Kako NE sastaviti računalo

poruka: 100
|
čitano: 25.019
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako NE sastaviti računalo".
14 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

Davore, udahni duboko, i rasčlani starorvacku riječcu bekplejt

 

deska straga - u smislu ojačanja...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Super je kad netko pogrešno koristi neku riječ, a kad ga upozoriš umjesto da to ispravi odgovori 'ma ja/mi to tako kažem(o) i svi znaju o čemu se radi'.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako NE sastaviti računalo

Na prvu, uz ovaj NE u naslovu, ja sam pomislio kako sastaviti računalo za neku [N]uklearnu [E]lektranu ... 

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 14:55 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Davor kaže...
Stric_Jura kaže...

@Davor

 

žalim, backplate NIKAD NIJE bio IO shield - on se uvijek odnosi na ploču za ojačanje s kontra strane - npr. CPUa - na drugoj strani matične od ležišta CPUa ili na grafi  s druge strane da se od težine PCB ne svija...

 

alkar Davor - u ništa!

 

To što opisuješ je "bracket

 

Guglaj:

..

 

 -ne, bracket je za stražnji otvor.. tak da dokazuješ pogrešno, + koristiš ''internete'' na kojima se sve može pronaći, neovisno o tome jel točno-pogrešno, npr pogrešno definirano kao što je često s adapter-konverterima. Backplate je dodatno pojačanje zbog savijanja (zatezanjem hladnjaka..) koje se postavlja s doljne-druge strane i zato se upravo tako naziva, stražnja-ploča. Odnosno, kao sve tuđice, nije važno kako ih nazivaju 'englezi' nego koji termin se za što koristi kod nas, jer pišemo kod nas, za nas.. pa tako ni hotdog ne prevedemo kao vrući pas.

pa ako u google utipkašmotherboard cpu backplate dobiješ ovo.. :) jednako za gpu itd.. dok se može 'tolerirati' da je google rezultat za samu riječ matherboard backplate=bricket+ioshield.. ali tad je češće io-shield mada se u wiki definira kao bricket (za učvršćivanje dodatnih konektora-kartica.. a to ipak znači da služi učvršćivanju-krutosti-čvrstoći konstrukcije kućišta-konektora.. i da je osnovna uloga ''plate-a'' u toj riječi učvršćivanje tj kao za CPU).

-ako se termini/riječi/nazivi korsite da bi se upravo razlikovale takve nijanse-razlike, tad upravo tako treba i koristiti nazive, neovisno što u 'originalu' možda znače (hotdog)..

pa je backplate=ono što učvršćuje cpu-mbo od savijanja, dok je bricket ono što ide u otvor dodatnih kartica a pleh-io-shield za konektore s MBO koje su specifične za svaki model MBO i zpravo zato se s njom isporučuju (ne kao dio kućišta).

 

-'dokaz' tome je i samo postojanje riječi IO-shield, jer služi zaštiti-učvršćivanju IO konektora s MBO, da je to = backplate ili bricket tad taj naziv io-shield ne bi ni bio uveden kao potreban termin i potreban je da bi se izbjegli nesporazimi.

 

-jel to pogrešno?(kao neka 'moja' definicija riječi-značenja-tumačenja.. Možda, neka.. ali ako tako krostimo terminologiju, tad nedvojbeno znamo što koja riječ znači .. umjesto nesporazuma kad to tražimo od trgovca ili na ebayu.

 

-ja sam za to da se razne riječi koriste, upravo zato, upravo kad je potrebno razlikovati.. ili su svi sinonimi/sličnice-istoznačnice višak? :)

banalni problem je adapter (pasivni) i konverter (aktivni) .. uz to konverter ugl ima i adapter kao dio.. mada se po svim trgovinama to vodi kao isto i čak se na prvi pogled ne može razlikovati jer je samo tijelo adaptera dovoljno veliko za chip koji je tad aktivna komponenta-konverter.. a izgleda kao adapter. Google nam tad ne pomaže, jer izbacuje rezultate, ne činjenice nego rezultate koji su .. pa upravo ovo što pišemo, riječi koje netko ponekad pogrešno koristi. Istovremeno nećemo ništa riješiti u ovoj temi, jer neće zbog tog npr ebay/tgovac korigirati nazive artikala. (ali bug kao časopis, pisci textova, mogu.. tome težiti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

Pajdu treba zaposliti u saboru na održavanju hardwarea dok bi software trebalo povjeriti Hitnoj PC službi. Štete ne bi bilo jer glavonje i onako ne pale računala.

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Igor150 kaže...

...dok nisi izrezao ruke na jeftini case te proveo par sati oko jednog softverskog/BIOS problema.Dok nisi morao sve kompletnu konfu ponovo preslagivat jer ti se neće bootat jer nisi poštekao na matičnoj kako štima jer je već unaprijed tvornički bilo definirano...onda nisi osjetio šta je sklapanje. 

 to mi liči na onu famoznu - dok nisi trijebio picajzle, nisi niti jebao 

 

ustvari se radi o šeprtljavosti i brzopletosti, kad si pažljiv i isplaniraš posao vjerojatnost tih pizdarija smanjuješ na minimum

15 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
pero35 kaže...

namaza je paste za deset procesora

 a mogao je pokušati senfom/majmunezom. to će u sljedećoj epizodi: "uzvraća udarac" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 16:52 (Ajar).
9 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Čekajte malo, je li vi mislite/tvrdite/znate da ovo nije parodija? Ja sam odmah pomislio na to i do kraja sam ostao ubijeđen da je parodija. Pa čovjek stavlja tacke paste po rubovima, okreće napajanje, memoriju. On se zeza, sigurno.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Davor kaže...
Stric_Jura kaže...

@Davor

 

žalim, backplate NIKAD NIJE bio IO shield - on se uvijek odnosi na ploču za ojačanje s kontra strane - npr. CPUa - na drugoj strani matične od ležišta CPUa ili na grafi  s druge strane da se od težine PCB ne svija...

 

alkar Davor - u ništa!

 

To što opisuješ je "bracket

 

Guglaj:

 

https://www.google.hr/search?q=motherboard+backplate&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjtlpunycndAhWwh6YKHY8ZBvYQ_AUICigB&biw=1080&bih=1783

 

Sasvim je moguće da netko drugi to nije tako zvao, ali ovo što sam ja napisao nije pogrešno!

 

 Mislim možemo ga zvati kako hoćemo, bitno je da se razumijemo. 

Međutim, bez obzira kako si ga ti zvao nekada prije (a mislim da nisi stariji od mene) je  opisno najispravnije I/O Shield ili I/O Plate i tako ga zovu i proizvođači. 

Ova raspravica je dokaz toga. 

 

Backplate je mnogo širi naziv pa kada mi kažeš to onda pomislim odmah na grafički backplate i sl.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 15:58 (boxer).
8 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Kad bi The Verge vidio Petricevu recenziju Lumie...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

Na njihovom forumu je jos uvijek rasprava i tamo se dosta njih divi itd.. Javilo se i dosta kriticara

Također vidite katastrofu iz blizega... komedija zesca.

 

https://www.theverge.com/2018/9/13/17828092/gaming-pc-build-custom-how-to-asus-intel-geforce-cost#comments

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 16:17 (toxic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
toxic kaže...

Na njihovom forumu je jos uvijek rasprava i tamo se dosta njih divi itd.. Javilo se i dosta kriticara

Također vidite katastrofu iz blizega... komedija zesca.

 

https://www.theverge.com/2018/9/13/17828092/gaming-pc-build-custom-how-to-asus-intel-geforce-cost#comments

 Editor’s note: An earlier version of this article included a video guide detailing similar steps on how to build a PC. Unfortunately, that video included a number of errors in the build process, and as a result we have removed it from this article. We have also updated this article to improve the order of the steps in the process.

Only real programmers collect their own garbage.
11 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

Ma Štef vas sve prenka.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Pa ovo su sve debili na kubik lol.

Ne znam jel da se smijem il placem..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

Izgleda nije prenk, jer je video obrisan sa youtube.

Jel moguće da postoji takav tikvan i još da to sve snimi ?

Kako jbt. 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Sale_ds kaže...
Pa ovo su sve debili na kubik lol.

Ne znam jel da se smijem il placem..

Možemo se mi sada sprdati, ali toga danas ima na svakom forumu.

Jedino što nismo niti na kraju saznali je jel' Štefu računalo upalilo iz prve

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo

nebi ni ja rekao da je prank jer lik je smrtno ozbiljan;ili je teška panjina ili mu je tih 2000 dolara onako višak...iz dosade...pa idemo kurit malo novu opremu.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 18:35 (Igor150).
12 godina
online
Re: Kako NE sastaviti računalo
Seronja nezauzet kaže...
Sale_ds kaže...
Pa ovo su sve debili na kubik lol.

Ne znam jel da se smijem il placem..

Možemo se mi sada sprdati, ali toga danas ima na svakom forumu.

Jedino što nismo niti na kraju saznali je jel' Štefu računalo upalilo iz prve

 10/10 da je one odstojnike krivo zavrnuo u kućištu, pa mu se resetira.

 

Čudi me kako nitko nije iskometirao da je proc stavio doslovno na kraju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo

ipak se ponekad i zalomi koji put....momenat nepažnje dovoljan kad se udubiš u pos'o

Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
neaktivan
offline
Kako NE sastaviti računalo

Ja pastu na cpu stavljam kao nutellu na krisku kruha :D

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
zeleni kaže...

Ja pastu na cpu stavljam kao nutellu na krisku kruha :D

 toliko si škrt s nutelom, sramota

14 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

sam nek ne "zafrajha" ko Peter North

 

:-)

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

Pa ako se gospoda iz The Verge i sami deklariraju kao iDioti (jabucari), nemojmo biti prestrogi. Barem su izabrali lijepo bijelo kuciste.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
Davor kaže...
Stric_Jura kaže...

@Davor

 

žalim, backplate NIKAD NIJE bio IO shield - on se uvijek odnosi na ploču za ojačanje s kontra strane - npr. CPUa - na drugoj strani matične od ležišta CPUa ili na grafi  s druge strane da se od težine PCB ne svija...

 

alkar Davor - u ništa!

 

To što opisuješ je "bracket

 

Guglaj:

 

https://www.google.hr/search?q=motherboard+backplate&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjtlpunycndAhWwh6YKHY8ZBvYQ_AUICigB&biw=1080&bih=1783

 

Sasvim je moguće da netko drugi to nije tako zvao, ali ovo što sam ja napisao nije pogrešno!

 

Pogrešno je.

 

Backplate je uistinu ono što je on opisao:

 

http://shop.watercool.de/WebRoot/Sage/Shops/WatercooleK/54CA/58BF/2CFB/4674/A454/0A0C/05ED/3120/HK_IV_Backplate_3.jpg

 

A bracket je ovo:

 

https://pbs.twimg.com/media/CXAkukpUQAAW-mc.jpg

K
15 godina
offline
Kako NE sastaviti računalo

Bijelo kućište, crni sastavljač i švicarski nožić - sve SJW komponente su zadovoljene, content je nebitan.

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako NE sastaviti računalo

Kako kaže 'dječko': And we got one! kao da je na vrhu svijeta

OVaj ovdje ima build koji ne ide na osigurač od 20A :)) 128GB i 32 core cpu 

Only real programmers collect their own garbage.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako NE sastaviti računalo

ok, ekipa koja inace zagovara apple je napravila katastrofa video kako sastavit pc, sto ce navesti njihovu apple sljedbu da se i dalje drzi apple proizvoda jer vidis kak je to tesko i komplicirano sa pc-ijima kad ni profici to ne uspiju. Bolje kupit ishrot po kojem se ne treba sarafit.

Ovo je mozda opravdanje zasto su totalnoj budali i neznalici dali komponente da se njima igra

Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
texas.bug kaže...

 

Ovo je mozda opravdanje zasto su totalnoj budali i neznalici dali komponente da se njima igra

Možda bi i bilo - kad bi bili jedini i isključivi izvor informacija.

Ovako su samo ispali glupi.

Kako NE sastaviti računalo

Podsjetilo me na stvarne situacije u IT firmama, gdje drugi programer otvori source code neke aplikacije i krene srati po tuđem kodu i cvrkutati kako se to i to moglo bolje napraviti. Pa onda umjesto da njegovo znanje i iskustvo bude od stvarne pomoći drugim djeatnicima, i za firmu u kojoj radi, on ne predstavlja drugo nego arogantnu narcisoidnu budalu s kojom je neugodno raditi.

 

Na stranu to da li je takva sraćka zaslužena ili ne, činjenica jest da je "ja ću srati po svemu što je lošije od moje ekspertize" razmišljanje i općenito takva kultura povezana s nedostatkom želje i ambicije za samostalnim stvaralačkim radom i kreativnošću.

 

Jer lako je tako stvarati novi materijal za raspravu i trućkanje po internetu, serući po tuđim materijalima.

 

A s obzirom da prosječan gledatelj "The Vergea" nije IT ekspert, nego običan čovjek koji voli poslušati nešto novo, zabaviti se i informirati, mislim da je ovo seruckanje i šepirenje vlastitim znanjem promašilo ceo fudbal.

Moj PC  
2 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako NE sastaviti računalo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

A s obzirom da prosječan gledatelj "The Vergea" nije IT ekspert, nego običan čovjek koji voli poslušati nešto novo, zabaviti se i informirati, mislim da je ovo seruckanje i šepirenje vlastitim znanjem promašilo ceo fudbal.

 

Slazem se sa svime osim ovim oznacenim. Ako procesor od paste izgleda kao da je netko izdrkao na njega to onda nije informiranje nego dezinformiranje...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice