Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

poruka: 26
|
čitano: 10.887
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?".
14 godina
neaktivan
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

Pa naravno da ne ovisi o boji kabla, ali ond anapišite do kraja odgovor da čovjek zna da ova dva kabla npr. nisu ista:

Crvani kabel

Crni kabel

 

i ako SSD spoji na SATA3 konektor na ploči sa crvenim kablom čija je propusnost do 3Gb/s neče imati punu propusnost kao kad bi ga spojio sa crnim čija je propusnost do 6Gb/s.

Naravno da nije bitna boja kabla ali je bitna prousnost i postoje kablovi različite propusnosti koja ne ovisi o boji.

 

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

to sam i pitao svojedobno jer na crvenima piše sata II, na plavom (gigabyte, uz haswell matičnu) niš a na crnom je samo oznaka proizvođača i napomena u dućanu da je crni kabel sata III. kut konektora zbilja nema veze no preporučuju sistemski disk spojiti pravokutnim a ostale ravnima, čisto radi snalaženja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
summus kaže...

Pa naravno da ne ovisi o boji kabla, ali ond anapišite do kraja odgovor da čovjek zna da ova dva kabla npr. nisu ista:

Crvani kabel

Crni kabel

 

i ako SSD spoji na SATA3 konektor na ploči sa crvenim kablom čija je propusnost do 3Gb/s neče imati punu propusnost kao kad bi ga spojio sa crnim čija je propusnost do 6Gb/s.

Naravno da nije bitna boja kabla ali je bitna prousnost i postoje kablovi različite propusnosti koja ne ovisi o boji.

 

 

pod uvjetom da su oba po specifikaciji i isti broj parova žica koje su isto postavljene u kabelu , ne vidim kako je ovaj skuplji brži tako da te molim da se objasniš.

15 godina
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

-bezvezarija.. sata kabel je sata kabel.

-može imati kopču (dodana nakon definiranja standarda) ili ravni/L.. konektor, to je sve.. naravno, kvaliteta ožičenja/izolacije ne mora biti jednaka kao kod svake druge robe.. i naravno da će trgovac skuplje prodavati kabel s oznakom sata-3 nego sata-2/1.. jer to je biz (mada indirektno znamo da tad proizvođač garantira kvalitetu signala.. tj ne garantira ništa jer to nije takav tip robe.. samo bolje zvuči, daje nam sigurnost..).

-to nije kao ide-pata 80žilni vs 40žični/40pinski flat kabel.. za ata33+.. ali trgovci to tako (i fahidioti) tumače a kupac je samo (naivan) kupac i za par kuna razlike uzme 'bolji' .. ili crveni, plavi, žuti.. :)) izbor kao sladoled.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 16:37 (ihush).
 
4 1 hvala 3
8 godina
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

To je kao kod autmobila 
Žuti su po meni najbrzi... :P

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
Santana kaže...

To je kao kod autmobila 
Žuti su po meni najbrzi... :P

 Nisu, crveni su brži 

MISCREATED
7 godina
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

andol je za temperaturu a aspirin zaglavu...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
Louis Pluto kaže...

andol je za temperaturu a aspirin zaglavu...

 Lekadol je bolji za temperaturu a Andol je dobar za spriječit upalu mišića kad previše skrolaš po pofurumu 

MISCREATED
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
dabar_solta_V2 kaže...
summus kaže...

Pa naravno da ne ovisi o boji kabla, ali ond anapišite do kraja odgovor da čovjek zna da ova dva kabla npr. nisu ista:

Crvani kabel

Crni kabel

 

i ako SSD spoji na SATA3 konektor na ploči sa crvenim kablom čija je propusnost do 3Gb/s neče imati punu propusnost kao kad bi ga spojio sa crnim čija je propusnost do 6Gb/s.

Naravno da nije bitna boja kabla ali je bitna prousnost i postoje kablovi različite propusnosti koja ne ovisi o boji.

 

 

pod uvjetom da su oba po specifikaciji i isti broj parova žica koje su isto postavljene u kabelu , ne vidim kako je ovaj skuplji brži tako da te molim da se objasniš.

 Pa pod uvjetom da su oba ista onda bi oba bila ista - to je jasno valjda... ALI NISU ista jedan je SATA II koji podržava brzine do 3 Gb/s i propusnost mu je do 300 MB/s (i slučajno je crvene boje, mogao je biti bilo koje boje, čak i onih boja koje zapravo i ne postoje kao što su svemirska siva i ostale evo jebeni popis tih boja koji nije konačan jer je ljudska glupost beskonačna) drugi je SATA III koji podržava brzine do 6 Gb/s i propusnost mu je do 600 MB/s.

Vi slobodno kupite ovaj kabel koji je par kuna jeftiniji i npr. SanDisk Extreme SSD koji podržava 6 Gb/s spojite sa tim kablom na SATA III port i brzina će vam biti 285/275MB/s ako ga na isti port spojite sa drugim kablom (u ovom slučaju crni, ali mogo je biti bilo koje boje sa već navedenog jebenog popisa) brzina će biti 550/520MB/s.

Eto sad možete opet zaključiti da su oba ista i da je svejedno koji uzmete jer ste tako pročitali na bug.hr uskoro ćete točnije informatičke savjete imati na 24sata nego ovdje.

Ne želim više objašnjavati, idem učiti njemački i odlazim iz ove države brzinom SATA X.

14 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
summus kaže...

 

pod uvjetom da su oba po specifikaciji i isti broj parova žica koje su isto postavljene u kabelu , ne vidim kako je ovaj skuplji brži tako da te molim da se objasniš.

 Pa pod uvjetom da su oba ista onda bi oba bila ista - to je jasno valjda... ALI NISU ista jedan je SATA II koji podržava brzine do 3 Gb/s i propusnost mu je do 300 MB/s (i slučajno je crvene boje, mogao je biti bilo koje boje, čak i onih boja koje zapravo i ne postoje kao što su svemirska siva i ostale evo jebeni popis tih boja koji nije konačan jer je ljudska glupost beskonačna) drugi je SATA III koji podržava brzine do 6 Gb/s i propusnost mu je do 600 MB/s.

Vi slobodno kupite ovaj kabel koji je par kuna jeftiniji i npr. SanDisk Extreme SSD koji podržava 6 Gb/s spojite sa tim kablom na SATA III port i brzina će vam biti 285/275MB/s ako ga na isti port spojite sa drugim kablom (u ovom slučaju crni, ali mogo je biti bilo koje boje sa već navedenog jebenog popisa) brzina će biti 550/520MB/s.

Eto sad možete opet zaključiti da su oba ista i da je svejedno koji uzmete jer ste tako pročitali na bug.hr uskoro ćete točnije informatičke savjete imati na 24sata nego ovdje.

Ne želim više objašnjavati, idem učiti njemački i odlazim iz ove države brzinom SATA X.

 Na koji način se dobiva veća propusnost?

11 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
summus kaže...

...jer je ljudska glupost beskonačna

 link

7 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

Ako se zaista dobije veća propusnost stvar je u boljoj konstrukciji kabela; na tak velikim frekvencijama parazitni kapaciteti i induktiviteti igraju ogromnu ulogu.

Pa pogledaj si kolike su već razlike na običnim 75Ω koaksijalnim kabelima na relativno malim frekvencijama od par sto MHz....

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
nicky.sl kaže...
Louis Pluto kaže...

andol je za temperaturu a aspirin zaglavu...

 Lekadol je bolji za temperaturu a Andol je dobar za spriječit upalu mišića kad previše skrolaš po pofurumu 

 A da jednostavno presječemo Caffetinom i riješimo se svih problema 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
fer-de-lance kaže...

Ako se zaista dobije veća propusnost stvar je u boljoj konstrukciji kabela; na tak velikim frekvencijama parazitni kapaciteti i induktiviteti igraju ogromnu ulogu.

Pa pogledaj si kolike su već razlike na običnim 75Ω koaksijalnim kabelima na relativno malim frekvencijama od par sto MHz....

 

 

 

 

 

tocno to ,dobar sata1 kabel je isto dobar i za sata3. isto tako mislim da se ovde radi o balansiranim vodovima.

 

ukratko kupujte najjeftinije kabele samo da nisu neki baš sa aliekspresa nego iz normalnog ducana i sve je to isto.

 

7 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
summus kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
....

 

pod uvjetom da su oba po specifikaciji i isti broj parova žica koje su isto postavljene u kabelu , ne vidim kako je ovaj skuplji brži tako da te molim da se objasniš.

 Pa pod uvjetom da su oba ista onda bi oba bila ista - to je jasno valjda... ALI NISU ...

 sata 1 kabel je razlicit od sata 3 kabela? objasni kako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 20:37 (dabar_solta_V2).
11 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
dabar_solta_V2 kaže...

 sata 1 kabel je razlicit od sata 3 kabela? objasni kako.

 ma lupeta gluposti, kolegi sam stavio original sata 2.0 kabel s asusove prastare ploče koju imam na tavanu, iz vremena kad sata 3.0 nije niti postojao, na samsung 850 evo od 500gb i ssd radi normalno

15 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
picajzla0707 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 sata 1 kabel je razlicit od sata 3 kabela? objasni kako.

 ma lupeta gluposti, kolegi sam stavio original sata 2.0 kabel s asusove prastare ploče koju imam na tavanu, iz vremena kad sata 3.0 nije niti postojao, na samsung 850 evo od 500gb i ssd radi normalno

 ...i vjerovatno ima iste brzine kao kada bi stavio SATA3...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
6 godina
protjeran
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

Hvala anđelima što onaj lumen odlazi u Njemačku.

Nadamo se da nije privremeno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

međutoa, draga gospodo, crveni kablovi su brži od crnih...

 

ako su crni stacionarni a crveni su u avionu koji leti...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
dabar_solta_V2 kaže... 

 

 

ukratko kupujte najjeftinije kabele samo da nisu neki baš sa aliekspresa nego iz normalnog ducana i sve je to isto.

 

 Ma nije istina. Skuplji audio kabeli, 100€ po m i bolji daju značajno kvalitetniji zvuk. To su specijalno rađeni kabeli za prave ljubitelje zvuka i dizajnirani su tako da prilikom prenošenja zvučnih frekvencija dolazi do kvantne rezonancije. I ta kvantna rezonancija dovodi do sekundarne kvantizacije u samim jezgrama i upravo taj efekt dovodi do značajno povećane kvalitete zvuka jer zapravo sam kabel tad pročišćava zvuk. Ali nažalost to je s druge strane proces koji se događa pri svakom slušanju, a pri sekundarnoj kvantizaciji se neke jezgre raspadaju pa te kabele treba zamijeniti svakih nekoliko godina.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 14:03 (JozoBozo121).
11 godina
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

moras bit dilkan da placas 100€ metar kabla. jebes fanboystvo da prostiš, skromnost je vrlina pametnih inace zavrsis ko nickolas

 

https://dnevnik.hr/showbuzz/omg/financijska-propast-nicolasa-cagea---513837.html

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
roby27 kaže...

moras bit dilkan da placas 100€ metar kabla. jebes fanboystvo da prostiš, skromnost je vrlina pametnih inace zavrsis ko nickolas

 

https://dnevnik.hr/showbuzz/omg/financijska-propast-nicolasa-cagea---513837.html

 

 

 Ti znaš da je svaka riječ mojeg posta čista zezancija? Većina pojmova su potpuno izmišljeni.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

Crveni kabeli su ti jugokomunistička propaganda, nemoj to nikad uzimat jer onda javno podržavaš komunjare.

Pravi rvati uzimaju crne kabele jer su za SATA Spremni

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?

uz to u crnim SATA kablovima je u šupljini konektora sveta voda koju je blagoslovio mons. Vlado Košić, pa su oni jel'te i kosher kablovi za svakog pravovjernog Rvata odanog Bogu, Domovini i varanju jedine nam i Svete Rvacke Države na porezu (puj, puj jugokomunistočkočetnička izmišljotina taj porez)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kabeli - Jesu li crveni brži od crnih?
JozoBozo121 kaže...
dabar_solta_V2 kaže... 

 

 

ukratko kupujte najjeftinije kabele samo da nisu neki baš sa aliekspresa nego iz normalnog ducana i sve je to isto.

 

 Ma nije istina. Skuplji audio kabeli, 100€ po m i bolji daju značajno kvalitetniji zvuk. (...)

Svoje zvučnike spajam isključivo visokokvalitetnim vješalicama - daju jednaku kvalitetu zvuka kao i skuplji audio kabeli, ali uz znatno povoljniju cijenu.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice