Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

poruka: 32
|
čitano: 8.025
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg".
15 godina
neaktivan
offline
Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za ileg

@bunker

 

Vidim da dosta ljudi se ne slaže sa mojom idejom, opet se vraćam na početak svog posta (bez obzira dali je o kriptovaluti ili nekom drugom obliku novca riječ uvjek će bit nekih ljudi koji gledaju se brzo obogate bez obzira dali je to uredu ili ne).

Onog trenutka kad se postave pravila (da to u tom slučaju narušava trenutno manipuliranje kriptovalutom).

 

Slažemo se svi da trenutno trgovanje ostavlja vrata da u ovom obliku kad nema kontrole i nadzora na samom kriptovalutom.

Bilo kakav oblik centralizacije stvara novi oblik moći upravo suprotno je ideji koju sam bitcoin ima u svojoj jezgri (taj dio razumim) mada složit ćeš se sa menom da veliki igrači koji imaju nezakonit novac sa ovim mogu čuda da rade.

 

Zašto sad ja o tome pričam (rekli bi, bar velika većina ... koga briga, novac je novac) e pa kad krenete u biznis postoje mnoge regulative koje morate da ispoštujete, na kraju cjele te priče od vas se očekuje da imate transparentno poslovanje.

 

Dakle gledaj to sad očima u kojem bi svi imali ista pravila (znam da to u osnovi narušava anonimnost i da to nije ideja vodilja kojom su se vodili ljudi koji su stvarali kriptovalutu mada sam posve siguran da če se to prije ili poslje desit). 

 

Gdje ovo može ispunit potencijal ... ljudi koji su kreativni bi definitivno trebali dobit priliku jer (inovatori, ljudi sa novom idejom ... takvi ljudi često nebudu prepoznati) tu bi recimo trebalo poticat i usmjeravat (no to je recimo moja ideja) kako bi recimo kriptovaluta ostala i dalje anonimna (u okviru u kojem se danas nalazi).

 

No to su samo neke moje ideje. Znam da se ovaj post mnogima neće svidjet. 

Lp. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Jedna četvrtina bitcoin transakcija vezana za

@lizard_ago

Ma ja sam više htio iskristalizirati mišljenja o anonimnosti, neovisno o tome da li se radi o kriptovalutama ili bilo kojim drugim vrijednosnicama.

Forum sluzi razmjeni misljenja i iskustava, tako da nije bitno kolikom postotku čitatelja će se nečije mišljenje dopasti.

Moj osobni stav je da sam za apsolutnu transparentnost i dostupnost informacija.

Takvog sam stava iz vise razloga.
Nekakvi opći standard stanovnika je veći u drzavama gdje je transparentnost najveća, a upletanje drzave i zakona u poslovanje svedeno na nuzni minimalni razumni okvir.

Nadalje, svi znamo za doskocicu da prilika čini lopova. Covjek je kroz evoluciju bio prisiljen boriti se za opstanak, pri cemu su se razvili snazni mehanizmi za samoodrzanjem i kontinuiranom stremljenju necemu za sto mislimo da ce popraviti ili ojačati naš položaj. Skoro pa svaki covjek ce uzeti nesto sto mu nepripada ukoliko je izvjesno ( po njegovom misljenju ) da zbog toga neće biti sankcioniran. Takva radnja nemora nuzno biti plod pohlepe ili gramzivosti, ponelad će u pozadini toga biti i plemeniti cilj ( da djeci obezbijedi bolje skolovanje , ili da plati neko skupo lijecenje, i sl ).

Time hoću reći, da će covjek uvjek iskoristiti neke rupe u zakonu da si pokusa ostvariti neku dobit. Mali covjek bu odradio fasadu u fušu, a veliki muljator bu zamracio milijarde zahvaljujući odgovarajućem zakonskom okviru.

Pojmove poput zastite privatnosti i sl, će iskoristiti i mali i veliki igraci, nastojeći tako osigurati neke vidove nedostupnosti nekog dijela njihovog poslovanja ili ponasanja.

Nema tocnih podataka za sivu ekonomiju, no svatko od nas joj svakodnevno svjedoci na razne nacine. Svi mi ocekujemo da nam drzava ili grad subvencioniraju zdravstvo, skolstvo, vrtiće...a zahvaljujući sivoj ekonomiji su ti proracuni mozda i upola manji nego sto bi mogli biti.

Naravno da i drzavu, politicare , stranke i sl isto treba maksimalno izloziti toj transparentnosti i dostupnosti informacija i to za svaku lipu koja se vrti u opticaju.

Sve je vise razmisljanja i pomaka u smjeru ukidanja fizickog novca ( novcanice, kovanice ), i da se sav platni promet odvija digitalno. Misljenja sam da bi to bilo odlicno i da bi tako jos vise smanjili mogućnost sive ekonomije, bogaćenja od kriminala, i sl. Većina ljudi nazalost nerazumije da je vec danas situacija takva da je fizickog novca u opticaju daleko daleko manje nego kaj bi iznosio zbroj svih cifri sa svih bankovnih racuna na planeti. Malom covjeku ukidanje fizickog novca bi daleko manje stetilo nego kaj bi takva radnja pogodila vece igrace ( koji stoga i pruzaju najveci otpor tome ).

Naravno da bi potpuna transparentnost nad svakom kunom, dolarem, eurom, znacila viseslojnu kontrolu i nadzor svega toga, i pritom bi nestala sva anonimnost i privatnost, no to je cijena. Mali covjek bi izgubio mogućnost da nekaj nacrnjaka zaradi bez oporezivanja, a zauzvrat bi mozda dobio daleko jeftinije ili kvalitetnije zdravstvo, skolstvo, mirovine, stipendije, naknade za rodilje i nezaposlene.... A velikim igracima bi se drastucno smanjila mogućnost za mnoge manipulacije koje su im danas uobicajen obrazac ponasanja i poslovanja. Tada bi se tesko desavali ramljaci, mamici, bandici, sanaderi, kalmete, sapunari i jos more njih u tom nizu.

Malo nevezano direktno uz to, no primjer da postoje i druga misljenja : U drzavama u kojima se razmislja o uvodjenju obveznog minimalnog dohotka svakom drzavljaninu ( svedska, finska, svicarska, kanada, australija...vec se provode pilot projekti ) su studije pokazale da bi se tim nacinom cak i manje ukupno trosilo nego sada : Ako od rodjenja do smrti imas neki minimalac, onda vise nema mirovine, dj doplatka ( i svako djete prima taj minimalni dohodak ), socijalnih pomoći, naknade za nezaposlene, stipendija...a istovremeno desetke tisuća osoba koje su dotada bile na poslovima oko svega toga mozes preusmjeriti u realni sektor. I kada bi jos na sve to dodali posve transparentno poslovanje kriptovalutama ili sl onda bi konacni rezultat mozda mogao zaustaviti ove rastuće negativne trendove.....

😊
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice