Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

poruka: 32
|
čitano: 7.997
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg".
11 godina
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

koliko je ilegalnih aktivnosti vezano za dolar,euro, kunu itd?

 
17 4 hvala 2
16 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za

Banke ti neće reći, svi šute jer taj kriminal je legaliziran i sad je to u redu. Kad dođe bolja konkurencija onda nije u redu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
Prilika čini lopova ... onog trenutka kad se postavi regulativa i bude nekakav oblik digitalnog potpisa prilikom svake transakcije tada neće bit mahinacija. No tada će i kriptovaluta ozbiljno uć u novčarski svijet.

Blockchain ima svoj potencijal dorada same tehnologije će otvorit neka nova vrata. Anonimnost kripto valute, da definitivno, sam za to no nisam za to da (veliki igrači kroz ovaj novčarski medij preljevaju svoj profit) tu treba uvest regulativu postavit limit.

No opet dolazimo do problema o anonimnosti, tada bitcoin (i ostale kriptovalute) dolaze pred iskušenje kako će se okakektizirat bitcoin.

Postavljam pitanje dali se pravim novcem nemože manipulirat te odmah se vraćam na početak svog posta.

Dakle problem su instrumenti moći kojim ne odgovara da nemaju kontrolu nad kriptovalutom, pokušavaju bitcoin prikazat kao oblik pandorine kutije iz koje izlazi svojako zlo.

Neko jako želi da nestane anonimnost u kritovaluti, no evo jedne moje ideje koju bi trebalo implementirat.

Ja sam za to da se kriptovaluta koristi kao oblik plaćanja internet sadržaj koji sadrži nekakav oblik intelektualnog vlasništva (u koje je autor vlasnik nekog oblika znanja ili vještine koja može pomoć da unaoprijedi nečije znanje ili vještinu)
Zamislite potencijal koliko bi se pojavilo autora koji bi nudili sadržaj, tada bi autori svojih uradaka ovisili o gledanosti (nešto tipa youtubea u koje bi naplata sve vršila gledanjem samog sadržaja, bez oglasa u kojem bi objektivnost bila ključna, nestali bi sponzori ... ili bolje rečeno bili bi bolje ukomponiani u sam sadržaj).
Autor samog uratka bi imao kontrolu i nebi ovisio toliko o sponzorima jer bi naposljetku bio plaćen kriptovalutom.

Recimo prvo mi je to palo na pamet obzirom da autori moraju da žive od nečega, reklame su bile do sada bile jedini način na koji su se oni naplaćivali, potencijal je već tu ... nadam se da će imat i praktičnu primjenu u kojom će obje strane bit zadovoljne.
Moj PC  
0 7 hvala 0
10 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
GSP kaže...

koliko je ilegalnih aktivnosti vezano za dolar,euro, kunu itd?

 Znači jedna kriminalna radnja bi trebala opravdavati drugu?

 

Dajte prestanite s tim whataboutism propagandama. Kriminal je kriminal i ne može se pravdati tuđim kriminalom.

 

 

Samomrzeći hrvat
13 godina
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

No shit Sherlock haha.

Od kad već govorim da je bitcoin idealan za prijnos novca ilegalnih operacija. Gdje bi Escobaru bio kraj da je umjesto paleta dolara mogao samo otvoriti wallet i čekati prijenos.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
maximus007 kaže...

No shit Sherlock haha.

Od kad već govorim da je bitcoin idealan za prijnos novca ilegalnih operacija. Gdje bi Escobaru bio kraj da je umjesto paleta dolara mogao samo otvoriti wallet i čekati prijenos.

 Pa to svatko normalan vidi (osim ako nisi fanatik crkve svete kriptovalute). Kriptovalute su idealne za prijenost/pranje itd novaca stečenih ilegalnim putem. 1/4 transakcija je ogroman novac. 

Samomrzeći hrvat
11 godina
odjavljen
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
Entry Point kaže...
GSP kaže...

koliko je ilegalnih aktivnosti vezano za dolar,euro, kunu itd?

 Znači jedna kriminalna radnja bi trebala opravdavati drugu?

 

Dajte prestanite s tim whataboutism propagandama. Kriminal je kriminal i ne može se pravdati tuđim kriminalom.

 

 

A gdje je Jura? Gdje kolega u postu i kako opravdava ikakav kriminal?

 

Možda samo želi reć kako je vijest potpuno besmislena jer kriminalne aktivnosti NISU VEZANE za određene valute. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
eywa33 kaže...

A gdje je Jura? Gdje kolega u postu i kako opravdava ikakav kriminal?

 

Možda samo želi reć kako je vijest potpuno besmislena jer kriminalne aktivnosti NISU VEZANE za određene valute. 

 Ah znači besmisleno je pisati o kriminalu, ako kriminal već postoji. Logika ti je super. Zašto uopće Bug radi recenzije, ako već svi ti uređaji i elektronika postoji u nekom obliku.

 

Tvoja logika:

 

Bug: "Evo recenzije za nvidia grafičku".

 

Ti: "A što je s AMD-om?"

 

Bug: "Okej, nema smisla više pisati recenzije jer eto, grafika nije vezana za određenu karticu"

 

wtf

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 9:21 (Entry Point).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
eywa33 kaže...

A gdje je Jura? Gdje kolega u postu i kako opravdava ikakav kriminal?

 

Možda samo želi reć kako je vijest potpuno besmislena jer kriminalne aktivnosti NISU VEZANE za određene valute. 

 Nisu vezane za određene valute nego su vezane za određene načine plaćanja. Recimo bitcoinom je puno jednostavnije i sigurnije platiti ilegalne stvari nego što je to bankovnom transakcijom ili kešom. Isto tako je kešom puno jednostavnije i sigurnije platit neke stvari nego što je to karticom. I nije besmislena jer su neki apoeni novčanica recimo povućeni, znači "stvarnog" novca, keša jer su pojednostavljivali i olakšavali kriminal. Zato npr. nemaš novčanice od 1000 eura. Ili povlaćenje novčanica od 500 i 1000 rupja u indiji http://vijesti.hrt.hr/389387/ucinci-posljednje-demonetizacije-u-indiji

11 godina
odjavljen
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za

Overthinkaš. Polako, sad će pauza pa zapali jedan il šta te već ide.

 

Ukratko: kolega je postavio pitanje, baca malo ulja na vatru, zaoštrava temu... a ne opravdava kriminal niti osuđuje ovakav članak. To si ti nekako uspio zaključiti. Ja sam produžio i rekao da vijest po sebi ne predstavlja ništa novo jer je jasno svakome tko ima pojma o kripto da su pogodne za određene aktivnosti koje su pak prisutne u društvu tisućama godina, i kada btc nije postojao. Dakle ovo je zanimljivo onima koji su nedavno čuli pojam "bitcoin", a sada mogu reć "to ti je đava, pare za kriminalce"...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Mislim da je u 12 mjesecu bilo istraživanje da je manje od 1% transakcija vezano za ilegalne aktivnosti i mislim da su to istraživanje napravili japanci. Sad imamo da je 25% svih transakcija vezano za ilegalne aktivnosti. lol

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
maximus007 kaže...

No shit Sherlock haha.

Od kad već govorim da je bitcoin idealan za prijnos novca ilegalnih operacija. Gdje bi Escobaru bio kraj da je umjesto paleta dolara mogao samo otvoriti wallet i čekati prijenos.

 ne znam, mozda je problem u meni, mozda sam glup, ali fakat ne vidim kak je moguce postici anonimnost i izbrisati trag kod placanja bitcoinom. Sa stvarnim valutama mozes kes utrampiti, ali na btc blockchainu to ne vidim kak bi se napravilo. Nek mi netko od vas strucnjaka objasni kako da bez traga operem npr 1000BTC-a. Molim cijelu proceduru, korak po korak.

15 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
mac92 kaže...

Mislim da je u 12 mjesecu bilo istraživanje da je manje od 1% transakcija vezano za ilegalne aktivnosti i mislim da su to istraživanje napravili japanci. Sad imamo da je 25% svih transakcija vezano za ilegalne aktivnosti. lol

Otkud im uopće ti podaci, ako je čitava stvar toliko anonimna koliko se priča?

K
12 godina
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Samo da je pumpat negativne vijesti oko tih kriptovaluta. Sta cemo sa ostalih 3/4 ? 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
SimeKZ kaže...

Samo da je pumpat negativne vijesti oko tih kriptovaluta. Sta cemo sa ostalih 3/4 ? 

 Samo legalno decki!

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
14 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
Da je vijest bila: "3/4 transakcija bitcoinom su legalne aktivnosti" - rasprava bi drugačije išla.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
Entry Point kaže...
GSP kaže...

koliko je ilegalnih aktivnosti vezano za dolar,euro, kunu itd?

 Znači jedna kriminalna radnja bi trebala opravdavati drugu?

 

Dajte prestanite s tim whataboutism propagandama. Kriminal je kriminal i ne može se pravdati tuđim kriminalom.

 

 

 Zašto ne ?

U relativnom svjetu se sve može pravdat sa bilo čime i to nitko ne može pobit.

Zašto bi nečije pravilo bilo mjerodavno za nekog tko tu mjerodavnost ne priznaje ...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 13:17 (Glavas_ZG).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
Glavas_ZG kaže...

 Zašto ne ?

U relativnom svjetu se sve može pravdat sa bilo čime i to nitko ne može pobit.

Zašto bi nečije pravilo bilo mjerodavno za nekog tko tu mjerodavnost ne priznaje ...

 

 Zato što ako to pravo ometa ostale ljude u njihovom normalnom životu onda tog koji neka pravila ne priznaje, a krši stavimo u malu s sobicu 2x3m s ostalima koji ne priznaju, a krše neka pravila.

15 godina
neaktivan
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Mali pomažu velikim (mafiji) da operu novac i obogate se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 14:36 (Mad-Max-X).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Zaključivati da li je neka Bitcoin transakcija legalna ili ilegalna jednako je gatanju. Uostalom, probajte sami, evo ovo je zadnji Bitcoin block, sa svim pripadajućim transakcijama:

 

https://blockchain.info/block/00000000000000000016076d71e076db7227a98294925a4ae31fee48c3538c89

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Ma brijem da to samo bankari i ostale stetocine zele svoj udio u kolacu. Da se razumijemo, ne podrzavam kripot u ovom formatu u kojem se nalazi jer premala je zastita trzista i malih ljudi, koji su najcesce premalo informirani(njihova kriivica) ali dok god se na btc ili neki drugi coin moze utjecat kao danas, to nemoze bit dobro. Jedan blesavi primjer, kad je onaj Kinez dao izjavu da ce zabranit rudarenje, btc je pao, kasnije su to demantirali , on je dao/dobio otkaz i vrlo vjerojatnu dobru isplatu od  x grupacije koja je profitirala time, ti kao mali covjek si ulozio taman prije tog trenutka, popusio dosta i nitko te ne pita.Znam da je trziste takvo di je high risk high reward ali previse se moze manipulirat vrijednoscu uz premalu kontrolu upravo zbog toga sto je dosta toga jos nepoznato, a samim time izvode se i razno razne ilegalne malverzacije. 

Inace kripto ko kripto, ako se dobro provede moze bit pravac za buducnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
A poznato je da teroristi, razni fundamentalisti, pljačkaši i druge vrste najgorih (nepismenih) kriminalaca neće ništa ni raditi ako im se ne plaća kriptovalutom.
Za boga miloga, gdje nalazite takve vijesti?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Nije li ideja blockchaina da strogo verificira i pamti čitav hostorijat transakcija?

 

To znači da se ti "ilegalisti" vrlo lako mogu pratiti i, kontekstuaizirajući transakcije, identificirati.

 

Čitava priča o kriptovalutama kao idealu nezakonitih transakcija izgleda mi kao veliki honeypot.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
Entry Point kaže...
GSP kaže...

koliko je ilegalnih aktivnosti vezano za dolar,euro, kunu itd?

 Znači jedna kriminalna radnja bi trebala opravdavati drugu?

 

Dajte prestanite s tim whataboutism propagandama. Kriminal je kriminal i ne može se pravdati tuđim kriminalom.

 

 

 HDZov sabornik uzeo pauzu da objasni naciji par stvari 

Bitcoin je sredstvo placanja. Ako se netko bavi kriminalom neka ga procesuiraju za to zaduzeni organi. Da li placa kunom, dolarom ili bitcoinom svoje kriminalne aktivnosti svejedno je.

7 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za

@lizard_ago

Zbog čega si definitivno za anonimnost kripto valute ?
16 godina
neaktivan
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Prije 2008, 2009 godine sa pojavom bitcoina, nije bilo ilegalnih transakcija vezano uz dolar ili druge valute :-) Dolazim do zaključka je bitcion možda ipak bio i prije  ...   za vrijeme naše privatizacije :-)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

sigurno 80% transakcija kripotvalutama je vezana za kriminal kad im je to glavna valuta za njihove aktivnosti, cisto neka logika, ostale transakcija su u manjini

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 21:40 (danmega).
 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
danmega kaže...

sigurno 80% transakcija kripotvalutama je vezana za kriminal kad im je to glavna valuta za njihove aktivnosti, cisto neka logika, ostale transakcija su u manjini

 

Jednostavno sam morao prijaviti post...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
8 godina
neaktivan
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

Švicarska će primjerice dati državljanstvo svakom šljamu dokle god ovaj ulaže u njihovu ekonomiju a oni su samo jedni od mnogih sigurnih oaza za kriminalce. hint; Hodorkovski.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za
Kant kaže...
danmega kaže...

sigurno 80% transakcija kripotvalutama je vezana za kriminal kad im je to glavna valuta za njihove aktivnosti, cisto neka logika, ostale transakcija su u manjini

 

Jednostavno sam morao prijaviti postignoriraš činjenice, vecinom kriminalci i koriste kriptovalute, tu nema zabune!!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice