Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

poruka: 20
|
čitano: 8.418
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u ".
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

ipak, ... raditi na game developmentu je strašno tehnički zahtjevno. Nije to .NET managed code, web servisi i unos podataka u bazu. 

Moraš biti jebena čuka za tako nešto. Ja imam 15 godina iskustva u developmentu, prvenstveno web tehnologije, ali u game developmentu vjerojatno ne bih mogao proći niti za juniora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 16:47 (drpetric).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

 

Zanimljiva, insprirajauča, te sa užitkom odgledana emisija.


Imao sam prilike upoznati i osobno te mlade fantastične ljude koji svaki na svoj način rula na svom području. Boris je čovjek koji doista uživa u svojem poslu, a Nola daje veliki obol svojom Machinom da se mladi kadrovi ili oni koji su u nekom drugom području ICT, laše upoznaju i uvedu u taj vrli svijet ICT.

 

Igranje igara i njihovo stvaranje nije isto, ali daje jednako dozu zadovoljstostva. O.K., tko stvara igre zna da je to bolje, od igranja isti.

 

Posebno, lajkam develeperske teme i emisije gdje su programeri u glavnom fokusu.

 

Tko je odgledao emisiju, mogao je dobiti cijelu sliku i glavne odgovore na svoje nedoumice u vezi developanja igri.

Tko se imalo dvoumi da ili ne zakoračiti u taj svijet, neka samo proba. Ekipa će ga objeručke prihvatiti, te neće ostati zakinut za pravu informaciju, niti za gostoprimstvo.

U svakom slučaju, bilo tko od njih trojice(i Dragan ili Boris i Nola), su divni ljudi od kojih treba učiti.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
4 soma kn za juniora? Jel to junior koji nema pojma kaj je programiranje pa ga sve od 0 uče? Jer u suprotnom neznam kakvu volju netko mora imati za programiranje igrica da prihvati takvu plaću...
Moj PC  
15 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
Blade18 kaže...
4 soma kn za juniora? Jel to junior koji nema pojma kaj je programiranje pa ga sve od 0 uče? Jer u suprotnom neznam kakvu volju netko mora imati za programiranje igrica da prihvati takvu plaću...

Ne, u manjim firmama moraš znati minimum neke osnove i uz to moraš biti dosta dobar programer kako bi dobio posao za tu plaću. Plaća jest mala, ali zato brzo možeš uhvatit ritam i naučiti puno toga, te sam posao je i dosta zabavan. Samim time, obično već nakon par mjeseci ako si dovoljno kompetentan dobiješ povišicu od 500-1000 kn, ovisno o firmi.

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
10 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
markoal kaže...

Ne, u manjim firmama moraš znati minimum neke osnove i uz to moraš biti dosta dobar programer kako bi dobio posao za tu plaću. Plaća jest mala, ali zato brzo možeš uhvatit ritam i naučiti puno toga, te sam posao je i dosta zabavan. Samim time, obično već nakon par mjeseci ako si dovoljno kompetentan dobiješ povišicu od 500-1000 kn, ovisno o firmi.

 

 LOL 4-5k za developera. I onda se čude i kmeče jer ljudi bježe glavom bez obzira. Takva plaća je uvreda i za totalnog početnika.

Samomrzeći hrvat
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
Entry Point kaže...
markoal kaže...

Ne, u manjim firmama moraš znati minimum neke osnove i uz to moraš biti dosta dobar programer kako bi dobio posao za tu plaću. Plaća jest mala, ali zato brzo možeš uhvatit ritam i naučiti puno toga, te sam posao je i dosta zabavan. Samim time, obično već nakon par mjeseci ako si dovoljno kompetentan dobiješ povišicu od 500-1000 kn, ovisno o firmi.

 

 LOL 4-5k za developera. I onda se čude i kmeče jer ljudi bježe glavom bez obzira. Takva plaća je uvreda i za totalnog početnika.

 Placu od 5000kn(netto) za 42h tjedni rad imaju sobarice koje imaju 0 godina radnog iskustva tako da je po meni 4-5 k za developera vrijedjanje...

16 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
markoal kaže...
Blade18 kaže...
4 soma kn za juniora? Jel to junior koji nema pojma kaj je programiranje pa ga sve od 0 uče? Jer u suprotnom neznam kakvu volju netko mora imati za programiranje igrica da prihvati takvu plaću...

Ne, u manjim firmama moraš znati minimum neke osnove i uz to moraš biti dosta dobar programer kako bi dobio posao za tu plaću. Plaća jest mala, ali zato brzo možeš uhvatit ritam i naučiti puno toga, te sam posao je i dosta zabavan. Samim time, obično već nakon par mjeseci ako si dovoljno kompetentan dobiješ povišicu od 500-1000 kn, ovisno o firmi.

 

 Za krepat. Vozač ZET-a nabere 9K bez frke a ovdje junior (da bi i to bio mora jako puno znati) radi za kikiriki. Ljudi koji su radili kod mene i bili ispod prosjeka sada su u Irskoj gdje rade za 3x moju plaću i još lika proglase najboljim radnikom (mislim nije on loš al se njegovih bugova naispravljaš) tako da na ovaj način nema kruha.

 

Načelno vrlo zanimljivo područje ali ovako nećete dugoročno nikud.

Democracy is not for the people
16 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

Neću komentirati plaće, ali tko ima znanja ne treba se bojati za kruh... Ono što je malo teže je skupiti znanje i odakle uopće početi.

 

Prvo, ne mogu se složiti s komentarom u videu koji kaže da diploma nije bitna, nego da je samo bitno iskustvo. To nije točno, a ono što me plaši je da takav stav ima dosta ljudi koji misle da sve mogu naučiti sami. Ako vam je fakultet pretežak i kompliciran, onda se u game dev nemojte ni upuštati. To isto vrijedi i za sva ostala područja u game industriji (crtanje, zvuk, screnarij). Fakultet će vam dati osnovu. Naučiti sintaksu nekog programskog jezika ne znači da znate programirati i da ste dobar programer. Morate znati još jako puno stvari kako bi se mogli nazvati softverskim inženjerom (i taj pojam se olako koristi). Uz fakultet, iskustvo ćete morat stjecat sami, jer poslodavci kreću od toga da ako vas to područje zanima, onda ćete se sami interesirati i učiti i imati neke projektiće napravljene koje možete pokazati.

Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

Pa ja ispod 4000 ne ustajem iz kreveta 

 

EDIT: $4k da se razumijemo

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 13:52 (Mr.ddevil).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

Slažem se, male su to jako plaće, ljude se iskorištava, al od nekud se treba počet. Naime te niske plaće su manjim firmama koje su još neiskusne, koje opet treba razumjeti, pogotovo ako se rade na vlastitim igrama, jako je teško dobit bilo kakav poticaj, investiciju jer nemaš klijenta koji zna što želi i što plaća.

Bilo kako bilo, ja bi uvijek radio i za manju plaću igre nego čistio sobe i vozao tramvaje, jer je to ono što me zanima i što mi je zabavno, unatoč tome što to neke firme dobro iskorištavaju.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

Pitao sam ovo za 4k plaću jer mi nikako nije jasno kako bi junior mogao imati istu plaću ko i blagajnica (malo jača, ali opet). A da ne govorim da je IT u hrvata većinom u ZG-u, pa ako nisi iz ZG-a, rentaj stan(cca 250 eura), a mora se jbg i od nečeg živjeti... Pretužno je ovo, a još je tužnije kaj netko ide opravdavat ili uopće ne reagira na te smiješne cifre...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

Uf, čovječe koliko hejta u tako malo komentara.

 To je žalosno.

Isto su za Rimca i njegovu kompaniju govorili.  Ako ti je mala plaća, pa frende ideš dalje...

 

 

Većina gejm developera nije u tome zbog para, nego iz drugih plemenitijih razloga. 

 

Najgore mi je vidjeti kako ekipa od preko 10-ak tisuća soma kuka kako ima malu plaću, a ne rade ništa na tome da im bude veća.

Al' zato pajdo zato deri po gazdi...Onako iza đale, te onako babski....

 

Možda si sada junior, al' ne znam što te prijeći da dođeš do puno veće cifre novaca svojim trudom i znanjem, odnosno radom. 

Meni nekako sve to izgleda da ekipa želi kruha bez motike.

 

Kada komuniciram sa programeri, baš se vidi tko je u tome zbog para, a tko to zaista voli. 

Bježim ljudi kojima su pare na prvome mjestu. Nemam od njih ništa za naučiti.

 

 

Hm, ne znam u čemu je problem? Google vas čeka, te vjerojatno tamo imaju dobre plaće za Vas koji se žalite konstatno na male plaće...

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 7 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
PzKpfw kaže...

Većina gejm developera nije u tome zbog para, nego iz drugih plemenitijih razloga. 

 

Najgore mi je vidjeti kako ekipa od preko 10-ak tisuća soma kuka kako ima malu plaću, a ne rade ništa na tome da im bude veća.

Al' zato pajdo zato deri po gazdi...Onako iza đale, te onako babski....

 

Možda si sada junior, al' ne znam što te prijeći da dođeš do puno veće cifre novaca svojim trudom i znanjem, odnosno radom. 

Meni nekako sve to izgleda da ekipa želi kruha bez motike.

 

Kada komuniciram sa programeri, baš se vidi tko je u tome zbog para, a tko to zaista voli. 

Bježim ljudi kojima su pare na prvome mjestu. Nemam od njih ništa za naučiti.

 

 

Hm, ne znam u čemu je problem? Google vas čeka, te vjerojatno tamo imaju dobre plaće za Vas koji se žalite konstatno na male plaće...

 

 Od plemenitih razloga se ne živi, i da , 10-ak tisuća je mala plaća ako negdje drugdje možeš imati 20-ak tisuća, sad, ako netko voli programirati, ne znači da je dobar u tome, onaj tko je dobar, tko zna znanje, imat će para ko blata i na kraju, plaće u google-a uopće nisu nešto ekstra

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar

@Mr.devil

 

Hm, da slažem sa tobom da se živi od novaca, odnosno rada.

Al' meni je nekako bolje spojiti ugodno sa korisnim, odnosno raditi ono što volim, te od toga svoga rada živjeti.

 

Imamo sam sreću više puta slušati, razgovarati, diskutirati sa ekipom iz ICT koja je više, nego uspješna ne samo dakako u HR okvirima, nego na svjetskoj razini, te su mi svi potvrdili da se time ne bavi radi para.

Mislim, zaradili su oni velike pare za naše pojmove, al' su ostali isti...Nisu išli razbacivati sa novcima, nego su uložuili dalje u poslovanje....Ostali su normalni.

Dočim postoji, naravno mnogo ekipe, koja čim zaradi svoje prve veće pare, kupuje nešto sa tom svojom zaradom nešto što ne može na druge načine.

 

Uglavnom kome je mala plaća, neka krene otvoriti nešto svoje ili neka ode u freelancere. Treba razumijeti, te male gejming studie...jednostavno nemaju sredstava da daju veće pare, jer nemaju od kuda...

Samo je nebo granica onome tko se želi razvijati u svakom mogućem pogledu.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
protjeran
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

PzKpfw

 

Ne moraš dodavati simbol @kad želiš da netko dobije obavijest da si ga spomenuo. Dovoljno je upisati naziv njegovog nicka..

Evo, sad si i ti dobio obavijest kao da sam te citirao.

Pitaj te tvoje programere koji rade iz ljubavi.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

Lako je pričati "na radim ja to radi para, to ja iz ljubavi" kad zarađujes masne pare. Da su im plaće 4k kn pitao bih te ja kakav im je komentar. Ostati dosljedan i skroman nema puno veze sa zaradom već sa odgojem, inteligencijom, i sl.

Nemojte me pogrešno shvatiti, najbolje je spojiti rad i ljubav prema tom istom poslu kojim se bavite. Ali navedena rečenica ima puno veću težinu kad dolazi od ove druge ekipe. 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
Dementor kaže...

Prvo, ne mogu se složiti s komentarom u videu koji kaže da diploma nije bitna, nego da je samo bitno iskustvo..

 nije da je diploma nebitna, ali definitivno je znanje i iskustvo bitnije, a koje uopce nemora biti povezano sa diplomom.

nije topla voda, ali diplome i takvi "papiri" su ti bitni kad se trebas zaposliti u korporaciji ili ustanovi, di odluke oko zaposljavanja donose razni birokrati iz ljudskih resursa koji cesto pojma nemaju o samom poslu za koji je natjecaj raspisan

16 godina
offline
Re: Kako žive i kolike plaće imaju developeri igar
Na koliko si intervjua bio u game dev firmama?
10 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

 

Ako imaš/nemaš doktorat, magisterij, prediplomski, srednju, osnovu...

Okay, super, ali ipak budeš dobio zadatak koji moraš riješiti prilikom testiranja za posao.

 

Bitan si ti kao osoba-karakter, tvoje zanimanje za gemanje, developanje, tvoje znanje.

Sve ostalo je mlaćenje prazne slame.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako žive i kolike plaće imaju developeri igara u

4.5k netto sam imao kao friško zaposleni na šiti poslu prije nekih 15 godina.

1.5-sobni stan u Zg-u sam plaćao oko 200 eur.

Koliko su ono porasli životni troškovi do danas?

 

Pa klinci sada dižu barem 2-3 puta veću lovu od naivaca na Patreonu za RenPy sklepancije.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice