš imao vremena u vrijeme objave survati za podacima. Iskreno ne kontam što je tu intel specijalno napravio, mislim da ovakve pcb-ove i sami rade vendori tipa asus, dell, acer i sl. Hajd, ponavljam, možda sad taj spojeni sklop bude povoljniji nego baš modul sa grafičkom. Nisu spomenuli ni koje grafike im idu?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Gledam sliku Intelove I740 grafičke kartice i nešto mi djeluje poznato. Naravno, daaaavnih dana sam imao jednu takvu, ali je imala i izlaz za TV. Al se pičio Recoil na TV-u od 72 cm ( Sony black trinitron, stereo, jedan od najboljih u ono vrijeme, nažalost crkao prije 2 godine) umjesto na monitoru od 14  inča (oko 35 cm)

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 9:53 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice