Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

poruka: 15
|
čitano: 6.181
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi".
10 godina
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Simpa tekst sa odličnim flow kao priča koja se razvija, baš onako kako je tekla u stvarnosti.

Dobro je znati, ovo za British. Tko zna, za koju godinu, možda zatreba...

 

 

Odlična expedicija, te mi je drago da je crew imala fenomenalne visinske pripreme za budući pohod na krov svijet.

Ekipo, uživajte, te rasturite taj CES.

Ajmooooo!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 18:54 (PzKpfw).
Moj PC  
4 5 hvala 0
9 godina
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Draganov osmjeh na prvom selfiju je nenadmašan, već sam si vizualizirao kako je ptičica stvarno izvirila iz mobitela...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Mi Irci smo privilegirani, u Dublinu i Shannonu jedina dva europska aerodroma sa US pre-clearance, u USA samo useces ko gospodin a US immigration s ove strane atlantika puno ugodniji za razgovor.

 

Kad sam letio sa Unitedom u Washington uspio sam potrgati okvir od prozora jer sam "upotrijebio prekomjernu silu" pokusavajuci otvorit plasticnu zavjesu.

Kad sam potrgao, vise se nije dalo namjestit pa sam drzao jastuk na prozoru i pridrzavao glavom cijeli let, strava.

Pogled na izolaciju izmedju kabine i vanjskog dijela trupa je dozilvjaj.

 

Gospodja do mene je pak imala problema sa infotainmentom (ipak je to Linux..) pa su ju preselili, sto je super jer joj je bilo dosadno i samo bi pricala.

 

 

 

 

Kaj se tice Lufthanse, jedina mi nudi opciju polijetanja iz Dublina ujutro i slijetanja prije 11AM u Zagreb, cak ni 45min layover nije problem za prtljagu :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 18:21 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Sa mojih 1.9m nema nista gore nego prekooceanski let u ekonomskoj klasi. Sada putujem samo ako uspijem rezervirati extra leg room sjedalo. Za 2mj imam let za Seattle, i ovog puta sam bookirao jeftini Norwegian Airline (Dublin - London - Seattle), sa naravno extra leg room sicom. Ima li ko kakvih iskustva sa ovim budget prijevoznikom? Hrana me ne interesira, uzet cu sarmu od doma, nego kakva su im sjedala? 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne po

Provjeri aer lingus, lete direkt za Seattle od ove godine, ne znam od kojeg mjeseca doduše.

A imaš i pre-clearance u Dublinu.

Mada ne znam kolko je a330 udobniji od 787..

 

 

Edit, sad vidim da si već bukirao..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 18:52 (nixass).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne po
Ja sam sletio sinoć, American airlines iz Frankfurta, ali kooperacija sa Britishom, tako da je baš bilo ok. Ali je konekcija iz Charlotte kasnila 2 sata, što je opet bolje od propuštanja leta zbog vize :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Evo ja sam baš u srbiju sletio s avionom.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Ja sam nedavno putovao iz Zagreba u London Lufthansom, s jednim stajanjem u Munchenu. Nikad više.

U polijetanju je avion kasnio 3,5h. Povezani let Munchen-London je otišao prije nego je moj avio in Zagreba krenuo i morao sam prenoćiti u Munchenu. Ili sa tisućama ljudi čekati korisničku službu u redu dugom 500m do jutra, pa sam radije odabrao spavanje i neplanirani trošak taksija i hotela. I trošak otkazivanja hotela u Heathrowu. Stiže mi poruka da su mi rezervirali kartu sutradan u 14h iz Munchena za, pazi sad - ne London nego Fraknfurt pa još jedan let iz Frankfurta u London! O kruvtehebo.

Probudim se ujutro, kad novi SMS - prebukirali smo vam let za Frankfurt za 10 ujutro. Sad već kasnim i uzrokuje mi novi stres, žurbu na taksi, guranje u redu, trčanje.

Stignem na vrijeme, ali kažu nema mjesta na letu, jer "nisam upao" s liste čekanja. Šalju me na sljedeći let na listu čekanja. Čekam 2h, nisam upao. Sljedeći za 3h, nisam upao. I nije moguće dobiti normalnu kartu nego samo liste čekanja. Nakon cijelog još jednog dana na aerodromu, upao sam u let za Frankfurt. Par sati čekanja i napokon London.

Nakon sat vremena čekanja prtljage na baggagle claimu, i s ukupno 23h zakašnjenja od karti koje sam kupio, javili su mi da moje prtljage - nema! Da nije ni došla u London i da su je izgubili.

A moram odmah ići dalje u grad 250km od Londona, čeka me kolega koji me vozi. Stignem u skoro 22h navečer u taj gradić, 10min prije zatvaranja dućana kupuj donji veš, četkicu za zube, vestu da se ne smrznem, dezić, sve... Nikad nisam brži i stresniju kupovinu imao. Da bi mi nakon 4 dana, na povratnom letu uspio naći svoj kofer na baggage claim Lufthanse, s oštećenom kodnom trakom, pa ko fol zato nisu znali čiji je. Let mi je za 3 minute i morao sam trčati sa stvarima da ga ne propustim. Sav sretan nisam sumnjao u Lufthansu, mislio sam da su mi dali sve što je potrebno da ishodim povrat od osiguranja. A dali su mi samo papir s općim pravilima za izgubljenu prtljagu i broj prtljage. Nema datuma, nema ničega. Osiguranju naravno to nije dovoljno da mi isplati gubitak. Hvala Lufthansi za najgore putovanje u životu. Prije bih stigao rikšom. A ni kofer mi ne bi izgubila.

 
4 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Kad smo vec kod avio kompanija i aviona prije dva dana sam prvi put zakasnio na let, odnosno 10 minuta da se chekiram... avion je polijetao za 30 minuta ali morao sam se chekirat 40 minuta prije...

Grozan osjecaj kad ti teta na salteru kaze da vise ne stignete da se ukrcate :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 7:29 (dasoo988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

Pozdrav,

 

a koliko prije je check-in na Franceku za Munchen (Lufthansa)?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne po

Voznja Norwegian aviokompanijom je bilo prekrasno iskustvo. Cijene su pristupacne, a avioni i usluga djeluju luksuzno. U avionu imas free wifi i ponudu filmova i serija. Nista fensi, ali vrijeme prode.

16 godina
offline
Re: Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne po
Keso kaže...
..

 zakaj ti je u munchenu bio neplanirali trosak taxija i hotela? pa nisi valjda ti to platio.

 

jest da je vezano za irsku al zakon je vezan za EU, prouci i vidi ko iz hrvatske moze pomoci.

https://claims.ie/flight_delay_compensation

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
moderator
offline
Re: Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne po
Keso kaže...

Ja sam nedavno putovao iz Zagreba u London Lufthansom, s jednim stajanjem u Munchenu. Nikad više.

U polijetanju je avion kasnio 3,5h. Povezani let Munchen-London je otišao prije nego je moj avio in Zagreba krenuo i morao sam prenoćiti u Munchenu. Ili sa tisućama ljudi čekati korisničku službu u redu dugom 500m do jutra, pa sam radije odabrao spavanje i neplanirani trošak taksija i hotela. I trošak otkazivanja hotela u Heathrowu. 

 

Tu si se zeznuo. Ako ti se to dogodi, odmah nakon slijetanja ideš na šalter od Lufthanse (ili nekoga drugog tko te doveo do destinacije) i kažeš im što se dogodilo. Dužni su ti pronaći i platiti smještaj i hranu te organizirati prijevoz do tamo i nazad. Ako si zbog njihovog zajeba imao dodatne troškove (u tvojem slučaju otkazivanje hotela u Londonu), to isto moraju platiti.

 

Naravno, završit ćeš u ćumezu od hotela na ili u blizini aerodroma, ali bar je besplatno. Mislim da nitko od nas iz redakcije nije izbjegao neplanirano noćenje u okolici frankfurtskog ili minhenskog aerodroma  

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 9:33 (Davor).
15 godina
offline
Re: Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne po
Bilo je oko 22h navečer u Munchenu, s par tisuća ljudi u kilometarskom redu lufthansine korisničke službe na kojem su radile dvije djelatnice. Na red bih došao možda oko 8 ujutro. Neprospavana noć bi mi ubila i sljedeći dan a moram biti priseban na poslu. Korisničku službu koja bi mi platila smještaj bilo je nemoguće dobiti. Zato sam platio. Na emailom poslani prigovor mi nisu još odgovorili, osim automatskog broja. Hvala Lufthansi.
8 godina
neaktivan
offline
Iza kulisa CES-a 2018: zbogom Lufthansi, ne ponovi

I kaj je palo za ovaj tekst?

Gold membership u British Airways Executive Club

Besplatan kartolina do i od Londona? 

Red bi bio, ipak je ovo čisti promo :)

 

Da se izbjegnu zabune u manje iskusnih putnika i čitatelja foruma... To sa zrakoplovnim tvrtkama Vam se stalno mijenja. Uvijek se rotiraju u kvaliteti i ponudi, što pak dosta ovisi i kamo i kada putujete.

 

Svi oni na nekim rutama briljiraju, na nekima su koma, nekada su super povoljni, nekada koštaju nebulozno puno za "turističko sjedalo".  Za one koji ne znaju što je to Turističko sjedalo, postoje situacije, rijetko viđene, ali ta sjedala su još zgusnutija nego obična ekonomska klasa.

Po EU toga obično nema :)

 

Sve u svemu, pamet u glavu. Ja nikada ne biram ime, nego gledam koliko mi let odgovara vremenom, čekanjima, cijenom, uvjetima za promjenu leta i sl. Putujem često  a moram priznati da me svi ti "programi nagrađivanja" užasno iritiraju pa sam ih sve odhebal. U konačnici, ništa oni Vas ne nagrade, sve se to plati.  Najbolje Vam je ako tvrtka plaća put, a vi samo pokupite bodove. To je ok, skupi se za besplatne letove za godišnji :).

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice