Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

poruka: 26
|
čitano: 6.048
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun".
8 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Idem ja napraviti svoju računicu

 

Netflix gubi do 192 milijuna dolara mjesečno zbog posuđivanja, a što ako bi spustili cijenu za 50% ili čak više, onda bi dobio više korisnika i više nebi bio u gubitku ?  Ovo mene podsječa na poštu kakva je bila nekada sve dok nije došlo do reforme Rowlanda Hilla

on je napravio neke izmene u poslovanju, prvo poštarina je koštala previše i koristile su je samo bogataši tj plemići itd a on je uveo prvi poštanske marke i to po iznosu 1 peni i 2 peni sa likom Kraljice Viktorije. Umjesto da poštarinu plaća primatelj uveo je da poštarinu plača pošiljatelji i naravno uveo je i druge stvari no da se vratim na stvar. Nakon te reforme, pošta je doživjela preporod i puno veću zaradu nego što je imala prije. Nakon toga su iste reforme uvele ostale države u svijetu.

Zar nije logičnije da bi pretplata na Netflixu trebala biti toliko jeftina da te bi bilo sram posuđivati tuđi račun :D

 

 
15 0 hvala 1
5 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

I ova računica je vrlo nategnuta. Godinama se ovdje raspravljalo oko gubitaka tj "krađe" na osnovu licenci za software i uvijek je računica nategnuta jer se ide sa pretpostavkom da ce svaki korisnik platiti punu cijenu da nije kopirao soft ili koristio tudji racun u ovom slucaju. Nece. 

To je ista prica kao kad kladionicar uplati 2 EUR sa mogucim dobitkom od 1000 EUR i kad ne dobije kaže pao sam 1000 EUR. U kom trenutku u vremenu si ti imao 1000 EUR? Tako i netflix nikad nije imao te pare pa je riječ gubitak vrlo nategnuta. Mozda je moguća dobit puno bolji termin. Moguća ali ne i sigurna....

 
37 0 hvala 3
14 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Gube ali i više opet s druge strane imaju veće prihode a to im je ujedno i reklama ... Amazon je smeće ... filmovi skuplji nego da ih kupiš

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Ja sam izracunao da gubi samo 191 milijun

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
10 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
Kant kaže...

Ja sam izracunao da gubi samo 191 milijun

Netočno. Ne zarađuju 187 dodatnih miljuna (da 187 je točna brojka).  

42
5 godina
protjeran
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
Dakle, dobit se smanjuje pa se traže krivci.

Evo im bespla savjet: sve serije neka povećaju na barem 50 sezona. I eto pinke (povećanje min. 10x).
A i cijene bi mogle maro gore - umjesto 10 na 100 nečega. Uostalom, neka pitaju Jabuku za savjet ;-)
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

.. a joj.. jadni oni, eto zabrinuo sam se :))

no uočljivo je u naslovu riječ ''gubi'' pod navodnicima.. no šit šerlok rekao bi netko, no čemu? Nije li to već milijardu puta prežvakano kao tema samo s drugim akterima, nekad RIAA za glazbu, sad ovi za filmiće..

 

no da ne palamudim o tuđim problemima, evo mojeg (pa se i svekoliko pučanstvo može zajedno sa mnom brinuti oko mojeg gubitka) .. ispravak ''gubitka'' :))

-Da prodajem sladoled sad bi gubio milijun kuna dnevno jer ne prodajem sladoled! Tvrdnja kako je izmišljena, jednako je i točna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 16:21 (ihush).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
Treba otići korak dalje i zapitati se: zašto nam se prodaju te šuplje priče?

A odgovor je, na žalost, zato da bi nam se, u drugom koraku, zavukla ruka u džep i posredovanjem države i cirkusa tipa ZAMP iz njega izvuklo koliko može novca.

U trećem koraku slijede pojašnjenja kako smo u stvari budale jer ne razumijemo te plemenite pravne prakse koje počivaju na presumpciji krivnje.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Ja plaćam za 4 korisnika, pretplatu, aktivno je koriste sin i kčer , ja upalim jaaako rijetko ako zapnem negdje kod doktora ili slično . Znači dodatno svjesno unaprijed plaćam da može gledati od sina cura i još ako ja ne gledam, gleda kolegica navečer ako stigne. Jake ti krađe ... Da ne pričam o tome kako bi mogao ionako gledati to besplatno bez šroteks engleskih titlova koji mi ionako niš ne znače...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Probao sve servise, ali ja nikako da nadjem bilo sta sto bi mi bilo interesantno... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Nakon godine dana plaćanja netflixa i amazona ukinuo sam pretplate jer većinu onoga što gledam nema na ovim servisima ili dođu jako kasno. Čak puno stvari ima u US a nema kod nas i to nigdje legalno. Na kraju sam se vratio na kodi+torrent, daleko najbolje riješenje. Dok ne bude servisa koji ima SVE neću ih više niti isprobavati.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun
Ako vi na Netflixu ne možete naći nešto što bi vama pasalo, onda vam stvarno ništa neće biti po volji.
Ja smatram da Netflix ima jako pristojnu cijenu jer stvarno ima gomilu sadržaja gdje ima za svakoga ponešto i ulažu puno love u nove sadržaje
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Pazi molim te, pa oni su opet nešto izračunali.

Evo ja sam izračunao da gubim masu kuna godišnje na svakojake pretplate, pa sam se okrenuo 'besplatnim' servisima i ne gubim više ništa.

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Pfff.

Ja ustedim 15k kuna mjesecno.

 

1. kazna za ne vezanje je 500kn

2.nevezes se 30 dana

3.????

4.Profit.

 

 

Moj PC  
19 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
Prosli mjesec nisam isao autobusom na posao nego pješice i ustedio sam 500 kn. Ovaj mjesec ne idem taksijem i planiram ustediti 2000 kn.
 
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
Kad usluga bude full nek se jave.... ja im nebi dozvolio ulazak na trziste dok se nesrede...znaci titlovi na sve obavezno naprimjer... meni netrebaju al mi ide na jetru da peodaje poluproizvod za punu cijenu meni kao i svabi il francuzu kojem i sinkronizira i titluje....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 23:38 (jocommb).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
LunKraljPonoci kaže...
Prosli mjesec nisam isao autobusom na posao nego pješice i ustedio sam 500 kn. Ovaj mjesec ne idem taksijem i planiram ustediti 2000 kn.

 

Ne postoji bolji komentar na ovaj članak!

 

 

BTW da im nešta značimo kao korisnici imali bi lokalizirane titlove.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
5 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Sve je to jednostavno kod mene. Tko me postiva (odnosno novac koji sam zaradio), postivam ja i njega.

Tko me ne postiva drzim se one - Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me.

 

I zivo me zaboli za ikakvu ilegalu, ako me netko "iskoristi". U tom slucaju idem i ja linijom manjeg/jeftinijeg otpora.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
zuper kaže...
Ako vi na Netflixu ne možete naći nešto što bi vama pasalo, onda vam stvarno ništa neće biti po volji.
Ja smatram da Netflix ima jako pristojnu cijenu jer stvarno ima gomilu sadržaja gdje ima za svakoga ponešto i ulažu puno love u nove sadržaje

 Pred koji mjesec sam sortirao filmove iz watch liste s IMDB po ocjenama, od visih prema nizim. I idem gledati kojih ima na netflixu... odgovor je 0 (nula) od 20 filmova s ocjenom cca 7+.

 

Na zalost sam dojma da Netflix uglavnom kupuje dumpster-tier sadrzaj koji se nigdje drugdje ne moze prodat, pogotovo sto se tice filmova.

 

A serija mi je mozda 50% na netflixu, s tim da od tih 50% neke jako kasne ili imaju tipa prve dvije od 8 sezona.

 

Tako da ono istina je da mozes uvijek nesto naci, ali isto tako je istina da vrlo cesto ne mozes naci ono sto ciljano zelis gledati, pa opet trebas druge opcije.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 8:10 (Minneyar).
16 godina
odjavljen
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Ista prica kao sa piratiziranjem softvera. Izracunaju majke ti mile da se svake godine izgube trilijuni kao da bi netko to stvarno platio.

 

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

Konzum gubi milijarde na hranu koju ne moze prodati jer istekne rok trajanja. Trajekt na nekoj relaciji gubi milijune kad vozi poluprazan.

Ili... Su ti gubici uracunati u cijenu proizvoda.

Ovakvi izracuni su besmisleni. Netflix bi mogao ograniciti uslugu na jednu ip adresu istovremeno, ali veselo dopusta da se gleda istovremeno s dvije-tri. Oni posluju kakonmisle da im se isplatinj sad se netko nasao da im kaze da gube novac i jos netko da pise o tome.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
Minneyar kaže...
zuper kaže...
Ako vi na Netflixu ne možete naći nešto što bi vama pasalo, onda vam stvarno ništa neće biti po volji.
Ja smatram da Netflix ima jako pristojnu cijenu jer stvarno ima gomilu sadržaja gdje ima za svakoga ponešto i ulažu puno love u nove sadržaje

 Pred koji mjesec sam sortirao filmove iz watch liste s IMDB po ocjenama, od visih prema nizim. I idem gledati kojih ima na netflixu... odgovor je 0 (nula) od 20 filmova s ocjenom cca 7+.

 

Na zalost sam dojma da Netflix uglavnom kupuje dumpster-tier sadrzaj koji se nigdje drugdje ne moze prodat, pogotovo sto se tice filmova.

 

A serija mi je mozda 50% na netflixu, s tim da od tih 50% neke jako kasne ili imaju tipa prve dvije od 8 sezona.

 

Tako da ono istina je da mozes uvijek nesto naci, ali isto tako je istina da vrlo cesto ne mozes naci ono sto ciljano zelis gledati, pa opet trebas druge opcije.

 Imaju biznis model. Nude filmove i serije za 8-14 eura ili tako nesto. Imaju budzet kijim raspolazu za kupiti materijal, trosak na servere, zaposlenike i zaradu. Ako ti mislis da se moze znacajno bolje, mozda ti je to poslovna prilika.

15 godina
offline
Re: Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 mil
LunKraljPonoci kaže...
Prosli mjesec nisam isao autobusom na posao nego pješice i ustedio sam 500 kn. Ovaj mjesec ne idem taksijem i planiram ustediti 2000 kn.

 Ovo je odlicno. Ovo cu zapamtiti.

15 godina
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

a koliko je tek damir uštedio rvackoj jer nije kupijo avijone od izrajela? a? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Izračunali su kako Netflix "gubi" i do 192 milijun

dok je god u ekonomiji dozvoljen određen postotak stavki zvanih > kalo, rasip, lom i kvar .........do tada će biti lopova, utaja poreza i sl.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice