Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

poruka: 112
|
čitano: 33.517
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

upravo to, meni kino nije rjesenje jer nema skoro nista dobrih novih filmova sto vrte kod nas u kinima.

prije sam isao skoro jednom tjedno u kino a sad par puta godisnje, tako da je meni projektor doma must have  iako meni je sasvim dovoljna 70" slika pa su mi ovi jeftini projektori sasvim ok. u mom slucaju LG ph550g

Imaš posebnu sobu za to ili u dnevnom boravku? Baš sam neki dan počeo razmišljati možda (kad i ako ikad ova plazma uspije umrijeti ) da umjesto novog TV-a uzmem projektor. Ali ne znam koliko to valja u usporedbi s TV-ima, crna, gledanje tokom dana itd. Da ne spominjem ženin pogled kad sam to prekjučer predložio...

 

 

nemam posebnu sobu, gdje uhvatim bijeli zid tam ga puknem. najcesce u sobi di su mi monitori di snimam i mixam.

jako je portabilan tak da ide samnom na sezone i tak to.. 

 

ak ti treba nesto umjesto tv-a onda zaboravi na ove LED projektore jer ti treba mrak, znaci po danu nula bodova. ako ti treba nesto sto bi mozda moglo i po danu bit gledljivo onda gledaj ove sa lampom koji imaju jacu svjetlinu. jedino kaj su glomazni, lampa krace traje (na led-u je oko 20000sati) i bucniji su.  ovaj moj ima i bluetooth i bateriju tako da je ultimativno portabilno rjesenje.

 

al generalno projektori za gledanje po danu nisu neka sreca, koliko god lumensa imali...

14 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Ima za kupit logitech 5.1 komplet zvućnika za pc za 2500kn koji su vrh sro se tiće oca. Uzme se takve 2 kompleta i neka jeftiniha atmos yamaha i dalo bi se slozit 5.2.4 ili 6.2.4
Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
...sve valjda za manje od 10k kn
Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
brada09 kaže...

 

nemam posebnu sobu, gdje uhvatim bijeli zid tam ga puknem. najcesce u sobi di su mi monitori di snimam i mixam.

jako je portabilan tak da ide samnom na sezone i tak to.. 

 

ak ti treba nesto umjesto tv-a onda zaboravi na ove LED projektore jer ti treba mrak, znaci po danu nula bodova. ako ti treba nesto sto bi mozda moglo i po danu bit gledljivo onda gledaj ove sa lampom koji imaju jacu svjetlinu. jedino kaj su glomazni, lampa krace traje (na led-u je oko 20000sati) i bucniji su.  ovaj moj ima i bluetooth i bateriju tako da je ultimativno portabilno rjesenje.

 

al generalno projektori za gledanje po danu nisu neka sreca, koliko god lumensa imali...

 Ma dan nije toliki problem, ima rolete a i jako rijetko gledamo išta po danu. Više me brine crna koja vjerojatno, pogotovo u nižim cjenovnim razredima, nije baš nešto 

bruno03 kaže...
Ima za kupit logitech 5.1 komplet zvućnika za pc za 2500kn koji su vrh sro se tiće oca. Uzme se takve 2 kompleta i neka jeftiniha atmos yamaha i dalo bi se slozit 5.2.4 ili 6.2.4

 Mislim da nema receivera ispod 10 k kn koji ima podršku za više od 7 kanala (ne računajući sub kanale). Dakle, 5.2.2 bi bila opcija neka...

Za surround kanale bi bili ok vjerojatno i Logi, ali za glavne/prednje zvučnike bi ipak trebalo biti nešto bolje. IMO nema smisla kupovati receiver samo za dva height zvučnika. Bezveze bi bacio pare za zvučnike s ugrađenim pojačalom, rađe samo receiver i bolje zvučnike uzeti. Ili ako baš želiš Logije, naći rabljene kojima je crklo pojačalo i slično. Novo je totalno bacanje para.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
13 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

A oko prostorije, još me zanima bi li bilo poželjno imati ju bez prozora, znači samo jedna ulazna vrata i goli zidovi?! 

Eventualno imati negdje sa strane imati nus prostorije, zlu ne trebalo ako prigusti 

I goli zidovi i prozori su totalno sranje kaj se tiče sobne akustike (jeka, rezonantne frekvencije...). Treba ti malo apsorpcije, malo difuzije, bas trape itd. Profesionalno jako skupo: http://www.audion.hr/index.php?_a=category&cat_id=294

 

Sirotinjski... Što više drvenog namještaja, tepih za ubiti malo refleksije od poda, zavjese (po mogućnosti deblje) za prozore, često ljudi koriste karton od jaja zalijepljen za zidove kao difuzor i tak.

 

"Sposobniji" si sami naprave "DIY panele" http://acousticsfreq.com/how-to-build-your-own-acoustic-panels/

 

Ja odavno razmišljam o tome da si malo poboljšam sobu jer imam daleko previše golih zidova, ali uvijek ima bitnijih prioriteta pa jbg.

Da se referiram, zanimljivo zboriš, no još uvijek ima mjesta za proširenje rasprave, u svakom slučaju. 

 

Još daaaaaaaaavnih dana, pričalo se je o tome kako je muziku najbolje slušati preko nekog izvora, plus pojačalo i predpojačalo i dva stereo zvučnika, uz poštivanje nekih audio postulata vezanih za kvalitetno slušanje kvalitetnog zvuka. 

Atmos je "pojam" daleko i debelo iznad tog običnog samo slušanja muzike, pa me malo zbunjuje potreba za "drvenim namještajem", dok me zavjese toliko ne iznenađuju, obzirom sam imao prilike na nekoliko izložbenih sajmova gledati i slušati video materijale i muziku samu za sebe u "idealnim uvjetima"! 

U sistemima 5.1 i/ili 7.1 baš nisam nailazio na "ostale parametre" obzirom sam bio u prostorijama gdje je okvirno polazište bilo medij sa kojeg se gleda ili sluša materijal, woofer i fotelja/dvosjed sa kojeg uživaš! 

U cijeloj priči su bili bitni uz sve ovo i kakvi su kabeli, koje dužine, koliko su zvučnici odmaknuti od zidova, eventualno pod kojim kutem su položeni, i koliko si fizički udaljen od televizora/zvučnika?! 

 

Čini mi se da "Atmos" sustav bitno mijenja percepciju zvučne kulise i samu zvukovnu projekciju, ali uz jedno veliko pitanje, koliko danas ima materijala za kvalitetno gledati u takvom nečem kvalitetnom?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

I prije atmosa su se prodavali 7.1 receiveri. Mogu li oni danas pogonit atmos ili receiver treba imat atmos na sebi?

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
ATJLučko kaže...

Da se referiram, zanimljivo zboriš, no još uvijek ima mjesta za proširenje rasprave, u svakom slučaju. 

 

Još daaaaaaaaavnih dana, pričalo se je o tome kako je muziku najbolje slušati preko nekog izvora, plus pojačalo i predpojačalo i dva stereo zvučnika, uz poštivanje nekih audio postulata vezanih za kvalitetno slušanje kvalitetnog zvuka. 

Atmos je "pojam" daleko i debelo iznad tog običnog samo slušanja muzike, pa me malo zbunjuje potreba za "drvenim namještajem", dok me zavjese toliko ne iznenađuju, obzirom sam imao prilike na nekoliko izložbenih sajmova gledati i slušati video materijale i muziku samu za sebe u "idealnim uvjetima"! 

U sistemima 5.1 i/ili 7.1 baš nisam nailazio na "ostale parametre" obzirom sam bio u prostorijama gdje je okvirno polazište bilo medij sa kojeg se gleda ili sluša materijal, woofer i fotelja/dvosjed sa kojeg uživaš! 

U cijeloj priči su bili bitni uz sve ovo i kakvi su kabeli, koje dužine, koliko su zvučnici odmaknuti od zidova, eventualno pod kojim kutem su položeni, i koliko si fizički udaljen od televizora/zvučnika?! 

 

Čini mi se da "Atmos" sustav bitno mijenja percepciju zvučne kulise i samu zvukovnu projekciju, ali uz jedno veliko pitanje, koliko danas ima materijala za kvalitetno gledati u takvom nečem kvalitetnom?! 

 Drveni namještaj spominjem kao absorber (možda malo i diguzor) zvuka. Ne vjerujem baš da negdje ima "soba za slušanje" u kojoj su samo goli betonski zidovi sa svih strana...

A ima koliko ima haha, ima i upmixer za dobiti visinske kanale iz starijih formata. Vjerojatno i to ok zvuči. 

bruno03 kaže...

I prije atmosa su se prodavali 7.1 receiveri. Mogu li oni danas pogonit atmos ili receiver treba imat atmos na sebi?

 Mora imati atmos da bi mogao dekodirati stream. Teoretski bi mogao ako bi imao nešto prije da ga dekodira pa da receiver radi samo kao pojačalo, ali softverski dekoderi ne postoje, možda pretpojačala ali to je daleko skuplje tako da ništa to.

8 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
deckard kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ili kupiš u Cinestaru doživotnu ulaznicu s kokicama i kolom, za tebe, ženu, djecu i par obiteljskih prijatelja i najnoviji hoverboard. I još ti ostane dovoljno novaca za novo zubalo.

Kad smo već kod Cinestara i kina općenito, evo npr. meni je neusporedivo bolji doživljaj filma doma iz više razloga; uhu ugodniji zvuk po svim parametrima (kvaliteta i glasnoća), kvalitetnija i gledljivija slika (boje, interpolacija, tu u nešem varaždinskom Cinestaru je dio slike u extreme dvorani lagano out of focus od samog početka kina), nitko ti se ne prešetava i ne ušetava prvih 10 minuta filma, nitko ne pali mobitel i ne smrdi sprženo ulje. A mogu i zakrmiti ako film ne valja pa prematati u rikverc da vidim što se dogodilo ako sam eventualno bio zaspao . Staviš 65" telku tri metra pred sebe i imaš kino  .

 Zadnje sam gledo ovaj novi star wars i do mene sjedi neki mali, zdere one tortilje od kojih se onaj umak osjeti na kilometar, a meni tocno ispod nosa. 
Pa onda malo baca komentare o filmu pa malo drma sjedalo sa nogom (odma se i moj trese), pa malo sa bocom nabija po stolici... i tak zabavlja se 
Ekipa nize fino izula tenesice i digla noge u zrak.  
Cijela dvorana izgledala ko svinjac na kraju. 

Ne znam kakvi su to ljudi i tko ih je odgajao.

 

Da se ovo nase lokalno kinu ne preuređuje nebi nit iso u Zagreb. Iako je to nase kino imalo uzasne stolice i sama kvaliteta zvuka i slike nije bila kao u cinestaru puno mi je drze tam gledat film jer ima manje ljudi i pristojniji su. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 14:35 (Santana).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

 

nemam posebnu sobu, gdje uhvatim bijeli zid tam ga puknem. najcesce u sobi di su mi monitori di snimam i mixam.

jako je portabilan tak da ide samnom na sezone i tak to.. 

 

ak ti treba nesto umjesto tv-a onda zaboravi na ove LED projektore jer ti treba mrak, znaci po danu nula bodova. ako ti treba nesto sto bi mozda moglo i po danu bit gledljivo onda gledaj ove sa lampom koji imaju jacu svjetlinu. jedino kaj su glomazni, lampa krace traje (na led-u je oko 20000sati) i bucniji su.  ovaj moj ima i bluetooth i bateriju tako da je ultimativno portabilno rjesenje.

 

al generalno projektori za gledanje po danu nisu neka sreca, koliko god lumensa imali...

 Ma dan nije toliki problem, ima rolete a i jako rijetko gledamo išta po danu. Više me brine crna koja vjerojatno, pogotovo u nižim cjenovnim razredima, nije baš nešto 

 

Ma ak ti je tak bitna crna onda nemas druge nego oled tv.

projektor se ne uzima zbog crne nego opcenito je drugacije "vibre" nego bilo kakav tv, nekom je to pozitivno nekom negativno.

meni osobno je ta crna i bolja neg na tv s nekom IPS  / AMVA matricom, nema nikakvog backlight bleeda i onog glowa i takvih stvari ,a kutevi gledanja su nemjerljivo bolji bez ikakvih shiftanja boja i takvih stvari. i jos racunaj da ne koristim platno neg pucam na bijeli zid.

ono di se moj projektor sjebe je kod jako mracnih scena kad se upali neki titl, onda automatski posvijetli malo cijelu sliku. vidim kako bi nekom to moglo bit iritantno. neznam dal je to problem samo mog projektora ili je generalna boljka.

 

 

10 godina
online
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

 

bruno03 kaže...

I prije atmosa su se prodavali 7.1 receiveri. Mogu li oni danas pogonit atmos ili receiver treba imat atmos na sebi?

 Mora imati atmos da bi mogao dekodirati stream. Teoretski bi mogao ako bi imao nešto prije da ga dekodira pa da receiver radi samo kao pojačalo, ali softverski dekoderi ne postoje, možda pretpojačala ali to je daleko skuplje tako da ništa to.

 Atmos ima dvi varijante Atmos Dolby TrueHD i DD+, u biti je dodatni layer. Kompatibilan je unazad tako da će reciver vjerojatno vrtit TrueHD(ako podrzava) ako bitstrema. S njim je problem šta nije vezan za kanal pa bi za pc bi ti triba software s kalibracijom ka avr ili mogucnosti da namistis sam layout zvucnika. Drugi problem je sta windows audio stack trenutno ne ide iznad LPCM 7.1 priko HDMI-a, eventualno se da risit nesto priko asia samo cemu...

Inace ne vidim razlog(osim prodaje novih) zasto se to ne bi moglo risit firmwareom na AVR-ovima koji podrzavaju TrueHD i  imaju dovoljan broj kanala(neki su dobili).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 10:16 (om-prat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
brada09 kaže...

 

Ma ak ti je tak bitna crna onda nemas druge nego oled tv.

projektor se ne uzima zbog crne nego opcenito je drugacije "vibre" nego bilo kakav tv, nekom je to pozitivno nekom negativno.

meni osobno je ta crna i bolja neg na tv s nekom IPS  / AMVA matricom, nema nikakvog backlight bleeda i onog glowa i takvih stvari ,a kutevi gledanja su nemjerljivo bolji bez ikakvih shiftanja boja i takvih stvari. i jos racunaj da ne koristim platno neg pucam na bijeli zid.

ono di se moj projektor sjebe je kod jako mracnih scena kad se upali neki titl, onda automatski posvijetli malo cijelu sliku. vidim kako bi nekom to moglo bit iritantno. neznam dal je to problem samo mog projektora ili je generalna boljka.

 Upravo to. Savršena crna na 55" TV-u ili projektor i jedno 80" (ili više) platna, to je moja dilema 

om-prat kaže....

 Atmos ima dvi varijante Atmos Dolby TrueHD i DD+, u biti je dodatni layer. Kompatibilan je unazad tako da će reciver vjerojatno vrtit TrueHD(ako podrzava) ako bitstrema. S njim je problem šta nije vezan za kanal pa bi za pc bi ti triba software s kalibracijom ka avr ili mogucnosti da namistis sam layout zvucnika. Drugi problem je sta windows audio stack trenutno ne ide iznad LPCM 7.1 priko HDMI-a, eventualno se da risit nesto priko asia samo cemu...

Inace ne vidim razlog(osim prodaje novih) zasto se to ne bi moglo risit firmwareom na AVR-ovima koji podrzavaju TrueHD i  imaju dovoljan broj kanala(neki su dobili).

 

Nisam skroz shvatio šta želiš reći. Unazad je kompatibilan, koliko znam, isto kao i DTS HD MA koji kao bazu koristi obični DTS 1536 kbps stream. Ako uređaj ne podržava nadgradnju, reproducirat će samo ono što može. Dakle, možeš dobiti obični 5.1/7.1 TrueHD ili DD stream, ali Atmos dio možeš dobiti jedino s Atmos receiverom.

10 godina
online
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...

 

Nisam skroz shvatio šta želiš reći. Unazad je kompatibilan, koliko znam, isto kao i DTS HD MA koji kao bazu koristi obični DTS 1536 kbps stream. Ako uređaj ne podržava nadgradnju, reproducirat će samo ono što može. Dakle, možeš dobiti obični 5.1/7.1 TrueHD ili DD stream, ali Atmos dio možeš dobiti jedino s Atmos receiverom.

 Nista u biti osim da je to zajebancija na PC-u iako se teoretski može rijesit da ga vrati u 7.1 LPCM na reciver koji ne podržava Atmos. Naravno pod uvjetom da player ili driver imaju mogucnost kalibracije ka reciever(recimo foobar ima takav plugin) ili recimo da rucno uneses polozaj zvucnika.

Nije to isto ka dts i dts-ma. DTS-MA nosi dva streama DTS core i razliku i oba su u biti codec DTS-MA lossles. Atmos je samo substream s podacima o položaju objekata po kojem tad reciver ovisno o razmjestaju zvucnika radi mix codec je i dalje TrueHD.

U slučaju da nema podrške za Atmos ili ka ja ne držiš layout sa overhead zvucnicima nece ti zvukovi nestat nego ih jednostavno nece pozicinirat ka sa Atmosom nego idu standarno po kanalu.

 

 

Zato kazem da je teoretski moguce ako bi ima mogucnost unutar soft playera unit razmjestaj zvucnika da taj mix sam odradi i dalje posalje ka LPCM 7.1. 

 

Sta se recivera tice s njima je ista stvar. Tj. ako podržavaju ova dva codeca , mogu utvrdit poziciju zvucnik(svaki s kalibracijom) i naravno podrzavaju nadogradnju firmware ne vidim razlog(osim profita)zasto se takvi reciveri ne bi mogli nadogradit na Atmos.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 15:17 (om-prat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
om-prat kaže...

 Nista u biti osim da je to zajebancija na PC-u iako se teoretski može rijesit da ga vrati u 7.1 LPCM na reciver koji ne podržava Atmos. Naravno pod uvjetom da player ili driver imaju mogucnost kalibracije ka reciever(recimo foobar ima takav plugin) ili recimo da rucno uneses polozaj zvucnika.

Nije to isto ka dts i dts-ma. DTS-MA nosi dva streama DTS core i razliku i oba su u biti codec DTS-MA lossles. Atmos je samo substream s podacima o položaju objekata po kojem tad reciver ovisno o razmjestaju zvucnika radi mix codec je i dalje TrueHD.

U slučaju da nema podrške za Atmos ili ka ja ne držiš layout sa overhead zvucnicima nece ti zvukovi nestat nego ih jednostavno nece pozicinirat ka sa Atmosom nego idu standarno po kanalu.

 

 

Zato kazem da je teoretski moguce ako bi ima mogucnost unutar soft playera unit razmjestaj zvucnika da taj mix sam odradi i dalje posalje ka LPCM 7.1. 

 

Sta se recivera tice s njima je ista stvar. Tj. ako podržavaju ova dva codeca , mogu utvrdit poziciju zvucnik(svaki s kalibracijom) i naravno podrzavaju nadogradnju firmware ne vidim razlog(osim profita)zasto se takvi reciveri ne bi mogli nadogradit na Atmos.

Isto je u smislu da nose osnovni stream koji služi i kao fallback plus neki dodatak. Ako nema Atmos dekodera, pušta se samo osnovni stream, isto k'o u slučaju DTS HD-MA.

 

U DTS HD-MA je core stream obični lossy DTS, a drugi je razlika između originala i prvog streama kodiranog običnim DTS kodekom; i samo taj drugi stream je lossless. Zato kažem da je slično kao Atmos (i DTS:X). U njima ne postoje visinski itd. kanali u streamu. Postoji osnovni 5.1/7.1 stream i dodatni zvukovi u obliku objekata s metapodacima o njihovom položaju prema kojima se onda kod dekodiranja raspoređuju po dostupnom rasporedu fizičkih zvučnika (čini mi se da ti to znaš, ali nek' bude spomenuto za druge). Valjda se onda i oduzimaju od onoga što je i u bed streamu, nigdje ne nalazim to eksplicitno navedeno, ali inače ne bi imalo smisla.

Bez DTS HD-MA dekodera je nemoguće doći do originalnog lossless streama. Bez Atmos dekodera je nemoguće doći do objekata i pozicionirati ih nego se pušta samo obični channel-based mix. Kako to nije slična priča?

 

No nebitno. Bit je da ne postoji način za dobiti Atmos bez Atmos receivera i čisto sumnjam da je Dolby-u i bilo kom drugom u interesu napraviti softverski dekoder. Ili upgrade za starije receivere. Denon to povremeno radi (neki je i dobio upgrade za Atmos), ali samo kod high-end uređaja. Možda je i hardverski prezahtjevno procesiranje svega toga za neke starije uređaje pa ne bi ni bilo moguće, tko će ga znati.

6 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Jel možda netko zna kako su spojili izlazno pojačalo sa receiverom? Zar se samo spoji sa RCA kablom?

 

Imam receiver Onkyo TX-NR676E i podržava Dolby Atmos 5.2.2. Vidim da je i kod njih bio takav problem pa su spojili četverokanalno pojačalo da bi dobili 7.2.4.a to bi i ja htio napraviti. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
bura2 kaže...

Jel možda netko zna kako su spojili izlazno pojačalo sa receiverom? Zar se samo spoji sa RCA kablom?

 

Imam receiver Onkyo TX-NR676E i podržava Dolby Atmos 5.2.2. Vidim da je i kod njih bio takav problem pa su spojili četverokanalno pojačalo da bi dobili 7.2.4.a to bi i ja htio napraviti. 

Nikad nisam vidio ovako loš manual kao od ovog njihovog receivera hahaha horor... Ali ljudi po internetu kažu da podržava procesiranje za 7.2.4... Dakle, 7.2 im je spojeno na receiver, na pre-out izlaze su im spojeni Atmos kanali na drugo pojačalo.

 

Čini mi se da tvoj nema takvih mogućnosti.

12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
bura2 kaže...

Jel možda netko zna kako su spojili izlazno pojačalo sa receiverom? Zar se samo spoji sa RCA kablom?

 

Imam receiver Onkyo TX-NR676E i podržava Dolby Atmos 5.2.2. Vidim da je i kod njih bio takav problem pa su spojili četverokanalno pojačalo da bi dobili 7.2.4.a to bi i ja htio napraviti. 

 Reciver mora ima preout izlaze za npr L i R kanala da bih na njih rca kabelom mogao spojit izlazno pojacalo,u tom slucaju reciver ti sluzi kao predpojacalo i kao dekoder/DAC.Ja ima doma na reciveru preoute za sve kanale i spojeno mi je integrirano pojacalo sa reciverom ,tako kad gledam film ili gledam koncert prednja dva kanala gura Pathos Logos a ostalo reciver harman/kardon!

Neka integrirana pojacala kao npr Denon 1500AE imaju baypass funkciju kojom kad se spoji na takav nacin iskljucuju predpojacalo i postaje izlazno pojacalo,tako se ne koristi istovremeno predpojacalo od recivera i predpojacalo od integriranog pojacala!

AUDIOFIL
6 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Moj receiver ima preout L R ali koliko vidim NAD receiver koji su oni koristili ima RCA izlaze baš za surround zvučnike što moj nema.

Ja bi bio zadovoljan kad bi bar mogao složiti 7.2.2. ali izgleda da ću se morati zadovoljiti sa 5.2.2. sistemom :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 9:58 (bura2).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
bura2 kaže...

Jel možda netko zna kako su spojili izlazno pojačalo sa receiverom? Zar se samo spoji sa RCA kablom?

 

Imam receiver Onkyo TX-NR676E i podržava Dolby Atmos 5.2.2. Vidim da je i kod njih bio takav problem pa su spojili četverokanalno pojačalo da bi dobili 7.2.4.a to bi i ja htio napraviti. 

Imam isti rec., 5.2.2 je limit, nemaš kamo slati dodatne kanale, nema izlaza za dodatne zvučnike ni linijski izlaz. Možda si mislio iskoristiti zone2 (RCA) preko kojeg možeš slati stereo signal van? Ja preko zone2 šaljem stereo na ulaz Fase integriranog pojačala u svrhu slušanja Internet radija i streamanja mjuze s lokalne mreže. Međutim to je to, dva kanala (stereo), također ni ne možeš na zone2 slati signal s HDMI-a. Što se tiće manuala ima na Onkyo siteu detaljni manual u kojem sve piše, ovo što dođe s receiverom je bezveze.

Deckard
12 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Meni osobno dobar stari DD 5.1 ili jos bolji DTS surround je sasvim dovoljan za gledanje filmova i gledanje koncerata!Jedan War of the Worlds film daje sve čari dobrog i kvalitetnog DTS 5.1 zvuka (dts es 6.1 ako se ima mista).

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Ako je receiver 7.2 sa 2 preouta, mogu li se na to spojiti dva aktivna zvučnika? 

 

Mislim da je jeftinija opcija od dodatnog pojačala.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže...

Ako je receiver 7.2 sa 2 preouta, mogu li se na to spojiti dva aktivna zvučnika? 

 

Mislim da je jeftinija opcija od dodatnog pojačala.

 Zašto se ne bi mogli?

12 godina
protjeran
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

ok kaj trebam imati da to proradi? cemu ta opcija u windowsima

 ako je tu to znaci da je mogu upaliti, iako nista ne kuzim kakve slusalice trebaju za to?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
gocc01 kaže...

Ako je receiver 7.2 sa 2 preouta, mogu li se na to spojiti dva aktivna zvučnika? 

 

Mislim da je jeftinija opcija od dodatnog pojačala.

 Zašto se ne bi mogli?

 Da naravno da mozes!

AUDIOFIL
10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Cool. 

 

Čemu onda služi recimo 9 izlaza a receiver ima 7 pojačala i preamp izlaze? Kaj se spaja žicom na ta dva izlaza bez pojačala a receiver ima izlaze za preamp?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže...

Cool. 

 

Čemu onda služi recimo 9 izlaza a receiver ima 7 pojačala i preamp izlaze? Kaj se spaja žicom na ta dva izlaza bez pojačala a receiver ima izlaze za preamp?

Sad si me zbunio haha Ne kužim baš pitanje

12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
gocc01 kaže...

Cool. 

 

Čemu onda služi recimo 9 izlaza a receiver ima 7 pojačala i preamp izlaze? Kaj se spaja žicom na ta dva izlaza bez pojačala a receiver ima izlaze za preamp?

Sad si me zbunio haha Ne kužim baš pitanje 

 Da i ja isto!

AUDIOFIL
10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Lol idem opet probat 

 

Moj VSX1131 je imao (prodao sam ga) 9 izlaza za zvučnike od kojih je 7 imalo pojačalo. Znači imao je opciju 5.2.2 ili 7.2. Kaj sam mogao spojiti na zadnja dva kanala koja su bila bez pojačala? 

 

Dalje, on nije imao preout izlaze u obliku činča, samo dva za subove. Ima receivera koji imaju istu stvar kao i taj, znači 5.2.2  ali još imaju i preout koji im omogučava 7.2.2 ili 5.2.2. 

 

Ja sam na svom u postavkama mogao odabrati 7.2.2 tak da pretpostavljam da su zadnja dva bez napajanja bili preout izlazi ali žični. 

 

A ima ih koji imaju i žični preout (ako to je uopće preout) i sa činčevima. 

 

Valjda sam objasnil kak treba  

 

Sad gledam sliku svog receivera, on je imal line out odmah pord suba, znači uz dodatno pojačalo je podržavao 9.2 ili 7.2.2 ili ili. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže...

Lol idem opet probat 

 

Moj VSX1131 je imao (prodao sam ga) 9 izlaza za zvučnike od kojih je 7 imalo pojačalo. Znači imao je opciju 5.2.2 ili 7.2. Kaj sam mogao spojiti na zadnja dva kanala koja su bila bez pojačala? 

 

Dalje, on nije imao preout izlaze u obliku činča, samo dva za subove. Ima receivera koji imaju istu stvar kao i taj, znači 5.2.2  ali još imaju i preout koji im omogučava 7.2.2 ili 5.2.2. 

 

Ja sam na svom u postavkama mogao odabrati 7.2.2 tak da pretpostavljam da su zadnja dva bez napajanja bili preout izlazi ali žični. 

 

A ima ih koji imaju i žični preout (ako to je uopće preout) i sa činčevima. 

 

Valjda sam objasnil kak treba  

 

Sad gledam sliku svog receivera, on je imal line out odmah pord suba, znači uz dodatno pojačalo je podržavao 9.2 ili 7.2.2 ili ili. 

Kao prvo, zašto si, pobogu, prodao tako divan stroj??

 

Ajmo dalje... On ima dva pre-out izlaza za subwoofer i dva za Zone 2 sustav s odvojenim pojačalom i zvučnicima. Zone 2 npr. u dnevnoj sobi s receiverom gledaš film, u drugoj zoni, npr. u kuhinji ti svira neki internet radio (čisto kao primjer, piše u manualu točno koje kombinacije ulaza su podržane za ovo).

 

Prema manualu, ne postoji na tom receiveru opcija 7.2.2. Može 5.2.2 ili 7.2. Ili 5.2 s bi-amp prednjih, 5.2 s parom zvučnika B itd.

 

Ne postoje žični pre-out izlazi, pre-outovi su uvijek RCA ili 3.5 mm stereo TRS kao na PC-u.

 

A sad... Taj receiver ima 9 izlaza za zvučnike, ali budući da ima 7 kanala ne mogu svi raditi istovremeno. Mogao bi imati sve spojene da imaš 7.2 sustav i 2.0 zvučnike B. Zvučnici B bi bio recimo par kvalitetnijih zvučnika koje bi htio koristiti samo za slušanje glazbe u stereu. Dakle, kad gledaš film koristiš A sustav, kad si pustiš glazbu za dušu onda to prebaciš na B. Mogao bi onda i pustiti A+B mod, ali u njemu ne bi radili stražnji surround zvučnici jer pojačalo zapravo ima 7 kanala.

 

Sad je pitanje jesam li išta objasnio

 

edit: Btw, koliko vidim na forumu da se očito može "spojiti" 7.2.2, pa radi ili kao 7.2 ili kao 5.2.2, ovisno o tome želiš li u nekom trenu da ti rade surround back ili height zvučnici. Ali ne može raditi u 7.2.2 modu, očito gospoda proizvođači receivera žele da za takve akrobacije kupujemo uređaje od 10+ hiljada kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 8:26 (Mirko935).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
deckard kaže...
bura2 kaže...

Jel možda netko zna kako su spojili izlazno pojačalo sa receiverom? Zar se samo spoji sa RCA kablom?

 

Imam receiver Onkyo TX-NR676E i podržava Dolby Atmos 5.2.2. Vidim da je i kod njih bio takav problem pa su spojili četverokanalno pojačalo da bi dobili 7.2.4.a to bi i ja htio napraviti. 

Imam isti rec., 5.2.2 je limit, nemaš kamo slati dodatne kanale, nema izlaza za dodatne zvučnike ni linijski izlaz. Možda si mislio iskoristiti zone2 (RCA) preko kojeg možeš slati stereo signal van? Ja preko zone2 šaljem stereo na ulaz Fase integriranog pojačala u svrhu slušanja Internet radija i streamanja mjuze s lokalne mreže. Međutim to je to, dva kanala (stereo), također ni ne možeš na zone2 slati signal s HDMI-a. Što se tiće manuala ima na Onkyo siteu detaljni manual u kojem sve piše, ovo što dođe s receiverom je bezveze.

 Jel možda gledaš 4K HDR filmove preko tog receivera?

Meni je komp spojen na receiver i kad palim i gasim HDR u Windowsima zna mi se samo pojaviti "snijeg" na ekranu a kad ugasim HDR film slika mi bude crvena. To mi se nije dešavalo kad sam komp imao spojen direktno na TV.

Ne znam jel možda treba šta u postavkama receivera naštelati da se to ne dešava?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice