KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu

poruka: 14
|
čitano: 4.542
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu".
11 godina
offline
KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu

Preskupo. Takodjer sto kad rikne elektronika, da li mogu zvucnici raditi u pasivnom modu (ipak je to KEF, 90 posto cijene je sigurno sami zvucnik)?

Moje misljenje da je bolje novce uloziti u prave pasivne KEF zvucnike  i neko malo pojacalo/receiver.

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu

Tvoje misljenje,to je isto kao da zelis kupit manistru a ja predlozim rižu!

Aktivan zvucnik je plug & play,ne treba ti pojacalo,ne trebaju ti interkonekti,ne treba ti DAC...vrlo jednostavno i korisno za sve one koji to traze.Mali kvalitetni zvucnici dobro dojdu kad zafali prostora ili jednostavno ne zelis ulazit duboko u hifi vode nego jednostavno uzivat u viskokvalitetnom zvuku bez zajebancije.

Jedino prijedlog drugog zvucnika slicnih karakteristika dolazi u obzir kao preporuka.

 

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
coldGT kaže...

Preskupo. Takodjer sto kad rikne elektronika, da li mogu zvucnici raditi u pasivnom modu (ipak je to KEF, 90 posto cijene je sigurno sami zvucnik)?

Moje misljenje da je bolje novce uloziti u prave pasivne KEF zvucnike  i neko malo pojacalo/receiver.

 

a zašto bi riknula elektronika? Ako su dobro konstruirana (nema pregrijavanja) pojačala obično traju znatno dulje nego zvučnici (suspenzije, membrane, kape, konektori...).
Eh sad što je bolje za tebe, možda nije za nekog drugog. Aktivni zvučnici su praktični, a i kad dolaze od ovakvih proizvođača treba računati da su pojačalo i zvučnik optimalno usklađeni što je na neki način siguran odabir.

12 godina
offline
KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu

 

  • Mogućnost posve bežičnog rada (ne treba povezivati lijevi i desni kanal).

 

Još ćemo se načekati da ova izjava bude istinita.

Bežično bi trebalo značiti - bez žice. A kad tamo - žica. I to deblja i kruća od zvučničke. Umjesto da dobijemo slobodu smještaja, dobivamo suprotno. Ovisnost o utikačima i smanjen radijus postavljanja, potrebu za dodatnim produžnima, "lupežima" i sl. Ovi zvučnici su toliko bežični da ako želimo malo bolji zvuk umjesto dva kabela koje traže pasivci ovdje imamo - tri. I to dva kruta naponska i jedan još krući mrežni. Dakle za zid nisu, za standove nisu. U biti jedino za što jesu su postavljanje na nekakav regal da se ne vidi šuma žica koje ovi bežični zvučnici traže.

Znači u thumb down listu na prvo mjesto treba staviti previše žica.

 

O ograničenjima samog bluetootha možemo raspravljati kad uklonite žice :)

 

Kiwanuka 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2019 19:45 (BlueMax).
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
Bezicnost je totalno promasena u ovoj prici di su potrebni debeli naponski kablovi.. eventualno mogu vidit prednost kod straznjih zvucnika u nekakvom surroundu gdje onda ne treba povlacit zice od recievera po cijeloj sobi, iako sam malo skeptican oko latencije.
A sto se tice aktivnog dijela to je ok ( i sam koristim cijeli zivot aktivne zvucnike jer nemam glavobolje oko izbora ampa), vise stvar ukusa.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu

Nemam ja nista protiv aktivnih zvucnika, dapace prakticno je. Jednostavno mi je zao tolikih novaca, a za znatno manje novaca mogu dobiti slicne rezultate (ako zelim jednostavnost sve u jednom). Npr Edifier zvucnici su me odusevili zvukom. KEF i slicne bi dao novce za pasivne komponenete. 

Spomenuo sam elektroniku, nadam se da su profesionalnije pristupili tome nego izradi daljinca i aplikacije koji su ispada bitan dio price. Iskreno za te novce bi glasom trebao upravljati uredjajem.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu

KAKO dva mala zvučnika, koji koštaju 9000kn mogu dobiti prosječnu ocjenu 8.25/10 ukoliko imaju daleko više negativnih od pozitivnih stavki? Tj. pozitivne stavke nisu toliko bitne kao one negativne...

 

KAKO? Pa treba sponzore zadovoljit... pih

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
Montarinari kaže...

KAKO dva mala zvučnika, koji koštaju 9000kn mogu dobiti prosječnu ocjenu 8.25/10 ukoliko imaju daleko više negativnih od pozitivnih stavki? Tj. pozitivne stavke nisu toliko bitne kao one negativne...

 

KAKO?

 Pa valjda tako da ih uspoređuješ s ostalim malim bežičnim zvučnicima.

A to da je bug-u KEF malo jednakiji od drugih je poznata stvar.

 

16 godina
offline
KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu

Bežično povezivanje zvučnika je kao ideja simpatično, no AptX? On je lossy po specifikacijama, tek je AptX HD lossless. Znači, bluetooth je štanga. Jedino optika igra ulogu, no nisam siguran, zadnje što znam jest da je optika na stereu limitirana na 16/48, ne znam ide li i 24/48.

Znači, za puno novaca se dobije - niš posebno, u stvari. Vjerujem da dobro zvuči, no ima puno nedostataka. Osobno, vidim samo optiku kao relevantan način spajanja. Glupo koncipiran uređaj.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
Father_Dougal kaže...

Bežično povezivanje zvučnika je kao ideja simpatično, no AptX? On je lossy po specifikacijama, tek je AptX HD lossless. Znači, bluetooth je štanga. Jedino optika igra ulogu, no nisam siguran, zadnje što znam jest da je optika na stereu limitirana na 16/48, ne znam ide li i 24/48.

Znači, za puno novaca se dobije - niš posebno, u stvari. Vjerujem da dobro zvuči, no ima puno nedostataka. Osobno, vidim samo optiku kao relevantan način spajanja. Glupo koncipiran uređaj.

 Uvjetno rečeno. APTX HD je ograničen na 576 kbps dok je nekakav "standardni" FLAC cca 900Kbps a CD 1411kbps. 

Upitan je i sam pojam "lossless". Sony sad fura LDAC i da nije jedini bio bi to nekakav "prvi pravi" wireless audio transfer. 96/24 900kbps - bolje od toga ni teoretski ne treba iako je upitna i "čujnost" između LDAC-a i FLAC+Aptx HD.

E sad, ovaj gadget nema ni Aptx HD a kamoli LDAC podršku. Pošto je ovo gadget a ne zvučnički sustav, takvo nešto za 9000kn je definitivno neorostivo. Bar bi se specifikacijama trebali praviti važni. Koristi bandwidth koji je sitno iznad MP3 sweet spota pa je samim tim jasno kome i za što je namijenjen. Zvučnici za Spotify.

12 godina
offline
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
Prvo i osnovno pravilo kod ocijenjivanje zvucnika je njihov zvuk i usporedba sa ostalima slicne cijene.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
Father_Dougal kaže...

Bežično povezivanje zvučnika je kao ideja simpatično, no AptX? On je lossy po specifikacijama, tek je AptX HD lossless. Znači, bluetooth je štanga. Jedino optika igra ulogu, no nisam siguran, zadnje što znam jest da je optika na stereu limitirana na 16/48, ne znam ide li i 24/48.

Znači, za puno novaca se dobije - niš posebno, u stvari. Vjerujem da dobro zvuči, no ima puno nedostataka. Osobno, vidim samo optiku kao relevantan način spajanja. Glupo koncipiran uređaj.

Mislim da su i LDAC i AptX HD lossy. Ne tendin se nešto u to, ali možda da se zaobiđe A2DP i da se bluetooth koristi samo za transfer, a da uređaji imaju 'normalan' DAC(bar za muziku, pretpostavljam da bi latencija narasla).

Doduše za A2DP optional codece odavno nema potribe za duplim konvertiranjem pa su opet forsirali SBC iako to nema nikakvog smisla ako je izvor u recimo MP3.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 12:33 (om-prat).
12 godina
offline
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
volegradele kaže...
Prvo i osnovno pravilo kod ocijenjivanje zvucnika je njihov zvuk i usporedba sa ostalima slicne cijene.

 Osnovni kriterij je namjena. Ne možeš međusobno uspoređivati razglasne, HiFi, monitore, weather sealed, bluetooth, auto... zvučnike samo zato jer isto koštaju. Dok u svojoj namjeni briljiraju u drugoj mogu biti totalno neupotrebljivi. 

16 godina
offline
Re: KEF LSX - Potpuna bežičnost u malom formatu
BlueMax kaže...
volegradele kaže...
Prvo i osnovno pravilo kod ocijenjivanje zvucnika je njihov zvuk i usporedba sa ostalima slicne cijene.

 Osnovni kriterij je namjena. Ne možeš međusobno uspoređivati razglasne, HiFi, monitore, weather sealed, bluetooth, auto... zvučnike samo zato jer isto koštaju. Dok u svojoj namjeni briljiraju u drugoj mogu biti totalno neupotrebljivi. 

To kao prvo, a kao drugo, sam izbor tehnologija koje su odlučili ugraditi je njesra. Zvučnik može biti linearan u 3pm, no činjenica da su u uređaj od cca soma i dvjesto eura ugradili inferioran način prijenosa zvuka je neoprostiv - osim ako taj uređaj ne uzmeš kao uređaj za snobove.

No, svaki proizvod ima svog kupca... ja bum se i dalje držal Geneleca :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice