Jednostavnim zahvatom vjetroelektrane postaju mnog

poruka: 243
|
čitano: 40.876
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jednostavnim zahvatom vjetroelektrane postaju mnog".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednostavnim zahvatom vjetroelektrane postaju
Al Crane kaže...

 

Imam ja bolju ideju: kad je benzin/dizel toliko jeftin, zašto ga vi sami ne proizvodite kod kuće?

Proizvodni trošak iPhonea je 2800 kn. Što misliš koliko bi te došlo doma proizvesti jedan primjerak?

 

Isto tako je i s naftom. Postoji minimalna količina ispod koje se proizvodnja ne isplati, tako da pričati o proizvodnji za osobnu potrebu može samo onaj tko nema pojma o skalabilnosti procesa ili namjerno pokušava zamutiti stvari.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Jednostavnim zahvatom vjetroelektrane postaju
MrBlc kaže...
Al Crane kaže...

 

Imam ja bolju ideju: kad je benzin/dizel toliko jeftin, zašto ga vi sami ne proizvodite kod kuće?

Proizvodni trošak iPhonea je 2800 kn. Što misliš koliko bi te došlo doma proizvesti jedan primjerak?

 

Isto tako je i s naftom. Postoji minimalna količina ispod koje se proizvodnja ne isplati, tako da pričati o proizvodnji za osobnu potrebu može samo onaj tko nema pojma o skalabilnosti procesa ili namjerno pokušava zamutiti stvari.

 +,

-to se kešli može (i radi)... npr restorani otpadno ulje-dizel.

-no recimo da regulator (zakon) to i brani, tj naftni biz, kao i proizvodnju bilo čega domaćeg, rakije-svinja.. tj za svoje potrebe + ograničenja.

+ kad je nešto biz, npr za prodaju, tad ide firma, porez.. i tad postoji minimum zarade samo za pokriće fisknih troškova kao za svaki biz + za ovo bi bila potrebna odgovarajuća koncesija tj nisu sve robe 'ravnopravne', strateške kao novac, zlato, natfa i sl. su pod kontrolom države (ili monopol natfnog lobija). Sličan problem namjerno stvar hep mada se deklarativno zalaže za razvoj npr slolara, no razumljiv je prirodni interes (suprotan potrošačevom + konkurent), da potrošač troši i plati hepu struju, ne obrnuto i tad problemi s npr dozvolama.. papirnato vs stanje, jer je papirnato agenda 'zeleno-eko-..' i poticaji eu fondova.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Jednostavnim zahvatom vjetroelektrane postaju
Poanta je da energija je besplatna...ali hardware koji to omogućuje NIJE... Trenutačno s obzirom na cijenu off-grid solar je life style...znači osoba mora 100% biti u tom filmu

Ako ćeš se ponašati kao kad dobiješ struju od HEP-a...onda to moraš biti u stanju platiti...ali onda ti kWh neće biti 1Kn...nego 3,4,5Kn

Na koji način spremati hranu A da nije od fosilnih goriva...jerbo je i zemni plin fosilno gorivo...na struju od solara....spremanje ručka 4-5kW... grijanje vode na struju...grijanje prostora na struju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice