iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež

poruka: 11
|
čitano: 4.025
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež".
5 godina
protjeran
offline
iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež

Eto (još jednog) dokaza da ima boga! 

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 11:59 (Antiseptik).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve -

telefon je jednostavno pre lagan da bi mu se dogodio veci lom sa kucistem i pri padu na pijesak

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
8 godina
offline
iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež

E, moj Roberte, gdje si ti učio fiziku! Kod Aristotela? Sva tijela padaju jednakom brzinom bez obzira na masu (težinu). Mobitel je u ovom slučaju spasilo zaštitno staklo jer je padao plosnato prema zemlji, baš kao što kruh namazan maslacem uvijek pada na stranu s maslacem. Njegova je dakle površina, a ne masa, usporila pad uslijed aerodinamičnog otpora. I podloga (pijesak) na koju je pao je bitna. Da je pao na stijenu ne vjerujem da bi ostao čitav.  

 
3 1 hvala 0
8 godina
offline
iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež

Apple bi mu trebao poslati najnoviji i najjači model iPhona s vezicom zbog ove promidžbe.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve- prdež

Korisnik je na ispravan način ispustio uređaj.

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež

E! Eeeeee! Ode mi mobitel! Daj vrati avion u rikverc.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve- p
ante_etna kaže...

Korisnik je na ispravan način ispustio uređaj.

 u sljedećoj epizodi telefon ostaje u avionu a korisnik ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
neaktivan
offline
Re: iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve -

Ok, ali ti pričaš o slobodnom padu u vakuumu..slobodni pad kroz atmosferu u kojoj se nalaze čestice raznih plinova i tekučina je totalna suprotnost i u tom slučaju masa itekako ima utjecaja na brzinu pada zajedno sa oblikom tijela koje pada i otporom zraka koji se mijenja s visinom....

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 14:00 (KMiha).
8 godina
offline
iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež

Sigurno da na pad utječe sve što si nabrojio, ali težina (masa) tijela sama po sebi nije faktor o kojem ovisi brzina padanja. To je dokazao Stevinus u 16. stoljeću (neki kažu i Galileo, ali nije sigurno) kada je pustio da s visokog tornja pada topovska kugla i puščano zrno, koji su pali u isto vrijeme na zemlju. Kada se o nečemu govori, onda treba biti preciznam. Ako se pod "težina" mislila specifična težina (=gustoća) onda je to tako trebalo i reći. No opet, ni gustoća ne utječe izravno na brzinu padanja nego tijela veće gustoće imaju veću specifičnu površinu, pa stoga i veći aerodinamički otpor. Dakle, sve ovisi o obliku predmeta (mobitela). Mogao bi se napraviti i takav mobitel koji bi letio kroz zrak poput zračne jedrilice.  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve -
danen kaže...

E, moj Roberte, gdje si ti učio fiziku! Kod Aristotela? Sva tijela padaju jednakom brzinom bez obzira na masu (težinu). Mobitel je u ovom slučaju spasilo zaštitno staklo jer je padao plosnato prema zemlji, baš kao što kruh namazan maslacem uvijek pada na stranu s maslacem. Njegova je dakle površina, a ne masa, usporila pad uslijed aerodinamičnog otpora. I podloga (pijesak) na koju je pao je bitna. Da je pao na stijenu ne vjerujem da bi ostao čitav.  

 pa sta sam ja drugacije napisao osim tebe, jedino si ti to razvukao duze i da se pravis pametan.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
11 godina
neaktivan
offline
iPhone 6S ispao iz aviona, snimio pad i sve - prež

Da nije newtonu jabuka pala na glavu danas nebi imali iphone 6 iz aviona

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice