KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

poruka: 50
|
čitano: 14.110
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite".
14 godina
neaktivan
offline
KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

Ni ovo nije promo KEF KEF KEF KEF KEF KEF. Jedva čekam novu "recenziju" KEF KEF KEF zvučnika. KEFAŠ?

 
5 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

Čuj, ako nije platilo čoviku, zašto bi bio promo?

 

Mene je dotaknulo: "zvuk nadilazi gabarite" i sad ih želim, to je veći problem.

 

Uostalom zvučnici su uvik seksi i ja bi ih hvalio isto, pogotovo da ih recimo dobijem.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
moderator
offline
KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

Čisto da odmah u startu "odrežem" ove teoretičare zavjere: ovo je opis koji je originalno objavljen u Bugu 303, prije 7 mjeseci, u sklopu usporednog testa najboljih bookshelf zvučnika s cijenom do 5.000 kuna. U narednim danima će biti objavljeni svi ostali opisi iz tog serijala (Dynaudio Emit M10, Bowers & Wilkins 685 S2, Dali Zensor 3, Monitor Audio Bronze 2).

 

Q350 su išli prvi iz samo jednog razloga - jer trenutačno imamo nagradnu igru u kojoj ih je moguće osvojiti, tako da smo htjeli ostaviti što više vremena onima koji bi ju htjeli zaigrati i potencijalno omastiti brk s ovim bebama. Dovoljno je utipkati svoje podatke i kod iz Buga 310 (otisnut u svim primjercima časopisa, znači ne može se dogoditi da netko kupi Bug, a u njemu nema koda) ovdje: https://www.bug.hr/nagradna/kef

 

 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 8:39 (Davor).
Moj PC  
13 0 hvala 2
15 godina
offline
KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

Davore, znam da su izvrsni, znam da su skupi ali ne znam kako zaraditi za njih, iako se ubijam radeći (za bezobrazno nikakvu nadnicu). osim toga, još naivno čekam da netko u rvacku donese ono poljsko čudo od modecoma. sve u svemu, čovjeku na koncu ostaju samo dva zadovoljstva: cigareta prije i cigareta poslije. jasno, od duhana s placa (po popularnim cijenama za mase, a koji kvalitetom znatno nadilazi onaj pakiran u antipatične kutije s uznemiravajućim sadržajem). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Davor kaže...

 U narednim danima će biti objavljeni svi ostali opisi iz tog serijala (Dynaudio Emit M10, Bowers & Wilkins 685 S2, Dali Zensor 3, Monitor Audio Bronze 2).

 

 

 

 Jedva cekam, svaka cast

http://www.soundstream.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Ha ha, uvijek je urnebesno kad se pušači žale da nemaju novaca za nešto što nisu cigarete. :-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

Što nemamo svi neke svoje cigarete, samo nema svako hrabrosti priznati.

 

Evo ja ne mogu više maknuti kavu iz života, uvjetno skuplji sport od duhana.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

@Davor

Otkako si me nalozio na Modecom Eclipse kojih nema kao jednoroga, necu ni da citam tvoje recenzije zvucnika. :)

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Kakvo pojacalo treba za te zvucnike, u kojoj klasi tj do kolko love, da bi to zvucalo kak se spada?

Posto su zvucnici oko 4300kn, pretpostavljam da na na duplo jeftinijem pojacalu ne bi (zvucnici) dosli do izrazaja ili?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

po mjerenjima na stereophille zvucnici su doslovno flat, jesu li toliko dobri da prolaze ko pro monitori?

 "Bas je apsolutno masivan..."...
Isprićavam se unaprid šta uvik nešto filozofiram bez razloga, ali mislim da nisi cuo pravi bas nikad kad ti zvući masivan sa bilo kojega 6.5" woofera

 

@zvonac bilo koje integrirano pojaćalo novije proizvodnje je bar 10 puta više nego dovoljno,a da se ne ćuju nedostatci pojaćala od nedostataka zvućnika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 13:25 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Hi-fi se ne kupuje na kile i prema cijeni, nego prema zvuku. Komponente treba harmonizirati i nešto jeftino može zvučati bolje od znatno skupljeg. Naravno, od govna ne možeš napraviti pitu, ali ima i jako skupih govana, pa cijena nije nikakav indikator.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

Možda će me neki ispljuvati ali isprobao sam većinu ovih navedenih u temi i komentarima (KEF LS50, LS50W, Q350,Emit M10, M20, Bowers & Wilkins serija 600). No nikako nisam dobio ono što očekujem, puni zvuk, koji ispunjava prostoriju i u kojem ću osjetiti sve ono što glazba u sebi zadržava. U sonus artu se lik križao kad smo ne znam koliko puta isprobavali razne kombinacije zvučnika i pojačala. Na kraju izašao van tužan. U sigmi imao dogovor, očekivao sam dosta od LS50/W i Q350. Akustički tretirana prostorija, pustim neku pjesmu koja nije neka klasika gdje sviraju japanski instrumenti koje ni ne znam izgovoriti nego nešto moderno, što slušam ja i vjerojatno većina ljudi moje i okolne generacije te samim time izlazi iz okvira audiofilskog pojma glazbe, onom čudu počela membrana prdit, Igoru bilo neugodno pa je krenuo stišavati. Kao nije sve do kraja tretirano ima puno stojnih valova. 

Vjerojatno su sve to dobri zvučnici ako stojim na pola metra od njih točno u pogođenom spektru i specijalnom kutu nagoba uha prema membrani ali to nije to što očekujem od zvučnika koji bi mi trebali svirati u sobi/stanu. 

Kod LS50W jedino obožavam i podržavam taj koncept bežičnog strimanja i wireless upravljanja sa svime. Streamer i zvučnici u jednom, to je ono što me ponukalo na njih.

Ne kažem da nemaju lijepi zvuk i da su kristalno jasni i sve se čuje kako i treba ali jednostavno nisam ostao paf - pakiraj mi to jedva čekam postaviti to doma. 

Čak ni pare nisu problem da se ne bi pomislilo da škrtarim i ne želim izdvojiti pare za bolje kablove/pojačalo/izolatore izrađene od guzice dudovog svilca....

 

Jedino što me iz tog HiFi svijeta iznenadilo su Ryan R610  

Volio bih posjedovati jedan par. 

 

Zato sam odlučio, i svima ću uvijek preporučiti, uzeti kvalitetan par studijskih monitora. Možda zvuk ne bude bio obojan u tople ili hladne tonove kakve već očekujemo u HiFiu ali sve se to vrlo jednostavno riješi EQanjem na samim zvučnicima. 

 

Nova Adamova T7V jeftinija a vrhunska serija, ili nešto poput A7X odnosno A77X na koje nije potrebno trošiti riječi. Ukoliko netko preferira jeftine zvučnike sa dobrom zvučnom slikom i izraženijim nižim i srednjim tonovima onda definitivno KRK Rokit 6 ili 8. 

 

 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 9:40 (energyman).
Moj PC  
2 1 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Priča s cijenom je uglavnom psihološka. Postoji određena korelacija s kvalitetom, ali odstupanja su ogromna. No hi-fi je velikim dijelom snake oil (ono što je kozmetika ženama) i većina misli da ima dobar zvuk jer ih je netko u to uvjerio. Realno, većina ne čuje neku razliku niti je u stanju procijeniti što je dobar zvuk.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Visak kaže...
(ono što je kozmetika ženama)

 Vjerujem da ipak misliš na šminku jer kozmetičke preparate rabe i svi muškarci.

All work and no play makes Jack a dull boy.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 18:19 (Mary Sue).
14 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Mary Sue kaže...
Visak kaže...
(ono što je kozmetika ženama)

 Vjerujem da ipak misliš na šminku jer kozmetičke preparate rabe i svi muškarci.

 I sada bacaš cipelu na mene jer ne koristim Maliciju!

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Ajar kaže...

Davore, znam da su izvrsni, znam da su skupi ali ne znam kako zaraditi za njih, iako se ubijam radeći (za bezobrazno nikakvu nadnicu). osim toga, još naivno čekam da netko u rvacku donese ono poljsko čudo od modecoma. sve u svemu, čovjeku na koncu ostaju samo dva zadovoljstva: cigareta prije i cigareta poslije. jasno, od duhana s placa (po popularnim cijenama za mase, a koji kvalitetom znatno nadilazi onaj pakiran u antipatične kutije s uznemiravajućim sadržajem). 

 Ajar, mislim da je u cigaretama dobar dio tvojeg problema sa zarađivanjem za kef :) Nisam siguran za tebe (zbog toga što neznam cijene tih s placa), ali kolege koji puše ukutijašene sa uznemirujućim porukama, ostave ne razmišljajući, mjesečno 1000 kuna u dim. Još eto čitam i da su čikovi zlo jer su filteri nekakva plastika nerazgradiva. Uvijek sam mislio da je to neki pamuk... Dakle eto da je on (neznam za tebe) prestao pušiti za svoj rođendan početkom 2. mjeseca - danas bi imao za ove malce. Naravno, omiljena poštapalica šušača je "aha pa evo ti ne pušiš, gdje su tvoji kefovi?" ovdje nebi šljakala jer meni kefovi ispadaju i prejeftini kad sam uštedio duljim nepušenjem za neke skuplje 
kefučnici... lijepo to izgleda, ali meni je problem što to baš i ne zastarijeva, ne mijenja dizajn, niti se potroši osobito normalnom upotrebom, pa da uštedom od nepušenja kupim svježi ovogodišnji par po zadnjoj modi. Tako ja imam nekakve studijske tannoye (koji su i onda otrkili ovu nevjerujatno istinu da je bassreflex straga okej ideja) i jbl-ove (koji pak imaju ideju subcontrol woofera na dnu sobe) i šta da im radim kad su dobri? Nije procesor ni grafička da je postalo presporo i da mi sporo diže windowse ili nema više kamo spremiti... znanstvene članke 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Šminka se još naziva i dekorativna kozmetika, ali mislio sam prvenstveno na kreme s ovim i onim faktorom.

I žene koriste hi-fi uređaje, samo za njih nisu spremne dati sumanute cifre (za razliku od kozmetike ;-) ).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Visak kaže...
Hi-fi se ne kupuje na kile i prema cijeni, nego prema zvuku. Komponente treba harmonizirati i nešto jeftino može zvučati bolje od znatno skupljeg. Naravno, od govna ne možeš napraviti pitu, ali ima i jako skupih govana, pa cijena nije nikakav indikator.

 Moje iskustvo govori i da prostorija, položaj zvučnika i točka na kojoj obično sjedi slušalac znaju biti na kraju presudni. Jedan te isti sistem sam iz jednog stana prenio u drugi, i razlika je bila nepojmljiva. U prvoj sam sobi imao potrebu čak i za equalizerom, u drugoj isključivo flat bypass izlaz. I to što kažeš, u tim uvjetima se može dogoditi da neki skladno tempiran setup za manji novac može biti savršeno dovoljan. Pogotovo uzimajući u obzir da su ljudi često audio sistem prisiljeni ugurati u neku sobicu od par kvadrata u stanu u zgradi. Viđali smo svi ekipe koja u sobici ima samostojeće mrcine od kojih su udaljeni 70 cm i stoje bočno od piceka ili tv-a. I onda on pušta pažljivo pripremljene skladbe da nam pokaže koliko je to super :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Visak kaže...
Šminka se još naziva i dekorativna kozmetika, ali mislio sam prvenstveno na kreme s ovim i onim faktorom.

 Šminka je hiponim riječi kozmetika, ako želiš biti sasvim precizan. Postoji razlog zašto su ta dva leksema u hiperonimsko-hiponimskome odnosu, a ne u sinonimiji.

 

Visak kaže...
I žene koriste hi-fi uređaje, samo za njih nisu spremne dati sumanute cifre (za razliku od kozmetike ;-) ).

 Žene s kojima se družim ne troše više od petstotinjak kuna godišnje na šminku. Ponavljam šminku, a ne kozmetiku - ako već želiš ustrajati na uvredljivoj generalizaciji, koristi se barem točnim pojmovima. Generalizacija utemeljena na kozmetici nema smisla jer muškarci ne rabe ništa manje kozmetičkih preparata od žena.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
overhaul kaže...

 Ajar, mislim da je u cigaretama dobar dio tvojeg problema sa zarađivanjem za kef :) Nisam siguran za tebe (zbog toga što neznam cijene tih s placa), ali kolege koji puše ukutijašene sa uznemirujućim porukama, ostave ne razmišljajući, mjesečno 1000 kuna u dim. Još eto čitam i da su čikovi zlo jer su filteri nekakva plastika nerazgradiva. Uvijek sam mislio da je to neki pamuk... Dakle eto da je on (neznam za tebe) prestao pušiti za svoj rođendan početkom 2. mjeseca - danas bi imao za ove malce. Naravno, omiljena poštapalica šušača je 

 kila 150 + 275 tuba s punim filtrom za frkanjos @16 novaca. uštedno-cjenovna razlika je straaaaašna i vrijedi rizika. no veći problem je cucak. slomil je nogu i operacija - ops! - 5 somova + sve poslije. a posla tijekom ljeta niks. nije lako bubamarcu.

 

pe se: imam doma wharfedale laser 60 starije od boga ali besprijekorne no ne i prateću mašineriju više ("papala maca"). zasad su mi apetiti (tekovi?) u granicama mogućnosti. ali sam optimist: čaša mi je uvijek volumena primjerena sadržaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 19:35 (Ajar).
16 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
energyman kaže...

Jedino što me iz tog HiFi svijeta iznenadilo su Ryan R610  

Volio bih posjedovati jedan par. 

 

...dobre i "povoljne" zvucnike se nasao da ti se sviđaju i bas su u rangu ovih testiranih...

Ima ih i kod nas, samo14 500knKLIK

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Ajar kaže...

 kila 150 + 275 tuba s punim filtrom za frkanjos @16 novaca. uštedno-cjenovna razlika je straaaaašna i vrijedi rizika. 

 Ušteda u odnosu na što, da lopatom bacaš novac kroz prozor?

Jesi li izračunao koliko si 'uštedio' u prethodnih 30 ili 40 godina?

 

Optimist: čaša je polupuna

Pesimist: čaša je poluprazna

Inženjer: čaša je prevelika za faktor 2

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Ajar kaže...
overhaul kaže...

 Ajar, mislim da je u cigaretama dobar dio tvojeg problema sa zarađivanjem za kef :) Nisam siguran za tebe (zbog toga što neznam cijene tih s placa), ali kolege koji puše ukutijašene sa uznemirujućim porukama, ostave ne razmišljajući, mjesečno 1000 kuna u dim. Još eto čitam i da su čikovi zlo jer su filteri nekakva plastika nerazgradiva. Uvijek sam mislio da je to neki pamuk... Dakle eto da je on (neznam za tebe) prestao pušiti za svoj rođendan početkom 2. mjeseca - danas bi imao za ove malce. Naravno, omiljena poštapalica šušača je 

 kila 150 + 275 tuba s punim filtrom za frkanjos @16 novaca. uštedno-cjenovna razlika je straaaaašna i vrijedi rizika. no veći problem je cucak. slomil je nogu i operacija - ops! - 5 somova + sve poslije. a posla tijekom ljeta niks. nije lako bubamarcu.

 

pe se: imam doma wharfedale laser 60 starije od boga ali besprijekorne no ne i prateću mašineriju više ("papala maca"). zasad su mi apetiti (tekovi?) u granicama mogućnosti. ali sam optimist: čaša mi je uvijek volumena primjerena sadržaju. 

 Joj da, veterinari su skuplji od privatnih doktora... a nema "knjižica pa na socijalno". A ti wharfedale su koliko se sjećam sasvim zadovoljavajući - kažem problem je što takve stvari baš i ne zastarjevaju (ako baš ne istrune). jesi li se interesirao za prvu recimo sa integriranim pojačalcima kakva su danas u modi?
Kažu mi ljudi da nekakvi poput ovakvog malca ljudima znaju iznenađujuće zadovoljiti potrebe. Da ne spominjem poneki rabljeni oldskul receiver u oglasniku. 

Mary Sue kaže...
ako već želiš ustrajati na uvredljivoj generalizaciji, koristi se barem točnim pojmovima. Generalizacija utemeljena na kozmetici nema smisla jer muškarci ne rabe ništa manje kozmetičkih preparata od žena.

 Nisam ti skroz siguran. Ono sve što ja koristim i znam iz iskustva da koristi 95% ostalih muškaraca ti je: Sapun vulgaris, šampon - vrsta "za kosu", dezić - vrsta "da ne smrdi", pasta za zube vrsta - "na akciji" i brijač (obično električni). Nebi napunilo 500 kn godišnje. Valjda. Ali slažem se da nije za stereotipno pripisati čitavom spolu iste navike. Ali žene su dobri kupci. I stereotipi imaju nekog pokrića, inače parfumerije a ni modne revije nebi postojale. Vjeruj mi, sve što prosječnom muškarcu od tih stvari treba, kupi si uz špeceraj u konzumu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Mary Sue kaže...
Visak kaže...
Šminka se još naziva i dekorativna kozmetika, ali mislio sam prvenstveno na kreme s ovim i onim faktorom.

 Šminka je hiponim riječi kozmetika, ako želiš biti sasvim precizan. Postoji razlog zašto su ta dva leksema u hiperonimsko-hiponimskome odnosu, a ne u sinonimiji.

 To sam i mislio napisati, ali sam se bojao da nećeš shvatiti 

Mary Sue kaže...

 Žene s kojima se družim ne troše više od petstotinjak kuna godišnje na šminku. Ponavljam šminku, a ne kozmetiku - ako već želiš ustrajati na uvredljivoj generalizaciji, koristi se barem točnim pojmovima. Generalizacija utemeljena na kozmetici nema smisla jer muškarci ne rabe ništa manje kozmetičkih preparata od žena.

 Jesu li anti-age kreme šminka ili kozmetika? Koliko muškaraca ih koristi, a koliko žena? Jedna Mustela krema je između 100 i 200 kn, a ima i puno skuplje kozmetike. Muškarci u pravilu koriste zubnu pastu, dezić, pjenu i losion poslije brijanja, zajedno do 100 kn, i to obično dobiju od žene za Božić, tako da je to opet njihov trošak. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Dead kaže...

 Kolega, mislim da kod emninentnih, uglednih proizvođača uglavnom nema odstupanja. Ako se pogleda malo detaljnije postupak proizvodnje kod takvih proizvođača onda uglavnom nalazimo opravdanje za po nekima previsoke cijene njihovih proizvoda uzevši u obzir korištenu tehnologiju izrade, materijale, testiranja, vrijeme... Svi oni izrađuju proizvode sa subjektivno dobrim zvukom. Znači zvuk je formiran po nečijem ukusu, ukusu nekog inženjera, vlasnika firme... i taj proizvod će kupiti netko kome taj zvuk subjektivno odgovara. Ne odgovara svakome, ali ne može se reći ako ti ne odgovara da je to smeće jer taj zvuk je netko doživio kao dobar i tu onda dolazimo do teze da se o ukusima ne raspravlja. Zato je bitno slušati prije kupnje, ali ne možeš uvijek ni to. Što preostaje? Čitati literaturu, uočiti recenzente čiji ukus odgovara tvome pa na temelju toga odabrati uređaj. To izgleda ovako polu naslipo, ali ponekad ti jedino to i preostaje. Prije nekih skoro 30 godina ja sam na taj način kupio integrirano pojačalo Krell KAV-300i i eto, ispalo je dobro. Nisam ga imao prilike nigdje poslušati pa sam ga uzeo na temelju recenzija iz časopisa kao što su Stereophile ili TAS.

 Skupe stvari su obično skupe jer se koriste nepotrebno skupi materijali, jer se želi postići 'premium feel' (nije se Jobs prvi sjetio prodavati tehniku uz veliki hype i ogromnu maržu). Ili se izmišljaju kerefeki, koji navodno strahovito poboljšavaju zvuk, da bi u slijedećoj iteraciji nestali kao da ih nikad nije bilo. Koliko smo 'revolucionarnih' tehničkih rješenja dobili, pa napustili? Suština je dobar marketing, koji će te uvjeriti da kupuješ ono pravo. Recenzije u časopisima su velik dio tog marketinga. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
@Davor: planiras neki usporedni test network playera?
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
energyman kaže...

Možda će me neki ispljuvati ali isprobao sam većinu ovih navedenih u temi i komentarima (KEF LS50, LS50W, Q350,Emit M10, M20, Bowers & Wilkins serija 600). No nikako nisam dobio ono što očekujem, puni zvuk, koji ispunjava prostoriju i u kojem ću osjetiti sve ono što glazba u sebi zadržava. U sonus artu se lik križao kad smo ne znam koliko puta isprobavali razne kombinacije zvučnika i pojačala. Na kraju izašao van tužan. U sigmi imao dogovor, očekivao sam dosta od LS50/W i Q350. Akustički tretirana prostorija, pustim neku pjesmu koja nije neka klasika gdje sviraju japanski instrumenti koje ni ne znam izgovoriti nego nešto moderno, što slušam ja i vjerojatno većina ljudi moje i okolne generacije te samim time izlazi iz okvira audiofilskog pojma glazbe, onom čudu počela membrana prdit, Igoru bilo neugodno pa je krenuo stišavati. Kao nije sve do kraja tretirano ima puno stojnih valova. 

Vjerojatno su sve to dobri zvučnici ako stojim na pola metra od njih točno u pogođenom spektru i specijalnom kutu nagoba uha prema membrani ali to nije to što očekujem od zvučnika koji bi mi trebali svirati u sobi/stanu. 

Kod LS50W jedino obožavam i podržavam taj koncept bežičnog strimanja i wireless upravljanja sa svime. Streamer i zvučnici u jednom, to je ono što me ponukalo na njih.

Ne kažem da nemaju lijepi zvuk i da su kristalno jasni i sve se čuje kako i treba ali jednostavno nisam ostao paf - pakiraj mi to jedva čekam postaviti to doma. 

Čak ni pare nisu problem da s ene bi pomislilo da se škrtarim i ne želim izdvojiti pare za bolje balove/pojačalo/izolatore izrađene od guzice dudovog svilca....

 

Jedino što me iz tog HiFi svijeta iznenadilo su Ryan R610  

Volio bih posjedovati jedan par. 

 

Zato sam odlučio, i svima ću uvijek preporučiti, uzeti kvalitetan par studijskih monitora. Možda zvuk ne bude bio obojan u tople ili hladne tonove kakve već očekujemo u HiFiu ali sve se to vrlo jednostavno riješi EQanjem na samim zvučnicima. 

 

Nova Adamova T7V jeftinija a vrhunska serija, ili nešto poput A7X odnosno A77X na koje nije potrebno trošiti riječi. Ukoliko netko preferira jeftine zvučnike sa dobrom zvučnom slikom i izraženijim nižim i srednjim tonovima onda definitivno KRK Rokit 6 ili 8. 

 

 

 Vidiš, meni ti Krkani nikad nisu sjeli dok su mi Adami A7X melem za uši. 

 

Problem kod tih dućanskih "audio roomova" je što to (najčešće) nisu prostorije u kojima izložena oprema dolazi do izražaja. Premale prostorije, često s otvorenim stropom i mrdavom konstrukcijom. Ryani koje spominješ su cca 3x skuplji zvučnici od Q350 i što je bitnije, puno prilagođeniji manjim prostorijama. Slažem se da su za prostorije do cca 25m2 monitori najbolja opcija. Ljudi kupuju kutije jer čitaju specifikacije ali u skučenom prostoru niske frekvencije ne mogu se razviti pa je bolje da ih zvučnik uopće ne reproducira jer zvuče užasno a i uništavaju ostatak spektra. (@dabar_solta_V2 - u prostoriji cca 30m2 dobar 6,5" bass uglavnom zvuči bolje od dobrog 8" ili većeg bassa. tebi znanje iz elektrotehnike umanjuje objektivnost. previše se opterećuješ brojevima)

EQ-om ne možeš postići ono što daju dobri HiFi zvučnici. Da možeš, svi zvučnici na svijetu bi bili jednako dobri.

16 godina
neaktivan
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
@overhaul koje Tannoye imaš?
Čvarci su bomboni od svinje
7 godina
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite

@bluemax evo cp sa googla ukratko objašnjeno.. "If you want to create high SPL low frequency output you have to move large quantities of air , which can be achieved in one of two ways - you can use a relatively small cone area but with greater cone excursion or vice versa. In the real world the best route is to have plenty of both. "
ne opterećujem se brojevima previše niti imam dovoljno znanja za uopće prićat o ovome(zato namjerno zanemarujem valne duljine), ovo je samo malo fizike.

Ti vjerovatno prićaš o tome šta tebi više odgovara kad slušaš a ja sam pomalo gluh i vjerujem kalibriranom mikrofonu više nego sebi jer znam ako popijem dvi pive dobri su mi i oni ms industrial zvucnici xD.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 0:18 (dabar_solta_V2).
6 godina
protjeran
offline
Re: KEF Q350 - Zvuk nadilazi gabarite
Visak kaže...

 Jesu li anti-age kreme šminka ili kozmetika?

 Rekla bih da su prijevara ili barem porez na glupost.

 

Visak kaže...

Koliko muškaraca ih koristi, a koliko žena?

 Isti odgovor vrijedi za oba spola: previše.

 

Visak kaže...

Jedna Mustela krema je između 100 i 200 kn, a ima i puno skuplje kozmetike.

 Hoću samo reći da je kozmetika sasvim uniseks pojam koji podrazumijeva njegu i higijenu tijela. Ne poričem činjenicu da postoji muška i ženska kozmetika, ali poričem stavljanje znaka jednakosti između kozmetike i šminke. Šminka zaista jest uvelike rezervirana za ženski spol - premda u posljednje vrijeme postoje neki izuzeci - no kozmetičkim se proizvodima služi svatko komu je donekle stalo do sebe. Zato mi je nejasno zašto pokušavaš, zajedno s kolegom koji mi je odgovorio prije tebe, kozmetičke preparate nasilu ugurati u budžet od petstotinjak kuna koji žene obično potroše na šminku. Ili ne znate čitati s razumijevanjem ili se pravite glupi. Muškarci i žene u jednoj godini vjerojatno potroše približno jednako na kozmetiku, a žene potroše još petstotinjak kuna na šminku. Muškarcima su izdaci za šminku nepoznati jer se... pa, obično ne šminkaju. Je li sad malo jasnije što sam htjela reći?

 

Visak kaže...

Muškarci u pravilu koriste zubnu pastu, dezić, pjenu i losion poslije brijanja, zajedno do 100 kn...

 To je sve kozmetika. Na stranu terminološka zbrka, odbijam vjerovati da prosječan muškarac od kozmetike ne rabi kremu za ruke, šampon za kosu, pjenu za brijanje, katkada losion za tijelo, vodicu za usta itd. Da ne spominjem britve ili uređaje za brijanje brade, koji također mogu svoje mjesto naći u kategoriji muške kozmetike. Naravno da možeš tvrditi kako muškarci na kozmetiku (ponavljam: ne na šminku!) troše mnogo manje od žena ako ti se briga o tijelu sastoji od tuširanja svake nedjelje prije mise. Rekla bih da je takvih muškaraca sve manje pa niste relevantni.

 

Visak kaže...

... i to obično dobiju od žene za Božić, tako da je to opet njihov trošak. 

 Fascinantna mi je potreba za hvastanjem vlastitom nesposobnošću i nesamostalnošću. Možda sutra pozovem mamu da mi opere noge pa ću se pohvaliti u temi.

All work and no play makes Jack a dull boy.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice