Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

poruka: 45
|
čitano: 9.807
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows ".
15 godina
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

ovakvo "naplaćivanje zaštite" izumila je mafija i naziva se "reket". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Ajar kaže...

ovakvo "naplaćivanje zaštite" izumila je mafija i naziva se "reket". 

 

Ne, zove se kapitalizam. 

6 godina
protjeran
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

kad sam retail W7 platio 2500kn nitko mi to tada nije rekao.

ću ih tužim.

nećem na win 10 i taćka. 

oćem pare nazad.  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

Desetka je zakon

Freak Show Inc.
 
17 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Friday kaže...

Desetka je zakon

 

LTSC je. Druge verzije i nisu baš. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
NiramX kaže...
Friday kaže...

Desetka je zakon

 

LTSC je. Druge verzije i nisu baš. 

 

Nisam ni znao da imam i to...

 

 

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Friday kaže...
NiramX kaže...
Friday kaže...

Desetka je zakon

 

LTSC je. Druge verzije i nisu baš. 

 

Nisam ni znao da imam i to...

 

 

 

Postoji li nešto što ti nemaš?

16 godina
moderator
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
NiramX kaže...
Friday kaže...

Desetka je zakon

 

LTSC je. Druge verzije i nisu baš. 

 Ne znam baš, teško se naviknuti nakon LTSB... 

...
12 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Miro kaže...
NiramX kaže...
Friday kaže...

Desetka je zakon

 

LTSC je. Druge verzije i nisu baš. 

 Ne znam baš, teško se naviknuti nakon LTSB... 

 

 Baš si morao. Ali istina, promjena slova upada u oči. 

16 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Moram priznati da su mi najdrazi korisnici windowsa koji nece win 95, pa nece win 98, pa nece win xp, pa nece win vistu, pa nece win 8, pa nece win 8.1, pa nece win 10, a necete je li?

E pa viditi cemo kako necete 😁😁😁
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 17:57 (Sint1).
 
17 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Sint1 kaže...
Moram priznati da su mi najdrazi korisnici windowsa koji nece win 95, pa nece win 98, pa nece win xp, pa nece win vistu, pa nece win 8, pa nece win 8.1, pa nece win 10...

 A barem pola njih vjerovatno nemaju niti patchirane windowse, ali bitno da se pjene. Ljudi misle da ce im netko obrisati windowse i nametnuti neke druge, a kad ono...

15 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Osobno mi je 7 najdraži, ima tu neku čar.
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
dd.inc kaže...

 A barem pola njih vjerovatno nemaju niti patchirane windowse, ali bitno da se pjene. Ljudi misle da ce im netko obrisati windowse i nametnuti neke druge, a kad ono...

 

Pa ni nemam. Od updateova imam samo SP1 i Convenience Rollup. Koje sam instalirao kad sam -JA- želio a ne kad su Nadellini grubijani naredili.

16 godina
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

Dobro a zasto se pjenis 

 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Sint1 kaže...
Moram priznati da su mi najdrazi korisnici windowsa koji nece win 95, pa nece win 98, pa nece win xp, pa nece win vistu, pa nece win 8, pa nece win 8.1, pa nece win 10, a necete je li?

E pa viditi cemo kako necete 😁😁😁

 Najlakse je sve banalizirati zar ne, jer novo je uvijek bolje. Kriticko misljenje je za debile.

7 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Sint1 kaže...
Moram priznati da su mi najdrazi korisnici windowsa koji nece win 95, pa nece win 98, pa nece win xp, pa nece win vistu, pa nece win 8, pa nece win 8.1, pa nece win 10, a necete je li?

E pa viditi cemo kako necete 😁😁😁

 win10 je uistinu ok sistem ali nemogućnost normalnog upravljanja updejtima i msova manipulacija korisničkim podacima je u najmanju ruku problematična i eu bi trebala intervenirati i konačno odrediti što se na njenom tržištu smije a što ne... IMO

 

btw. Ajar na aparatima

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 9:59 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

Presanak podrške? Ako će to značiti prestanak izdavanja sigurnosnih zakrpa što znači manji broj korisnika što znači manji interes probisvjeta... super.

Na poslu koristim 5 x win 10 licenci (zbog novih računala) i više su mi problema prouzročili njihovi updatei nego što sam imao kroz 8 godina korištenja win 7 na istim zadacima.

Doma sam na win 7 iako imam licencu win 10 viška.

 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

upsss

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
BlueMax kaže...

Presanak podrške? Ako će to značiti prestanak izdavanja sigurnosnih zakrpa što znači manji broj korisnika što znači manji interes probisvjeta... super.

Na poslu koristim 5 x win 10 licenci (zbog novih računala) i više su mi problema prouzročili njihovi updatei nego što sam imao kroz 8 godina korištenja win 7 na istim zadacima.

Doma sam na win 7 iako imam licencu win 10 viška.

 

Upravo to znači. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 10:22 (NiramX).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
NiramX kaže...
BlueMax kaže...

Presanak podrške? Ako će to značiti prestanak izdavanja sigurnosnih zakrpa što znači manji broj korisnika što znači manji interes probisvjeta... super.

Na poslu koristim 5 x win 10 licenci (zbog novih računala) i više su mi problema prouzročili njihovi updatei nego što sam imao kroz 8 godina korištenja win 7 na istim zadacima.

Doma sam na win 7 iako imam licencu win 10 viška.

 

Upravo to znači. 

 

Pa da, a ekipa koja se brine svejedno ne radi azuriranje. Uostalom, zar bi Microsoft trebao izdavati zakrpe za svoje operativne sustave do kraja svijeta? Kao da se sad cudis sto Opel vise ne proizvodi retrovizore za kadetta proizvedenog 1994

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

kod mene u firmi je windows enterprise 1607 i nikome se još nije srušio, pravio probleme...

moram pohvaliti programere iz centr. službe u Zagrebu koji godišnje puste 3/4 manja apdejta ali prvo oni te apdejtiće fino očiste od nepotrebnoga smeća ...

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
BlueMax kaže...

Presanak podrške? Ako će to značiti prestanak izdavanja sigurnosnih zakrpa što znači manji broj korisnika što znači manji interes probisvjeta... super.

Na poslu koristim 5 x win 10 licenci (zbog novih računala) i više su mi problema prouzročili njihovi updatei nego što sam imao kroz 8 godina korištenja win 7 na istim zadacima.

Doma sam na win 7 iako imam licencu win 10 viška.

-hmmm, ne. :) (nije super).

-stvar izbora? -ne. itd.

npr, par činjenica: soft je vječan, nepoderiv, ako se napravi čist-dobar-100% algoritam-program može raditi vječno, tj dok ima struje i hardwarea.. ali ne, ne može tj postane beskoristan-neupotrebljiv kao dos-xp.. uskoro jednako w7 za sve što je online-internet tj za sve što je externi sys dok interni minisvemir može biti 'vječan'.

-samo zatvoreni sustavi mogu tako ostati-birati OS, otvoreni (internet, poslovno-banking, kućno-gaming, yt..) je prisiljen na konstantne nadogradnje (za koje se izmjene rade često i bez potrebe, zbog izmjene same ako drugačije ne ide..).

-pa epilog, nakon godine, kad updateovi stanu, bez obzira koliko je neki os dobar ili koliko si njime zadovoljan, postane beskoristan-neupotrebljiv, osim za zatvoren sustav što je izuzetak rijeđi nego loto zgoditak. Jednako kao danas xp..

btw, uopće ne govorim o nekoj recimo kvaliteti nekog osa-softa.. recimo da je odličan-idealan svaki. Ali, korisnik ne koristi OS nego appse koji samo rade na kompatiblnom osu koji im omogućuje pristup resursima (rad). Tak da je i sam izbor osa nešto što korisnik zapravo ne bira ako mu računalo treba za nešto konkretno, u suprotnom može 'tablet'.. biti funboy za-protiv .. čemu? Bolji? Svaki OS je odličan, ali samo oni sa supportom imaju šansu. (dok su MSove idiotarije nešto što nema veze sa softom nego s PR-biznisom i poslovnim odlukama koje su ipak legitimne..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Friday kaže...

 

Upravo to znači. 

 

Pa da, a ekipa koja se brine svejedno ne radi azuriranje. Uostalom, zar bi Microsoft trebao izdavati zakrpe za svoje operativne sustave do kraja svijeta? Kao da se sad cudis sto Opel vise ne proizvodi retrovizore za kadetta proizvedenog 1994

 Windows 7 instaliran mjesec-dva nakon što je izašao. Od ažuriranja instaliran jedino SP1, update ugašen. Nikad niti jedan sigurnosni problem, a na tom računalu se radi svašta. Baš svašta.

Nisu li sigurnosne zakrpe malo precijenjene? Pogotovo kad znamo da win 7 lagano gubi zastupljenost.

 

7 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
ihush kaže...

-stvar izbora? -ne. itd.

 meni se od tih korporativnih sranja gadi, uistinu mi se sere od MSa i ostatka ekipe (apple uopće ne računam, oni su ultimativno zlo)... imam osjećaj (za filing) da bi zarađivali više kad ne bi naplatili jednu jedinu licencu, prodali iti jednu informaciju o navikama... ponašali se ljudski i naplaćivali se donacijama (barem prema nekorporativnim, običnim privatnim juzerima), jel' iti jedna tvrtka od tzv. velikih tvrtki uopće pokušala izraditi studiju o alternativnim načinima financiranja, ozbiljno pitam, postoje li takve studije? znaš li? inače nisam ekonomist, gadi mi se ekonomija i ne znam...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 12:15 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

Ne smetaju mi update kod Win 10, onaj 1803 i nekidan 1809 (28 minuta trajalo) su prošli ok. Za ovaj zadnji me Win upozorio i ponudio odgodu (srećom pa nije izbacio obavijest tokom igranja WoT-a). I ovaj 1809 sam imao odgođen na 35 dana (jesenas odgodio).

ALI prošlo ljeto sam držao komp u podrumu, išao na net preko Wi fi (Win 10 je sam dao driver za stari Wi fi stick). Odjednom, u rujnu nestao internet, wifi stick trepće normalno a pod Devices ga nema... Čačkanjem po Windozu, nađem stick pod devices ali lampica na sticku ne trepće... Troubleshoot prijavi "No driver"!!! Odjednom nema drivera!!!

Jesenas, upalim WoT, ubaci me u raspored, počnem gledati njihove na čekanju kad odjednom "No graphic driver" !!! I ne pusti me u igru... Windozi odjednom opet ostali bez drivera (riješio sam to AMD driverom)... Windows 7 neće uopće pokrenuti igru dok nema AMD driver a 10-ka te govnarski stavi u raspored i pred početak partije te šutne jer je bogzna zašto ostala bez svog drivera.

Eto, moja iskustva... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Nije ti analogija dobra jer postoje prozvodjaci zamjenskih dijelova. Sve je to pitanje cijene i troškova, no ljudi bi puno radije prelazili na nove verzije kad ne bi bili bombardirani bloatwareom, dok se korisne stvari zakapaju ispod nekoliko slojeva glupih ekrana koji bi kao trebali biti bolji UX. Updateovi na macOS-u prolaze puno glađe i nisu toliko iritantni kao MS-ovi.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Louis Pluto kaže...
ihush kaže...

-stvar izbora? -ne. itd.

 meni se od tih korporativnih sranja gadi, uistinu mi se sere od MSa i ostatka ekipe (apple uopće ne računam, oni su ultimativno zlo)... imam osjećaj (za filing) da bi zarađivali više kad ne bi naplatili jednu jedinu licencu, prodali iti jednu informaciju o navikama... ponašali se ljudski i naplaćivali se donacijama (barem prema nekorporativnim, običnim privatnim juzerima), jel' iti jedna tvrtka od tzv. velikih tvrtki uopće pokušala izraditi studiju o alternativnim načinima financiranja, ozbiljno pitam, postoje li takve studije? znaš li? inače nisam ekonomist, gadi mi se ekonomija i ne znam...

 -to je roadmap za 2025 (2022+..) tj free soft, plaćanje usluge, cloud. Žalit ćemo za starim načinom jednokratnog plaćanja ili 'alternativnog' izvora.. i mada će biti free neće biti besplatno.

.. no tad će (nadam se..) prestati s kemijanjem, besmislenim izmjenama inače dobrih-ispravnih stvari pa i mandatornim updateom kojeg loše zmixaju s upgradeom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
southy kaže...
Nije ti analogija dobra jer postoje prozvodjaci zamjenskih dijelova. Sve je to pitanje cijene i troškova, no ljudi bi puno radije prelazili na nove verzije kad ne bi bili bombardirani bloatwareom, dok se korisne stvari zakapaju ispod nekoliko slojeva glupih ekrana koji bi kao trebali biti bolji UX. Updateovi na macOS-u prolaze puno glađe i nisu toliko iritantni kao MS-ovi.

 

Kakav bloatware? Ajd mi molim te pojasni sto je to u win 10 bloatware? Za los UI se slazem, poglupili su ga do daske...

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

evo jedna od definicija bloatwarea s weba

 

software whose usefulness is reduced because of the excessive disk space and memory it requires.  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Friday kaže...

Kakav bloatware? Ajd mi molim te pojasni sto je to u win 10 bloatware? Za los UI se slazem, poglupili su ga do daske...

 meni je ui ok, sve dok me ne natjeraju da ga moram koristiti umjesto control panela... ... bloatware se vjerujem odnosi na programčiće ala 3d preglednik, xbox nešto, mixed reality portal, karte, mobilne tarife, poruke, vaš telefon, dolby nešto... i gomilu kratica na kojekakve igre koje se nalaze po startu po instalaciji, candycrash saga i ostale bezvezarije koje samo čekaju da ih skineš s qrca... neki će reći da je apsolutno sve s microsoft storea bloatware, meni nije i koristim se s ponekim programčićem redovito

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 19:13 (Louis Pluto).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice