Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucima na

poruka: 10
|
čitano: 5.428
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucima na".
15 godina
offline
Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucima na

Sve to dobro izgleda, ali opet sudac je taj koji poziva VAR. U Talijanskoj ligi su unatoč VARu donjeli krive odluke, odnosno nisu pozvali VAR kad je trebalo.

Recimo dali su penal Juventusu protiv Beneventa, a iz druge planete se vidjelo da kontakta nije ni bilo. Sudac jednostavno dosudio penal bez da pogleda taj video. Desilo se često i da ne dosudio penal ili offside iako se vidjelo na kamerama da je trebao, a sve zato što je sudac opet mislio da mu ne treba VAR jer je on u pravu. Ili nedavno nisu dosudili i koristili tu video asistenciju jer jednostavno "nešto" nije radilo kako spada i pala je komunikacija.

 

A i kolko sam čitao sudac ima restrikcije za korištenje tog sistem. Recimo ne smije koristiti na VAR na faulu koji je van 16 metara, te ako je taj faul za žuti. Dakle ako kojim slučajem neki grubi faul on se na VAR samo može pozvati ako misli dati crveni.

 

Tako da i dalje tu ulogu igra ljudske odluke i često greške. Čak i sa tom tehnologijom pravila često ispadnu dosta šuplja.

Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
online
Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucima na

Rekao bih da se trude da sve bude kako treba. Ne znam koja su ograničenja kada sudija sme tražiti VAR, ali je dobro to što same VAR sudije, koje konstantno nadgledaju sve što se dešava, mogu sugerisati da je potrebno proveriti neku situaciju. Dodatno, linijskim sudijama je savetovano da ne žure sa dizanjem zastavice i da je radije ne podignu kako se ne bi slučajno greškom prekinula izgledna akcija, a da će im za slučaj da je trebalo dosuditi ofsajd, to svejedno biti automatski javljeno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucima na

Ograničenja oko VAR-a su da se koristi samo u slučaju prekršaja u 16m, kod dodjele crvenih kartona, zamjene identiteta igrača i kod svih situacija koje vode postizanju golova (zaleđa, npr).

 

Situacije u kojima su donesene pogrešne odluke za sada su se većinom događale zbog neuigranosti VAR tima i sudaca. Ako sudac na terenu dosudi penal kojeg nije bilo ili obratno (a iz aviona se vidi da je pogriješio), na to će ga proaktivno upozoriti VAR tim - dakle nije točno da sudac može "misliti da mu VAR ne treba". Ako dobije upozorenje u slušalicu i ignorira ga, to je već druga priča.

 

Naravno, uvijek se može dogoditi ljudska pogreška i to da svi skupa nešto pogrešno dosude, ali je s 4 dodatna VAR suca ta mogućnost značajno manja. To su pokazale i testne utakmice na kojima je postotak točnih odluka skočio na 98,8%, u usporedbi s 93% bez VAR-a.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucim
Nogomet me uopće ne zanima, al članak je dobar i ljepo je sve objašnjeno 😀
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucima na

U biti vise nema ni potrebe za sucem na terenu, kad on ionako mora poslusati suce koji gledaju u monitore. Prakticki on postaje nebitan, posao mu je da zvizdi kad mu se kaze :)

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucim
CalvinRi kaže...

U biti vise nema ni potrebe za sucem na terenu, kad on ionako mora poslusati suce koji gledaju u monitore. Prakticki on postaje nebitan, posao mu je da zvizdi kad mu se kaze :)

 ipak se donose brže i bolje reakcije kad je na terenu i doslovno par metara od nekog događaja. Za svaki pogled u VAR treba oko minutu vremena.

12 godina
offline
Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucima na

Limitiraju upotrebu tehnologije, a onda ce se buniti kako nije dovoljno dobra. VAR bi trebao biti iznad brzoplete odluke, a ne asistencija samo ukoliko je šerif zatraži. Ne znam bas da će netko prvo dosuditi, a zatim preispitivati svoje odluke. Samovolja glavnog suca je i dalje na vrhu bez obzira na cinjenice, sto je nedopustivo. Trebali bi imati i kazne od strane FIFA-e za slucajeve krivog suđenja uz odbijanje VAR analize ili za njeno ignoriranje. Nazalost vrlo vjerojatno nista od toga jer bi se tako dirnulo u "čar nogometa" tj nepravdu i prostor za namjestanje rezultata.

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucim
CalvinRi kaže...

U biti vise nema ni potrebe za sucem na terenu, kad on ionako mora poslusati suce koji gledaju u monitore. Prakticki on postaje nebitan, posao mu je da zvizdi kad mu se kaze :)

Ti izgleda imaš problem sa razumjevanjem pročitanog (ili uopće nisi čitao). Sudac na terenu i dalje je glavni i njegova je konačna, a svi ovi ostali samo mu pomažu.

 

Ajde još jednom pročitaj, polako rieč po rieč da ti ne bi što uteklo.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 13:28 (markoBT).
8 godina
offline
Re: Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucim
U americkom footballu je stvar postavljena drugacije. Suci mogu traziti provjeru, ali i treneri imaju na raspolaganju challenge, 2 puta po poluvremenu. Ako trener trazi i nije u pravu gubi jedan time out, od tri koliko ima po poluvremenu. A time outi su im jako vazni, jer se koriste i takticki.
Uglavnom, meni fali mogucnost da trener u nogometu ima challenge, barem jedan po poluvremenu. Jer ovako sudac moze ignorirati i tendenciozno usmjeriti stvar u krivo.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako će VAR nadzirati nogomet i pomagati sucim
A gdje je ono....nije vazno pobijediti...nego sudjelovati...znaci....profi šport je biznis i biznis i iskljucivo biznis....industrija zabave...kruha i igara....na utrci na 100 metara...tehnologija određuje pobjednika...razlika između pobjednika i gubitnika 1/100 sec....1 sec....u ljudskim zivotima ne znaci nista....a ode je bitan stoti dio
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice