Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 684.851
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hacker002 kaže...
mzopg kaže...
Kolacic kaže...

Nema naknade za zemlje u EU. Nego sranje je jedino to sto ti netko drugi ne moze uplatiti novce na REVOLUT racun.

Kako ne može? Evo kolega mi kaže da njemu turisti uredno uplaćuju smještaj direktno na Revolut.

 Uplaćuju li mu sa njihovog Revaluta na njegov ili sa njihovog klasičnog bankovnog računa na njegov Revolut? Velika razlika.

 Sa drugih računa, možda netko od njih i ima Revolut, ali nemaju sigurno svi.

15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Revolut podržava SEPA trensfer i može se ne njega uplaćivati iz bilo koje banke...

Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

ja probao sada na erste bankomatu podići lovu. na revolut imam eure, za 1200kn ako revolut radi konverziju ide naknada 28kn. a ako je DCC konverzija onda mi hoće naplatiti 150.69GBP, a to je po revolu tečaju oko 1340kn (kartica je uk bin)

banke su ništa drugo nego legalni lihvari i lopine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
HowYesN0 kaže...

ja probao sada na erste bankomatu podići lovu. na revolut imam eure, za 1200kn ako revolut radi konverziju ide naknada 28kn. a ako je DCC konverzija onda mi hoće naplatiti 150.69GBP, a to je po revolu tečaju oko 1340kn (kartica je uk bin)

banke su ništa drugo nego legalni lihvari i lopine.

 Par puta sam probo na HPB bankomatu, ne dere nikakve naknade... kažeš mu da će Revolut raditi konverziju i na Revolut uredno dođe na naplatu toliko kn koliko dižem i nema nikakvih drugih troškova.

16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Za ova plaćanja kada trebaš od nekoga drugoga da ti uplati, šta nije najjednostavnije napraviti vezu na plaćanje, zahtjev za X količinu novca i poslati osobi link, onda ti on preko svoje kartice uplati to bez ikakvih naknada? Ali kad bolje razmislim, opet to nije da može otići u banku ili poštu i platiti, opet treba SEPA nalog.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Meni na erste i rajfajzen ide bez naknade, kune na revolutu, kune na bankomatu van
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ima li neko njihovu metalnu karticu? Meni nije htjela bezkontaktno na pos aparat na Petrolovoj pumpi, a kod ubacivanja hoće, doduše nisam probao još drugdje, ali jel ima tko takvih problema? U aplikaciji mi je omogućeno bezkontaktno plaćanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
PowerRi kaže...

Ima li neko njihovu metalnu karticu? Meni nije htjela bezkontaktno na pos aparat na Petrolovoj pumpi, a kod ubacivanja hoće, doduše nisam probao još drugdje, ali jel ima tko takvih problema? U aplikaciji mi je omogućeno bezkontaktno plaćanje.

 Probaj prvo negdje drugdje, moguće da njihov POS prihvaća samo tako, puno ovisi kako je POS programiran.

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

sumnjam da petrol nema beskontaktno.

 

takoder vecina terminala ima nfc placanje. 

 

jel to prvo nfc placanje?

 

ili cesto placas?

 

ako je prvo onda trebas prvi put ubaciti karticu tj platiti chipom. ako cesto placas mozda je trazilo samo provjeru tako da platis taj put s chipom tj ubacivanjem kartice.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Prolazi mi od erste na bezkontaktno normalno, nego reko ajde nova kartica pa da baš probam i neće, da ovo što govoriš znam pisalo mi je da prva transakcija treba biti preko pina odnosno umetnut/provuć to sam bio već prije odradio. Baš ću vidjet ovih dana samo da se sjetim. Kako sam često van zemlje dobro dođe, ali ajde bar radi na chip ako ništa.

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
PowerRi kaže...

Prolazi mi od erste na bezkontaktno normalno, nego reko ajde nova kartica pa da baš probam i neće, da ovo što govoriš znam pisalo mi je da prva transakcija treba biti preko pina odnosno umetnut/provuć to sam bio već prije odradio. Baš ću vidjet ovih dana samo da se sjetim. Kako sam često van zemlje dobro dođe, ali ajde bar radi na chip ako ništa.

 I Revolut i Visa i Master mi u Kauflandu idu na NFC. a Diners se mora ubacit, sad jel na chip ili očitava magnetnu neznam... Na Petrol ne idem pa neznam :) al u Bosni na BrčkoGasu Revolut uredno ide na NFC, a Diners ne ide ni na NFC ni na chip nego samo na stari magnetni zapis :) i jbg...

 

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ma Diners je kriminalan glavno da pise "international" na kartici, ja u Frankfurtu u McDonaldsu da ću platit s njim odbijen, sva sreća pa sam bio s kolegom koji mi je uletio s cashom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
PowerRi kaže...

Ma Diners je kriminalan glavno da pise "international" na kartici, ja u Frankfurtu u McDonaldsu da ću platit s njim odbijen, sva sreća pa sam bio s kolegom koji mi je uletio s cashom.

 a zato se uvijek treba imati još koju karticu u rezervi... imo sam ja i situacije kada nijeprolazila ni viza ni master, a diners ide tako da...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 0:14 (Gnjavator).
8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

treba li nekome invite?

dajem pola bonusa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav, jedno pitanje, danas sam dobila obavjest da su mi blokorali moj racun u banci, naravno da cu proc u finu i vidjeti zbog cega, ali mene sada zanima dali ja mogu primati porodiljnu na svoj revolt ili cu morati otvoriti zasticeni racun dok ovo ne rijesim??
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ne možeš nikakve službene isplate primate na Revolut, u HR tako ne funkcionira.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Tina2801 kaže...
Pozdrav, jedno pitanje, danas sam dobila obavjest da su mi blokorali moj racun u banci, naravno da cu proc u finu i vidjeti zbog cega, ali mene sada zanima dali ja mogu primati porodiljnu na svoj revolt ili cu morati otvoriti zasticeni racun dok ovo ne rijesim??

 Možeš primati od drugih osoba ili poduzeća, ali ne i od državnih ustanova jer će te tražiti IBAN, a Revolut ima Latvijski IBAN broj pa će ti naši praviti probleme oko toga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 15:07 (mzopg).
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Problem oko plaćanja računa preko Revoluta... Znaci od 8 mjeseca plaćam račune za stan i odučio sam da ću preko revoluta. Plaćam (HEP,gradska toplana,pričuva,telemach, INKASATOR). Sve je uredu i računi su uredno plaćeni osim inkasatora, dva računa za redom imam dugovanje 50kn (sada 100). Zovem ih da nije neka greška prvo su se čudili da čudno jer sam uplatio točan iznos zatim su me zvali povratno da sam uplatio preko deviznog računa i da banka skida 50kn provizije, da moram uplaćivati vise 50kn! da kontaktiram pbz jer je to njihova banka. Što ću ja kontaktirati PBZ niži sam njihov klijent niti su meni sa računa skinuli? Zar nebi morao ja platit preko revoluta neku naknadu a ne da oni skidaju njima sa računa? Ako je tako zašto sa drugim računima  nemam problema i uredno su podmireni? 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 16:46 (oo7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
oo7 kaže...

Problem oko plaćanja računa preko Revoluta... Znaci od 8 mjeseca plaćam račune za stan i odučio sam da ću preko revoluta. Plaćam (HEP,gradska toplana,pričuva,telemach, INKASATOR). Sve je uredu i računi su uredno plaćeni osim inkasatora, dva računa za redom imam dugovanje 50kn (sada 100). Zovem ih da nije neka greška prvo su se čudili da čudno jer sam uplatio točan iznos zatim su me zvali povratno da sam uplatio preko deviznog računa i da banka skida 50kn provizije, da moram uplaćivati vise 50kn! da kontaktiram pbz jer je to njihova banka. Što ću ja kontaktirati PBZ niži sam njihov klijent niti su meni sa računa skinuli? Zar nebi morao ja platit preko revoluta neku naknadu a ne da oni skidaju njima sa računa? Ako je tako zašto sa drugim računima  nemam problema i uredno su podmireni? 

 Kako plaćaš te račune?

14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Upišem firmu npr. Inkasator d.o.o njen IBAN te pod reference poziv na broj.

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja sam o ovome već pisao u ovoj temi ali neki mi nisu vjerovali. Da ponovimo gradivo. Revolut ti neće uzeti proviziju za uplatu za npr Hep ali će banka u kojoj Hep ima račun uzeti proviziju za obradu jer sredstva dolaze iz vana. S obzirom da uplaćuješ na račun pravne osobe banke uzimaju proviziju. To što se čudiš kako nemaš dugova za druge račune, samo pričekaj. Dok uhljebi skopčaju da im je banka uzela 50kn provizije, doći će ti s kamatama. Znači za SVE račune u HR, s obzirom da su pravne osobe, ako plaćaš s revoluta ide provizija. Ne tebi. Banka naplaćuje vlasnicima računa. Znači Hepu, telekomu, vodovodu itd. To što te ostali nisu teretili ne znači da neće. Ali postoji nada da samo Pbz guli. Pa sve te firme koje imaju u Pbzu račun će ostati bez 50kn
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
oo7 kaže...

Upišem firmu npr. Inkasator d.o.o njen IBAN te pod reference poziv na broj.

 Teoretski plaćaš sa EUR računa na HRK račun, znači banka koja prima novac ga dobije u EURima, a ti si uplatio na kunski račun pa se mora napraviti konverzija, vjerojatno tu banka ubire nekakvu proviziju. Svaka banka ima svoje uvjete i tarife, mada ne vjerujem da će iti jedna od njih napraviti konverziju besplatno. Probaj sam sebi uplatiti na kunski račun, pa ćeš vidjeti što se desi i koji si iznos poslao, a koliko je stiglo na račun.

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
1.1.2023 kad konačno uvedemo euro i zaživi SEPA neće biti ove pljačke. Trenutno SEPA funkcionira kada sa deviznog plaćaš na devizni pa je naknada 2kn ako koristiš mobilno bankarstvo. Ovdje su ga ogulili jer je sa Latvijskog ili kojeg već IBANA uplaćivao na žiro račun u kunama. Žiro računi od firmi tipa ht, hep itd. Tu nastaje provizija i to za te firme vlasnice računa. Ovi su skužili da im nedostaje novac (jer je banka uzela proviziju od njegove uplate) pa su ga kontaktirali. Čekaj dok i drugi skuže
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Hvala na odgovoru sada mi je jasno.. 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Za plaćanje računa bi možda mogao instalirati keks pay i na njega povezati revolut karticu, pa onda s keksom plaćati račune. Primatelj bi tako trebao dobiti kune na račun.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

U pravu je kolega dejo6 - ali ne moraš uopće povezivati Revolut kad plaćanje preko Keks-a ide direktnim povlačenjem s kartice koja je dodana u Keks Pay app. A ako baš želiš, možeš. Druga opcija je e-pošta i Revolut. Uglavnom izbjegavaj direktno s Revoluta...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Corto_1973 kaže...

Druga opcija je e-pošta i Revolut.

Jel bi mogao navesti malo više detalja o ovome? 

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
oo7 kaže...

Upišem firmu npr. Inkasator d.o.o njen IBAN te pod reference poziv na broj.

 Teoretski plaćaš sa EUR računa na HRK račun, znači banka koja prima novac ga dobije u EURima, a ti si uplatio na kunski račun pa se mora napraviti konverzija, vjerojatno tu banka ubire nekakvu proviziju. Svaka banka ima svoje uvjete i tarife, mada ne vjerujem da će iti jedna od njih napraviti konverziju besplatno. Probaj sam sebi uplatiti na kunski račun, pa ćeš vidjeti što se desi i koji si iznos poslao, a koliko je stiglo na račun.

 Nisam do sada ni zagledao (a par puta sam prebacivao nazad sa revoluta na svoj račun u HPB i svaki put je normalno sjelo sve u kunama točno u lipu... A u detaljima se može vidjeti da se spominje devizni nalog, ali nigdje nema nikakvog traga da se radi o nekoj drugoj valiuti osim kune... a da ima neke konverzije kod bilo koje banke sigurno nebi diobio isti iznos u lipu... zanimljivo, devizni prijenos u kunama.

12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kipo kaže...
Corto_1973 kaže...

Druga opcija je e-pošta i Revolut.

Jel bi mogao navesti malo više detalja o ovome? 

 Jednostavno - kreiraš account na e-pošta servisu, može se sve online. Servis koristiš za plaćanje bilo kojeg računa/naloga karticom. I plaćaš Revolut karticom. Postoji i mobilna aplikacija koja omogućuje skeniranje bar koda računa. S tim da kartica mora imati HR BIN inače ne prolazi nalog. Mislim da su sve nove Revolut kartice (od početka godine) izdane s HR BIN-om (već će me netko ispraviti ako nisam u pravu). Tu konverziju odradi HPB, pa primatelju sjeda na račun točan iznos u kunama. Nadam se da nije bilo problema s ovakvim načinom plaćanja, a ako je, neka netko reagira, pa ću izmjeniti post. Neki računi su blokirani, pa na njih nije moguća uplata (većinom kartičarske kuće) i neke kartice znaju zezati, ali to se prijavi korisničkoj podršci i većinom riješe, mada nisu baš brzi (cca tjedan dana).

 

Ali mi nije jasno zašto uopće koristiti Revolut za takve stvari, jer na njega ne možete primati plaću. Dakle i Revolut račun treba napuniti, pa pretpostavljam da većina to radi kartičnom uplatom. Dakle imate karticu koja je podržana i jednako će ju podržati i Keks app i e-pošta, pa je korištenje Revoluta besmisleno u tom slučaju... Revolut je dobar za koristiti za plaćanje u inozemstvu zbog tečaja i za podići do 1700kn mjesečno na bankomatu koji je najbliži.

 

U cijeloj ovoj priči dajem veliku prednost Keks appu - fantastična aplikacija i jedino što joj trenutno fali je kartica za članove obitelji ili djecu. Ako hoćeš karticu, dobiješ free Visu (do 3 komada), ako nećeš, možeš i bez nje... kupnja bonova za ENC, mobilnu telefoniju, plaćanje računa, povlačenje sredstava s kartice matične banke na Keksicu i podizanje na bankomatu (mora biti Erste) isti tren (nema toga da ti zatreba lova u 15.08 u petak, pa čekaj do ponedjeljka u 12.30 da lova sjedne)... Vrhunski izvedeno...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 17:50 (Corto_1973).
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ti si mislio na ePoštu, a ja sam pretpostavio da misliš na običnu e-poštu (e-mail)...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice