Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

poruka: 188
|
čitano: 57.345
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu, ".
5 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Probao i fala lijepo ali ne. Ne odgovara mi nacin rada, u biti nista mi ne odgovara kod njega :)

Cisti Kodi sa nekoliko addonsa, nas i player. Nikakvo strimanje i ostale kerefeke.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
john142 kaže...

Probao i fala lijepo ali ne. Ne odgovara mi nacin rada, u biti nista mi ne odgovara kod njega :)

Cisti Kodi sa nekoliko addonsa, nas i player. Nikakvo strimanje i ostale kerefeke.

Vizulano je ugodan oku, filmove lako grupirati, crtani filmovi, filmovi, dokumentarni filmovi Itd... Plex u Kodiju donekle OK.

 

Kodi + NAS = savršeno. Bez transkodiranja, bez ikakvih problema sa titlovima, besplatno...

5 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Upravo to, meni je ''komplicirani'' Kodi jednostavniji od ''jednostavnog'' Plexa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
john142 kaže...

Probao i fala lijepo ali ne. Ne odgovara mi nacin rada, u biti nista mi ne odgovara kod njega :)

Cisti Kodi sa nekoliko addonsa, nas i player. Nikakvo strimanje i ostale kerefeke.

 

Pa uopće nije ista stvar. Plex je media server (sa hrpom klijenata i mogućnosti), a Kodi je samo klijent.

Ali ako ti ne treba, ne treba :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Meni je kod Plexa najcarskije da mogu ocu 500 km od mene šerat svoju kolekciju di mu ja mu skinem filmove a on samo gleda. I brate ako moj otac konta plex onda ga svako konta :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...

Ako imaš titlove onda uvijek transkodira (ovisno o opcijama na klijentu).

Ne vidim to kao problem, jer radi na bilo kojem TVu i uređaju za koji postoji plex client. Kad imaš u kući hrpu raznih uređaja i djecu onda to znaš cijeniti.

To i je glavna prednost Plexa kao media servera, video streaming radi svuda.

 Pa normalno da je problem, mali NAS obično vrti neki low power intel koji debelo zaostaju za ARM-om u podršci za mutlimediju.

Ni aktualni gemini lake ne podržava recimo HDR, a podršku za x265 su dobili debelo iza...znači uredno imam tv koji podržava x265 umisto da ide nativno ovaj ga transcodira s procesorom koji nema HA za 265.

Žalosno da još nisu rješili taj bug s titlovima.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
nikonja kaže...

Meni je kod Plexa najcarskije da mogu ocu 500 km od mene šerat svoju kolekciju di mu ja mu skinem filmove a on samo gleda. I brate ako moj otac konta plex onda ga svako konta :)

 

Pa ista stvar je dostupna i na kodiju jbt. Moj stari u HR gleda filmove i serije s mog NAS-a u irskoj preko kodija na RPi

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
om-prat kaže...
Bitanga kaže...

Ako imaš titlove onda uvijek transkodira (ovisno o opcijama na klijentu).

Ne vidim to kao problem, jer radi na bilo kojem TVu i uređaju za koji postoji plex client. Kad imaš u kući hrpu raznih uređaja i djecu onda to znaš cijeniti.

To i je glavna prednost Plexa kao media servera, video streaming radi svuda.

 Pa normalno da je problem, mali NAS obično vrti neki low power intel koji debelo zaostaju za ARM-om u podršci za mutlimediju.

Ni aktualni gemini lake ne podržava recimo HDR, a podršku za x265 su dobili debelo iza...znači uredno imam tv koji podržava x265 umisto da ide nativno ovaj ga transcodira s procesorom koji nema HA za 265.

Žalosno da još nisu rješili taj bug s titlovima.

 

 

Zato ne vrtiš Plex na malom i jadnom NASu, jer koliko god bio jak neće uvijek raditi dobro. Npr. subtitle transcoding uvijek treba ako offsetaš titlove jer nisu prilagođeni dobro. A to radiš jer ti se ne da gubiti vrijeme tražeći drugi koji je dobar. I onda ti NAS ne bi bio dovoljno jak. Ili ti gledaš nešto, i klinci gledaju nešto na drugom TVu ili tabletu. Plex je bolje vrtiti na pravom i dobrom PCu. Sa upržavanjem titlova si siguran da će ti uvijek sve dobro raditi na svakom boktepitaj kakvom uređaju na kojem gledaš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
odjavljen
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Zar je u danasnje vrijeme transkodiranje stvarno potrebno? Kad film mozes prakticki na vesmasini pustiti

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...

 

 

Zato ne vrtiš Plex na malom i jadnom NASu, jer koliko god bio jak neće uvijek raditi dobro. Npr. subtitle transcoding uvijek treba ako offsetaš titlove jer nisu prilagođeni dobro. A to radiš jer ti se ne da gubiti vrijeme tražeći drugi koji je dobar. I onda ti NAS ne bi bio dovoljno jak. Ili ti gledaš nešto, i klinci gledaju nešto na drugom TVu ili tabletu. Plex je bolje vrtiti na pravom i dobrom PCu. Sa upržavanjem titlova si siguran da će ti uvijek sve dobro raditi na svakom boktepitaj kakvom uređaju na kojem gledaš.

 

 Da, ali koja onda poanta toga? Znači ne triba mi HTPC/android box, ali mi triba PC mlađi od Sandy Bridga ili Polaris Pascal + mob i Chromecast. 

Pa android sa s905x je jeftiniji od chromecasta, Kodi ne triba decidirani server dosta ti je da ubodes vanjski disk u router i povuces priko smb-a, nfs ili čega već oćeš datoteke.

Jeftinije mi je sve uređaje zaminit za neki prosjek box s libreelecom nego složit takav PC. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 9:24 (om-prat).
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
om-prat kaže...
Bitanga kaže...

 

 

Zato ne vrtiš Plex na malom i jadnom NASu, jer koliko god bio jak neće uvijek raditi dobro. Npr. subtitle transcoding uvijek treba ako offsetaš titlove jer nisu prilagođeni dobro. A to radiš jer ti se ne da gubiti vrijeme tražeći drugi koji je dobar. I onda ti NAS ne bi bio dovoljno jak. Ili ti gledaš nešto, i klinci gledaju nešto na drugom TVu ili tabletu. Plex je bolje vrtiti na pravom i dobrom PCu. Sa upržavanjem titlova si siguran da će ti uvijek sve dobro raditi na svakom boktepitaj kakvom uređaju na kojem gledaš.

 

 Da, ali koja onda poanta toga? Znači ne triba mi HTPC/android box, ali mi triba PC mlađi od Sandy Bridga ili Polaris Pascal + mob i Chromecast. 

Pa android sa s905x je jeftiniji od chromecasta, Kodi ne triba decidirani server dosta ti je da ubodes vanjski disk u router i povuces priko smb-a, nfs ili čega već oćeš datoteke.

Jeftinije mi je sve uređaje zaminit za neki prosjek box s libreelecom nego složit takav PC. 

 

Pa poanta je da radi na svemu što god imaš ili možeš imati doma. Recimo iPadu prve generacije za klince, TVu starom 8 godina koji ne podržava ništa osim mp4 ili najnovijem uređaju koji još ne podržava neki novi standard koji bude izašao za 3 mjeseca.

Skineš video i ne moraš razmišljati što si skinuo, jednostavno radi. Pokriven si u svim slučajevima.

Kome to ne treba ima Kodi, ali onda mu nekad možda neki video ne bude radio.

Plus plex ima centralnu administraciju svega, pa na uređajima ne moraš ništa konfigurirati.

 

PC za plex server može biti neki stari laptop. Ja ga vrtim na svom glavnom desktopu, u pozadini dok se igram on po potrebi transkodira video koji klinci gledaju i nikad nikakvih problema.

A tko nema PC doma? ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 10:01 (Bitanga).
16 godina
odjavljen
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ne znam, meni je u danasnje vrijeme totalno nepojmljivo da moras imati server koji treba nesto transkodirati i brinuti jel neki klijent nesto moze ili ne moze pogledati. I da se mora vrtiti na nekom pristojnom hardveru.

Kod mene kod kuce je sve na Synology-ju koji je apsolutno nesposoban ista transkodirati (single core ARM procesor). U dnevnoj NUC na kojem se KODI vrti na Win 10. Klinke (mobiteli, tableti, laptop) 99% toga konzumiraju sa YT/Netflix, eventualno neke stvari sa NAS-a i to ide direktno preko mreze bez ikakvog transkodiranja i pizdarija. Imaju shortcute i to je to. Kakvo transkodiranje?

Prije dosta godina mi je taj isti synology vrtio Serviio kako bih na TV-u preko DLNA mogao gledati filmove. Isto bez transkodiranja. Bio je tu i tamo neki format koji nije bio podrzan i to se nabrzaka prebaci u divx da tako stoji na share-u. Sta ce mi stroj za 24/7 transkodiranje ako mogu napraviti konverziju jednom i mirna bosna?

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Friday kaže...

Ne znam, meni je u danasnje vrijeme totalno nepojmljivo da moras imati server koji treba nesto transkodirati i brinuti jel neki klijent nesto moze ili ne moze pogledati. I da se mora vrtiti na nekom pristojnom hardveru.

Kod mene kod kuce je sve na Synology-ju koji je apsolutno nesposoban ista transkodirati (single core ARM procesor). U dnevnoj NUC na kojem se KODI vrti na Win 10. Klinke (mobiteli, tableti, laptop) 99% toga konzumiraju sa YT/Netflix, eventualno neke stvari sa NAS-a i to ide direktno preko mreze bez ikakvog transkodiranja i pizdarija. Imaju shortcute i to je to. Kakvo transkodiranje?

Prije dosta godina mi je taj isti synology vrtio Serviio kako bih na TV-u preko DLNA mogao gledati filmove. Isto bez transkodiranja. Bio je tu i tamo neki format koji nije bio podrzan i to se nabrzaka prebaci u divx da tako stoji na share-u. Sta ce mi stroj za 24/7 transkodiranje ako mogu napraviti konverziju jednom i mirna bosna?

 

Plex ima mogućnost i snimanja više optimiranih verzija za pojedini video, tzv. pre-transcoding. Kome se da zajebavati s tim, može i tako. 

Imam doma bar 10 uređaja koji su spojeni na Plex i povremeno se koriste, bilo iz lokalne mreže bilo preko interneta. Plex zna transcodirati video i ovisno o bandwidthu koji imaš preko neta.

Dok gledaš neku seriju od 13 epizoda nikad ne znaš na kojem ćeš uređaju možda gledati neku od epizoda. Naravno da je zgodnije trancodirati on-the-fly. Ionako ćeš jednom pogledati i obrisati.

Sve to gore navedeno i ono što sam prije napisao pokriva sve slučajeve. Znači, taman i da ti ne treba 99% vremena, ali onaj 1% kad ti zatreba je life-saver.

 

No, Plex najviše koristim klincima za crtiće, i poneku seriju koje nema na HBO, Netflixu ili Amazonu.

Crtići za klince dolaze u stvarno svakakvim apsurdnim formatima, pogotovo oni od prije 10ak godina.

No to se ionako više ne gleda, a i ne treba titlove jer je većinom syncano pa ni ne treba transcoding.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 10:21 (Bitanga).
16 godina
odjavljen
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ne znam... Ja imam troje djece i oni konzumiraju stvarno shitload multimedije sto sa NAS-a sto sa spomenutih streaming servisa. Zena i ja gledamo sve i svasta (ja dosta dokumentaraca, ona serije - pogotovo dok je u HR bez mene). Stari u HR isto konzumira pun kufer toga sa mog NAS-a preko FTP-a. U ovih par godina imao sam mozda par slucajeva da je stari bas htio pogledati nesto sto je bilo neki ogroman rip kod mene (nesto tipa film od 30-40 giga) pa mu je stekalo (jer imam upload od 10 mbps). Za manje od 10 minuta mu skinem neki normalan rip i on to pogleda. 

Zar se za takve ultra-marginalne situacije "isplati" drzati pokrenut server na glavnom desktop stroju 24/7?

Po onome sto ti pricas ispada da su kod tebe bas sve HEVC ripovi a svi kod kuce hoce gledati na nokijama 3310 pa je transkodiranje apsolutni must-have

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 10:50 (Friday).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Koristim Plex al da sam nesto odusevljen, nisam. Ima dost cesto anomalija po ekranu, trzuckanja dok recimo drugi playeri nemaju

Da media player od PS4 ima podrsku za EAC3 i za nase titlove, nikakav stream player nebi nikad koristio, svakom nesto fali...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Friday kaže...

Ne znam... Ja imam troje djece i oni konzumiraju stvarno shitload multimedije sto sa NAS-a sto sa spomenutih streaming servisa. Zena i ja gledamo sve i svasta (ja dosta doumentaraca, ona serije - pogotovo dok je u HR bez mene). Stari u HR isto konzumira pun kufer toga sa mog NAS-a preko FTP-a. U ovih par godina imao sam mozda par slucajeva da je stari bas htio pogledati nesto sto je bilo neki ogroman rip kod mene (nesto tipa film od 30-40 giga) pa mu je stekalo (jer imam upload od 10 mbps). Za manje od 10 minuta mu skinem neki normalan rip i on to pogleda. 

Zar se za takve ultra-marginalne situacije "isplati" drzati pokrenut server na glavnom desktop stroju 24/7?

Po onome sto ti pricas ispada da su kod tebe bas sve HEVC ripovi a svi kod kuce hoce gledati na nokijama 3310 pa je transkodiranje apsolutni must-have

 

Pa u zadnje vrijeme sve više HEVCa skidam da, i to 4k.

Glavni komp mi je upaljen dok sam doma, a i ukućani znaju da ga moraju upaliti kada žele gledati Plex. A ja ga mogu po potrebi upaliti i preko neta sa Wake-on-LAN. Gasim ga dok idem spavati, pa nije 24/7 upaljen.

Pa ti vrtiš NUC u dnevnoj sobi. Imao sam i ja prije HTPC od starijeg računala, ali sam skužio da mi je višak.

 

Ma sve ok, pa svatko ima neki svoj process doma. Meni je Plex full koristan. Naravno da ne bih umro bez njega, media fileovi su mi isto na Synology NASu.

Ali mi je komotno dok ne moram razmišljati o formatima. Skinem nešto prihvatljivo što nađem i priča završena.

Naravno da bi najbolje bilo da nema potrebe za transcodingom, onda bih i Plex vrtio na ARM Synologyu. Ili bih mogao kupiti novi Synology sa Intelom, ali zašto iskeširati tolike pare kad je bilo koji PC moćniji od toga.

 

Ponavljam, taman i da se nikad ništa ne transcodira, sama mogućnost dok zatreba je privlačna. Ne vidim po čemu je to minus.

 

Meni je jedino žao ljudi koji nisu vični tehnici i ITu kao mi ovdje, pa de zamisli tko bi to sve znao konfigurirati doma u svakom kućanstvu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 10:59 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Spike1983 kaže...

Koristim Plex al da sam nesto odusevljen, nisam. Ima dost cesto anomalija po ekranu, trzuckanja dok recimo drugi playeri nemaju

Da media player od PS4 ima podrsku za EAC3 i za nase titlove, nikakav stream player nebi nikad koristio, svakom nesto fali...

 

Na čemu vrtiš server, a na čemu klijent? Ja nikad nisam imao probleme. A vrtim ga na 3 TVa, 3 tableta, 4 mobitela, browserima, playki.

Jedino mi na chromecastu sere, al to je zbog chromecasta.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...
Friday kaže...

Ne znam... Ja imam troje djece i oni konzumiraju stvarno shitload multimedije sto sa NAS-a sto sa spomenutih streaming servisa. Zena i ja gledamo sve i svasta (ja dosta doumentaraca, ona serije - pogotovo dok je u HR bez mene). Stari u HR isto konzumira pun kufer toga sa mog NAS-a preko FTP-a. U ovih par godina imao sam mozda par slucajeva da je stari bas htio pogledati nesto sto je bilo neki ogroman rip kod mene (nesto tipa film od 30-40 giga) pa mu je stekalo (jer imam upload od 10 mbps). Za manje od 10 minuta mu skinem neki normalan rip i on to pogleda. 

Zar se za takve ultra-marginalne situacije "isplati" drzati pokrenut server na glavnom desktop stroju 24/7?

Po onome sto ti pricas ispada da su kod tebe bas sve HEVC ripovi a svi kod kuce hoce gledati na nokijama 3310 pa je transkodiranje apsolutni must-have

 

Pa u zadnje vrijeme sve više HEVCa skidam da, i to 4k.

Glavni komp mi je upaljen dok sam doma, a i ukućani znaju da ga moraju upaliti kada žele gledati Plex. A ja ga mogu po potrebi upaliti i preko neta sa Wake-on-LAN. Gasim ga dok idem spavati, pa nije 24/7 upaljen.

Pa ti vrtiš NUC u dnevnoj sobi. Imao sam i ja prije HTPC od starijeg računala, ali sam skužio da mi je višak.

 

Ma sve ok, pa svatko ima neki svoj process doma. Meni je Plex full koristan. Naravno da ne bih umro bez njega, media fileovi su mi isto na Synology NASu.

Ali mi je komotno dok ne moram razmišljati o formatima. Skinem nešto prihvatljivo što nađem i priča završena.

Naravno da bi najbolje bilo da nema potrebe za transcodingom, onda bih i Plex vrtio na ARM Synologyu. Ili bih mogao kupiti novi Synology sa Intelom, ali zašto iskeširati tolike pare kad je bilo koji PC moćniji od toga.

 

Ponavljam, taman i da se nikad ništa ne transcodira, sama mogućnost dok zatreba je privlačna. Ne vidim po čemu je to minus.

 

Meni je jedino žao ljudi koji nisu vični tehnici i ITu kao mi ovdje, pa de zamisli tko bi to sve znao konfigurirati doma u svakom kućanstvu.

 

Imas 2 servera za najbanalniju mogucu stvar, u tome je problem...

Kako je sad moj NUC odjednom postao negativna stvar?

 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Friday kaže...

 

Imas 2 servera za najbanalniju mogucu stvar, u tome je problem...

Kako je sad moj NUC odjednom postao negativna stvar?

 

 

Nije negativna, nego potpuno ista stvar. Tvoj NUC se vrti isto kao i moj PC, samo ga ti koristiš kao client, a ja kao server (na TVu imam plex client) koji samim time ima više mogućnosti primjene.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 11:16 (Bitanga).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...

 

Pa tvoj NUC se vrti isto kao i moj PC, samo ga ti koristiš kao client, a ja kao server (na TVu imam plex client) koji samim time ima više mogućnosti primjene.

 

NUC koji je velik kao 2 kutije cigareta, trosi 6W u normalnom radu, automatski ode u sleep ako ga nitko ne koristi i nije bitan ni jednom drugom uredjaju. I napominjem - kod mene je samo jedan server u pitanju. Ti trebas 2 da bi multimedija funkcionirala

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Friday kaže...
Bitanga kaže...

 

Pa tvoj NUC se vrti isto kao i moj PC, samo ga ti koristiš kao client, a ja kao server (na TVu imam plex client) koji samim time ima više mogućnosti primjene.

 

NUC koji je velik kao 2 kutije cigareta, trosi 6W u normalnom radu, automatski ode u sleep ako ga nitko ne koristi i nije bitan ni jednom drugom uredjaju. I napominjem - kod mene je samo jedan server u pitanju. Ti trebas 2 da bi multimedija funkcionirala

 

Ne vidim nikakav problem stvarno. Struja mi nije problem, komp mi je upaljen 100% vremena doma dok sam budan bez obzira na Plex. A Plex se koristi možda 1% vremena od svih ostalih streaming servisa.

Vidim daleko više prednosti Plexa nego Kodija za moje potrebe, inače bih imao Kodi setup.

Budi bez brige da sam puno razmišljao o tome. Prihvaćam da nekome to isto tako nije opcija.

 

A i dalje me nitko ne sprečava da imam i Kodi gdje god želim, jer su mi svi media fileovi na NASu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 11:30 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...
Spike1983 kaže...

Koristim Plex al da sam nesto odusevljen, nisam. Ima dost cesto anomalija po ekranu, trzuckanja dok recimo drugi playeri nemaju

Da media player od PS4 ima podrsku za EAC3 i za nase titlove, nikakav stream player nebi nikad koristio, svakom nesto fali...

 

Na čemu vrtiš server, a na čemu klijent? Ja nikad nisam imao probleme. A vrtim ga na 3 TVa, 3 tableta, 4 mobitela, browserima, playki.

Jedino mi na chromecastu sere, al to je zbog chromecasta.

 server je na PC-u, klijent je PS4. Evo najnoviji primjer, imam video file u 720p nekih 1,4gb i ima eac3, x264 i cuka u Plexu bas je ono slideshow... znaci Plex otpada.

 Probam Videostream na chromecast, isto, probam Soda player na CC, isto, probam VLC na CC, radi bez greske  

 bas ono trebas imat sve da bi ti jedna stvar radila.

 

 Videostream na CC mi jako dobro radi, rekao bih cak i najbolje, tu i tamo neke fajlove nece procitat (audio podrska)

 VLC na CC nema podrsku za titlove

 Soda player na CC isto super radi al neke fajlove nece ucitat, zasto nemam pojma, isto tako nasi titlovi na njemu rade bez greske i bez ikakvog postavljanja.

 

10 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...
om-prat kaže...
Bitanga kaže...

 

 

 

 

Pa poanta je da radi na svemu što god imaš ili možeš imati doma. Recimo iPadu prve generacije za klince, TVu starom 8 godina koji ne podržava ništa osim mp4 ili najnovijem uređaju koji još ne podržava neki novi standard koji bude izašao za 3 mjeseca.

Skineš video i ne moraš razmišljati što si skinuo, jednostavno radi. Pokriven si u svim slučajevima.

Kome to ne treba ima Kodi, ali onda mu nekad možda neki video ne bude radio.

Plus plex ima centralnu administraciju svega, pa na uređajima ne moraš ništa konfigurirati.

 

PC za plex server može biti neki stari laptop. Ja ga vrtim na svom glavnom desktopu, u pozadini dok se igram on po potrebi transkodira video koji klinci gledaju i nikad nikakvih problema.

A tko nema PC doma? ;-)

 

  Ne shvaćaš moju poantu, nije stvar u sirovoj snazi nego šta je podrška za HA kod intelovh procova i GPU općenito naspram ARM-a do nedavno bila jadna. Druga stvar je da mu je konkurent Emby puno bolji po tom pitanju.

Plex koliko mi je poznato podržava samo Intel Quick Sync(i to je bilo u beti kad sam ga zadnji put koristio).

 

Stari lap za Plex media server?  Tvoj komp mi nije nikakva vodilja kako imaš Skylake i čisto sumnjam da si proba recimo VP9 trascodirat iako i zato ima djelomičnu podršku.

 

Drugi bold mu je jedina prednost, ali to moš imat uz malo zajebancije u Kodiju. Van toga postoje dodaci za Plex i Emby s kojima moš sličnu stvar postić, pa čak kroz njih samo povuć u Kodi biblioteku(ne transcodira ih nego vidi putanje).

Kodi ima i bolje media scrapere po mom iskustvu, ima ugrađen upnp media server i airplay podršku, priko kore aplikacije moš castat na njega....

 

Jedino ti stare mobilne uređaje priznam, ali isto tako radije stremio ili nešto tako instaliram ako baš želim nešto pogledat na malom ekranu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 13:21 (om-prat).
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Spike1983 kaže...
Bitanga kaže...
Spike1983 kaže...

Koristim Plex al da sam nesto odusevljen, nisam. Ima dost cesto anomalija po ekranu, trzuckanja dok recimo drugi playeri nemaju

Da media player od PS4 ima podrsku za EAC3 i za nase titlove, nikakav stream player nebi nikad koristio, svakom nesto fali...

 

Na čemu vrtiš server, a na čemu klijent? Ja nikad nisam imao probleme. A vrtim ga na 3 TVa, 3 tableta, 4 mobitela, browserima, playki.

Jedino mi na chromecastu sere, al to je zbog chromecasta.

 server je na PC-u, klijent je PS4. Evo najnoviji primjer, imam video file u 720p nekih 1,4gb i ima eac3, x264 i cuka u Plexu bas je ono slideshow... znaci Plex otpada.

 Probam Videostream na chromecast, isto, probam Soda player na CC, isto, probam VLC na CC, radi bez greske  

 bas ono trebas imat sve da bi ti jedna stvar radila.

 

 Videostream na CC mi jako dobro radi, rekao bih cak i najbolje, tu i tamo neke fajlove nece procitat (audio podrska)

 VLC na CC nema podrsku za titlove

 Soda player na CC isto super radi al neke fajlove nece ucitat, zasto nemam pojma, isto tako nasi titlovi na njemu rade bez greske i bez ikakvog postavljanja.

 

 

Ja sam imao neugodna iskustva sa PS4 HBO Go aplikacijom, isto je bio slideshow sve dok na Sony Bravia Android TVu nisam isključio motion smoothing za PS4 hdmi input. Onda je bilo gledljivo, ali bez interpolacije.

Što je čudno jer inače svuda gledam s interpolacijom i svuda radi ok osim na playki.

 

Uglavnom, to nije uobičajeno ponašanje Plexa nego nešto ne štima kod tebe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 13:48 (Bitanga).
16 godina
online
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Da li Plex moze sam skidat odgovarajuci subtitle i kako to podesit?

Da li se to podesava negdje kao na slici dole ili negdje drugdje?

 

Napravio sam acc na Subtitle.org (ako to sta znaci).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 13:38 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
om-prat kaže...

 

  Ne shvaćaš moju poantu, nije stvar u sirovoj snazi nego šta je podrška za HA kod intelovh procova i GPU općenito naspram ARM-a do nedavno bila jadna. Druga stvar je da mu je konkurent Emby puno bolji po tom pitanju.

Plex koliko mi je poznato podržava samo Intel Quick Sync(i to je bilo u beti kad sam ga zadnji put koristio).

 

Stari lap za Plex media server?  Tvoj komp mi nije nikakva vodilja kako imaš Skylake i čisto sumnjam da si proba recimo VP9 trascodirat iako i zato ima djelomičnu podršku.

 

Drugi bold mu je jedina prednost, ali to moš imat uz malo zajebancije u Kodiju. Van toga postoje dodaci za Plex i Emby s kojima moš sličnu stvar postić, pa čak kroz njih samo povuć u Kodi biblioteku(ne transcodira ih nego vidi putanje).

Kodi ima i bolje media scrapere po mom iskustvu, ima ugrađen upnp media server i airplay podršku, priko kore aplikacije moš castat na njega....

 

Jedino ti stare mobilne uređaje priznam, ali isto tako radije stremio ili nešto tako instaliram ako baš želim nešto pogledat na malom ekranu.

 

A mislim da sam jedno 3 puta minimalno spomenuo da svi imamo neke različite potrebe i zahtjeve.

Nisam sam na svijetu i imam obitelj koja mora moći jednostavno i lako doći do sadržaja i da ja imam čim manje gnjavaže oko toga. To mi je glavna misao vodilja, a Plex mi pruža sve to sa za sad odličnim rezultatima.

 

Nemam potrebu transcodirati VP9 za sad. Ranije sam vrtio Plex godinama na i5 3330 procesoru starom 6 godina bez ikakvih problema s transkodiranjem. Mislim da je i HEVC bez problema transkodirao, ali nisam više siguran jer sam ga dao starom.

 

Nije mi problem platiti i općenito bih bio najsretniji da ga ni ne moram koristiti i da sve mogu naći na 2-3 streaming servisa koja plaćam (HBO Go, Netflix i Prime Video), ali na žalost ne mogu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 13:58 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
djigibao kaže...

Da li Plex moze sam skidat odgovarajuci subtitle i kako to podesit?

Da li se to podesava negdje kao na slici dole ili negdje drugdje?

Napravio sam acc na Subtitle.org (ako to sta znaci).

 

Da, tu konfiguriraš na kotačiću.

Podesiš si koje jezike hoćeš da skida, da li hoćeš da HR bude default ili EN.

Skida automatski kad nešto dodaš i sprema u svoju bazu (nećeš vidjeti na disku uz video file).

A možeš onda skinuti po novome i kod gledanja pojedinog videa iz većeg izbora ako ono što je defaultno skinuo nije dobro, nekad ne bude.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Ovdje je namjesteno na HR (defaultno)

 Znaci to je to od namjestavanja?  Trebalo bi radit?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
djigibao kaže...

Ovdje je namjesteno na HR (defaultno)

 Znaci to je to od namjestavanja?  Trebalo bi radit?

 

Trebalo bi, probaj refreshat library da povuče metadatu opet i pričekaj.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Probao sam vec nekoliko puta ali ne skida titlove.

???

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 13:58 (djigibao).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice