iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jednom

poruka: 8
|
čitano: 6.238
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jednom ".
15 godina
offline
iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jednom

Neće se oni odreć toga da kupuješ njihove (pre)skupe punjače...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jed
Gnjavator kaže...

Neće se oni odreć toga da kupuješ njihove (pre)skupe punjače...

U Europi će se morati toga odreći. A ostali neka se pate. Neka glasaju novcem.

14 godina
offline
Re: iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jed
mbaksa kaže...
Gnjavator kaže...

Neće se oni odreć toga da kupuješ njihove (pre)skupe punjače...

U Europi će se morati toga odreći. A ostali neka se pate. Neka glasaju novcem.

 Mislim da će jednostavno napraviti iPhone bez ikakvih portova te tako zaobići zakon.

Generalno mislim da je svim proizvođačima manje-više to cilj, Apple samo možda bude prije ostalih radi EU regulative.

16 godina
moderator
online
Re: iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jed
sirka666 kaže...
mbaksa kaže...
Gnjavator kaže...

Neće se oni odreć toga da kupuješ njihove (pre)skupe punjače...

U Europi će se morati toga odreći. A ostali neka se pate. Neka glasaju novcem.

 Mislim da će jednostavno napraviti iPhone bez ikakvih portova te tako zaobići zakon.

Generalno mislim da je svim proizvođačima manje-više to cilj, Apple samo možda bude prije ostalih radi EU regulative.

Iskreno rečeno, ta priča o prelasku na isključivo bežično punjenje mi od početka zvuči kao pokušaj odugovlačenja od donošenja zakona - ono, što će ga donositi, kad će Apple ionako prijeći na bežično punjenje iduće godine (ili iduće iduće godine... ili iduće iduće iduće godine...).

 

Uglavnom, to doživljavam kao Appleovo bacanje pijeska u oči. Ako će izbaciti sve konektore - neka, irelevantno. Već je bilo krajnje vrijeme da se zakon donese i ne treba se oslanjati na "glasine" prema kojima zakon ne bi bio potreban. Zakon jest potreban upravo zato jer jedan proizvođač ne želi milom.

 

Bežično punjenje je zgodna stvar, ali nije baš efikasno (a danas se jako brije na efikasnost, na "zelenilo", pogotovo Apple) i tipično je puno sporije od žičnog. A izbacivanje konektora moglo bi vlasnicima budućih iPhoneova stvoriti probleme, jer će onda za sobom morati vući i bežični punjač. Upravo zbog toga neću u to vjerovati dok ne vidim, dok ne postane stvarnost (a ne bih se iznenadio da se to ne dogodi u idućih pet godina). Još jedna stvar ti govori da to nije optimalno rješenje ni za Apple - oni preko licenciranja zarađuju na periferiji koja koristi Lightning, na Lightning kabelima - konektor ne žele izbaciti zbog toga. Nema Lightning konekora, nema više te love. Ako ne prijeđu na USB-C, nego omoguće samo bežično punjenje, to više vidim kao inaćenje, jer ih se sprečava da zarađuju licenciranjem (prodavanjem) Lightning konektora.

 

Uglavnom, znači, ne vidim odustajanje od žičnog punjenja za iduću generaciju (ili idućih nekoliko generacija) - skloniji sam vjerovati da će za EU napraviti verziju s USB-C konektorom, a da će za ostala tržišta zadržati Lightning, dok konačno ne popuste pod pritiskom, jer će se kupci iz drugih zemalja buniti zašto oni ne mogu kupiti verziju s USB-C-om.

Al eto - možda se ništa od mojih "predviđanja" ne obistini... 

15 godina
odjavljen
offline
iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jednom

Što kažu, je li Apple već digao tužbu zbog neovlaštenog mijenjanja intelektualnog vlasništva?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jednom

Kudos to Ken.
Indirektno, onemogućio je Appleu dio pravnih argumenata oko fizičke nemogućnosti izvedbe takvog riješenja.

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jed
Zechina kaže...

Kudos to Ken.
Indirektno, onemogućio je Appleu dio pravnih argumenata oko fizičke nemogućnosti izvedbe takvog riješenja.

 .. kao što se otvorila mogućnost da apple tuži, pravnike ima.. jer to je 'zabranjeno', copyright-vlasništvo itd. .. problem je što dokazuje da se može (naravno da može) i da apple kemija-onemogućava, no ima pravo + ima pravnike + .. ono što se zaboravi, eu nije ujkosem, eu nema toljagu, eu može dobiti povremene mrvice od prihoda-poreza, ali ovo ujko neće dati, ne može, jer to je temelj svega, vlasništva-copyrighta temelj zgrtanja novca. EU ne može postaviti šengen ili naplatiti presudu-kaznu (irelandija) .. neće moći ni ovo, jer to nije usb nego lighting, zakon, copyright.

 

-eu može zabraniti prodaju na tržištu ako roba ne zadovoljava neki uvjet, to je to. .. što može biti rezultat? npr da apple ne prodaje u eu, da tad kupac kupuje direktno online od recimo usa-kina-ostalih trgovina-država i da nema adekvatnu zaštitu, jamstvo, support.. čak ni euro-220 priključak nego usa-uk-110 itd. Apple koji najavljuje smanjenje proizvodnje (nestašica čipova) čime će samo podići cijenu-marginu-zaradu.. i dalje će zarađivati puno, biti važan, poželjan.. kao droga. Može li eu zabraniti npr drogu/kriminal? može.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: iPhone dobio USB-C priključak zahvaljujući jed
Zechina kaže...

Kudos to Ken.
Indirektno, onemogućio je Appleu dio pravnih argumenata oko fizičke nemogućnosti izvedbe takvog riješenja.

 Nije.

 

Isto tako se može i 3,5mm jack ubaciti u iPhone, pa nema pravnog argumenta da ga moraju staviti. A 3,5mm je mnogo veći i stariji standard nego typeC konektor.

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice