Kako (i koliko) munje čiste zrak

poruka: 7
|
čitano: 5.250
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako (i koliko) munje čiste zrak".
15 godina
offline
Kako (i koliko) munje čiste zrak

što više čitam vaše napise o zemlji, sve mi se više dopada. mogao bih konačno tamo i preseliti. samo da detoksikancijom maknete te slobodne desničarske radikale ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kako (i koliko) munje čiste zrak
Jel to znači da bi umjetnim munjama mogli očistiti atmosferu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako (i koliko) munje čiste zrak

Za zainteresirane, ekranizacija Miller-Urey eksperimenta iz besmrtnog Carl Saganovog serijala Cosmos

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
3 0 hvala 2
8 godina
offline
Kako (i koliko) munje čiste zrak

HCMA pita je li moguće umjetnim munjama čistiti zrak. To se nekoć činilo ozonizatorima, ali se danas izbjegava jer je ozon u zraku otrovan u bilo kojoj koncntraciji. Zapravo, dobro bi bilo čistiti zrak u kući ozonom (ozonizatorom), ali onda u sobu ne ulaziti dok se ne potroši sav ozon. No dok se ozon potroši, u sobu je već ušao  nov, nečist zrak. Dakle, može se, ali kako to praktički izvesti drugo je pitanje. Najjednostavnija je metoda otvoriti prozore poslije ouje  i dobro provjetriti stan. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako (i koliko) munje čiste zrak

Bilo bi zanimljivo utvrditi da li postoji korelacija između količine munja i količine onečišćenja zraka.

Svemir.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako (i koliko) munje čiste zrak
danen kaže...

HCMA pita je li moguće umjetnim munjama čistiti zrak. To se nekoć činilo ozonizatorima, ali se danas izbjegava jer je ozon u zraku otrovan u bilo kojoj koncntraciji. Zapravo, dobro bi bilo čistiti zrak u kući ozonom (ozonizatorom), ali onda u sobu ne ulaziti dok se ne potroši sav ozon. No dok se ozon potroši, u sobu je već ušao  nov, nečist zrak. Dakle, može se, ali kako to praktički izvesti drugo je pitanje. Najjednostavnija je metoda otvoriti prozore poslije ouje  i dobro provjetriti stan. 

 mene je (sad već pokojni a novih i nema baš, ne u nas) ionizator u sobi spašavao od prašine i peludi te mu hvala na tome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Kako (i koliko) munje čiste zrak

Ionizacija i ozonizacija su dvije različite stvari.

Eh da, i ja sam nekad davno imao tzv. bioionizator u sobi koji mi je radio noću, disnje je bilo uživancija, zrak zaista kao netom nakon proljetne oluje. :D
UV-ozonizatora sada ima u Chipoteci, mislim si jedan upiknuti čim bude na akciji.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 1:11 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice