Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

poruka: 45
|
čitano: 9.865
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows ".
8 godina
neaktivan
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

slika govori 1000 rijeci..

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Louis Pluto kaže...

 

btw. Ajar na aparatima

 meni se čini da su uređaji s w10 već na aparatima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Pogledaj ovu sliku pa pitaj sto je bloatware. Ako je to tebi ok onda uživaj ali meni je ovo gubitak vremena i resursa i sto je najgore MRZIM kad mi se nešto instalirava svojevoljno.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
LTSC verzija je jedina ok, ali ne postoji nikakav migration path do nje sa bilokoje druge normalne verzije
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Friday kaže...
southy kaže...
Nije ti analogija dobra jer postoje prozvodjaci zamjenskih dijelova. Sve je to pitanje cijene i troškova, no ljudi bi puno radije prelazili na nove verzije kad ne bi bili bombardirani bloatwareom, dok se korisne stvari zakapaju ispod nekoliko slojeva glupih ekrana koji bi kao trebali biti bolji UX. Updateovi na macOS-u prolaze puno glađe i nisu toliko iritantni kao MS-ovi.

 

Kakav bloatware? Ajd mi molim te pojasni sto je to u win 10 bloatware? Za los UI se slazem, poglupili su ga do daske...

 Imaš LTSC pa nisi dobio bloatware poput Candy Crush Sage, Minecrafta i sličnih. Nemaš čak ni Windows Store.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Paolo Maldini kaže...
Friday kaže...
southy kaže...
Nije ti analogija dobra jer postoje prozvodjaci zamjenskih dijelova. Sve je to pitanje cijene i troškova, no ljudi bi puno radije prelazili na nove verzije kad ne bi bili bombardirani bloatwareom, dok se korisne stvari zakapaju ispod nekoliko slojeva glupih ekrana koji bi kao trebali biti bolji UX. Updateovi na macOS-u prolaze puno glađe i nisu toliko iritantni kao MS-ovi.

 

Kakav bloatware? Ajd mi molim te pojasni sto je to u win 10 bloatware? Za los UI se slazem, poglupili su ga do daske...

 Imaš LTSC pa nisi dobio bloatware poput Candy Crush Sage, Minecrafta i sličnih. Nemaš čak ni Windows Store.

 

Ne, ja koristim Pro For Workstations na svom stroju kod kuce. Na poslu je enterprise i nemam nikakvog utjecaja na nista. Ali imam kod kuce i "obicne" pro windowse i home. Nisam bas primjetio da me ista smeta

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Imaš tu dva-tri posta gore sliku kako to izgleda. Nešto od tog bloatwarea bi i ti trebao imati. Neće ti iskakati na desktop ali su tu, u pozadini, instalirani bez pitanja i potrebe.
7 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Paolo Maldini kaže...
Imaš tu dva-tri posta gore sliku kako to izgleda. Nešto od tog bloatwarea bi i ti trebao imati. Neće ti iskakati na desktop ali su tu, u pozadini, instalirani bez pitanja i potrebe.

 nisam siguran jesu li instalirani ili su samo šorkati po startu (govorim za 3rd party programčiće msovi su po difoltu instalirani)... morat ću to proučiti kad sljedeći put instaliravam, svejedno zahtjevaju juzersku intervenciju... ne postoji win instalacija a da nije candycrush, polaris nešto i dolby na startu, moguće da je to vezano za zemljopisno područje pa ms irce ne prca koliko i nas

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Louis Pluto kaže...
Paolo Maldini kaže...
Imaš tu dva-tri posta gore sliku kako to izgleda. Nešto od tog bloatwarea bi i ti trebao imati. Neće ti iskakati na desktop ali su tu, u pozadini, instalirani bez pitanja i potrebe.

 nisam siguran jesu li instalirani ili su samo šorkati po startu (govorim za 3rd party programčiće msovi su po difoltu instalirani)... morat ću to proučiti kad sljedeći put instaliravam, svejedno zahtjevaju juzersku intervenciju... ne postoji win instalacija a da nije candycrush, polaris nešto i dolby na startu, moguće da je to vezano za zemljopisno područje pa ms irce ne prca koliko i nas

 

https://www.windowslatest.com/2018/02/17/microsoft-wont-pre-install-consumer-games-windows-10-workstations/

 

Eto, samo kupite pro for workstations i nemate brige 

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Friday kaže...

Eto, samo kupite pro for workstations i nemate brige 

439 eura na storu?!

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
6 godina
protjeran
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Louis Pluto kaže...

 nisam siguran jesu li instalirani ili su samo šorkati po startu (govorim za 3rd party programčiće msovi su po difoltu instalirani)... morat ću to proučiti kad sljedeći put instaliravam, svejedno zahtjevaju juzersku intervenciju... ne postoji win instalacija a da nije candycrush, polaris nešto i dolby na startu, moguće da je to vezano za zemljopisno područje pa ms irce ne prca koliko i nas

 Nisam ih ni pokušao pokrenuti no Fridayeov najdraži programčic CCleaner ih vidi kao instalirane u svom ugrađenom uninstalleru. Eto razloga za primjenu CCleanera, brisati MSov bloatware.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 10:55 (Paolo Maldini).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Louis Pluto kaže...
Friday kaže...

Eto, samo kupite pro for workstations i nemate brige 

439 eura na storu?!

 

 

 

Best buy!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind
Friday kaže...
Louis Pluto kaže...
Friday kaže...

Eto, samo kupite pro for workstations i nemate brige 

439 eura na storu?!

 

 

 

Best buy!

 -i to za nešto što ''ne postoji'.. tj nema WS-licence, nego je to upgrade licenca na postojeću kao pro (preduvjet). Dakle, cijena par win licenci..

 

+ malo mi je besmisleno pisati o licencama koje nisu normalnim putem dostupne normalnim (kućnim i manji office-firma) juzerima kao ltsb-ent-ws.. i navoditi ih kao primjer nečega. OS je ''isti'', bloat je samo bloat, npr ent verzija ima speedtest-internet umjesto candyja.. ali, ne vidim da je to bitno drugačije tj kriterij što je bloat, igra zato jer je igra? Ja npr želim (stari) šah, karte.. meni nisu bloat ali ih više u w10 nema i kao posebna-posebnost (zalihnost koja naglašava situaciju ravnu nezamislivoj..).. svaki put kod upgradea uredno odjavi igre-shortcutse, mada su kompatibilni, mada ostane score i reinstal-sve radi (dakle nikakvog razloga da bi upgrade uklonio te apps-igre..) dok ništa drugo ne dira, tj nema nekompatibilnosg softwarea, drivera itd, samo su MS-igre uklonjene.. a ja ih ŽELIM, dok ne želim ove-kendnjaste.. :)) i što sad s kriterijem bloata?

 

jednostavniji život, ako ti se nešto ne sviđa i imaš izbor, tad to ne konzumiraš, ako moraš, tad šutiš, prilagodiš se.. (i blago, kao ja, njurgaš.. ne da će to nešto promijeniti, ali ''lakše je..'') :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 12:22 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Još samo godinu dana besplatne podrške za Windows

Ti si poznati linuksas i provokator 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Još samo godinu dana besplatne podrške za Wind

- da. :)

 

i edukativni dio, nekad davno je postojala WS instalacija, na temelju servera s dodatkom client verzije. Od 2000+ izbačeno, ali se može sklepati od servera, naravno nije isplativo ako gledamo cijenu + relano nije toliko važno da bi se time netko bavio. Ali, server stvarno radi-diše bolje, glađe.. i tko želi ultimativan strojčić može se poigrati i napraviti ws (dodati desktop theme, audio, wlan, dx...). Početnici koji će sad nahrliti u modanje, prvo provjerite drivere za ono što mislite koristiti, server nije client, mada je skoro isto. ... zapravo svi OSevi, sve winver.. sve je to ''isto''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice