Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja iskust

poruka: 73
|
čitano: 20.944
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja iskust".
14 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
nj0fra kaže...
Prije svega kakvo ti je znanje Siemensa - Step5, Step7, TIA Portal itd.? Zavrsni ti nije los, isto tako to iskustvo koje imas ce ti na terenu dobro doci. E sad, bez iskustva nema ni dobrih terena. Systec salje bogu iza nogu ali isto tako placa jako dobro i 1-2 godine u Systecu ce ti vrijedit ko suho zlato i nakon toga ces moci birati firmu i teren a nakon jos par godina ces moci raditi jako malo i kupiti vrhnje sa vrha. I to sve u Hrvatskoj. Takoder Systec je zapravo Danieli a to je najveca i najpoznatija firma za celicane na svijetu i to iskustvo ce ti biti jako cijenjeno gdje god da odes u svijetu. I uz to nije nikakav problem dobiti posao tamo ako imas ikakvog pojma jer ljudi im kronicno nedostaje i jos ce te oni besplantno nauciti svemu sto ne znas. Istina i bacit ce te odmah u vatru na prvi teren, ali kazem ti to iskustvo ce ti vrijedit ko suho zlato, kroz par godina ce se itekako isplatiti. Kad kazem isplatiti, nadam se da znas kakvi se iznosi vrte u ovom poslu.

 Znam da je Systec u Labinu podružnica Danieli-a iz Italije i znam da rade čeličane. Možeš potvrditi kolko dugo traju tereni ? Reklo mi par ljudi da 3-6 mjeseci, 1-2 tjedna doma dok srede dozvolu i opet. Od znanja Siemensa Logo!, a na faksu radili sa S7-200 i 1200 (Microwin), završni S7-1200 (TIA portal V15), G120C frekventni (ručno i Starter za programiranje). Znam otprilike kakvi se iznosi vrte ( frendovi pokazali liste lol). Dal systec obvezuje ugovorm ?

10 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is

Malo off-topic. Ja sam BMS automatičar, ali moram priznati da mi je već s 30 dosta terena. Automatika se svela na brodske uvjete rada i ne bih to preporučio nikom da radi duže od 2-3 godine. Pogotovo ne ako ima obitelj. Inače u Irskoj traže masovno automatičare svih vrsta, pogotovo za terenski rad.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is

Da tereni su bas tako kao sto si i napisao. Uglavnom je to 3 mjeseca jer toliko traje viza u vecini zemalja. Systec je prije ucjenjivao ljude sa tim ugovorom koji zapravo nije imao nikakvu pravnu osnovu i bilo je ljudi koji su ga uspjesno zaobisli. Sada se Systec dosta promjenio i ne znam, ali mislim da nema vise nikakvog ugovora.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
8 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
New_man:

Propustio si primjetiti bitno: zbog omjera radnika i penzionera naše penzije su vrlo male, a sustav stabilan. Subvencije države su drugi naziv za beneficirane mirovine koje drugi ne poznaju (ne na ovaj način)

Prema tome, velik broj penzionera nije problem nikome osim njima samima jer se kolač dijeli na puno više dijelova. I riješit će se sam od sebe obzirom da generacija ljudi koja je tijekom rata i malo poslije išla u prijevremenu mirovinu sada broji zadnje dane. Nisam bešćutan, samo prenosim stvarno stanje.
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
PTree kaže...

Čim sam čuo da su obadvojica oženjeni, odmah mi je sve bilo jasno i ostatak sam slušao sa zrnom soli...

 Zašto?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
Ja sam odustao od toga da cu se zaposlit u automatici ja sam krenuo laksim putem (brodovi) ali mi je malo zao jer volim plc programiranje a nemojte me krivo shvatit nisam potrosio oko 300 000kn faksa da radim za minimalac do 35...? Ili je danas normalno da studiras placas te troskove placas stručno jer ako nisi iz mjesta gdje ga obavljas banana stan rezije hrana... Treba ti dva posla da zaradis... Nakon svega platis 2 tisuce eura i odes na posao di zaradis u 4 mjeseca koliko ode u godinu dana...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja iskust

 

Zanimljiva tema emisija. Zanimljiv gosti. Cijeli tjedna mi je u glavi...Hm, pa oni se vratili.  To je ljepota slobode gdje svatko za sebe može odlučiti što će raditi sa svojom karijerom i/ili životom.

Međutim, ne volim kada se provlači neka paralela u kontekstu da se ovdje manje radi. Pa, i ovdje na Balkanu se radi puno. Ako želiš imati imalo kvalitetaniji život, moraš zapeti bilo gdje da si. Ovdje ili vani.

Sve ima svojih "+" i "-", samo svatko mora za sebe napraviti račun. 

 

Mada mi se čini da bi gosti ove emisije htjelili ima lagodan život.

Malo posao, malo fitnessa, baka i djed čuvaju djecu, malo rošitljanja, zimovanje, ljetovanje, džaba vrtići, škole itd....Hm, ok, ali to je mi je neprivlačno. 

Sve mu tome je rad i samo rad podloga, sve drugo je život na tuđoj grbači. 

 

Svaki imalo kvalitetniji život imao svoj korijen u hardworku.

Neće svatko brijati na to, ali nisu ni svi gosti emisije uvijek bili na tragu lagodnog života.

Npr., L. Abrus je jednom lijepo izjavu onu manje/više poznatu rečenicu koja je po meni potpuna istina: Što više radim, imam više sreće! 

["I'm a great believer in luck, and I find the harder I work, the more I have of it." - Thomas Jefferson ]. Također je i T.Car na tome tragu.

Samo je bitno da volimo to što radimo. A najbolje definicija ljubavi je žrtva.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
Da svugdje radis ali negdje si i cijenjen i placen...
Ode placas lopove uhljebe i parazite pa dobijes minus...
Kupujes bilo sto moras platit pdv ili slican porez s cim ces finacirat bjesomucno uhljebljivanje poslusnih ovaca za sljedecu generaciju politicara...
Dali su ljudi svjesni da ovako nesto ne ide tj da ide dok se sapunica ne probije...
Nakon toga sve ide u spirali prema dnu a ja se nadam da cemo naucit neke lekcije te da ce drustvo koje ce izac iz toga biti bolje...
Mozda i nece jer su najbolji ljudi vec vani.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
Horatio_hornblower:

Slažem se s tobom. Prije par godina je objavljena statistika EU. Po njoj, mi smo nacija s najviše odrađenih sati u mjesecu. Ni japanci nam nisu blizu
Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
Pa to je stvarna slika... Pogledajte samo medicinske sestre koliko prekovremenih imaju jer sve sto skolujemo ide vani...
Sad treba bit prosvjed drzavnih službenika... Mislim ok je za profesore znanstvenike i slicne profile ljudi da prosvjeduju jer su im uvijeti i placa mali ali neki ihljeb u opcini ili zupaniji sto je dobio posao preko iskaznice mislim...
I ima super poslova u drzavnim jaslama koja nisu eksponentna npr inzenjer u vodovodu minimum placa je oko 1000e i slicno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
Feudalac kaže...
Horatio_hornblower:

Slažem se s tobom. Prije par godina je objavljena statistika EU. Po njoj, mi smo nacija s najviše odrađenih sati u mjesecu. Ni japanci nam nisu blizu

 šteta što se ne može napraviti statistika koliko je od tih sati efektivno, čisto sumnjam da radimo kao japanci

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 12:47 (loky4i4).
14 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
loky4i4 kaže...
Feudalac kaže...
Horatio_hornblower:

Slažem se s tobom. Prije par godina je objavljena statistika EU. Po njoj, mi smo nacija s najviše odrađenih sati u mjesecu. Ni japanci nam nisu blizu

 šteta što se ne može napraviti statistika koliko je od tih sati efektivno, čisto sumnjam da radimo kao japanci

 a možda i da. Moj brat je već 3-4 godine u Njemačkoj i kad je tamo tek došao bio je šokiran: "nikad nisam ovako malo i ovako lagano radio, kao da sam na godišnjem". Sve ovisi u kakvoj si firmi, ali mnogi kod nas ganjaju radnike kao stoku (prekovremeni, rokovi, norme, obavezni teambuildinzi i domjenci, mailovi i poziv u ponoć i na godišnjem, suludi prohtjevi...), dok je organizacija rada nikakva.

8 godina
offline
Re: Kako žive hrvatski IT-jevci u Irskoj? Svoja is
Loky4i4:

Za razliku od Njemačke i drugih iređenih zemalja gdje se točno znaju prava obiju strana, gdje pravosuđe funkcionira pa se iskakanja iz norme brzo sankcioniraju, u Hrvatskoj to nije tako. Tko je sretan da ima posao mora trpiti sva moguća sranja, od odnosa, uvjeta rada do neplaćanja prekovremenih pa i redovnih sati. Ovo posljednje mi nikad nije bilo jasno, ali ima ljudi koji se osjećaju da nemaju izbora pa pristaju na sve. Jako puno njih...
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 17:23 (Feudalac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice