U javnost procurio ključni dio iOS-a 9

poruka: 11
|
čitano: 3.280
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U javnost procurio ključni dio iOS-a 9".
9 godina
offline
U javnost procurio ključni dio iOS-a 9

Taman da malo poguraju prelazak na novije verzije iOS-a.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
U javnost procurio ključni dio iOS-a 9

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
ATJLučko kaže...

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

Znao sam da ti imaš neke debele veze u Appleu... I, kakav je iOS koji će izaći na jesen 2018.?

13 godina
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

Znao sam da ti imaš neke debele veze u Appleu... I, kakav je iOS koji će izaći na jesen 2018.?

 my bad, mea culpa, kakav previd?!?! 

 

Ma nisam niti na iOS 11.3 kamoli na iOS 12 

Ali svejedno, kakav je to bauk za nas ostale koji smo over iOS 9 verzije?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
ATJLučko kaže...

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

 Po ovome sam Vas prepoznao, kolega lučko.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 15:12 (EZY-E).
14 godina
neaktivan
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
ATJLučko kaže...

 my bad, mea culpa, kakav previd?!?! 

 

Ma nisam niti na iOS 11.3 kamoli na iOS 12 

Ali svejedno, kakav je to bauk za nas ostale koji smo over iOS 9 verzije?! 

Moguće da se koristi isti kod i whatever i za kasnije verzije pa bi teoretski mogao biti kakav sigurnosni problem, tko će ga znati. Ali vjerojatno samo puno buke, a u stvarnosti nikom ništa.

 

EZY-E kaže...
ATJLučko kaže...

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

 Po ovome sam Vas prepoznao, kolega lučko.

Sva sreća da kolega ima vrlo specifični način pisanja jer me totalno zbunjuje ovaj njegov novi avatar.

8 godina
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
ATJLučko kaže...

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

 Tko kaže da je taj kod promijenjen u novijim verzijama, prvo je pitanje.

drugo, analizom tog koda može se steći jako dobar uvid u to što apple radi kako bi zaštitio firmver, a to otvara put u nove načine probijanja te iste zaštite čak i ako je kod djelomično primijenjen u novijim verzijama...

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
Feudalac kaže...
ATJLučko kaže...

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

 Tko kaže da je taj kod promijenjen u novijim verzijama, prvo je pitanje.

drugo, analizom tog koda može se steći jako dobar uvid u to što apple radi kako bi zaštitio firmver, a to otvara put u nove načine probijanja te iste zaštite čak i ako je kod djelomično primijenjen u novijim verzijama...

U mojem slučaju, kako bih ja osobno rezonirao, nova verzija OS-a i novi sadržaj u "redovima"! 

Slažem se da se uvidom u red/ove koda/kodova može steći dobar uvid kako se je nešto delalo, ali opet ponavljam, ako u X verzija ponavljaš istu mantru, pa što je onda novoga u "novom" ponuđenom?! 

Relativno "svaki auto ima četri kotača", ali sama koncepcija motora ili pogona, prijenosa se mijenja sa novim modelom, zar ne?! 

Ako bi recimo formula slitine kućišta motora uvijek bila ista, pa gdje je tu napredak?! 

 

Kolega Mirko935, kakav vam se čini umjetnički dojam mojeg novog avatara ?! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
ATJLučko kaže...

 

Relativno "svaki auto ima četri kotača", ali sama koncepcija motora ili pogona, prijenosa se mijenja sa novim modelom, zar ne?! 

Ako bi recimo formula slitine kućišta motora uvijek bila ista, pa gdje je tu napredak?! 

 Baš tako! Ne mijenja se. VW vuče razmak cilindara još od 60-tih godina što znači da je radilica ista, blok također, a još važnije - isti je stroj i alat koji sve to obrađuje. Dijelovi transmisije, ovjesa, razni drugi sklopovi - sve se to štanca u milijunima komada i ne mijenja se samo tako bez debelo opravdanog razloga. Najviše promjena je u vanjštini, treba kupcu pokazati novi proizvod. Onda se opet i ti vanjski dijelovi štancaju za više marki; Tesla model S npr ima ručicu brisača, prekidače za prozore i još neke stvari iz mercedesa E ili C-klase, motor brisača iz nekog šlepera, elektrificirani upravljač iz forda fusion itd.

 

Da se vratim na Apple, kako je ovaj kod debelo ispod haube, nema ga potrebe mijenjati samo zato što je osmica dobila novi izgled ikona, a jedanestica novi kontrolni centar.

Ja rekoh
16 godina
online
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
Cisto sumnjam da svaki iOS pisu od nule tak da sigurno nije bezazlezni leak.
10 godina
neaktivan
offline
Re: U javnost procurio ključni dio iOS-a 9
ATJLučko kaže...

Kako taj "pronalazak" može ugroziti svaki Apple gadget ako on više nije na iOS-u 9?! 

Kako bi taj "pronalazak" mogao pak ugroziti moj Apple gadget koji je na iOS-u 12 i kusur?! 

 

Meni se vidi da je ovo vrlo veliki leak iz Apple "zone", ali ipak relativno stvarno nebitan dugoročno gledajući stvar uopće! 

 Možda je isti kod sada a možda nije. Možda je malo dorađen ali netoliko značajno da bi  bila velika razlika između 9 i 12. U svakom slučaju ovo je za hakere smjernice gdje i kako početi. 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice