Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnika?

poruka: 8
|
čitano: 4.067
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnika?".
15 godina
offline
Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnika?

u svemu općenito je bolje spriječiti nego. ali, kao što znamo, ljudska vrsta još nije toliko evoluirala. niš nije fool-proof. 

 

pe se: dragi lastane,

 

sviđa mi se djevojčica iz razreda do našega. ona mala s kečkama. mislim da je to primijetila jer me nagovara da od njezina starijeg brata kupim telefon ali preko njuškala. jesam li naivan ili zaljubljen ili oboje ili ono drugo i koliko će me to u konačnici koštati? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 12:32 (Ajar).
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnika?

Najviše ljudi popuši foru zato jer su pohlepni!

"Gtx 1080ti MSI ultra super duper, stara 2 dana prodajem jer idem u Njemačku i namam vremena za igranje. Cijena 1200 kn za cash , 1201 za zamjene. Uplata unaprijed na račun , šaljem dronom u roku 45 min nakon vidljive uplate. Osobna garancija 1200 mjeseci"...

 

Ironija ofc...

Ali ako si pohlepan i vidiš da je nešto na Njušci tipa 5500 kn i da ima 50 različitih oglasa koji variraju do , recimo 500 kn,zaslužio si biti nasamaren.

Kako možeš misliti da je netko glup davati nešto za 1/4 realne cijene (realne po Njuškalo ne u stvarnom životu ofc)?

 

Ponavljam, ako si pohlepan, sigurno ćeš popušiti , pa i na placu dok ti kumica uvaljuje nekaj "ispod cijene" staro 2 tjedna i smrznuta, a ti mašeš repom sretan . A kamoli na njušci i još oglas gdje pod kontakt je NIŠTA, negoli kontaktiraj oglašivača , hahaha, ti su mi najbolji...

Moj PC  
8 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnik
Crotiger kaže...

Najviše ljudi popuši foru zato jer su pohlepni!

"Gtx 1080ti MSI ultra super duper, stara 2 dana prodajem jer idem u Njemačku i namam vremena za igranje. Cijena 1200 kn za cash , 1201 za zamjene. Uplata unaprijed na račun , šaljem dronom u roku 45 min nakon vidljive uplate. Osobna garancija 1200 mjeseci"...

 

Ironija ofc...

Ali ako si pohlepan i vidiš da je nešto na Njušci tipa 5500 kn i da ima 50 različitih oglasa koji variraju do , recimo 500 kn,zaslužio si biti nasamaren.

Kako možeš misliti da je netko glup davati nešto za 1/4 realne cijene (realne po Njuškalo ne u stvarnom životu ofc)?

 

Ponavljam, ako si pohlepan, sigurno ćeš popušiti , pa i na placu dok ti kumica uvaljuje nekaj "ispod cijene" staro 2 tjedna i smrznuta, a ti mašeš repom sretan . A kamoli na njušci i još oglas gdje pod kontakt je NIŠTA, negoli kontaktiraj oglašivača , hahaha, ti su mi najbolji...

 u navedenom primjeru se radi o naivnosti "kupca", a ne o pohlepi, pohlepan je ovaj "trgovac"

6 godina
protjeran
offline
Re: Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnik
Ajar kaže...

(...) sviđa mi se djevojčica iz razreda do našega. ona mala s kečkama. mislim da je to primijetila (...)

 

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
15 godina
neaktivan
offline
Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnika?

Pravilo je da se ne naručuje neka stvar za više novca nego što vam ne bi bilo žao izgubiti.
Evo nekih ideja:

- Izbjegavati naručivanje nego tražiti željeni predmet u svom gradu

- Ako nema predmeta u vlastitom gradu, otići lično po predmet u nekom gradu koji nije daleko (platiti sebi gorivo umjesto poštarinu)
- Kupovati preko stranica koje prikazuju istoriju prodavača (zadovoljstvo kupaca) i gdje se kupovina prvo izvrši virtualno, na osnovu čega se kasnije ostavlja dojam
- Tražiti mogućnost otvaranja paketa prije plaćanja/preuzimanja

- Izbjegavati predmet koji nema originalnu fotografiju na oglasu i fotografije nisu iz svih bitnih uglova (ekran, kontakti, upaljen uređaj itd)
- Ako nam je nešto sumnjivo i rizično, da sačekamo sa kupovinom takvog uređaja do bolje prilike (Crnogorska: "Kad poželiš nešto raditi, sjedi dok te ta glupost ne napusti.")

 
1 0 hvala 1
Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnika?

gnjuškalo nije specijalizirani i pažljivo (smisleno) napravljeni servis za prodaju raznoraznih proizvoda, nego jedan najobičniji oglasnik. Nema tu filozofije, nije Njuškalo ništa posebniji od plavog oglasnika, burze, ili čega god.

 

Ako želiš sigurnost, kupuj s ebaya.

 

Ovako preko oglasnika najbolji način je baš ono kako se navodi u članku, otvoriš paket pred poštarom ili još bolje pred čovjekom koji ti prodaje. Pa ako mobitel ne radi zaljepiš mu dve zidarske.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnik
Vezano uz Poštu...imaš pravo otvoriti u Pošti paket i bez plaćanja navedene vrijednosti.Drugo,obratite na slike u oglasima jer postoje oglasi sa slikama iskopiranima s nekih tamo interneta(koje osobno preskačem) s neke druge lokacije i slike koje su stavljene oriđiđi pofotkane.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako izbjeći prevare pri kupnji preko oglasnik
Igor150 kaže...
Vezano uz Poštu...imaš pravo otvoriti u Pošti paket i bez plaćanja navedene vrijednosti.Drugo,obratite na slike u oglasima jer postoje oglasi sa slikama iskopiranima s nekih tamo interneta(koje osobno preskačem) s neke druge lokacije i slike koje su stavljene oriđiđi pofotkane.

 Da, zgodna je fora kad vidiš tipa sa svježim profilom koji prodaje povoljno 4 najnovija smartphonea, ali nema svoje fotografije jer nema fotoaparat da poslika :)
Inače, mislim da ovdje imamo nekakvu inicijativu da se forumaši koordiniraju po gradovima pa tko ima vremena za uslugu i kavu, da ode na osobno preuzimanje. 
Naravno, ni za forumaša nemožeš tvrditi da je dobrica i poštenjačina, ali dovoljno je da netko ima volje provjeriti dali lik uopće na toj adresi postoji,
a potom da čekira dali postoji i oglašena grafička, mobitel, disk što već i javi naručitelju situaciju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 3:13 (overhaul).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice