iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

poruka: 42
|
čitano: 19.009
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof".
3 godine
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Intel i Amd su sahranjeni s ovim procesorima

Moj PC  
13 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Boris grozni kaže...

Intel i Amd su sahranjeni s ovim procesorima

Sahranjeni su kao što su svi mobiteli sahranjeni predstavljanjem novih Neuralnih čipova iz 3220. g. i iPhonenu, Naglašajem namjerno "neuralnih", jer eto.. valjda je to kao dio mozda. Toliko su moćni da se neke igre uopće ne mogu instalirati na njima.

Sa druge strane glavu na panj mogu staviti da nećeš niti jedan od ovih uređaja imati.


3 godine
odjavljen
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
S tim cijenama i ne bas. Najavljen je 64 core Threadripper.
16 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Ima li kakav real world test gdje je M1 uspoređen s aktualnim AMD i Intel procesorima u realnim aplikacijama, a ne nekom benchu?

Kakve su performanse u PS-u, LR, Premiere, etc? Kako uopće uspoređivati te procesore kad ne podržavaju isti software?
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof
Tko će dati 3500-4000 kn za dizajn iz 2017.?
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Oni koje ne zanima dizajn ili im je od dizajna važnije da mobitel radi godinama?
14 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Mar kaže...
Ima li kakav real world test gdje je M1 uspoređen s aktualnim AMD i Intel procesorima u realnim aplikacijama, a ne nekom benchu?

Kakve su performanse u PS-u, LR, Premiere, etc? Kako uopće uspoređivati te procesore kad ne podržavaju isti software?

 

Bolje to ne spominji... Najobičniji zip file običan m1 radi unzip 3x dulje nego intelov procesor (6 jezgri) iz 2010... Ostalo u skladu s tim. Prodavanje magle kako je arm bolji od x86 neka si čuvaju za sebe.

13 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
CroDexter kaže...
Oni koje ne zanima dizajn ili im je od dizajna važnije da mobitel radi godinama?

 Ma daj molim te lovačkih priča. Android telefon nakon 2 godine se baca u smeće?

 

9 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Mar kaže...
Ima li kakav real world test gdje je M1 uspoređen s aktualnim AMD i Intel procesorima u realnim aplikacijama, a ne nekom benchu?

Kakve su performanse u PS-u, LR, Premiere, etc? Kako uopće uspoređivati te procesore kad ne podržavaju isti software?

 Moze streamat 18 videa u 8K rezoluciji u isto vrijeme.

16 godina
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Pa i najveci glupan bi valjda shvatio, citajuci ovaj text, da je ovo vrlo mocan procesor, odnosno sistem, zar ne.

Svakako je primamljiva konstrukcija za bilo koga tko zaradjuje na radu s audio/photo/video, 3D te naprednim programiranjem ili dizajniranjem.

Svakako nije za ove nase novcano ogoljele i win frustrirane forumase. Win 11 je vani, uzivajte malo ekipa, manite se suvislih komentara o Apple-u..

Ohladite glave malo, ovi vasi dezurni mrzitelji se barem trude nam dati alternativu koja radi i to sasvim dobro, a u nekim situacijam, vrlo mocno..

Zumm Zummm Apple.. 

e.......
 
15 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
keyser_soze kaže...

Bolje to ne spominji... Najobičniji zip file običan m1 radi unzip 3x dulje nego intelov procesor (6 jezgri) iz 2010... Ostalo u skladu s tim. Prodavanje magle kako je arm bolji od x86 neka si čuvaju za sebe.

 aj kad već lažeš, laži uvjerljivije 

8 godina
neaktivan
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Ja mogu reći za svoj Macbook Air M1 - od kako sam ga uzeo, nemam više problema s renderiranjem ikakvog 4k videa, sve radi smooth kako bi i trebalo. A da ne pričam o trajanju baterije, da zaboravim uopće kada sam ga punio. Naravno nije za igrice već za rad. Prezadovoljan sam njime, iako sam 20ak godinana bio na intelovom procesoru

 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Osobno sam koristion novi Macbook pro 16 sa novim procesorom i osjetno je brži u Adobe alatima. 

 

Kupujem ovo prvenstveno za dizajn... Svida mi se dizajn, jer je relativno lagano portabilno. Sav software koji koristim u poslu je već optimiziran za nove procesore tako da jedva čekam vidjeti ovo na stolu. Samo imam feeling da ću se načekati... 3 tjedna čekanja u USA je vjerovatno 3 mjeseca kod nas. Možda se iznenadim.

 
1 0 hvala 0
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Boris grozni kaže...

Intel i Amd su sahranjeni s ovim procesorima

 

U odnosu na desktop procesore, da, M1 Ultra ih gazi. Ali vrijedi napomenuti da M1 Ultra nije desktop procesor namijenjen (iznad)prosječnom korisniku, nego nekakav powerhouse za vrlo, vrlo malu grupu ljudi, odnosno za firme koje se bave video produkcijom, 3D dizajnom isl. stvarima. Ali takve firme nisu nikad niti uzimale desktop procesore nego procesore suludih performansi za kakve mnogi ljudi nisu niti čuli (npr. ovaj Threadripper koji košta cca 30,000kn). Firmama cijena računala neće baš toliko značiti, jer im odlazi u opravdani trošak.

 

Također treba vidjeti ovo njihovo hvaljenje za GPU performanse jače i od najjače dostupne GPU kartice (misle na RTX 3090), jer prema vanjskim komparacijama M1 Max i nije baš "zgazio" konkurenciju u performansama vezanima za GPU intensive taskove, osim u vrlo specifičnim testovima (koje su i koristili prilikom stvaranja prezentacije).

16 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
zuper kaže...
CroDexter kaže...
Oni koje ne zanima dizajn ili im je od dizajna važnije da mobitel radi godinama?

 Ma daj molim te lovačkih priča. Android telefon nakon 2 godine se baca u smeće?

 

 Ne baca se poslije dvije godine, ali evo ti jedno moje iskustvo.

 

Clan porodice ima iPhone 6s plus od 2016 godine, I dan danas radi i ima najnoviji iOS. Radi ako ne i brze nego sa iOS-om koji je dosao u to vrijeme. 

 

Nisam neki mrzitelj Androida ili slicno, ali zaista ne moze nista da dodje ni blizu.

16 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Mar kaže...
Ima li kakav real world test gdje je M1 uspoređen s aktualnim AMD i Intel procesorima u realnim aplikacijama, a ne nekom benchu?

Kakve su performanse u PS-u, LR, Premiere, etc? Kako uopće uspoređivati te procesore kad ne podržavaju isti software?

 Evo jedan od testova - 

 

S tim da je Surface laptop studio 2100 dolara vs 2000 za Macbook pro 14.

 

Mozes naci na Youtube testova koliko hoces.

 

13 godina
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Uvjeren sam da nisam prespavao trenutak kada će biti dostupni MBP sa M1 Ultra chipom, ali nikako nigdje ne mogu uočiti od kada su/će biti službeno dobavljivi?! 

Ako ima netko tko je bio pažljiviji na nastavi, da mi da hint podatak lijepo molim. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Adin kaže...
Ne baca se poslije dvije godine, ali evo ti jedno moje iskustvo.

Clan porodice ima iPhone 6s plus od 2016 godine, I dan danas radi i ima najnoviji iOS. Radi ako ne i brze nego sa iOS-om koji je dosao u to vrijeme. 

 

Nisam neki mrzitelj Androida ili slicno, ali zaista ne moze nista da dodje ni blizu.

Moje nažalost nije niti približno tome, i dalje imam u kolekciji iPhone X koji je noviji i bolji od 6s i zadnje dvije godine radi za *urac. Što mi vrijedi najnoviji iOS kad sve radi užasno sporo i kilavo, ljeti se toliko grije da konstantno blokira, a baterija je katastrofa.

Po meni je iPhone tek od serije 12 napravio značajniji iskorak i to kod jačih Pro i Pro Max modela i sa njima sam jako zadovoljan.

 

Velika prednost iPhonea je postala cijena, ironično, jer je to nekad bila najveća "zamjerka" iPhoneu. Sad su flagship Androidi u rangu Pro i Pro Max iPhonea, ako ne i skuplji.

Mana je i dalje tih jadnih 12 mjeseci garancije.

6 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
mzopg kaže...

Mana je i dalje tih jadnih 12 mjeseci garancije.

u EU je garancija 2 godine, jedna godina proizvodac, druga godina trgovac, tak da nemas brige

 

sto se tice SE-a, najbolji mobilini SoC, 5G, nema notch, nema rupu, kompaktan 4,7" display, point shoot kamera, sve za 430 eur. jel ima neki drugi mobac za te novce sa takvom speckom?

 

sve sto hejteri zamjeraju applu, ovaj uredaj nema, koji ce argument sada upotrijebiti 

11 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
@Boris

Kako?

Cijena Windows entry desktopa vs cijena Mac OS desktopa je neusporediva.

MacOs koristi vidi koji postotak ljudi u Svijetu. Usko vezane branše i entuzijsti.
Windoze su jednostavno previše raširene da bi ih MacOS mogao ugroziti, posljedično tome, Intel i AMD su tu i dalje. Neće ni oni baš skrštenih ruku sjediti.
U gaming Svijetu niti PS niti XBox ih nisu srušili pa neće ni M1Max.
A svaka novost u svijetu procesora i novih arhitektura je naravno dobrodošla. Povećava konkurentnost i tjera ih da budu inovativniji..
13 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
3dfx kaže...
mzopg kaže...

Mana je i dalje tih jadnih 12 mjeseci garancije.

u EU je garancija 2 godine, jedna godina proizvodac, druga godina trgovac, tak da nemas brige

 

sto se tice SE-a, najbolji mobilini SoC, 5G, nema notch, nema rupu, kompaktan 4,7" display, point shoot kamera, sve za 430 eur. jel ima neki drugi mobac za te novce sa takvom speckom?

 

sve sto hejteri zamjeraju applu, ovaj uredaj nema, koji ce argument sada upotrijebiti 

 Sve što ovaj iPhone nema, drugi mobaci imaju za puno manje novaca 

Osim toga, točno 430 eura neće koštat sigurno kod nas. I još k tome je pišljivih 64GB početna memorija.

Ma bit će ekstra kupnja za 500eura...

Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
ATJLučko kaže...

Uvjeren sam da nisam prespavao trenutak kada će biti dostupni MBP sa M1 Ultra chipom,

 

Neće izaći (za sada) za laptope, vrlo vjerojatno jer troši daleko više watta nego "neultra" procesori, i samim time autonomija laptopa bila bi jako malena (a to je za laptop, onako, bitno)

 

 

Najavili su Mac Pro, jer ovaj "studio" je kako ga još nazivaju "mac mini pro", dakle očekuje se i daleko jači procesor i od ovog "ultra".

14 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
mzopg kaže...
Adin kaže...
Ne baca se poslije dvije godine, ali evo ti jedno moje iskustvo.

Clan porodice ima iPhone 6s plus od 2016 godine, I dan danas radi i ima najnoviji iOS. Radi ako ne i brze nego sa iOS-om koji je dosao u to vrijeme. 

 

Nisam neki mrzitelj Androida ili slicno, ali zaista ne moze nista da dodje ni blizu.

Moje nažalost nije niti približno tome, i dalje imam u kolekciji iPhone X koji je noviji i bolji od 6s i zadnje dvije godine radi za *urac. Što mi vrijedi najnoviji iOS kad sve radi užasno sporo i kilavo, ljeti se toliko grije da konstantno blokira, a baterija je katastrofa.

Po meni je iPhone tek od serije 12 napravio značajniji iskorak i to kod jačih Pro i Pro Max modela i sa njima sam jako zadovoljan.

 

Velika prednost iPhonea je postala cijena, ironično, jer je to nekad bila najveća "zamjerka" iPhoneu. Sad su flagship Androidi u rangu Pro i Pro Max iPhonea, ako ne i skuplji.

Mana je i dalje tih jadnih 12 mjeseci garancije.

 A sta krepavaju? Moj iP7mica, i dan danas radi fino, uredno, a i od kolega koji imaju ajfon, nisam cuo da im se kvari

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
3dfx kaže...
mzopg kaže...

Mana je i dalje tih jadnih 12 mjeseci garancije.

u EU je garancija 2 godine, jedna godina proizvodac, druga godina trgovac, tak da nemas brige

 

sto se tice SE-a, najbolji mobilini SoC, 5G, nema notch, nema rupu, kompaktan 4,7" display, point shoot kamera, sve za 430 eur. jel ima neki drugi mobac za te novce sa takvom speckom?

 

sve sto hejteri zamjeraju applu, ovaj uredaj nema, koji ce argument sada upotrijebiti 

Koliko je meni poznato Apple proizvodi dolaze sa 12 mjeseci jamstva, naravno moguće je da ima trgovaca koji na svoju ruku daju 24 mj., ali kod većine je to 12 mj. Kod nekih je moguće dokupiti osiguranje ili produljeno jamstvo, ali to nije dio osnovnog jamstva i dodatno se plaća.

 

Svi ovi trgovci daju 12 mjeseci jamstva.

https://istyle.hr/apple-iphone-se-64gb-black.html

https://neutrinomobile.hr/apple-iphone-se-2020-64gb-white.html

https://supernet.hr/proizvod/T_705398

https://www.hgspot.hr/mobitel-apple-iphone-se2-64gb-black-mhgp3se-a

https://www.ekupi.hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Apple-iPhone-SE2%2C-64GB%2C-%28PRODUCT%29RED%2C-mobitel/p/EK000307818

https://www.instar-informatika.hr/mobitel-apple-iphone-se-2020-64gb-crni/INS-51630/product/

https://www.links.hr/hr/smartphone-apple-iphone-se2-4-7-64gb-crni-040100733

https://www.mall.hr/telefoni-na-dotik/apple-iphone-2020-mobilni-telefon-64-gb-bijela

https://edigital.hr/iphone-se/apple-iphonenbspse-64gb-pametni-telefon-mhgp3gh-crni-p807699

https://store.com.hr/proizvodi/iphone-se2?option_values%5B%5D=60&option_values%5B%5D=33

 

Zamjerke? Meni je žalosno da i dalje dolazi u istom dizajnu kao i prastara šestica. Mislim da je ovo treći SE po redu i nisu bili u stanju modernizirati dizajn, odnosno bili su, ali ne žele. Druga zamjerka je ime modela, koliko sam shvatio svi se zovu iPhone SE, pa sad više ne znaš je li to onaj prvi ili drugi ili ovaj najnoviji... mogli su dodati oznaku godine ili nešto slično. Ovo je manje bitna zamjerka, ali vidim sad kad gledam po trgovinama da je teško razlikovati koji je model u pitanju, svi izgledaju isto. 

Po pitanju unutrašnjosti nemam zamjerke, neke stvari su i overkill.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
bus kaže...

 A sta krepavaju? Moj iP7mica, i dan danas radi fino, uredno, a i od kolega koji imaju ajfon, nisam cuo da im se kvari

Prvo ode onaj užas od kabela, pa zatim crkne adapter, pa ode baterija ili joj se trajanje svede na 2-3 punjenja dnevno, a sam OS drastično uspori i sami su priznali da ga "throttlaju" kako bi produljili trajanje baterije. Moj radi i dalje, ali je korištenje živa muka.

Koliko ti traje baterija na sedmici?

14 godina
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Uglavnom navecer stavim da se napuni ako je pri kraju. A kabel? Pa imam ih 5-6, auto, doma, posao, po sobama doma, bar je kabel jeftin preko ebaya

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
keyser_soze kaže...
* * *

 

Bolje to ne spominji... Najobičniji zip file običan m1 radi unzip 3x dulje nego intelov procesor (6 jezgri) iz 2010... Ostalo u skladu s tim. Prodavanje magle kako je arm bolji od x86 neka si čuvaju za sebe.

 

loky4i4 kaže...
keyser_soze kaže...

Bolje to ne spominji... Najobičniji zip file običan m1 radi unzip 3x dulje nego intelov procesor (6 jezgri) iz 2010... Ostalo u skladu s tim. Prodavanje magle kako je arm bolji od x86 neka si čuvaju za sebe.

 aj kad već lažeš, laži uvjerljivije 

 

 

Ajde sada da vidimo tko laže, jer ako laže ovan, ne laže rog!

Mislim obojica trebate to nekim linkovima da obrazložite. A čini mi se je kolega keyser_soze  malo uvjerljiviji, jer osim .zip-a ima tu i XY kompresora.

10 godina
offline
Re: iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za
Samarzija kaže...
@Boris

...
A svaka novost u svijetu procesora i novih arhitektura je naravno dobrodošla. Povećava konkurentnost i tjera ih da budu inovativniji..

 Evo i ARM na windowsima ali nisam siguran koliko su oni prilagodjeni za taj procesor a da ne spominjemo druge aplikacije:

 

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/novi-prijenosnik-iz-lenova-dolazi-s-baterijom-koja-moze-izdrzati-cak-28-sati-rada---698063.html

16 godina
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Ako kupujete privatno jamstvo je 24 mjeseci što su trgovci obavezni dati zakonom. Ako kupujete poslovno bit će 1 godina jamstva (to vrijedi ne samo za applove proizvode iako drugi proizvođaći po defaultu daju 2 godine...). 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
iPhone SE i iPad Air na novim procesorima, za prof

Ako je mobitel kupljen na produljenje ugovora kod operatera (privatna osoba), vrijedi li i dalje jamstvo 24mj?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2022 9:31 (Alchemist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice