Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

poruka: 188
|
čitano: 57.140
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu, ".
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Sve ovisi što ti treba. Ako se radi o reprodukciji filmova i serija sa pc/ NAS lokalno moja preporuka je serviio media server . Sve radi ko po spagi ,bufferinga nema ni sa 4K HDR naslovima od 70 i više GB kao ni problema s titlovima.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Mislim da  bi i ja mogao isprobati Serviio, Plex je poprilicno buggan na Tizenu. I izgleda da ga uopce ne updejtaju. Thx na preporuci

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
probao sam ih više i najbolji mi se pokazao . Jednostavan za postaviti efikasan ,besplatan i ništa se ne mora instalirat na TV . Mislim da bi trebao bit zadovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ne znam, ali ja nemogu nikako dobiti external titlove da rade. Složio sam opensubtitles s accountom i sve, i kad pokrenem na laptopu, plex mi uredno nađe engleske i hrv titlove (external), ali kada ih odaberem ništa se ne prikazuje. A na samsung tv mi cijelo vrijeme piše nešto u smislu you have to log in to opensubtitles 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Sve je to u redu ali meni je najlakše skinuti film naći titl ubaciti film i titl u mkv i kad imam vremena gledati ne za******m se sa serverom i sl. Otvorim kodi izaberem film i uzivam u filmu. Za 10 filmova odvojim 20 min da to sve odradim.....
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Posmatrač kaže...
Sve je to u redu ali meni je najlakše skinuti film naći titl ubaciti film i titl u mkv i kad imam vremena gledati ne za******m se sa serverom i sl. Otvorim kodi izaberem film i uzivam u filmu. Za 10 filmova odvojim 20 min da to sve odradim.....

 

Već smo rekli da ti onda nisi materijal za Plex. Plex je server, za više usera i više uređaja. Prestanite miješati kruške i jabuke ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Ne razumijem. U kojoj to situaciji vise usera ne moze koristiti moj metod. Pratim ja temu dugo i nikako da skontam cemu komplikovanje....

Stvarno me zanima....

 

 

15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Posmatrač kaže...

Ne razumijem. U kojoj to situaciji vise usera ne moze koristiti moj metod. Pratim ja temu dugo i nikako da skontam cemu komplikovanje....

Stvarno me zanima....

 

 

 

Zato što s Plexom možeš započeti gledati film na tabletu i nastaviti na TVu, dok steraš klinca koji je gledao Pokemone 6. epizodu sa TVa na tablet pri čemu drugi klinac gleda 8. epizodu na kompu. I svi imaju svoj progress na svom centralnom profilu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 11:59 (Bitanga).
5 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Zasto ne bih sa kodijem mogao gledati na vise uredjaja odjednom? Disk na kompu ili nasu sluzi samo kao disk. Storage... Nista vise od toga....

15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Posmatrač kaže...

Zasto ne bih sa kodijem mogao gledati na vise uredjaja odjednom? Disk na kompu ili nasu sluzi samo kao disk. Storage... Nista vise od toga....

 

Pa možeš tko ti brani, ali poanta Plexa je centralna administracija i centralni library. A ne da svaki klijent ima svoje posebno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...
Posmatrač kaže...

Zasto ne bih sa kodijem mogao gledati na vise uredjaja odjednom? Disk na kompu ili nasu sluzi samo kao disk. Storage... Nista vise od toga....

 

Pa možeš tko ti brani, ali poanta Plexa je centralna administracija i centralni library. A ne da svaki klijent ima svoje posebno.

 Pa Plex je puno jednostavniji ako koristiš više uređaja, evo ja dok skinem neki film na laptopu mogu ga gledati s bilokojeg uređaja gdje ima app.

 

Toliko sam ja bar shvatio i to mi funkcionira zasad jako dobro.

5 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
cropunk kaže...
Quiem kaže...
cropunk kaže...

Pozdrav,

totalno sam novi u ovome,a kako sam gledao spajanje IPTV u plex, palo mi na "pamet" dal se moze ikako spojiti bnet na plex? da se preko njega gledaju tv programi,a samim time i na ostalim aparatima (van stana) ?

 

Nisam probao ali plex podržava PVR i live tv ali moraš spojiti podržani tuner na komp koji vrti plex server. Koliko vidim podržavaju Hrvatsku tako da bi trebao uredno vući i EPG.

 

 

 kako tocno bi to trebao spojiti, kakvim kabelom na komp?

imam znaci onaj  od bneta scenegate 8100

evo nesto cackao i nasao treba mi - HDHomerRun adresa uređaja - kako to nac?

 zaboravi. to je kabelski box iz US. Kod nas eventualno dvbt tuner od Hauppauge-a. Treba imat poseban chipset da bi stvar radila....

ja koristim Hauppauge WinTV-dualHD

radi bez greške. doduše, kad pređe naš DVBT na HEVC i taj više neće bit dobar, ovaj je samo H264

btw. ako to misliš share-at van kuće, isto tako - zaboravi. to je radilo do neke verzije servera, ali više ne. samo na glavnom accountu.

15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
dmanz kaže...
Bitanga kaže...
Posmatrač kaže...

Zasto ne bih sa kodijem mogao gledati na vise uredjaja odjednom? Disk na kompu ili nasu sluzi samo kao disk. Storage... Nista vise od toga....

 

Pa možeš tko ti brani, ali poanta Plexa je centralna administracija i centralni library. A ne da svaki klijent ima svoje posebno.

 Pa Plex je puno jednostavniji ako koristiš više uređaja, evo ja dok skinem neki film na laptopu mogu ga gledati s bilokojeg uređaja gdje ima app.

 

Toliko sam ja bar shvatio i to mi funkcionira zasad jako dobro.

 pa to upravo radi i kodi, skoro na svakom uređaju postoji kodi disk se share-a na networku, i svi mogu pristupiti tom videozapisu....

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Skinuo sam plex za Lg tv i za pc i sve radi kako treba i zadovoljan sam. Sad kad želim i na drugi Lg tv instalirati plex pokazuje mi neki kod, a ne znam šta sa njime? Više se ne sjećam kako sam to sredio sa prvim tv. Uglavnom na oba tv-a mogu pokrenuti sve filmove i serije sa pc i svatko gleda različite filmove? Nikako skužiti kako da pokrenem to i na drugom tv-u. Može pomoć? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 5:34 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Nemam TV već Android TV Box ali sjećam se da sam upario uređaj na taj način da tamo gdje mi je uređaj pokazao pin, pokazao je i link na koji se trebaš spojiti... dakle, na računalu gdje držiš filmove, u web browser upišeš taj link i tamo ukucaš taj pin... tako nešto... 

12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Kule, hvala ti puno. Sredio sam sve i radi odlično. Prije koristio smart share app dok nije počelo zezati da mi tv ne prepoznaje pc. Ovo je super app. Samo dodajem na pc šta ću gledati. Još ću probati za titlove u nazivu dodati hr pa da prikazuje č,ć...  

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Nema beda... :) super je stvar, mene je to spasilo od stalnog prenašanja laptopa amo-tamo... Btw, ako ti u kojem slučaju bude štekao film,bez obzira na kvalitetu,imaš negdje u postavkama Bandwith (neznam napamet,na poslu sam) pa postavi to na "Maximum".

To me je jedino zezalo na početku :) 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Nisam to našao baš da piše bandwit, ali za sada radi odlično. Titlove sređujem tako da dodam hr uz srt. Pročitao sam čitavu ovu temu:) Jedino nisam skužio to da netko može i van moje mreže gledati npr moj profil ako to podjelim sa njime, mislio sam da mora biti ista mreža. Možda sam krivo shvatio:) Uglavnom, extra izgleda i radi i ja sam prezadovoljan sa plex app. 

12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Kako dodati prijatelja da i on sa druge ip adrese gleda moj sadržaj? Vidim da ima opcija korisnici djeljenje. Kolega skinuo plex app i upisao sam onaj kod i prepoznalo je moj profil i ime(pc), ali ne vidi sadržaj. U temi se pisalo da se nešto tako može. Mora li on otvoriti svoj profil pa ga ja pozovem i djelim ili? 

4 godine
protjeran
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
mariclius kaže...

Kako dodati prijatelja da i on sa druge ip adrese gleda moj sadržaj? Vidim da ima opcija korisnici djeljenje. Kolega skinuo plex app i upisao sam onaj kod i prepoznalo je moj profil i ime(pc), ali ne vidi sadržaj. U temi se pisalo da se nešto tako može. Mora li on otvoriti svoj profil pa ga ja pozovem i djelim ili? 

 Pa men se čini da bi i on trebao imat svoj account na PLEXu, probajte.

Onda tu njegovu e-mail adresu dodaš.

12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ma on je skinuo plex i onda mi javio kod i ja sam aktivirao taj kod sa svoje ip ip pa mu je prepoznalo moj profil, ali bez sadržaja. Na taj način ne radi:) Sutra ću otići do njega pa napraviti mu profil i dodati ga. Nadam se da će raditi. Hvala:)

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
mariclius kaže...

Ma on je skinuo plex i onda mi javio kod i ja sam aktivirao taj kod sa svoje ip ip pa mu je prepoznalo moj profil, ali bez sadržaja. Na taj način ne radi:) Sutra ću otići do njega pa napraviti mu profil i dodati ga. Nadam se da će raditi. Hvala:)

 Nema problema :)

Moeš dodat i mene ja imam već acc na Plexu 

14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Plex je cudo za nas koji skidamo puno, imam ga ugradenog u svoj sony tv i radi odlicno, no nekada nece ucitati.. tada imam opciju pokrenuti ga preko fire sticka no video preko njega steka, ne kuzim zasto

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Rado bi ti pomogao, ali ja se slabo razumijem u to sve. Meni jedino ne pokreće film ako idem na "ponovo pokreni film" pa onda izaberem "nastavi gdje si stao" pa onda radi ok. Jedino mi tako ne radi, inače sve ok. Jesi pročitao šta je Kule napisao par postova iznad? To za maximum

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 22:10 (mariclius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Evo me kod kolege. Sad on ima svoj profil i prepoznaje moj i kad se pokušam spojiti na sadržaj izaci ovako(slika)... Neće pa neće.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
maxy0 kaže...

Plex je cudo za nas koji skidamo puno, imam ga ugradenog u svoj sony tv i radi odlicno, no nekada nece ucitati.. tada imam opciju pokrenuti ga preko fire sticka no video preko njega steka, ne kuzim zasto

 Eto, probaj ovo:

 

1. Pokreni Plex na računalu

2. Klikni na "POSTAVKE"

3. Klikni na "KVALITETA"

4. Pod "Internet strujanje" imaš kućicu "Kvaliteta videozapisa" pa tamo stavi pod "Maksimalno" (meni stoji na 20 Mbps,1080p i radi dobro)

5. Pod "Strujanje kućanstvom" isto kao i kod br. 4

6. Na dnu klikni "SNIMI PROMJENE"

 

 

14 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
kule kaže...
maxy0 kaže...

Plex je cudo za nas koji skidamo puno, imam ga ugradenog u svoj sony tv i radi odlicno, no nekada nece ucitati.. tada imam opciju pokrenuti ga preko fire sticka no video preko njega steka, ne kuzim zasto

 Eto, probaj ovo:

 

1. Pokreni Plex na računalu

2. Klikni na "POSTAVKE"

3. Klikni na "KVALITETA"

4. Pod "Internet strujanje" imaš kućicu "Kvaliteta videozapisa" pa tamo stavi pod "Maksimalno" (meni stoji na 20 Mbps,1080p i radi dobro)

5. Pod "Strujanje kućanstvom" isto kao i kod br. 4

6. Na dnu klikni "SNIMI PROMJENE"

 

 

 i stavljeno mi je max sve jer ne želim gubiti na kvaliteti videa dok ga gledam, što i jest problem vjerojatno, kad smanjim kvalitetu cini mi se da onda radi fluidnije... mozda fire stick nije dovoljno jak jednostavno, ovaj plex sto mi je ugraden u tv sve pokrece glatko.. 

http://trakt.tv/user/MjezZza
4 godine
protjeran
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
mariclius kaže...

Evo me kod kolege. Sad on ima svoj profil i prepoznaje moj i kad se pokušam spojiti na sadržaj izaci ovako(slika)... Neće pa neće.

 Jel vam jednom i drugom u PLEX postavkama "remote access" pod enable? 

Znači da vam je jednom i drugom otvoren pristup van kućne mreže.

12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Kod mene je ovako(slika) i morati ću potražiti rješenje za to na google. Nešto sam i gledao, ali nisam najbolje shvatio kako to riješiti. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
mariclius kaže...

Kod mene je ovako(slika) i morati ću potražiti rješenje za to na google. Nešto sam i gledao, ali nisam najbolje shvatio kako to riješiti. 

 Prvo i najosnovinije je da te tvoj ISP ne stavlja iza tkz. Carrier-grade NAT-a (CGN) jer to se zna dokodit kod nekih naših ISP-ova.

Ja kad sam tražio da me ovi iz Bnet-a maknu sa toga odmah mi je proradio i zazelenio taj remote access u PLEX postavkama.

Znači obavezno  i jedan i drugi  morate imat otvoren remote access, inače ništa on neće moć vidjet od tebe!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice