Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač nema

poruka: 6
|
čitano: 3.416
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač nema".
Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač nema

Jedini je problem manualnog duplexa to što zapravo nisi nikada siguran na koju stranu okrenuti papir.

 

Koliko god da sam manualnog okretanja papira radio, jako puno puta mi se dogodilo da sam printao ili na već ispisanoj stranici ili na drugoj praznoj stranici ali okrenutoj naopačke.

Joooj!!

 

Na kraju počela boliti neka stvar i za ekologiju i za ekonomiju i za količinu papira. Ubacim 20 stranica i printam. Ebe mi se živo.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač

Software nekih pisača ti doslovno pokazuje na ekranu kako moraž okrenuti, pa onda nema greške.

 

S druge strane automatski dvostrani ispis je kod nekih pisača toliko spor da je neupotrebljiv za bilo što više od 2-3 strane.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač nema

ovo sa parnim i neparnim stranicama ne funkcionira, barem ne tako kako je ovdje predstavljeno.

nije dovoljno okrenuti papir pa pokrenuti printanje parnih stranica nakon neparnih, vec je potrebno kompletno presloziti raspored stranica. u suprotnom ce rezultat biti takav, da ce prva parna stranica biti isprintana na zadnjoj neparnoj i tako dalje... u glavnom, skroz neprakticno ako imas vise od dvadeset stranica za isprintati...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač
flash6 kaže...

ovo sa parnim i neparnim stranicama ne funkcionira, barem ne tako kako je ovdje predstavljeno.

nije dovoljno okrenuti papir pa pokrenuti printanje parnih stranica nakon neparnih, vec je potrebno kompletno presloziti raspored stranica. u suprotnom ce rezultat biti takav, da ce prva parna stranica biti isprintana na zadnjoj neparnoj i tako dalje... u glavnom, skroz neprakticno ako imas vise od dvadeset stranica za isprintati...

 printaš stranice 1, 3, 5, 7

onda 8, 6, 4, 2

Za dom - vjera, ljubav i domovina
16 godina
offline
Re: Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Jedini je problem manualnog duplexa to što zapravo nisi nikada siguran na koju stranu okrenuti papir.

Pa na svakom printeru / skeneru imaš ikonu koja ti označava koji dio papira će se printati / skenirati. To je ona mala ikona papira čiji je jedan kut presavinut pa se vidi koja strana papira je gornja gornja i na kojoj strani se nalazi ispis.

 

Print / sken ikona

14 godina
offline
Kako do dvostranog ispisa (duplex) kada pisač nema

Inače u postavkama unutar drivera većina printera ima opciju "reverse pages" pa ne morate preslagivati stranice za ručni duplex.

Osobno u prosjeku printam 5 stranica mjesečno tako da više ne koristim veliki printer. Sadašnji jeftikaner Canon podržava duplex ali to je neupotrebljivo sporo. Nekad sam imao HP CLJ4650 i taj je stvarno dobro printao obostrano. Dok je okretao jednu stranicu već je printao drugu, ali to je heavy duty printer od 45kg, a ne neka kućna igračka. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice