iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

poruka: 137
|
čitano: 30.357
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati ".
12 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Obelix kaže...

Apple je bio i ostao kompanija koja zaradjuje 99% na budalama kojima je glavno da "imaju iMac, iPhone" i slicni iDrek kako bi zadovoljili svoje egotripove a informaticka naobrazba i opce znanje im je skoro nepostojece... pa im mogu uvalit muda pod bubrege po astronomskim cijenama...

 Kupio sam iPhone X, a na njemu zaradio za kabrioleta, tako da se isplati imati MacBook + iPhone (iOS developer). To sto je tebi glavna namjena kompjutera igranje igara i onda ti cudno sto nemas novca da sebi priustis premium uredjaj, ne znaci da je svako kao ti. Svaki proizvod ima svog kupca, ti nisi jer si balkanska sirotinja. A ovaj iPhone ce se moci kupiti za nekih 700, 800e nakon par mjeseci na njuskalu nov, ili u mom slucaju na piku. Ne morate uredjaj kupovati prvi dan, sacekajte malo, taman se bugovi ispeglaju, i nemojte ih kupovati u shoping malovima gdje kostaju kao polovno auto. Kod nas na piku cijena iPhona je ista kao u Americi, svoj sam u martu kupio za 750e novog, nikakvih problema nema. 

Darko
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 19:07 (DarkoKwon).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
zoharbizo kaže...
Svaka roba ima svoga kupca.

 Ako svaka roba ima svoga kupca, što pojedince tjera da na ovom forumu ulažu toliko svog vremena u uvjeravanje drugih da nešto ne kupe? Zašto je ikoga briga što netko kupuje?

8 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong kaže...
zoharbizo kaže...
Svaka roba ima svoga kupca.

 Ako svaka roba ima svoga kupca, što pojedince tjera da na ovom forumu ulažu toliko svog vremena u uvjeravanje drugih da nešto ne kupe? Zašto je ikoga briga što netko kupuje?

 Ma budale bez budučnosti.

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
online
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ansha kaže...
Neuk kaže...
ansha kaže...
Neuk kaže...
...

Stopa samoubojstava u tim tvornicama im je niza od kineskog prosjeka, tako da mozemo pricat i o pozitivnom utjecaju masovne proizvodnje apple-ovih uredjaja na smanjenje broja samoubojstava, sta ne?

 

Nitko tamo nije rob a i imaju vecu kupovnu moc od prosjecnog hrvata. Umjesto da se brines o njima radje se brini zbog cinjenice da ce hrvatska propast i da ce nam biti gore nego njima...

 

Reci da se zajebavaš i trolaš?? 

Ja se ne zajebavam, ti si ocito uskladjen sa svonim nick-om....

 Pa istina je da je bilo prica/clanaka/dokumentarnih emisija itd. kako ih mrcvare tamo u pojednim tvornicama tako da ne vidim cemu odmah vrijedanje.

 

BTW jbt izgleda da je tesko biti u tvojoj glavi kada uspijevas doci iskljucivo do jednog potencijalnog zakljucka zasto netko ima nickname kakav vec ima..... 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
14 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
lovac82 kaže...

 

BTW jbt izgleda da je tesko biti u tvojoj glavi kada uspijevas doci iskljucivo do jednog potencijalnog zakljucka zasto netko ima nickname kakav vec ima..... 

1982. si nesto mozda i mogao uloviti a danas ni smislen post na forumu ne mozes napisat. Ide vrijeme...

13 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong 

 Ako svaka roba ima svoga kupca, što pojedince tjera da na ovom forumu ulažu toliko svog vremena u uvjeravanje drugih da nešto ne kupe? Zašto je ikoga briga što netko kupuje?

Velika većina kupaca nezna što kupiti u moru tehnologije i koliko što vrijedi pa onda na IT forumu traže mišljenje o nekim proizvodima koje žele kupiti, pojedinci im ukazuju na mane i prednosti svih proizvoda kako bi znali koji je najbolji i najisplativiji za njih jer većina ne želi pretplatiti proizvod što je i normalno.

Tako da se pojedinci obraćaju onima kojima treba pomoć i mišljenje i istu traže objavom upita.

S obzirom da si se prebacio iz teme kineskih mobitela tu ja kao pojedinac ti odgovaram.

Stvar je vrlo jednostavna, čovjek upita, dobije masu odgovora bilo loših bilo dobrih i bira.

Ja nikada neću biti vlasnik telefona kao što je ovaj jer ne nudi ništa novo ni bolje niti je revolucionaran a košta kao tri prosječne neto plaće u RH.

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
zoharbizo kaže...
ridealong 

 Ako svaka roba ima svoga kupca, što pojedince tjera da na ovom forumu ulažu toliko svog vremena u uvjeravanje drugih da nešto ne kupe? Zašto je ikoga briga što netko kupuje?

Velika većina kupaca nezna što kupiti u moru tehnologije i koliko što vrijedi pa onda na IT forumu traže mišljenje o nekim proizvodima koje žele kupiti, pojedinci im ukazuju na mane i prednosti svih proizvoda kako bi znali koji je najbolji i najisplativiji za njih jer većina ne želi pretplatiti proizvod što je i normalno.

Tako da se pojedinci obraćaju onima kojima treba pomoć i mišljenje i istu traže objavom upita.

S obzirom da si se prebacio iz teme kineskih mobitela tu ja kao pojedinac ti odgovaram.

Stvar je vrlo jednostavna, čovjek upita, dobije masu odgovora bilo loših bilo dobrih i bira.

Ja nikada neću biti vlasnik telefona kao što je ovaj jer ne nudi ništa novo ni bolje niti je revolucionaran a košta kao tri prosječne neto plaće u RH.

 

 

 

 Nisam se prebacio tu, nego u ovoj temi sudjelujem u raspravi o iphoneu, a tamo o Huaweiju. To su dvije različite teme.

 

Ok, ti nećeš biti vlasnik iphone, a ja idem prema tome da si ga priuštim.

8 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Meni je drago da ajfoni postoje. Čim ga neko isuče, u pravilu znam s kim imam posla. Idealni lakmus papir društvene dekadencije.

Da nema Applea, kako bi društvo evoluiralo odn. radilo selekciju?

Kad neko moronće čudnim putevima gospodnjim dođe do povelike hrpe para, neće osigurati unuke, uložiti pare u vlastito usavršavanje, nekmoli pokrenuti / proširiti održivi biznis... već spisditi to što hitrije, po principu zna se - u se, na se, podase - jerbo ziđati se mora - ali vlastiti status u odrazu vlastitog ogledala.

Samo jako: carpe diem, sutra se događa nekom drugom. Istopit će se para na statusne simbole jer je to cijepljenim konzjumerima "ulaznica u novi društveni status", statusni simbol, novi život zajamčen tek zamjenom hrpe novčanica za relikviju koja je ujedno i portal u raj. Prije su gutali junk McDonaldse i sanjali "american dream" (eto Trumpa, dokaz da je moguće); kad im se omakne da imaju, tu su nike patike (što skuplje to bolje) brendirana obleka, vozila.. i jedan jedini, jedinstveni... ajfon. Jedinstven dok se ne pojavi novi model kojeg naprosto moraju imati (makar je uobičajena iMantra "isplati se jer ti radi bar 5 godina ako ne i 5 put toliko"). 

Hitler je sanjao o tome da etiketira njemu i njegovima nepodobne, vidljivim oznakama na reveru. Silom su tjerani u specijalne "ustanove", gdje bi u redovima čekali za esencijalno za preživljavanje.
Zanima me što bi danas ta eugenička ekipa rekla da vidi njihove ubermenše kako sami na sebe vješaju statusne simbole vlastite inferiornosti, sami čekaju u redovima kako bi si priuštili tu "esenciju preživljavanja".
Nema te droge ili religije koja ovaj fenomen može supstituirati, apsolutno neprocjenjivo!

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Zechina kaže...

Meni je drago da ajfoni postoje. Čim ga neko isuče, u pravilu znam s kim imam posla. Idealni lakmus papir društvene dekadencije.

Da nema Applea, kako bi društvo evoluiralo odn. radilo selekciju?

Kad neko moronće čudnim putevima gospodnjim dođe do povelike hrpe para, neće osigurati unuke, uložiti pare u vlastito usavršavanje, nekmoli pokrenuti / proširiti održivi biznis... već spisditi to što hitrije, po principu zna se - u se, na se, podase - jerbo ziđati se mora - ali vlastiti status u odrazu vlastitog ogledala.

Samo jako: carpe diem, sutra se događa nekom drugom. Istopit će se para na statusne simbole jer je to cijepljenim konzjumerima "ulaznica u novi društveni status", statusni simbol, novi život zajamčen tek zamjenom hrpe novčanica za relikviju koja je ujedno i portal u raj. Prije su gutali junk McDonaldse i sanjali "american dream" (eto Trumpa, dokaz da je moguće); kad im se omakne da imaju, tu su nike patike (što skuplje to bolje) brendirana obleka, vozila.. i jedan jedini, jedinstveni... ajfon. Jedinstven dok se ne pojavi novi model kojeg naprosto moraju imati (makar je uobičajena iMantra "isplati se jer ti radi bar 5 godina ako ne i 5 put toliko"). 

Hitler je sanjao o tome da etiketira njemu i njegovima nepodobne, vidljivim oznakama na reveru. Silom su tjerani u specijalne "ustanove", gdje bi u redovima čekali za esencijalno za preživljavanje.
Zanima me što bi danas ta eugenička ekipa rekla da vidi njihove ubermenše kako sami na sebe vješaju statusne simbole vlastite inferiornosti, sami čekaju u redovima kako bi si priuštili tu "esenciju preživljavanja".
Nema te droge ili religije koja ovaj fenomen može supstituirati, apsolutno neprocjenjivo!

Ooooo, Zechino, pa gdje si do sada? :-) Nisi spomenuo CR7 gaće (https://cr7us.com/). :-)

Znači, svatko tko ima iphone je ... što? Inferioran? Nesposoban preživjeti? Neobrazovan? Ne brine o unucima (BTW, pametni bogati ljudi jako paze koliko će novca dati potomcima - za primjer kako se to ne radi tj. kako se osigurava unuke pogledaj https://www.hotcars.com/20-filthy-rich-kids-of-instagram-and-their-rides/).

 

 

"iMantra "isplati se jer ti radi bar 5 godina ako ne i 5 put toliko"" - u današnjem svijetu programiranog kvarenja, to je itekako važno. Malo štiva za nedjeljno poslijedpodne: https://www.theguardian.com/sustainable-business/2015/mar/23/were-are-all-losers-to-gadget-industry-built-on-planned-obsolescence

 

 

15 godina
online
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ansha kaže...
lovac82 kaže...

 

BTW jbt izgleda da je tesko biti u tvojoj glavi kada uspijevas doci iskljucivo do jednog potencijalnog zakljucka zasto netko ima nickname kakav vec ima..... 

1982. si nesto mozda i mogao uloviti a danas ni smislen post na forumu ne mozes napisat. Ide vrijeme...

 1982 mi uopce nije godina rodenja...... vidis, to je upravo ono o cemu govorim. Niti imam veze s bilo kakvim lovom (klasicnim) i sl. djelatnostima. Ocito nikada nisi cuo za preneseno znacenje i pocast nekom dogadaju/pojavi/licnosti nekog odredenog vremenskog razdobolja?

 

Jednostavno, nema smisla vise spamati temu glupostima, a pogotovo raspravljati s ovakvim niskoristima poput tebe.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 15:42 (lovac82).
8 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Ridealong:

Zechina ima neke svoje pretpostavke koje ne vrijede u svim uvjetima i za svakoga. Nitko od nas nije u stanju kompetentno procijeniti vrijednost svakog proizvoda ili usluge koji nam zatrebaju u životu. Oslanjamo se na druge, na brend, povijest, osobno iskustvo u nekom drugom području, slučaj. Ja osobno mogu reći da sam novac potrošen na ne apple mobitele unazad 10 godina - bacio. Niti jedan me nije poslužio dulje od dvije godine a da se nije pokvario ili usporio do neupotrebljivosti. Dakako, niti jedan od njih nije bio top model osim LG G3 kojem već treći put mijenjam ekran, a to sve skupa znači da kupovanje jeftinih stvari nije rješenje. Kako znati što je dobro? LG? Sony? HTC?

Drugo, netko pati na određenu stvar - obožava dobar zvuk, dobru hranu, dobar auto i to mu je prioritet i na to više troši novca i vremena, možda i nauštrb drugih stvari koje bi svi ostali smatrali prioritetnijima. Pa što, ne postoji univerzalna boja, univerzalni sendvič, svakom po želji.

Suditi druge po jednom određenom izboru je prilično nezahvalno i nepouzdano. Vjerujem da zechina ne izmišlja kad govori o svom okolišu, ali to je s druge strane možda dokaz da se kreće u krugovima ljudi koji mu ne odgovaraju i s kojima se ne želi identificirati. Ja bih se zapitao, postoji li mogućnost promjene karijere?
Ja rekoh
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Feudalac kaže...
Ridealong:

Zechina ima neke svoje pretpostavke koje ne vrijede u svim uvjetima i za svakoga. Nitko od nas nije u stanju kompetentno procijeniti vrijednost svakog proizvoda ili usluge koji nam zatrebaju u životu. Oslanjamo se na druge, na brend, povijest, osobno iskustvo u nekom drugom području, slučaj. Ja osobno mogu reći da sam novac potrošen na ne apple mobitele unazad 10 godina - bacio. Niti jedan me nije poslužio dulje od dvije godine a da se nije pokvario ili usporio do neupotrebljivosti. Dakako, niti jedan od njih nije bio top model osim LG G3 kojem već treći put mijenjam ekran, a to sve skupa znači da kupovanje jeftinih stvari nije rješenje. Kako znati što je dobro? LG? Sony? HTC?

Drugo, netko pati na određenu stvar - obožava dobar zvuk, dobru hranu, dobar auto i to mu je prioritet i na to više troši novca i vremena, možda i nauštrb drugih stvari koje bi svi ostali smatrali prioritetnijima. Pa što, ne postoji univerzalna boja, univerzalni sendvič, svakom po želji.

Suditi druge po jednom određenom izboru je prilično nezahvalno i nepouzdano. Vjerujem da zechina ne izmišlja kad govori o svom okolišu, ali to je s druge strane možda dokaz da se kreće u krugovima ljudi koji mu ne odgovaraju i s kojima se ne želi identificirati. Ja bih se zapitao, postoji li mogućnost promjene karijere?

 Kod izbora mnogih stvari ljudi ne razmišljaju svojom glavom. Oslanjaju se na tuđe mišljenje i kada to ne bi trebali raditi. Internet je samo dodatno pojačao tu ovisnost o tuđem mišljenju, a posebno o odobravanju (ekvivalent ekipi zaposlenoj u Apple storeu koja cheera kad kupac izlazi iz dućana s iphoneom u ruci). Zato su danas osobito popularni i dobro zarađuju - influenceri. Običan marketing već odavno nije dovoljan, pa imamo sve te gerila marketinge, buzz marketinge, influencer marketinge i ostale. Pogledaj ovaj primjer: https://www.forbes.com/top-influencers/#2a96921372dd pa se zapitaj kuda smo stigli? Normalno je da ti je stalo do mišljenja određenog kruga ljudi i ali do određene mjere, jer odluku na kraju trebaš donijeti sam. Ovo je debelo previše. Pogledaj koliko publike privlače u samo jednoj kategoriji: https://www.forbes.com/top-influencers/2017/tech-business/#24378dec5a28.

 

Umjesto da netko gleda tko je prvi na Antutuu ili DX0Marku, mogli bi si postaviti pitanja: Čemu će zapravo poslužiti taj mobitel (okopavanju vrta sigurno neće)? Hoće li unaprijediti moj privatni život i kontakte s rodbinom i prijateljima / posao / organizaciju razvažanja familije autom, naručivanje pizze..? Mogu li ga kupiti, a da to ne osjetim ili da me to ne dovede do blokade računa? Kakva servisna podrška postoji za taj mobitel? I tako dalje.

 

Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Napiši ga i vozi dalje. To je tvoje mišljenje. Ali me nemoj uvjeravati da danas nije nedjelja i da je srijeda jer tako kaže Antutu benchmark.

 

Na kraju svega, mobitel je samo predmet. Jeftiniji ili skuplji. Ali je i dalje samo predmet. Nije mi život niti će to postati.

 

16 godina
neaktivan
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Appleov udio dobiti u mobilnom kolaču ne pada, za razliku od Samsungovog

 https://mob.hr/apple-prisvojio-62-ukupne-dobiti-ostvarene-prodajom-smartfona-vidljiv-je-iskorak-huaweija-i-drugih-kineskih-kompanija/

Only real programmers collect their own garbage.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Još je bolje. U mobitelima preko 400 dolara iphone drži 40% tržišta, a u onima preko 800 cijelih 88%.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Feudalac kaže...
Još je bolje. U mobitelima preko 400 dolara iphone drži 40% tržišta, a u onima preko 800 cijelih 88%.

 Nije baš neka statistika.

Nema mnogo mobitela u ponudi iznad 800$...

Isto kao i da kažeš kod auta poviše 5 milijuna dolara Bugatti drži 90% tržišta...

Swedish latin super funk.
8 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Sirka666:

Moglo bi se i tako reći, samo što Apple ipak ima daleko veći volumen i postotak keša koji se vrti u cijelom biznisu. Pogledaj ovaj srednji podatak - 40% u mobitelima iznad 400 dolara. Sve i jedan top model bilo kojeg proizvođača košta više od 400 dolara. A apple sam za sebe prodaje u tom segmentu skoro kao svi ostali zajedno.
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati
Only real programmers collect their own garbage.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice