Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 689.566
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Gnjavator kaže...
maxtoxic kaže...

Ma nisam vikendom radio isplatu s bankomata, bio je četvrtak.

Jel imao možda još netko sličnu situaciju? 

 A od koje banke je bankomat?

Znači do sada sam dizao uvijek na istom bankomatu i nije bilo provizije, a zadnji puta je bila provizija 2%. Tih 2% je upravo ono što Revolut uzima kada se pređe limit od 1700 kn.

Adiko banka je u pitanju tako da nije do banke. Znači opcija je ili je Revolut uveo za standard plan naknadu za svako podizanje ili su greškom naplatili proviziju?! Ako ima tko da je dizao s bankomata nešto u 9. mjesecu, a ima standard plan molio bih da mi potvrdi jel došlo do kakve promjene.

14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Meni isto vise ne pise da je besplatno podizanje, tek na Plus pise 1700kn. Ali svejedno danas podigao 300kn bez naknade tako da bih rekao da je ovo samo priprema i tek ce nam ga metnut.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ali kao što je spomenuto, u njihovim uvjetima i odredbama i dalje stoji tih 1700kn za standardni plan, i sad sam malo pogledao zadnje obavijesti od njih, nisam uočio da su to negdje objavili.

https://www.revolut.com/hr-HR/legal/standard-fees

Free withdrawals up to 5 ATM Withdrawals or 1.700 HRK per rolling month (whichever comes first), then a fee applies. That fee is 2% of the withdrawal, subject to a minimum fee of 10 HRK per withdrawal.

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
maxtoxic kaže...
Gnjavator kaže...
maxtoxic kaže...

Ma nisam vikendom radio isplatu s bankomata, bio je četvrtak.

Jel imao možda još netko sličnu situaciju? 

 A od koje banke je bankomat?

Znači do sada sam dizao uvijek na istom bankomatu i nije bilo provizije, a zadnji puta je bila provizija 2%. Tih 2% je upravo ono što Revolut uzima kada se pređe limit od 1700 kn.

Adiko banka je u pitanju tako da nije do banke. Znači opcija je ili je Revolut uveo za standard plan naknadu za svako podizanje ili su greškom naplatili proviziju?! Ako ima tko da je dizao s bankomata nešto u 9. mjesecu, a ima standard plan molio bih da mi potvrdi jel došlo do kakve promjene.

 2.9. sam digao 500kn na HPB bankomatu bez ikakve provizije, digo 500kn, skinulo mi 500kn.

 

BTW Personal Fees (Standard)

9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Vjv je individualno. Meni sada pise da nemam više besplatno podizanje (imam standard, naravno) do 1700kn na ATM, a prije mi je pisalo da imam. Ccccc.... U Plus planu uredno pise da sadrži podizanje do 1700kn na ATMu bez provizije, mjesečno, kako je prije bilo u Standardu...

Nisam puno koristio tu mogućnost (mozda 2x u 2 g.), ali svejedno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 9:06 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Hm, čudna situacija. Dvostruka pravila svakako nemaju smisla. Korisnička podrška im je kriminal 😀. Nit imaju neki mail nit iki klinac. U aplikaciji ima opcija da im se prijavi slučaj za transakciju i dođeš do zadnjeg koraka i onda javi neku pogrešku, te da probam kasnije 🙈. Na chat im se javi bot od kojeg nikakve koristi, pa sad čekam da na poruku odgovori stvarni agent. Ne mogu vjerovat da nekom u 21 stoljeću ne možeš poslati mail i da nema korisnička podrška preko maila.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 9:42 (maxtoxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
maxtoxic kaže...

Hm, čudna situacija. Dvostruka pravila svakako nemaju smisla. Korisnička podrška im je kriminal 😀. Nit imaju neki mail nit iki klinac. U aplikaciji ima opcija da im se prijavi slučaj za transakciju i dođeš do zadnjeg koraka i onda javi neku pogrešku, te da probam kasnije 🙈. Na chat im se javi bot od kojeg nikakve koristi, pa sad čekam da na poruku odgovori stvarni agent. Ne mogu vjerovat da nekom u 21 stoljeću ne možeš poslati mail i da nema korisnička podrška preko maila.

 

Revolutov model je zasnovan na niskim troškovima poslovanja a tu onda nema mjesta za poštenu korisničku podršku. To te ne treba čuditi.

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Možda oni koji koriste neki od "pay modela" imaju i nešto više korisničke podrške... jbg, besplatni su tu "eto kad stignem pogledaću".

6 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav,

može li se koristiti revolut u njemačkoj kao kartica/banka za uplatu plaće poslodavca (njemački poslodavac i mjesto rada je njemačka)?

Jer kod nas je kao banka ali nije moguće primati plaću.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

može li se koristiti revolut u njemačkoj kao kartica/banka za uplatu plaće poslodavca (njemački poslodavac i mjesto rada je njemačka)?

Jer kod nas je kao banka ali nije moguće primati plaću.

 Ne.

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kolacic kaže...
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

može li se koristiti revolut u njemačkoj kao kartica/banka za uplatu plaće poslodavca (njemački poslodavac i mjesto rada je njemačka)?

Jer kod nas je kao banka ali nije moguće primati plaću.

 Ne.

OK, šteta, izgleda da ono što bi bilo zbilja zgodno nije još moguće, nadam se da bude.

6 godina
protjeran
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

jel moguće sa revolut aplikacijom platiti račune? Otišao sam na ono Scan code to pay i ne želi učitati onaj bar kod sa računa

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
neampojma kaže...

jel moguće sa revolut aplikacijom platiti račune? Otišao sam na ono Scan code to pay i ne želi učitati onaj bar kod sa računa

 Kako to misliš izvesti? To ti je onda transakcija sa Latvijske banke gdje imaš revolut račun na Hrvatsku banku, ne znam koliko se to uopće isplati.

Lakše ti je platiti karticom npr. u pošti ili ako slučajno ima opcija online karticom preko weba, tipa tel. račun i slično.

6 godina
protjeran
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
neampojma kaže...

jel moguće sa revolut aplikacijom platiti račune? Otišao sam na ono Scan code to pay i ne želi učitati onaj bar kod sa računa

 Kako to misliš izvesti? To ti je onda transakcija sa Latvijske banke gdje imaš revolut račun na Hrvatsku banku, ne znam koliko se to uopće isplati.

Lakše ti je platiti karticom npr. u pošti ili ako slučajno ima opcija online karticom preko weba, tipa tel. račun i slično.

 mislio sam da se mogu plaćati računi kao sa aircashom 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav,
imam Revolut standard paket i htjela bi platiti jednoj trgovini (firmi) u Austriji 290,00 EUR na njihov ŽR. U aplikaciji Revolut vidim da ima opcija bankovnog transfera (imam sredstva u Revolutu u EUR podračunu) i kod prijenosa me traži samo podatke za IBAN, naziv firme, iznos (bez BIC-a) ili još nečega, te je navedeno "no fee" tj. da nema naknade ta takvi transfer.
S obzirom da nisam dosad nikad platila kroz Revolut transfer u Austriju (EUR), da li je netko to isprobao, stvarno nema naknade i to je to?

Unaprijed hvala na svakom odgovoru!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ja platio kaznu za Italiju, njihofo Ministarstvo financija , s Revoluta - bez naknade

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav,

Uzeo bi proizvod vrijednosti cca 600 kn na obročnu kupnju.Gdje i kako to postaviti u aplikaciji ili mogu na stranici trgovca jednostavno kod plaćanja upisati broj rata?

Imam standardnu revolut karticu (Mastercard).

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Revolut ne ide na rate. Revolut je debitna, a ne kreditna kartica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 15:04 (Punti).
16 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ja sam otvorio Revolut račun. Mogu li sada otići u bilo koju banku ili npr. u poštu i uplatiti novce na LT račun koji imam u aplikaciji? Dajem instrukcije i pitam se bi li mogao ljudima dati podatke o računu i da oni jednostavno u pošti ili banci uplate na taj račun?

 

Unaprijed hvala na odgovoru. Ovo me baš muči, a nigdje ne mogu pronaći konkretnog odgovora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
scorpion667 kaže...

Ja sam otvorio Revolut račun. Mogu li sada otići u bilo koju banku ili npr. u poštu i uplatiti novce na LT račun koji imam u aplikaciji? Dajem instrukcije i pitam se bi li mogao ljudima dati podatke o računu i da oni jednostavno u pošti ili banci uplate na taj račun?

 

Unaprijed hvala na odgovoru. Ovo me baš muči, a nigdje ne mogu pronaći konkretnog odgovora.

Tko ti brani, samo to je banka u drugoj državi pa računaj da će onaj tko uplaćuje imati vjerojatno i nekakve troškove transakcije.

Probaj sam sebi uplatiti pa ćeš vidjeti, a onda napiši ovdje da znaju i drugi ako im zatreba. 

13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
scorpion667 kaže...

Ja sam otvorio Revolut račun. Mogu li sada otići u bilo koju banku ili npr. u poštu i uplatiti novce na LT račun koji imam u aplikaciji? Dajem instrukcije i pitam se bi li mogao ljudima dati podatke o računu i da oni jednostavno u pošti ili banci uplate na taj račun?

 

Unaprijed hvala na odgovoru. Ovo me baš muči, a nigdje ne mogu pronaći konkretnog odgovora.

 dok sam radio u austriji imao sam raiff maestro karticu i nisam mogao direktno top-upat nego sam morao uplacivati novce preko netbankinga na revolut. sasvim normalno kao i da uplacujes na bilo koji racun. 

9 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Nema naknade za zemlje u EU. Nego sranje je jedino to sto ti netko drugi ne moze uplatiti novce na REVOLUT racun.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Znači nemoguće je da pošaljem nekome broj Revolut računa i on mi u pošti uplati na račun?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 11:18 (scorpion667).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
zeryx kaže...
scorpion667 kaže...

Ja sam otvorio Revolut račun. Mogu li sada otići u bilo koju banku ili npr. u poštu i uplatiti novce na LT račun koji imam u aplikaciji? Dajem instrukcije i pitam se bi li mogao ljudima dati podatke o računu i da oni jednostavno u pošti ili banci uplate na taj račun?

 

Unaprijed hvala na odgovoru. Ovo me baš muči, a nigdje ne mogu pronaći konkretnog odgovora.

 dok sam radio u austriji imao sam raiff maestro karticu i nisam mogao direktno top-upat nego sam morao uplacivati novce preko netbankinga na revolut. sasvim normalno kao i da uplacujes na bilo koji racun. 

 Znači koristeći internet bankarstvo od Raiffeisena mogao si uplatiti na Revolut račun? Može li tako bilo tko uplatiti? Ili računi na neki način moraju biti povezani? I hvala :)

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

tocno tako. nista nisam povezivao. revolut je racun kao i svaki drugi. obrisao sam raiff app jer sam zatvorio racun pa ne mogu napraviti SS. ali sam stavio normalan iban od revoluta. pocinje s GB-brojevi

 

sad sam upravo trazio taj IBAN ali ga ne mogu naci. niti u appu niti na kartici. mozda su maknuli.

 

edit: ipak sam nasao iban. od brexita nije vise GB nego LT

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 11:52 (zeryx).
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

sve ovisi o banci iz koje se plaća... ja sam iz HPB-a mogao uplatiti na Revolut kad svaka banka svoju politiku vodi. Imaš svoj IBAN i trebalo bi funkcionirati...

12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Revolut u zadnje vrijeme jako rijetko koristim za dizanje gotovine, već samo Curve. Ali ga koristim za točenje goriva preko grane, internet transakcije i slično. Mada i tu Curve ima bolji tečaj od Revoluta, ali ne kupujem veće iznose, pa me to ne tangira...

 

*Edit - upravo sam provjerio u aplikaciji - i dalje free podizanje do 1700kn na bankomatu i konverzija valuta do 7500 HRK...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 13:18 (Corto_1973).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kolacic kaže...

Nema naknade za zemlje u EU. Nego sranje je jedino to sto ti netko drugi ne moze uplatiti novce na REVOLUT racun.

Kako ne može? Evo kolega mi kaže da njemu turisti uredno uplaćuju smještaj direktno na Revolut.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
Kolacic kaže...

Nema naknade za zemlje u EU. Nego sranje je jedino to sto ti netko drugi ne moze uplatiti novce na REVOLUT racun.

Kako ne može? Evo kolega mi kaže da njemu turisti uredno uplaćuju smještaj direktno na Revolut.

 Ajoj. Lijepo. Ja jos nisam uspio napraviti uplatu osim sa svog racuna.

16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
Kolacic kaže...

Nema naknade za zemlje u EU. Nego sranje je jedino to sto ti netko drugi ne moze uplatiti novce na REVOLUT racun.

Kako ne može? Evo kolega mi kaže da njemu turisti uredno uplaćuju smještaj direktno na Revolut.

 Uplaćuju li mu sa njihovog Revaluta na njegov ili sa njihovog klasičnog bankovnog računa na njegov Revolut? Velika razlika.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice