Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

poruka: 184
|
čitano: 38.936
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma".
13 godina
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

ITman, uočio sam ja da nema explicite nikoga pa niti mene imenovanog, ali nisam želio kratiti citat gdje bih izvadio onaj bitan kontekst. 

Da se razumijemo, nitko nije primoran uzimati za HRPU novaca gadget, dok se ima tarifa, ali i da sam uzeo na 12 rata u nekoj trgovini, meni osobi nije nepremostiva tlaka. 

Čak štoviše, prije bih ga isplatio, ali kada netko spominje da će kupac iPhone gadgeta nastaviti život kao socijala, otkuda vam takva spoznaja, informacija pa da je i istina?! 

Najkraća definicija je ona najopširnija, a obzirom niste nikoga imenovali i/ili etiketirali, svaki dobronamjeran kupac se može osjetiti prozvanim. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
overhaul kaže...
T700 kaže...

 

Ako imaš para za iphone koji dođe 14 000 kuna onda imas i para za Apple Care dodatno jamstvo i brzi punjać ako ga želiš.

 

 Ma to ne funkcionira tako. Vidiš i ovdje da su svi relativizirali preko 14 000 kuna za jedan komad bižuterije koji je teško opravdati pored imitacija jednakih karakteristika i dizajna (pa i kvalitete izrade) od xiaomija, huaweija i društva (ali ipak uspijeva uz priče o "fluidnijem osu i jednostavnosti uporabe"),

 

da će se to uzimati na 3 godine rata sa trajnim nalogom na penziju, ili firmu ( pa poslije jaaaooo kako nas država dere), što obično rezultira time da uz sve te rate nema za kavu.

 

Jer to je mentalni sklop, tako da na plaće ne dolazi samo rata za jedan mobitel i njegovu tarifu, nego "malo kvalitetniji i skuplji, jer je na rate pa se ni ne osjeti" kauč, madrac, kuhinja, tv, mikser, plejka, zamjena zimskih guma, fancy bic za vikende, stan u švicarcima, auto u leasingu, telefon od žene, djeteta i razbijen u ladici od lani nakoji još idu rate... Da ne nabrajam dalje, obično to završi time da je tekući račun neprestano u bankovnom minusu i teško je opravdati nekakav punjač i dodatno jamstvo. Koje čak (oboje) i precijenjeni samsung daje besplatno. Heck, Samsung daje i akg slušalice koje inače kažu vrijede $100. Vjerojatno precijenjuju, ali ako gledamo Appleove by dr dre... Uz svo dužno poštovanje, ali kad čitam 

 

"Ovu poruku pišem u debeloj hladovini sa mojeg iPhone-a 6 Plus koji je model iz 2014 kupljen 06 prosinca iste godine! 

I još bi mogao produljiti jednu godinu ga koristiti, ali se ne želim odreći benefita FaceID tehnologije. "

ovdje opravdanje na prelazak sa jednog iphonea na ovaj jer "ne želim se odreći benefita FaceID tehnologije"

 

 i ja mislim da neki ovdje nisu čisti u glavi (mimo činjenice da se hvale da očito ne rade u pola 11 prijepodne :P ). Što točno u kvaliteti života i komunikaciji sa telefonom donosi "face ID" ?!?!

 

Ja to imam isključeno na X-u (uključujući i iris scanner na s9plus), valjda ni neznam što propuštam?! :/ 

 

Da te elefone moram platiti taj novac, definitivno me nebi vidjeli. Totalna mistifikacija flagshipa. Da ne spominjem da nikad nitko ne gleda dalje od "odmah, ovdje i sada". Ono pitanja dali bi bacili 4 godine stari skuter koji košta kao taj iphone? Za telefon je očito normalno. Ma što normalno, već će slijedeće proljeće biti posramljeni jer će apple (i samsung i svi ostali) izdati novi amejzing i nezaobilazni komad istog dreka kojim će proglasiti današnju zvijezdu ove teme zastarjelom i jadnom. Pa će opet isti relativizirati potrebu da još jednom odu u minuse, da ostanu u mobitelski aktuelni i relevantni.

Kolega, onako kolegijalno, što vas pere u životu ?! 

U čemu je problem imati jedan gadget četri godine, makar sam planirao imati ga pet, ali obzirom navodno  prelazi na neke druge tehnike otvaranja mobilnih gadgeta, ja želim imati četri godine FaceID. 

Kazete imate dva gadgeta, ja samo jedan, i ne brojim vam eritrocite koliko imate troškove, kako su kupljeni, možda dobiveni, nebitno, zaboli mene kita za kita, ali vidi vraga, vas svrbi što, kako, kada, gdje i zašto ću ja uzeti novi mobilni gadget?! 

Za vašu informaciju predbilježio sam se za  silver model sa 512GB interne memorije, za oko 11.500.00 kuna, plaćanje u 36 rata, a vi nastavite čupati kosu što Lučko ne radi u 10.30 nego pijucka kavicu u debelom hladu, svaki dan, i uživa u životu! 

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ATJLučko kaže... 

ddarknessfairyy sa ovakvom retorikom nećeš još dugo živiti, jebi ga, jal udara jako na srce! 

Na svu sreću, preživio sam Domovinski rat, završio fakultet u roku redovno i imam primanja da bih ga u nekim okolnostima mogao otplatiti u dvije rate, a ovako ću na nešto više! 

Da vjerojatno ima ekipe koja se ponaša kako si naveo, svakako ima ali o tome možemo naknadno! 

 Čitaj s razumijevanjem, gdje sam ja u postu jednom riječju tebe spomenula? Kao što ti je i ITman napisao ako si se prepoznao u mom postu to je isključivo tvoj problem. Imaš dovoljno godina u guzici, spusti taj svoj jabučni ego, ne radi se uvijek o tebi. 

I ne, nije jal dušo draga, štoviše fućka mi se živo dal imaš dovoljno primanja za pet ili deset novih mobitela. Dal tipkaš sa mobitela od 300, 3000 ili 10 000kn, ako pišeš bedastoće onda ih pišeš sa bilo kojeg uređaja. Kao što sam i napisala, taj mobitel ne vrijedi te novce a ti ako želiš brate mili kupi ih sedam i svaki dan koristi drugi. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ddarknessfairyy kaže...
ATJLučko kaže... 

ddarknessfairyy sa ovakvom retorikom nećeš još dugo živiti, jebi ga, jal udara jako na srce! 

Na svu sreću, preživio sam Domovinski rat, završio fakultet u roku redovno i imam primanja da bih ga u nekim okolnostima mogao otplatiti u dvije rate, a ovako ću na nešto više! 

Da vjerojatno ima ekipe koja se ponaša kako si naveo, svakako ima ali o tome možemo naknadno! 

 Čitaj s razumijevanjem, gdje sam ja u postu jednom riječju tebe spomenula? Kao što ti je i ITman napisao ako si se prepoznao u mom postu to je isključivo tvoj problem. Imaš dovoljno godina u guzici, spusti taj svoj jabučni ego, ne radi se uvijek o tebi. 

I ne, nije jal dušo draga, štoviše fućka mi se živo dal imaš dovoljno primanja za pet ili deset novih mobitela. Dal tipkaš sa mobitela od 300, 3000 ili 10 000kn, ako pišeš bedastoće onda ih pišeš sa bilo kojeg uređaja. Kao što sam i napisala, taj mobitel ne vrijedi te novce a ti ako želiš brate mili kupi ih sedam i svaki dan koristi drugi. 

Kolegice, no hart feelings 

Objasnio sam kolegi pojam općeg pojma, najkraće definicije koja je najšira, ali hvala za komentar u svezi godina, imaš večeru gdje želiš po svojem izboru! 

Kako se kaže; "ljepota je u oku promatrača", " o ukusima se ne raspravlja", "svaka roba ima svojeg kupca", to je samo moj osobni izbor za moje novce po mojem ukusu. 

Kada sam ja napisao da neki vaš gadget je bezvredan koji ste vi kupili, ili pokušao bilo što insinuirati u tom smislu! 

 

Mene smeta samo vaše "PAMETOVANJE" kao da ste popili svu pamet svijete, pa vas moramo poslušati i slijepo slijediti. 

Ja vama ne solim pamet u vašim ukusima i izborim, ne solite niti vi meni/nama našu pamet. 

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ATJLučko kaže...

Kolegice, no hart feelings 

Objasnio sam kolegi pojam općeg pojma, najkraće definicije koja je najšira, ali hvala za komentar u svezi godina, imaš večeru gdje želiš po svojem izboru! 

Kako se kaže; "ljepota je u oku promatrača", " o ukusima se ne raspravlja", "svaka roba ima svojeg kupca", to je samo moj osobni izbor za moje novce po mojem ukusu. 

Kada sam ja napisao da neki vaš gadget je bezvredan koji ste vi kupili, ili pokušao bilo što insinuirati u tom smislu! 

 

Mene smeta samo vaše "PAMETOVANJE" kao da ste popili svu pamet svijete, pa vas moramo poslušati i slijepo slijediti. 

Ja vama ne solim pamet u vašim ukusima i izborim, ne solite niti vi meni/nama našu pamet. 

 A tko te tjera da poslušaš nečije pametovanje? I tko te tjera da se automatski na svaku kritiku bilo kojeg Apple proizvoda ti osjećaš pogođenim tim komentarom? Već je milijun puta napisano ti možeš sebi kupiti što želiš i kada želiš, ali isto tako kako tebi ide na živce "pametovanje" tako i drugima ide na živce glumatanje odvjetnika i slijepo štovanje proizvoda makar bili potpuno smeće(ne govorim o Iphone-u da nebi opet skočio na zadnje noge).

Šta se mene tiče možeš ti pljucati po uređaju koji imam, ako je to pljucanje realno zašto bi se trebala osjećati pogođena time? Štoviše složit ću se s tobom. Imam Lenovo i ako netko kaže da je baterija smeće, složit ću se jer stvarno je. Muž ima Xiaomi i milijun puta smo se složili da je kamera loša. To što je kamera loša ne znači da napadam njegov izbor mobitela. Samo iznosim činjenicu.

Zašto bi komentari kako je iPhone preskup i da je cijena napuhana bili pametovanje i soljenje pameti bilo kome? Samo je iznošenje mišljenja i vidljivih stvari. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
6 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
Ove godine ću izgleda ove poticaje od poljoprivrede potrošiti za ovaj iPhone od 15000kn...i onako ni sam ne znam kako uopće dobijem te poticaje a nemam zemlju...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

Ljuti kinez sastavlja ifon za par dolara dok materjali za njeg su oko 300$. Onda ljuti kinez dok ga sastavlja obriše guzicu s njim pa kaže eto vam ga koliko vrijedi i taj dodatak digne cijenu u prodaji na 14000kn. Uživajte u ifonu.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ddarknessfairyy kaže...
ATJLučko kaže...

Kolegice, no hart feelings 

Objasnio sam kolegi pojam općeg pojma, najkraće definicije koja je najšira, ali hvala za komentar u svezi godina, imaš večeru gdje želiš po svojem izboru! 

Kako se kaže; "ljepota je u oku promatrača", " o ukusima se ne raspravlja", "svaka roba ima svojeg kupca", to je samo moj osobni izbor za moje novce po mojem ukusu. 

Kada sam ja napisao da neki vaš gadget je bezvredan koji ste vi kupili, ili pokušao bilo što insinuirati u tom smislu! 

 

Mene smeta samo vaše "PAMETOVANJE" kao da ste popili svu pamet svijete, pa vas moramo poslušati i slijepo slijediti. 

Ja vama ne solim pamet u vašim ukusima i izborim, ne solite niti vi meni/nama našu pamet. 

 A tko te tjera da poslušaš nečije pametovanje? I tko te tjera da se automatski na svaku kritiku bilo kojeg Apple proizvoda ti osjećaš pogođenim tim komentarom? Već je milijun puta napisano ti možeš sebi kupiti što želiš i kada želiš,

 

aliy isto tako kako tebi ide na živce "pametovanje" tako i drugima ide na živce glumatanje odvjetnika i slijepo štovanje proizvoda makar bili potpuno smeće(ne govorim o Iphone-u da nebi opet skočio na zadnje noge).

 

 

Šta se mene tiče možeš ti pljucati po uređaju koji imam, ako je to pljucanje realno zašto bi se trebala osjećati pogođena time? Štoviše složit ću se s tobom. Imam Lenovo i ako netko kaže da je baterija smeće, složit ću se jer stvarno je. Muž ima Xiaomi i milijun puta smo se složili da je kamera loša. To što je kamera loša ne znači da napadam njegov izbor mobitela. Samo iznosim činjenicu.

Zašto bi komentari kako je iPhone preskup i da je cijena napuhana bili pametovanje i soljenje pameti bilo kome? Samo je iznošenje mišljenja i vidljivih stvari. 

Vidiš kakva si kolegice! 

Kud je u zadnje vrijeme naslova kontra  kusur i osamsto, hajdemo nastavi sa udaranjem, jer jebiga nemamo/neznamo o čemu bi drugom pisali!  

A kada netko kao ja, davno sam obrazložio zbog čega sam se maknuo od androida, HTC-a i Samsunga posebice, podastre dokaz da kritičan komad gadgeta NEĆE koštati onoliko skupo prije svega na pretplatu, to istina nikako ne opravdava one koji pumpaju cijene u prednarudžbi, i one bene koji će ga ovako ili onako, na ovaj ili onaj način uzeti, a sutra neće imati za kavu, ma tko ga yebe debila 

 

Uopće mi nije namjera glumiti odvjetnika ali apasolutno nikome, no da želim iznijeti svoj stav i razmišljanje, imam svoje prvo, uvijek, ili je ovo jedan novi perfidan način pokušavanja gušenja slobode govora, jer drugima ide na živce?! 

Pa i meni ide na živce kada vas se XYZ okupi na nekoj  temi i pljuje li ga pljuje po temi, a kune se u android, pa onda skreni kolega sa "ovog kursa", otplahutaj u nekom drugom sebi već poznatom pravcu! 

 

U svakom slučaju, kada mi netko iz android svijeta ponudi više od  ja ću drage volje preći ka njima, a dva najmanje osnovna uvjeta, nazovimo to tako su, prvi nekoliko godina podrška sa najnovijom nadogradnjama software-a i drugi sa dućanom u Hrvatskoj, uz i servis naravno! 

Recimo, Huawei izda neki super super Porsche Design gadget, i nije problem cijena, već njihova odluka; "dobavljivi su samo u tim zemljama", ili nešto kao izbace neki flagship killer u 8 boja i kažu u Hrvatsku ide samo 4, a ja bih želio jednu od onih drugih 4, da ne spominjem kapacitete interne memorije, ...!!!! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
Zajebavaš kolega, bez ljutnje, ali baš zajebavaš... problem je što bilo kakvu kritiku ajfona ti doživljavaš osobno. Kupi ti sebi što hoćeš, ali ako već sebe lažeš da tebi treba mob od 14 ili 11 soma kuna, nemoj nas praviti budalama. Za što ti treba takav mob i to po takvoj cijeni - nećeš android, ok, ali što može novi ajfon po toj cijeni da to nemaš sa osmicom ili sedmicom upola cijene? Imaju neke igre što osmica ne pokreće? Igraš li uopće igre? Treba ti jači proc jer rendaš na mobu? Daj ne zajebavaj nas, mob je jebeno preskup u bilo kojem kontekstu i nema tu opravdanja, a hoće li se tako preskup prodavati je sasvim drugi par cipela.
15 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ATJLučko kaže...

 

Kolegice, no hart feelings 

 

hart = jelen

heart = srce

hard = čvrsto, tvrdo

herd = krdo

hurt = povrijediti, ozlijediti, boljeti

.

.

.

14000 = cijena zamjene klasičnog kondenzacijskim plinskim bojlerom (grijanje + topla voda) u skladu s direktivom (raus! schnell! banditen!) EK (kupnja novog bojlera , prilagodba dimnjaka, ugradnja itd.), primjerice 

ajfon = hohštapleraj (i ne jedini) na koji NEMAJU pravo oni koji plaću primaju iz državnih jasli sve dok ja plaćam porez (odn. to njihovo preseravanje). pljuc.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
picajzla0707 kaže...
Zajebavaš kolega, bez ljutnje, ali baš zajebavaš... problem je što bilo kakvu kritiku ajfona ti doživljavaš osobno. Kupi ti sebi što hoćeš, ali ako već sebe lažeš da tebi treba mob od 14 ili 11 soma kuna, nemoj nas praviti budalama. Za što ti treba takav mob i to po takvoj cijeni - nećeš android, ok, ali što može novi ajfon po toj cijeni da to nemaš sa osmicom ili sedmicom upola cijene? Imaju neke igre što osmica ne pokreće? Igraš li uopće igre? Treba ti jači proc jer rendaš na mobu? Daj ne zajebavaj nas, mob je jebeno preskup u bilo kojem kontekstu i nema tu opravdanja, a hoće li se tako preskup prodavati je sasvim drugi par cipela.

Nema ljutnje kolega, ali kada čitam toliko ogorčenih postova jer je nešto tako jako skupo, dođe mi da svima kažem "tko vam je kriv kada ste se siromašno oženili/udali", da i sam neznam da je u Hrvatskoj standard opasno blizu nuli! 

Kažete da je "problem" gadget od 14.000.00 kuna, makar i neće biti kupljen po toj cijeni, a ako me pratite u ovih sedam i kusur godina, znate da je moj stav "uzimam ono što je najbolje što trenutno moj novac može uzeti", a istodobno nikome nikada nigdje ne predbacujem jer uzima jeftino, android, niti sam u takvom kontekstu prisutan u "androidalnim" temama, ako me kužite kolega! 

Ajar kaže...
ATJLučko kaže...

 

Kolegice, no hart feelings 

 

hart = jelen

heart = srce

hard = čvrsto, tvrdo

herd = krdo

hurt = povrijediti, ozlijediti, boljeti

.

.

.

14000 = cijena zamjene klasičnog kondenzacijskim plinskim bojlerom (grijanje + topla voda) u skladu s direktivom (raus! schnell! banditen!) EK (kupnja novog bojlera , prilagodba dimnjaka, ugradnja itd.), primjerice 

ajfon = hohštapleraj (i ne jedini) na koji NEMAJU pravo oni koji plaću primaju iz državnih jasli sve dok ja plaćam porez (odn. to njihovo preseravanje). pljuc.

 

 

Kolega, gdje vas to tako svrbi da se niste u stanju počesati ?! 

Srce mu ljubim mladog tetrijeba, ako imate roblema sa plinskim bojlerom, ne preporučam ga, tihi ubojica, nažalost imao iskustvo sa smrtnim slučajem u bliskom krugu primatelja.

Kažete preseravanje, možda, za moj novac, ne kupujete mi ga vi!  

ATJ Lučko
14 godina
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

Plinski bojler tihi ubojica? I auti su ubojice, cak su i bucni.

PSN - darklydexter
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

blago ejplu s ovakvim mozgovima.. bas mi je zao sto jedan komad ne kosta 50000 kn.

poslat cu im prosvjednu notu da su previse glupi, jer stavljaju preniske cijene.

kad je doslo do tog da taj komad bizuterije ne moze apsolutno nista vise od nekog drugog 3x jeftinijeg komada bizuterije, onda krece standardni proljev; nemas ti para za to, da imas kupio bi ga, jer tko ga nebi htio...  

e pa, ima nas koji imamo para za njega i za jos 20 takvih odjednom, ali ne zelimo da nas netko pravi budalom. ne zelim dati vise da imam manje. tako je od postanka ajfona, kojeg sam probao koristiti u dva navrata, tako ce i ostati.

pozdrav uvrijedenima 

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
picajzla0707 kaže...
Zajebavaš kolega, bez ljutnje, ali baš zajebavaš... problem je što bilo kakvu kritiku ajfona ti doživljavaš osobno. Kupi ti sebi što hoćeš, ali ako već sebe lažeš da tebi treba mob od 14 ili 11 soma kuna, nemoj nas praviti budalama. Za što ti treba takav mob i to po takvoj cijeni - nećeš android, ok, ali što može novi ajfon po toj cijeni da to nemaš sa osmicom ili sedmicom upola cijene? Imaju neke igre što osmica ne pokreće? Igraš li uopće igre? Treba ti jači proc jer rendaš na mobu? Daj ne zajebavaj nas, mob je jebeno preskup u bilo kojem kontekstu i nema tu opravdanja, a hoće li se tako preskup prodavati je sasvim drugi par cipela.

 Zašto bi bio prekusp ako ga mogu prodati? Tvrdim da je prejeftin, jer mogu ga prodati i za 20 000 kn. Ovisnici nisu uračunljivi kada ih uhvati kriza i mogu kaj požele

11 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ATJLučko kaže...

Nema ljutnje kolega, ali kada čitam toliko ogorčenih postova jer je nešto tako jako skupo, dođe mi da svima kažem "tko vam je kriv kada ste se siromašno oženili/udali", da i sam neznam da je u Hrvatskoj standard opasno blizu nuli! 

 ma tko je tebi išta govorio - naslov teme se zove: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Max koštati čak 14.000 kn. Još je skuplji!, i valjda je za očekivati barem na takvoj temi pljuvanje po cijeni

tebi su se ljudi počeli obraćati kad si uletio sa spikom kako to i nije toliko skupo jer ga možeš otplatiti na 36 rata - tko te tjera da na svakoj temi uletavaš i braniš apple kao da ti je rođeni ćaća osnivač

 

uzeo sam i ja mobitel na pretplatu, nokiu 6.1 - i isto me košta (kad zbrojim rate) 30% jeftinije nego u trgovini, ali sam to uzeo jer mi je prijašnja tarifa na pretplatu ista cijenom kao i sadašnja manja + mob, a ne potrošim niti toliko minuta koliko imam u toj manjoj tarifi

mogu i ja bez problema ikakvih uzet i plaćat neku max tarifu, ali koji će mi kujac 5000 minuta ili 10gb prometa kad ne potrošim niti 10% od toga, mogu si priuštiti i taj ajfon na 36 rata ili u kešu, ali koji će mi kujac kad ova nokia više nego zadovoljava moje potrebe za telefoniranjem, povremenim fotkanjem i još povremenijim drkanjem po internetu dok sjedim u nekoj čekaonici

ja sam 99% uvjeren da i tvoje potrebe zadovoljava ajfon osmica, vjerojatno i sedmica za dvaput ili triput manju cijenu, a imaš i na njima svoj voljeni ios i sve što ti zapravo treba

 

a što se tiče toga jel sam se "siromašno oženio", tri tvoja buduća ajfona sam zdrobio u tjedan dana zajebancije po amsterdamu sa ženom, potrošio bi ove godine i više negdje drugdje da su nam se uskladili godišnji

preko 10 tvojih budućih ajfona sam zdrobio ove godine povrh moje i ženine plaće, uglavnom na gluposti, i sad se tebi trebam opravdavati što nisam u sve to ubacio i precijenjeno govno od ajfona jer automatski misliš da si ga ne mogu priuštiti ako sam pljunuo na ove pretjerane cijene

ne treba mi i nemam želje za njim, ti imaš - pa si ga kupi, nitko ne osuđuje tebe što kupuješ ajfon jer svi mi povremeno kupujemo stvari koje nam ne trebaju, ali osuđujemo apple za bezobrazluk i tebe što taj bezobrazluk pokušavaš ovako nemušto opravdati

 

fino ti je kolegica rekla - nema potrebe da pljuvanje po appleu shvaćaš osobno, previše godina imaš u dupetu da ne bi skužio razliku

već sam rekao jednom drugom kolegi, a vrijedi i za tebe - neće ti tvoj ajfon krepat ako priznaš da su šupci i da imaju šupačke poteze, a više nego šupački je toliko dići cijenu i onda maknut iz paketa adapter za slušalice koji su sami koristili kao opravdanje za izbacivanje normalnog priključka ili ne staviti brzi punjač za mob kojem je brzo punjenje jedan od aduta, šupački je i ovdje prodavati ajfon a ne davati uslugu applecare, da ne nabrajamo sve ostale šupačke poteze i da ne širimo priču jer je trenutno tema šupačka cijena 

 

7 godina
online
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

Jedina dobra stvar kod ovoga je da automatski svim drugim proizvođačima znatno više raste dobit zbog appleovih povećanja cijena, zato jer svi budu ravnali cijene po appleu, a proizvodni troškovi im ostaju isti, pa i ostali proizvođači ulaze u pozitivno poslovanje.

Tak da se oni koji strepe nad sudbinom HTC-a i Sony-a nemaju kaj više brinut, te marke se budu tek sad uzdigle, iste mobitele budu prodavali za duplo veću lovu nego prije (kao i svi ostali), a inovacije budu u potpunosti izostale u novim generacijama mobitela, jer nije potrebno ništa razvijati jer ionak plivaš u lovi, pa kaj bi onda investirao kad bude dobit samo rasla i rasla...

 

 

Kruha i igala...
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

Teško...kad metneš HTC na stol ispadneš seljo/beljo

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ATJLučko kaže...

Kolega, kakvih vi imate problema ?!

Nakon što sam uz dokaz oborio tvrdnju koliko će koštati novi iPXs, vi samo laprdate i vrijeđate! 

Da bude stvar gora, zadnja rečenica je stila; “nije više toliko skup, nije ni bitno kako će ga se kupiti, oni su budale, moraju se preobratiti na android”, pod moraju!!!! 

 

Boli vas kita za kita kako ću ja teošiti svoje zarađene Hrvatske krznaša, pozdrav 

 

 

Kolega,

 

ne volim kada netko na temelju malo konkretnijeg keša u džepu predstavlja svoje mišljenje kao mišljenje vrijedno Amena i ograđuje se od rasprave na način "trošim kako hoću".

 

Što i jest poanta - trošimo kako hoćemo. 

Ja to samo gledam na sljedeći način (i to mogu izraziti a ti pobiti, odnosno ograditi se, kako kome draže) - imaš mogućnost naći uređaj za dobar novac. Daješ novac za funkcionalnost koja ti treba. Ne više od toga ako nema potrebe. Jer kužiš, nisam kupio iphoneX jer mi ništa na uređaju nije pružilo prednost nad onime što sam trenutno koristio a imam nekako veću satisfakciju u tome da extra 5000 ubijem u dobar monitor nego u to da ljudima kažem da na pitanje "imaš ovaj novi iphone". 

Ako netko daje 11,13,15 soma kuna za mobitel, u RH (stvarno bi mi bilo razumljivije bilo gdje vani na zapadu), ili je jebeno veliki fanboy i mora - što je razumljivo i niša takvih entuzijasta je mala stoga tutto forza no ipak u većini slučajeva, pogotovo gospode Vaših godina (bez direktnog usmjeravanja ovog mišljenja na Vas) stvar je u statusnom simbolu dobrog starog pravila : mala piša, skupa mašina

Stoga jebiga roki, imam potrebu se zgroziti da se prema ovom lihvarenju postavljaš/te kao da je jebena bagatela sasvim logično cijenjena obzirom na ono što nudi. 

A ne znam treba li ovdje netko ljepiti disertacije o tome zašto je takvo mišljenje vrijedno zgražanja obzirom na ono što je Apple najavio i što plaćaš.

 

Ponoviti ću još jednom, apsolutno je jasno da ako imaš keša da ne moraš birat a nemaš kapaciteta pobrinuti se oko svojih potreba kroz neki kraći research- generički uzimaš najskuplje, ne da ti se birat, status te rajca, vjeruješ brandu, nebitno je - nisi u stanju dat argument bolji od "moj novac moja odluka" - nemaš što sudjelovati u raspravama.  

 

Da stvar bude gora, zadnja rečenica je stila: vrlo brzo shvatiš da daješ 14k za mobitel na kojemu imaš kapaciteta koristiti net, kameru poziv i candycrush. Onda sam sebi kažeš - ne treba mi ovo, jer nisam manga frajer s kvarta koji poslove rješava u hodu, piše kodove po mobu, edita video fileove on the go i slično. 

nema imperavita u rečenici roki, nema imperativa niti androida. kupi si stariji iphone - daš manje novaca i dobar si eto ti rješenje bez imperativ-androida. 

 

 

i sve ok stari, mislim da si jedno 20 godina stariji od mene pa nema smisla da ja tebi objašnjavam perspektivu razumnog stava o tome, niti ti meni da ću kada budem imao moći i ja. Nije svaka šuša sa zdravim stavom šuša bez keša. 

bogdaj

 

14 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ATJLučko kaže...

Nema ljutnje kolega, ali kada čitam toliko ogorčenih postova jer je nešto tako jako skupo, dođe mi da svima kažem "tko vam je kriv kada ste se siromašno oženili/udali", da i sam neznam da je u Hrvatskoj standard opasno blizu nuli! 

 

 

 

Sad mi je žao što sam bio toliko jebeno pristojan

 

 

Volim ove intelektualce : Sve bih vas sterao u kitu jer ste ogorčeni da ne znam da je standard na nuli, ali znam pa ću samo napomenuti da mi, eto, samo dođe da to kažem ali sam pametan, i pristojan, pa ću se suzdržati

 

 

boktemazo

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
Pretplata je napravljena da covjek ustedi\zaradi. prakticno ima mobitela besplatnih u nekim paketima. Uzmes taj besplatni, prodas ga i zaradujes. Bilo bi super da se moze na jedno ime napraviti 10ak pretplata i tek bi onda covjek zaradio brdo para. Svako 2 godine proda 10 mobitela i zaradi bar 20 000kuna. Haha
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
kristofor kaže...
ATJLučko kaže...

Kolega, kakvih vi imate problema ?!

Nakon što sam uz dokaz oborio tvrdnju koliko će koštati novi iPXs, vi samo laprdate i vrijeđate! 

Da bude stvar gora, zadnja rečenica je stila; “nije više toliko skup, nije ni bitno kako će ga se kupiti, oni su budale, moraju se preobratiti na android”, pod moraju!!!! 

 

Boli vas kita za kita kako ću ja teošiti svoje zarađene Hrvatske krznaša, pozdrav 

 

 

Kolega,

 

ne volim kada netko na temelju malo konkretnijeg keša u džepu predstavlja svoje mišljenje kao mišljenje vrijedno Amena i ograđuje se od rasprave na način "trošim kako hoću".

 

Što i jest poanta - trošimo kako hoćemo. 

Ja to samo gledam na sljedeći način (i to mogu izraziti a ti pobiti, odnosno ograditi se, kako kome draže) - imaš mogućnost naći uređaj za dobar novac. Daješ novac za funkcionalnost koja ti treba. Ne više od toga ako nema potrebe. Jer kužiš, nisam kupio iphoneX jer mi ništa na uređaju nije pružilo prednost nad onime što sam trenutno koristio a imam nekako veću satisfakciju u tome da extra 5000 ubijem u dobar monitor nego u to da ljudima kažem da na pitanje "imaš ovaj novi iphone". 

Ako netko daje 11,13,15 soma kuna za mobitel, u RH (stvarno bi mi bilo razumljivije bilo gdje vani na zapadu), ili je jebeno veliki fanboy i mora - što je razumljivo i niša takvih entuzijasta je mala stoga tutto forza no ipak u većini slučajeva, pogotovo gospode Vaših godina (bez direktnog usmjeravanja ovog mišljenja na Vas) stvar je u statusnom simbolu dobrog starog pravila : mala piša, skupa mašina

Stoga jebiga roki, imam potrebu se zgroziti da se prema ovom lihvarenju postavljaš/te kao da je jebena bagatela sasvim logično cijenjena obzirom na ono što nudi. 

A ne znam treba li ovdje netko ljepiti disertacije o tome zašto je takvo mišljenje vrijedno zgražanja obzirom na ono što je Apple najavio i što plaćaš.

 

Ponoviti ću još jednom, apsolutno je jasno da ako imaš keša da ne moraš birat a nemaš kapaciteta pobrinuti se oko svojih potreba kroz neki kraći research- generički uzimaš najskuplje, ne da ti se birat, status te rajca, vjeruješ brandu, nebitno je - nisi u stanju dat argument bolji od "moj novac moja odluka" - nemaš što sudjelovati u raspravama.  

 

Da stvar bude gora, zadnja rečenica je stila: vrlo brzo shvatiš da daješ 14k za mobitel na kojemu imaš kapaciteta koristiti net, kameru poziv i candycrush. Onda sam sebi kažeš - ne treba mi ovo, jer nisam manga frajer s kvarta koji poslove rješava u hodu, piše kodove po mobu, edita video fileove on the go i slično. 

nema imperavita u rečenici roki, nema imperativa niti androida. kupi si stariji iphone - daš manje novaca i dobar si eto ti rješenje bez imperativ-androida. 

 

 

i sve ok stari, mislim da si jedno 20 godina stariji od mene pa nema smisla da ja tebi objašnjavam perspektivu razumnog stava o tome, niti ti meni da ću kada budem imao moći i ja. Nije svaka šuša sa zdravim stavom šuša bez keša. 

bogdaj

 

Kolega, jednostavno neznam više kako bih pojasnio/objasnio ulaganje u nešto što košta preko 10.000.00 kuna, sve više mi ponestaje elemenata! 

Ali ću pokušati još jednom, kroz poneki primjer. 

U životu sam čuo dosta mantri, a jedna je bila ona slavna "uči sine da bi ti bilo lakše u životu", gdje sam ulagao u sebe kada je to god bilo moguće, a "plodove mojeg truda" baštinim danas. 

Recimo kolega Mitch koji studira preko Velike Bare, čovjek ulaže u sebe i svoje znanje, sutra će uživati u benefitima svojeg školovanja, ne za Candycrush Sagu. 

Razuman stav je generalno širok pojam, jer "moj generalan stav" nije i ne mora u ničem biti sukladan "tvojem generalnom stavu"! 

I FIAT Punto i Mercedes G mogu prevesti čovjeka od točke A do točke B, ali Punta uzima netko sa stavom upravo takvim i jer nema novca za nešto veće, a netko drugi uzme G wagena, i nitko ne ispituje njegovu logiku kupca, "njegov njemu razuman stav"! 

Ja sam odavno kazao zašto sam se distancirao od Android svijeta, posebice HTC i Samsung brenda, ali kada bi se neke stvari bitno izmijenile, ne vidim razloga povratka u jato, a Samsung je recimo na vrlo dobrom putu! 

kristofor kaže... 
 ATJLučko kaže...

Nema ljutnje kolega, ali kada čitam toliko ogorčenih postova jer je nešto tako jako skupo, dođe mi da svima kažem "tko vam je kriv kada ste se siromašno oženili/udali", da i sam neznam da je u Hrvatskoj standard opasno blizu nuli! 

 

 

 

Sad mi je žao što sam bio toliko jebeno pristojan

 

 

Volim ove intelektualce : Sve bih vas sterao u kitu jer ste ogorčeni da ne znam da je standard na nuli, ali znam pa ću samo napomenuti da mi, eto, samo dođe da to kažem ali sam pametan, i pristojan, pa ću se suzdržati

 

 

boktemazo

 

 

Ima ona jedna strofa pjesme; "jer riječi su djela" od Zorice Kondža, tako da nije uzalud što ste pristojan. 

 

To što ja sam u poziciji kojoj jesam, stekao sam sa svojih deset prstiju ruku, malo upornosti i znanja, nešto bedastoće i lude hrabrosti, jer sam bio u poziciji u ono određeno vrijeme. 

Ovo je forum i tema unutar forumske rasprave gdje svatko ima pravo pisati, komentirati, ali izgleda i vrijeđati bez osnove "jer on ima stav da je debilana uzeti nešto što košta preko 10.000.00 kuna"! 

Činjenica da su ovakvi naslovi tema malo too much Clickbait forme, shvaćam da postoji i neki prikriveni cilj, ali opet jer smo u Hrvatskoj pa pljuvačina do kraja, a živo me zanima nivo pristojnosti kolega forumaša kada na tržište dođe recimo novi najjači Samsung GS10+ pa kada izvale cijenu od preko 12.000.00 kuna, tko će kazati da je to debilana uzeti, ili sada Huawei P20 Pro Porsche Design koji je isto uber dobre cijene?!?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

Neznam kak vi al za mob mi ni zao dati pare jer uvijek je uz mene i njega koristim vise od laptopa i pc u pravilu tak da ono.

 

Cijena je takva kakva je. Ko ima love ne kuka kak je skup, ko nema sve mu skupo...

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
Citam komentare za novi ajfon, da, skup je, preskup, precjenjen, preplacen.
Ali, pojedinci su se objesili na ATJLucko, i njegovo favoriziranje Epla..
Mada mi nije jasno, kaj je tu sporno kaj mu vise ajfon odgovara i kaj je tu sporno i da bas kupi ajfon za 14tkn, njegova stvar.

Epl je trn u oku mnogima, uspjesna firma okrece lovu na najjace, sumnjam bas da ljudima prislone pistolj uz sljepoocnicu i zaprijete im ubojstvom ak ne uzmi novi ajfon:D
Nisu ni drugi proizvodjaci nevini, pogotovo po pitanju cijene uredjaja, mada, epl je tu vodeci, a drugi uce od njega:)

Ne znam, jedina svijetla tocka kod ajfona mi je, minimalan pad vrijednosti rabljenog, pa kad ti dojadi, prodas ga po odlicnoj cijeni.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
zvonac kaže...
Citam komentare za novi ajfon, da, skup je, preskup, precjenjen, preplacen.
Ali, pojedinci su se objesili na ATJLucko, i njegovo favoriziranje Epla..
Mada mi nije jasno, kaj je tu sporno kaj mu vise ajfon odgovara i kaj je tu sporno i da bas kupi ajfon za 14tkn, njegova stvar.

Epl je trn u oku mnogima, uspjesna firma okrece lovu na najjace, sumnjam bas da ljudima prislone pistolj uz sljepoocnicu i zaprijete im ubojstvom ak ne uzmi novi ajfon:D
Nisu ni drugi proizvodjaci nevini, pogotovo po pitanju cijene uredjaja, mada, epl je tu vodeci, a drugi uce od njega:)

Ne znam, jedina svijetla tocka kod ajfona mi je, minimalan pad vrijednosti rabljenog, pa kad ti dojadi, prodas ga po odlicnoj cijeni.

Još jedno kolega Zvonac hvala na ovom postu! 

 

Samo bih dodao, nije problem što on košta 14.500.00 kuna, nego što če se na produljenje pretplate moći baviti kroz 36 rata za nekih 11.500.00 kunica! 

Kud sam im izbio Prvi argument, postavio drugi, sad je opet problem, hej kredit na 36 rata, kao da je u pitanju 36 godina, a brinu i o socijali?! 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
Glupa i 100 puta prožvaka priča...
Apple ovo apple ono... Tko voli neka izvoli.
Činjenica je da su poodavno postali bez obraza, bubaju astronomske cifre za uređaje, izbacuju neke opcije i to predstavljaju kao nešto što ne treba korisnicima, uvode sporo neke inovacije koje au androidi imali odavno i to predstavljaju kao nešto revolucionarno, naplaćuju papreno neke gluposti koje kod drugih dobiješ džabe...itd

Ali da se ne lažemo, činjenica je da su baš zbog te zatvorenosti sustava i zbog ogromnog broja inženjera koji rade na njihovim proizvodima (koje izbacuju samo jednom godišnje) najatabilniji. Koliko god ja osjećao gađenje kad vidim Ajfon (baš zbog te bahate precjenjenosti) taj je telefon po mom mišljenju najzaokruženiji. To je to.
Drugi je par rukava , vrijedi li i isplati li se da te oderu ko zadnje bravče za komad tehnike koji ćeš baciti za 2 godine...

Sve ae na kraju svodi na izbor. Nije me briga tko ga kupuje. Ja ne želim, nije sa ne bi mogao na rate, jednostavno ne treba mi. Sve moje potrebe zadovoljavaju mobiteli višestruko manje cijene. Ako netko želi, šta ja imam s time.

Jedino mi želudac okreće kada se nađu sektaši (ko jehovoni svjedoci) koji opravdavaju neobranjivo... Kao da je netko debil pa mu ti držiš predavanje da je ustvari mobitel od 14500kn jeftiniji od mobitela za 4000kn... Sad ko mi avi glupi i slijepi i neznamo matematiku...
Boli me racku, kupi ga, lijep je i dobar uređaj. Ja nemam ništa od toga.
Samo nemoj druge uvjeravati da je telefon od preko 10 000 kn ustvari jeftin ali su ljudi glupi pa to ne znaju sračunati...
Svatko neka se ravna prema sebi, što mu treba i koliko je spreman dati..
Svaka daljnja priča je za mene suvišna.
 
4 1 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
Od debilnih kupaca iphone-a kojima je to sve u zivotu,(ne kazem da su to svi kupci iphone-a) su mi najfenonenalniji debili koji daju 500 eura u Kini za najjacu kopiju iphone-a bez garancije i onda trolaju kako su kupci iphone-a ovce
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

Sad će svaka Instagramuša I Instagramač dignut kredit kako bi si mogli kupiti novi ajfon xs i kurčit se okolo kako imaju mob od 14k kuna koji ima manje Features-a od mog moba od 2k kuna. I bit će onih koji se bune kako je teško kako je kriza i sve a ono vidi vraga Iphone u njih.

Ja radim u Prodaji HT-a, i uvijek ima takvih koji po svaku cijenu MORAJU imati novi ajfon

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

To su po novome influenceri, oni moraju imati ajfon...zamisli influencera da na stol metne HTC

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone X
ATJLučko kaže...

Još jedno kolega Zvonac hvala na ovom postu! 

 

Samo bih dodao, nije problem što on košta 14.500.00 kuna, nego što če se na produljenje pretplate moći baviti kroz 36 rata za nekih 11.500.00 kunica! 

Kud sam im izbio Prvi argument, postavio drugi, sad je opet problem, hej kredit na 36 rata, kao da je u pitanju 36 godina, a brinu i o socijali?! 

 Np.

 

Stvarno ne vidim problem oko kupnje ajfona, ionak svak zna za sebe najbolje, nemojmo se igrat advokata

Nejde ovo tebe, neg govorim općenito za ljude.

 

Al kad se već iznosi mišljenje, onda ću  i ja svoje izložit ovdje

I da imam te novce, ne bih ga kupio, pa čak i da košta trećinu cijene, ne bih ga kupio, ne znam, dost stvari mi fali a vezano uz OS, a s druge strane, neke su stvari odlične na njemu, a tiče se OSa..

 

Ne znam, već mi je taj ajfon postao izlizan, niš novog se ne nudi, zapravo, nije samo to kod epla, u zadnje vrijeme je kod većine proizvođača, izgleda da su se proizvođači opustili, pa sad rade kak njima paše i stave cijene kako njima paše, neće ni to dugo trajat.

 

8 godina
offline
Ispričavamo se što smo napisali da će iPhone Xs Ma

Uopće nije bitno košta li novi "eXtra small" 2 ili 2000 ojra. Bitno je da je preskup za ono što uopće može ponuditi. Stoga je lakmus papir razumnosti.
Nekad je bilo jednostavnije: čovjek bi si izvadio zdrav zub i ubacio zlatni, da pokaže svijetu svoju pamet i moć.
Ili bar zlatni lanac oko vrata, bar prst debeo.
Gasterbajteri bauštelci su se uredno smijali glupim švabama koji voze passate a mogu si priuštiti merđana ili bmw ko i oni.
Danas moraš imati zub na ekranu, animirano govno ili face id  kako bi tvoj bezlični uređajčić, 99% jednak milijunima drugih, bio dovoljno uočljiv kao upravo onaj koji je plaćen daleko previše.

 

Sad zamisli kad očekuješ poslovnu suradnju s nekim, vjerujući da je čovjek razuman, a on isuče nešto što je bar duplo previše platio nego li vrijedi. I onda se taj čudi kad ga zaobilaziš u širokom luku. Hoće li izvući pouku? Da, naravno. Slijedeći put će ti doći sa Louis Vuitton torbicom, pa sa Lacoste tenisicama, pa sa optočenim satom na prednjoj šapi... i nikako neće ubrati da je problem između ušesa, a ne na fasadi.

Kad imaš eXtra small (libido, IQ, selfdignity, whatever) tu ti ne pomaže ni afrička šljiva ni revolver za opasačem, ni 4x4 humer, ni pit-bull-stafford-rastafarijanac na lancu... a ni ajfon.

Slažem se da je ajfon statusni simbol. Ali ne moje kaste u ođašnjem konzumtarijatu.

 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice