Jeste li nadogradili Windowse?

poruka: 38
|
čitano: 11.563
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeste li nadogradili Windowse?".
13 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
hherc kaže...

Imam laptop sa win 10 sa procesorom i5 7200U koji nije podržan, samo 8.gen nadalje. Sve ostale kriterije za instalaciju ispunjavam. Nije mi jasno ako snimim preko ISO win 11, jel će raditi windows update?

Ne zna se. Microsoft o ažuriranjima šuti ko' zaliven i ne želi reći apsolutno ništa po tom pitanju. Jer, ako kažu da će blokirati WU na "nepodržanom" hardveru, mogla bi izbiti pobuna—nije dobro. S druge strane, ako kažu da neće blokirati WU, onda će korisnici pohrliti na Windows 11—opet nije dobro (jer cilj Windowsa 11 je natjerati korisnike da savršeno dobra računala zamijene novima). Onda im tu originalan plan zarade za proizvođače hardvera pada u vodu.

 

Sutra bi trebao biti Patch Tuesday, pa ćemo vidjeti što ekipa piše. Ako i oni s "nepodržanim" hardverom krenu dobivati ažuriranja, nadograđujem. Ako će tu ekipu ostaviti u mraku, ostajem na desetki bar dok se ne pronađe neki trik za zaobilaženje zabrane.

 

Nepodržan hardver je pod navodnicima jer je u stvari podržan, ali ga Microsoft na sve žive načine pokušava zastariti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 11:23 (Marko :D).
14 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Kućno računalo (za surfanje, filmove, zafrkanciju, igre i rad od kuće na virtualkama) sa i3 4160 i matičnom koja definitivno ne podržava TPM:

 

- prvo odradio upgrade pomoću raspakiranog iso fajla  - radi (promijenio registry)

- zatim odradio clean install sa usb diska (jer već dugo nisam odradio "metlu") - regularna instalacija kreirana sa Media Creation Tool za jedanaesticu - stisnuo Shift + F10 na prvom mogućem mjestu kad se računalo butalo sa usb diska, ušao u cmd, regedit, promijenio registry i odradio instalaciju

 

Računalo radi jednako dobro. Sad pomalo vraćam igre, uglavnom, zadovoljan sam.

Update je povukao nekoliko fajlova, što za windowse, što za defender. Drivere za nvidija grafiku je povukao sam.

Win 11 rade na relativno prastarom računalu jednako kao i desetka.

 

(Poslovno računalo ne mogu odraditi jer ga menadžira firma.)

 

Dakle, ako vam nije bitno da se nešto i za*ebe, samo navalite na jedanaesticu.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Ja nadogradio prvi dan i desktop i laptop.

Zašto? Pa vjerojatno je manji update nego neki prošli od windows 10. Nije to kao nekad prije.

Službeni laptop nema TPM tako da ništa od njega. Zanimljivo da smo u firmi kao partner dužni najkasnije u roku 1 godine ažurirati na windows 11. Tako da ni ono "nitko normalan ne bi brzo, pogotovo ne profesionalci"...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

a jesu oni vama dužni dati nove laptope?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

U subotu sam napravio clean install Windowsa 11 na podržan hardver. Odmah sam išao provjeriti valjanost licence i skužim dai ako ste imali prethodno OEM licencu za windows 10 (ili kupljen key preko sellera na AllKeys), automatski će vam licencirati Windows 11 kao original ako radite clean install.

 

Skinuo i Office 2021, ali promjena bitnijih nema.

Ušteda 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
veliki pero kaže...
nikonja kaže...
rambox kaže...

Kako što ranije napisah,na Windows 11 brzo nadograđuju samo ljudi kojima je dosadno+ne rade ništa bitno na svojem kompu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11-opcenito/284940.aspx?page=0&jumpto=6421154&sort=asc&view=flat

 

Ovo je onak realno, s napomenom da je na početku i Windows 10 imal budalaština(kao primjer Update debakl) koje su kasnije ipak popravili.

 

 

 

 

Windows 11, prepakirano/redizajnirano novo smeče+u trenutnoj verziji 1000% zaslužuje Wintel oznaku.

 

 

 

Zaboravio si i one koje eto zanima novo, što sam ja. Napravio sam image 10ke i gurnio 11, pa ako nešto ode u k... ili ne budem zadovoljan vratim 10ku nazad u roku 20 min.

Dali mogu čekat, mogu, ali eto zašto... 

 

Ali ovdje se ionako čudo ljudi vole pravit pametnima pa eto ja ću sačekat malo za windowse, ja ću sačekat za cjepljenje, ja ću sačekat..... bla bla - koga briga iskreno, osim ako nemaš nekakav konkretan razlog, a toga još uvijek nisam čuo osim sranja Microsoft ovakav, Microsoft onakav... uvijek možete strpat Linux i uživat u tome kako ste super cool.

 Lol,  netko nije popio tablete.  Windowse upgredaju odmah ljudi koji nista bitno ne rade. Ti si eto jako cool klinjo

Klinjo ti je tata jer sam najvjerovatnije stariji i od njega, ali po nivou komunikacije najvjerovatnije te mama taman skinila sa sise tako da nisi ti kriv.

Ali eto neki od nas imaju vremena skinut glavu sa igrica pa izgubit cijelih 25 min za upgrade windowsa, ili cca sat ipo za clean instalaciju, ludilo od gubljenja vremena ali jedni morate negdje pokazaut svoju cool superiornost, sad samo čekam komentare tipa je...š windowse Linux je zakon, neće oni mene sljedit šta god da ja radim, a onda izet ajfon ili androidek pa iste te stvari djelit drugoj firmi....

Ma prekasno je za tebe pa ajde radije spavat, mama će ti ujutro pročitat !

12 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Sudo apt-DoNOTget update

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
nikonja kaže...
veliki pero kaže...
nikonja kaže...
rambox kaže...

Kako što ranije napisah,na Windows 11 brzo nadograđuju samo ljudi kojima je dosadno+ne rade ništa bitno na svojem kompu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11-opcenito/284940.aspx?page=0&jumpto=6421154&sort=asc&view=flat

 

Ovo je onak realno, s napomenom da je na početku i Windows 10 imal budalaština(kao primjer Update debakl) koje su kasnije ipak popravili.

 

 

 

 

Windows 11, prepakirano/redizajnirano novo smeče+u trenutnoj verziji 1000% zaslužuje Wintel oznaku.

 

 

 

Zaboravio si i one koje eto zanima novo, što sam ja. Napravio sam image 10ke i gurnio 11, pa ako nešto ode u k... ili ne budem zadovoljan vratim 10ku nazad u roku 20 min.

Dali mogu čekat, mogu, ali eto zašto... 

 

Ali ovdje se ionako čudo ljudi vole pravit pametnima pa eto ja ću sačekat malo za windowse, ja ću sačekat za cjepljenje, ja ću sačekat..... bla bla - koga briga iskreno, osim ako nemaš nekakav konkretan razlog, a toga još uvijek nisam čuo osim sranja Microsoft ovakav, Microsoft onakav... uvijek možete strpat Linux i uživat u tome kako ste super cool.

 Lol,  netko nije popio tablete.  Windowse upgredaju odmah ljudi koji nista bitno ne rade. Ti si eto jako cool klinjo

Klinjo ti je tata jer sam najvjerovatnije stariji i od njega, ali po nivou komunikacije najvjerovatnije te mama taman skinila sa sise tako da nisi ti kriv.

Ali eto neki od nas imaju vremena skinut glavu sa igrica pa izgubit cijelih 25 min za upgrade windowsa, ili cca sat ipo za clean instalaciju, ludilo od gubljenja vremena ali jedni morate negdje pokazaut svoju cool superiornost, sad samo čekam komentare tipa je...š windowse Linux je zakon, neće oni mene sljedit šta god da ja radim, a onda izet ajfon ili androidek pa iste te stvari djelit drugoj firmi....

Ma prekasno je za tebe pa ajde radije spavat, mama će ti ujutro pročitat !

 Ok, isprike starudijo, lako je instalirati windowse (cca 20 minuta posla za clean instalaciju), nego koristis li ti ikakve aplikacije? Treba ih sve instalirati pa skinuti projekte pa provjeriti da li svaki radi. Iz prijasnjih iskustva, uvijek se pojavi neki problem zbog kojeg moram potrositi ekstra vremena na popravak.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice