iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijekom p

poruka: 7
|
čitano: 3.315
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijekom p".
13 godina
offline
iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijekom p

Utvaram si da je pravi razlog tolikog uspijeha XR modela isključivo što ima neke dobitne dijelove u jednadžbi, gdje je možda i “jači” od iPhone 8 Plus modela! 

Doduše, uzorak na kojem je sprovedeno ispitivanje je toliko premalen da ga je uvjeren sam totalno ustvari i spominjati kao relevantan 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijekom p

istraživanje rađeno je na bazi od 165 ispitanika - Ovoliko malo? :D

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijekom p

Ma da ludilo se prodaje mobitel, smanjili su proizvodnju na 1/3 inicijalne, dionica je pala 32%, komercijalni uspjeh nema što!

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijekom p

Pa ruku na srce i vrijeme je bilo. Mislim da nije problem u tome što uređaji od prije 5 godina rade apsolutno sve isto što i novi (ako zanemarimo AR đinđe minđe), već je problem što svake godine cijena skoči 100 dolara za gotovo isto iskustvo. 

 

I dalje stoji tko voli nek izvoli, samo što sad puno manje ljudi izvoljeva.

 

Vrhnje je pokupljneno, vrijeme ekstra profita prošlo, tržište sazrijelo i to je to.

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijek

Koliko firmi bi željelo imati Appleovu propast od prodaje. Samo 62 milijarde čistog neuspjeha.

16 godina
offline
iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijekom p

ja okej, ali baza od 165 anketiranih u prodaji nekoliko milijuna uređaja je da prostite bulšit. To je toliko nepouzdan uzorak da se može vjerojatno okrenuti naglavačke samo ako ponove identičnu anketu na drugoj bazi u drugo doba dana i drugoj saveznoj državi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone XR činio 32% svih prodanih iPhone tijek
Dead kaže...
Qudek kaže...

Ma da ludilo se prodaje mobitel, smanjili su proizvodnju na 1/3 inicijalne, dionica je pala 32%, komercijalni uspjeh nema što!

 Nije samo prodaja i proizvodnja razlog pada dionica. Dionice su globalno u padu zahvaljujući i kretanjima na tržištu nafte, sigurnosnom stanju na problematičnim lokacijama... Dakle to su razlozi na koje ni Apple ni Microsoft ni...ne mogu utjecati.

Svaka čast nafti i sigurnosti, ali ključni razlog pada je očajna prodaja sva 3 modela iphonea gdje na prošlom quarter reportu zarada od prodaje mobitela bila ispod procjenjene, pa je eto apple maknuo tu stavku iz budućih quarter reporta što je uzorkovalo da su sve velike grupacije investicijskih bankara ala Goldman Sachs smanjile target estimate za aapl za otprilike 15-20% na nekih cca 180$.

 

Daljni pad dionice je samo rezultat zabrane prodaje modela mobitela u Njemačkoj i Kini, savijanju "premium" linije tableta i čitav niz drugih loših vijesti. S obzirom da je uz "services" realno iphone najveći generator zarade tvrtki, takvi porazni rezultati direktno smanjuju vrijednost tvrtke sa velebnih 1 trilijun na 740 milijardi.

 

A eto i apple je svjestan toga da im tvrtka ne smije ovisiti o jednom proizvodu koji financira većinu drugih projekata pa mjenjaju biznis model koji je fokusiran na "services" poput apple musica, clouda i drugih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice