Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne baš

poruka: 72
|
čitano: 12.408
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne baš".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
MrBlc kaže...

I ne vidiš konflikt između edita i ostatka posta? Zar je situ bitno da li prosijava šoder ili grah, ako je veličina ista?

 Nisam shvatio, a ne bih želio pogađati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
Visak kaže...
MrBlc kaže...

I ne vidiš konflikt između edita i ostatka posta? Zar je situ bitno da li prosijava šoder ili grah, ako je veličina ista?

 Nisam shvatio, a ne bih želio pogađati.

Sorry, očito sam na mobitelu nešto krivo pročitao, zanemari.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne

Poštovanje svima.

Nisam niti ću se cijepiti, jer po pravilu cijepljene osobe će indirektno cijepiti nas necijepljene. Kažeš da će necijepljeni stvarati mutacije?  Na žalost mislim da je slika drugačija. Pošto nemam antitijela od cijepljenja, ili šta je već, ne mogu stvarati jači virus, jer se nema od čega braniti. 

 

Vi za razliku, virus će morati postupiti drugačije da preživi u vama i da se spasi svojom jačom mutacijom. To je neka logika. 

Zbog čega su ukinuli obavezno cijepljenje protiv gripe pa je bilo samo individualno? Upravo iz tog razloga da se ne stvara sve jači virus. 

I sad, toliko cijepljenih koliko će biti mudrijih virusa? I u stvarnosti svi smo onda ugroženi.

 

Čemu služi cjepivo? Koliko će te to cjepivo štititi? Ok netko će reći, ako i dobim virus, bit će blaži! Ma zamisli! Ponavljaš ono što ti kažu. Svi se ponašate hipnotizirano i vjerujete u sve te znanstvenike koji isključivo govore ZA cjepivo, a ne dopušta se suočavanje sa onima koji su protiv i sve te osobe se dikreditira na sve moguće načine i to od koga? Faktografa koji kao ima medicinu u svom malom prstu!

Čitao sam i o Moderni, na jednom stranom sajtu koji kaže da će kloroform koji je dio tog cjepiva za nekih pola godine i manje početi stvarati nekakav plin u tijelu i tada će ljudi padati. Sve će proglasiti koronom, a ne kriviti cjepivo obzirom da je prošlo puno mjeseci od cijepljenja. Na žalost, i jedan domaći sajt stavio je tekst o otrovu sa odgođenim djelovanjem za štakore, što je indirektno povezano sa cijepljenjem. Gdje god postoji dim tamo ima i vatre.

 

Na žalost, toliko se puta spomenulo da će utjecati na plodnost žena, a cijepe mlade djevojke. 

 

Jesam i ja sumnjao da postoji neka Agenda 21, ali sada mislim da nije sve izmišljeno. Netko igra vrlo opasnu igru sa narodima i ne razumijem da se ne pitate da niste sumnjičavi zbog igre brojki umrlih i zaraženih.  Zašto baš gensko cjepivo? Zašto baš uvode i 5G mrežu? Zašto je više puta javno Bil Gates rekao da treba smanjiti populaciju i onda nudio cjepivo? 

 

Nisam protiv cjepiva, ali jesam protiv onoga koji je eksperimentalan, koji nema znanstvene dokaze da nije štetan po čovjeka,  a za to treba više godina od samo par mjeseci. I ima puno već pritužbi ljudi o posljedicama druženja sa cijepljenim osoboama. Ima dovoljno mrtvih nakon cjepljenja, 

 

Bog nas je stvorio sposobne da se odbranimo od svega, samo čovjek želi pojesti brdo zatrovanog mesa, šećer, kuhano povrće, konzumira tvorničku hranu, pića, pive itd, ma znate vi dobro kako se živi sa tanjurom pašturine i kruha, pa mlijeka i raznih tvorevina. Tu nema onda vitamina i minerala nužnih za organizam, pa dopunjavamo sa umjetnim vitaminima koji su isto, +/- iskoristivi. I zato imamo onda medikamente s kojima nas isto truju, i jako dobro ste sa time upoznati, ali kad su ovakve prilike, sve se zaboravi. Priroda je naš najbolji saveznik. Čovjek treba jačati svoj imunitet na prirodan način, ne na umjetan. 

 

Vi se samo veselite, ali nemojte nas necijepljene tretirati kao gubavce, samo razmišljajte malo svojom glavom. Sad više liječnici ne prijavljuju smrti, uzroke, niti posljedice cjepljenja, preopterećeni su pacijentima i papirologijom. I cijepe sve koji se žele cijepiti, i ne gledaju koga smiju a koga ne smiju. A te putovnice, i čitam ako mladi dođu na more da se moraju svaka dva dana testirati ako misle ući u restoran? Alo, pa koliko će to koštati? Koga? I sve vam je zbog novca. Slušajte Kolakušića kako govori o pandemiji na nivou EU gdje zastupa HR.

Eto toliko. 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
frog&cat kaže...
 

Jesam i ja sumnjao da postoji neka Agenda 21, ali sada mislim da nije sve izmišljeno. Netko igra vrlo opasnu igru sa narodima i ne razumijem da se ne pitate da niste sumnjičavi zbog igre brojki umrlih i zaraženih.  Zašto baš gensko cjepivo? Zašto baš uvode i 5G mrežu? Zašto je više puta javno Bil Gates rekao da treba smanjiti populaciju i onda nudio cjepivo? 

 

 

Na temelju brojki smatram da je pandemija napuhana (možda i dogovorena da bi farmaceutska industrija zaradila), da se trebaju ukinuti sve mjere i da bi cijepivo trebalo biti dobrovoljno kao i za gripu, ali kad čujem da netko pandemiju i cijepljenje povezuje s 5G mrežom...

 

Pa 5G se po ničemu ne razlikuje od 4G osim što se uvode dodatne frekvencije što dovodi do većih brzina prijenosa i manjeg opterećenja bazne stanice. Npr. frekvencijski spektar od 700 Mhz se do sad koristio za emitiranje zemaljske televizije, a oslobodio se prelaskom na DVB-T2. Frekvencijski spektar od 3.6 i/ili 26 ghz će se najvjerojatnije korisititi samo u gradovima gdje je na baznu stanicu spojen jako velik broj ljudi jer on omogućuje veliki kapacitet prijenosa podataka na štetu pokrivenosti signalom (pokriva manje područje).

 

nemam za potpis
15 godina
suspendiran
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne

S forumašem frog&cat se slažem u većini tvrdnji, ali npr. to vezano za stvaranje plina kao posljedicu cjepiva je bezvezarija. Činjenica je da se svašta piše i svi mi iznosimo svoja mišljenja. Svašta se pročita i prenosi dalje. To je tako.

 

Ono gdje 5G tehnologija može "pripomoći " u kontekstu pandemije (ma iskreno, upitna je i ta pandemija zbog mogućih manipulacija brojkama) i mjera koje se poduzimaju da bi se ona suzbila, je moguće pojačano praćenje građana, pa i videonadzor, uvođenje raznih potvrda, putovnica, skenera, AI-a u svrhu učinkovite borbe protiv pandemije itd., gdje visoka propusnost bežične mreže i niska latencija je od velike koristi. Ili recimo možda u ne tako dalekoj budućnosti stvarno budemo imali čipove koji će nam nadgledati razne tjelesne tj. zdravstvene parametre (kao idiotsko mjerenje temperature kojeg su se svi nenormalno uhvatili) da ne bi smo se slučajno razboljeli. Potrebno je "zaskočiti" bolest (sve za zdravlje, jel' tako?). I sam je Bug.hr nedavno imao članak o tome.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 20:29 (Izzy).
14 godina
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
Izzy kaže...

S forumašem frog&cat se slažem u većini tvrdnji, ali npr. to vezano za stvaranje plina kao posljedicu cjepiva je bezvezarija. Činjenica je da se svašta piše i svi mi iznosimo svoja mišljenja. Svašta se pročita i prenosi dalje. To je tako.

 

Ono gdje 5G tehnologija može "pripomoći " u kontekstu pandemije (ma iskreno, upitna je i ta pandemija zbog mogućih manipulacija brojkama) i mjera koje se poduzimaju da bi se ona suzbila, je moguće pojačano praćenje građana, pa i videonadzor, uvođenje raznih potvrda, putovnica, skenera, AI-a u svrhu učinkovite borbe protiv pandemije itd., gdje visoka propusnost bežične mreže i niska latencija je od velike koristi. Ili recimo možda u ne tako dalekoj budućnosti stvarno budemo imali čipove koji će nam nadgledati razne tjelesne tj. zdravstvene parametre (kao idiotsko mjerenje temperature kojeg su se svi nenormalno uhvatili) da ne bi smo se slučajno razboljeli. Potrebno je "zaskočiti" bolest (sve za zdravlje, jel' tako?). I sam je Bug.hr nedavno imao članak o tome.

 

Al to nema veze s 5G mrežom. Sve to isto bi se moglo i preko 4G mreže (samo je potrebno gušće postaviti bazne stanice).

nemam za potpis
15 godina
suspendiran
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne

Pa je li kao još jedna od prednosti 5G mreže i upravo ta mogućnost spajanja više korisnika/uređaja na jednu baznu stanicu? Frekvencija je viša što znači kraći domet, a što pak traži više odašiljača i baznih stanica. Ali znam da je baš u Bug-u pisalo to, da se više uređaja može spojiti na 5G odašiljač u odnosu na 4G. Puno više. I isto tako su lijepo i sami napisali da se ide na to da se "pametno" uvede svugdje. U skoro svaki uređaj, pa i živo biće. To su sami napisali u jednoj temi gdje su obuhvatili smart uređaje i što ja znam sad sve...

14 godina
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
Izzy kaže...

Pa je li kao još jedna od prednosti 5G mreže i upravo ta mogućnost spajanja više korisnika/uređaja na jednu baznu stanicu? Frekvencija je viša što znači kraći domet, a što pak traži više odašiljača i baznih stanica. Ali znam da je baš u Bug-u pisalo to, da se više uređaja može spojiti na 5G odašiljač u odnosu na 4G. Puno više. I isto tako su lijepo i sami napisali da se ide na to da se "pametno" uvede svugdje. U skoro svaki uređaj, pa i živo biće. To su sami napisali u jednoj temi gdje su obuhvatili smart uređaje i što ja znam sad sve...

 Je, al zašto bi netko išao raditi eventualni čip unutar cijepiva tehnologijom koja uopće ne postoji ili službeno ne postoji (trenutni čipovi koji se ugrađuju pod kožu služe samo za čitanje jednostavnih podataka tipa ime, prezime, id), a da postoji koštala bi tko zna koliko, a svaka budala u džepu ima smartphone koji sadrži gotovo sve podatke o toj osobi? Cijela igra se vjerojatno krije u zaradi farmaceutske industrije, a ako se i jednog dana otkrije da je bilo namješteno, zarada od cijepiva i ostalih farmaceutskih proizvoda će biti veća od eventualnih kazni. Tako je bilo uvijek kada je neka farmaceutska tvrtka uhvaćena u kriminalu.

nemam za potpis
15 godina
suspendiran
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
Ma ne unutar cjepiva. Nego da pandemija bude izgovor pojačanom praćenju i kontroli života građana. Pa ako se i bude ustrajalo na ugradnji čipova, to će biti iz "dobrih" pobuda - zar ne?

Tako će nam se to prezentirati i uvjeravati nas. Evo hipotetski - ugradite čip/senzor koji će pratiti vaše zdravlje, a i sadržavati će informaciju jeste li cijepljeni. Ili sadržavati osobne podatke koji će se provjeravati (provjeravati da li je osoba cijepljena) pri ulasku u određenu instituciju, odlazak na kulturni događaj, a extremno i recimo dućane.

Jer pazi ti to, "proguralo" se razmišljanje i pravilo da ljudi moraju dokazati potvrdom da su zdravi ili preboljeli bolest ili da su cijepljeni da bi mogli na društvena događanja (mene to iskreno zaboli jer nisam od koncerata i predstava). Uvjerava se zdrave ljude da su bolesni, a to je samo po sebi bolesno.

Ali ako je to prošlo, pitanje je što sve možemo očekivati i kakve daljne zabrane se spremaju.
9 godina
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
Izzy kaže...
Ma ne unutar cjepiva. Nego da pandemija bude izgovor pojačanom praćenju i kontroli života građana. Pa ako se i bude ustrajalo na ugradnji čipova, to će biti iz "dobrih" pobuda - zar ne?

Tako će nam se to prezentirati i uvjeravati nas. Evo hipotetski - ugradite čip/senzor koji će pratiti vaše zdravlje, a i sadržavati će informaciju jeste li cijepljeni. Ili sadržavati osobne podatke koji će se provjeravati (provjeravati da li je osoba cijepljena) pri ulasku u određenu instituciju, odlazak na kulturni događaj, a extremno i recimo dućane.

Jer pazi ti to, "proguralo" se razmišljanje i pravilo da ljudi moraju dokazati potvrdom da su zdravi ili preboljeli bolest ili da su cijepljeni da bi mogli na društvena događanja (mene to iskreno zaboli jer nisam od koncerata i predstava). Uvjerava se zdrave ljude da su bolesni, a to je samo po sebi bolesno.

Ali ako je to prošlo, pitanje je što sve možemo očekivati i kakve daljne zabrane se spremaju.

 Realno gledajuci tebi i takvima je mjesto u ludnici. Ne zbog toga sto vjerujes u teorije zavjere, vec sto vjerujes u fantaziju. Nije ovo prva epidemija koja je poharala ljudsku vrstu, pa da se nesto specijalno radi. Isto se radilo i prije 50, 100 i 200 godina. Sa razlicitim uspjehom.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne

To nije nekakvo vjerovanje, to je pretpostavka. Samo mrvicu mućni glavom i uoči bolesnu "COVID" preokupaciju. Te "COVID" ovo, te "COVID" ono. Te "COVIdioti" i svakakvi COV prefiksi i sufiksi koji se nameću javnosti.

Ljudi će reći da je to normalno. Da je normalno toliko punjenje glava ljudima kroz medije ovom temom jer je to pandemija, svjetska "stvar". Meni to nikako nije normalno. Vidjeti ćemo gdje će nas to sve dovesti.

Ali bude li se ovo poremećeno forsiranje "novog normalnog" i dalje povlačilo, i bude li rezultiralo daljnjim ograničenjima i pojačanim uvođenjem nekakvih certifikata (raznih oblika i u konačnici iskorištavanjem tehnologije u svrhu nadzora), gdje čovjek mora dokazati da je negativan na famozni COVID-19, tebi i takvima bih opalio takvu "triščetinu, da ti se glava okrene"(tako se kaže "kod mene"). Iz bijesa i srdžbe. Ovco, odnosno ovčetino.

Ali opet, vidjeti ćemo, možda sam u krivu i bilo bi dobro da jesam. U tome slučaju će uslijediti isprika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 21:48 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Kamo sve možemo s COVID putovnicom? Do 1.7. ne
BMT kaže...

Hajde što vas je ministar slagao, ali čak ni ova eunijska stranica nema točne podatke (ima još barem jedna zemalja EU koja izdaje barem jedan certifikat; pišem iz nje, pa znam).

 

Međutim, ono što bih posebno naglasio - još jednom jer to sam napisao i jučer u komentaru - pogledajte dobro na slici (ili tablici, ako odete na EU stranice) što piše u opisu tamnozelene boje: at least one.

 

To vam je ključna riječ jer barem jedna zemlje ne izdaje i ne priznaje certifikate o preboljenju. Da li će se kasnije predomisliti, to zbilja ne znam.

Evo stigao je i 1. 7. pa još jednom da ponovimo gradivo:

1. svaka država Eunije, kao i svaka država općenito, sama odlučuje što priznaje, a što ne priznaje za ulazak u sebe
2. ako netko ima negativan BAT (brzi antigenski test) ne znači da može ući u koju bilo državu
3. ako netko ima negativan PCR ne znači da može ući u bilo koju državu (samo tako ili uopće)
4. ako se netko cijepio ne znači da može ući u bilo koju državu
5. ako netko ima certifikat o preboljenju ili certifikat o preboljenju + jedno cijepljenje ne znači da može ući u bilo koju državu

 

Opet bih naveo državu iz koje sam pisao prehodni post, a radi se o članici Eunije.

 

U tu se državu do 1. 7. moglo samo iz zemalja koje su im bile na narančastoj listi (npr. Hrvatska), a uz PCR su priznavali samo potvrde o cijepljenju koje su sami izdali.

 

Ta ista država od 1. 7. zahtijeva od pristupnika u nju sljedeće:
a) da su boravili na teritoriju jedne ili više država s narančaste liste u prethodnih 14 dana što uključuje i zabranu proputovanja izvan tih država te da su državljani jedne od država s narančaste liste
b) ako je ispunjeno pod a, potrebno je imati PCR star do 72 h ili potvrdu o cijepljenju s dvije doze cjepiva gdje je druga doza primljena prije najmanje 14 dana izdanu od strane članice Eunije (uključujući i tu državu) ili Velike Britanije
c) ne priznaju se BAT, potvrde o cijepljenju koje ne zadovoljavaju uvjet pod b (npr. preboljenje + jedna doza cjepiva), potvrde o preboljenju, izjave liječnika o cijepljenju, ne priznaju se potvrde o cijepljenju izdane od bilo koje institucije/države koja nije navedena pod b niti potvrde o cijepljenju izdane od države članice Eunije bilo kojim cjepivom osim Pfizerom, AZ-om, J&J ili Modernom (npr. ne priznaje se mađarska potvrda o cijepljenju Sputnjikom V)
d) ukoliko je unutar 14 dana državljanin s države s narančaste liste boravio ili proputovao kroz državu s crvene liste (npr. BiH, Crna Gora, Srbija i sl.) onda vrijedi samo vakcinacijski certifikat koji zadovoljava uvjete b i c. PCR test ne vrijedi sam po sebi.
e) ako je netko boravio u državi s tamno crvene liste u zadnjih 14 dana ili ne posjeduje valjani vakcinacijski certifikat, a bio je u državi s crvene liste u zadnjih 14 dana ili nije državljanin države s narančaste liste (nego, recimo, s crvene) mora prvo zatražiti dozvolu ulaska u zemlju, zatim, ako je dobije, napraviti PCR test ne stariji od 72 h, zatim ići 14 dana u karantenu (u hotel koji ta država odredi ili, ako je posjeduje, vlastitu nekretninu), zatim se još jednom testirati PCR-om 11. ili 12. dana po dolasku.

f) tko uđe u državu s bilo kojom potvrdom/uvjerenjem ili čime već koji je lažan, krivotvoren ili je prezentiran kao valjan, a nije bio, kažnjava se zatvorom po hitnom postupku

 

Pa vi sad vidite hoćete li se cijepiti ili nećete, čime ćete se cijepiti i gdje ćete se cijepiti, pazite na potvrde o preboljenju koje bi lako mogle biti nevažeće i sl. Ukratko, gdjegod da idete, i dalje unaprijed morate obavezno provjeriti pravila svih država u koje idete i kroz koje ćete proputovati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 12:00 (BMT).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice