Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ova st

poruka: 41
|
čitano: 11.409
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ova st".
16 godina
offline
Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ova st

Nije baš jednostavno aktivirati vulkan, i to kontrolirano. Najjeftinija opcija je nuklearno oružje, samo da nema radijacije..

U svakom slučaju, klima će se još mijenjati ali ja se ne bih brinuo oko zatopljenja. Politika ide u takvom smjeru da se nuklearna zima čini sasvim izglednom.

Amenoum
 
2 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ov
notloB kaže...

šumska mafija?

 Zagor Te nej ili Komadant Mark..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ov
Da li je otrcano reci da sam ovdje ocekivao vise zdravorazumskih komentara koji bar malo koketiraju sa naukom. Ima li iko da nije zatrovan teorijama zavjere
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ov
Ispada da će nas par taktičkih još i spasiti. Jadna li je majka ove sebične, gramzive civilizacije. Napredujemo, sortiramo otpad, no djelatnici čistoće ga opet miješaju. Dokle god postoje dvije vrste Nutelle, bit će teorija zavjere. Ako ja moram propasti da bi se netko obogatio, daleko je Star trek filozofija. Recimo, da bi mogao raditi sa djelatnim tvarima u klima uređajima automobila moraš platiti usavršavanje 1370,00 kn. Kada dobiješ papir, radiš na zagrijavanju atmosfere i otapanju polova. Bitno je da si platio, radiš što hoćeš, kontrola ja samo tvoja (ne)izgrađena ličnost i svijest. Dogurali smo do neopstojnog materijalizma, nije daleko iza nas odsijecanje glava, a ni spaljivanje vještica. Napredujemo. U modi su taktičke s potpisom. Ipak je to malo jača fizika.
najdix
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 18:55 (najdix).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ova st

Na stranu to što je nuklearni rat kao rješenje za globalno zagrijavanje ekvivalentan liječenju tumora metkom u čelo - nakon relativno kratke nuklearne zime može samo doći još gore dugotrajno globalno zatopljenje.
https://sitn.hms.harvard.edu/flash/2021/nuclear-war-could-cause-cooling-on-land-but-warming-in-the-oceans/

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 10:09 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ov
.jpg kaže...
Da li je otrcano reci da sam ovdje ocekivao vise zdravorazumskih komentara koji bar malo koketiraju sa naukom. Ima li iko da nije zatrovan teorijama zavjere

 
Jelda? Baci oko na moj potpis ovdje 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ov
danen kaže...

Ova ideja o zasijavanju statosfere sumporovim dioksidom došla je iz činjenice da vulkani imaju takav efekt. Ne bi li bilo jeftinije pobuditi erupciju vulkana? 

 
Vulkani zapravo uzrokuju dva suprotna efekta: nakon što se aerosolne čestice iz vulkanskih erupcija koje uzrokuju hlađenje slegnu, staklenički plinovi koji ostaju u atmosferi započinju zagrijavanje.
Što je spasilo stvar da Zemlja ne ostane vječno okovana ledom zbog albeda ledenih ploča koje su u nekoliko geoloških perioda gotovo potpuno (ili čak potpuno, uključujući i Ekvator) prekrivale naš planet (tzv. Snowball Earth)? Vulkanska aktivnost.

Dakle loša ideja, čak i kad bi bila ostvariva.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ov
konjRR kaže...

Sjetio se ove ideje iz jednog dokumentarca kojeg sam gledao jos 90ih mislim

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_fertilization

 

Savko malo neka nova ideja koja se "ispuse". Samo kako vrijeme ide zvuce sve gluplje i gluplje. Odraz drustvenih promjena?

 
Ne, nego panika pred vratima onih kojima sviće šta se s planetom događa. A bit će toga još i više, kad realnost krene sjekirom razvaljivati vrata, a mase počnu jesti zeleni soylent.
Jedan postariji mudar čovjek je pred kraj 20. stoljeća rekao kako je sretan što neće živjeti u 21.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 12:20 (Al Crane).
2 godine
offline
Re: Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ov
Zaporožac kaže...
notloB kaže...

šumska mafija?

 Zagor Te nej ili Komadant Mark..

 Ne znam, možda komandant dodik iz istoimene republike a moguće i gejc sa sekirom i veliki soroš koji su generalni krivci za sve što nije usuglašeno konzervativnom i religijaškom umu odnosno protagonisti svih teorija zavjera.

10 godina
protjeran
offline
Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ova st

Teorija zavjere jel tako Sandro kao i cijepivo.Vidiš istina uvijek nađe put.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kako potaknuti smrzavanje Zemljinih polova? Ova st

Majko mila... 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice