KEF X300A - Melem za uši

poruka: 82
|
čitano: 30.519
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "KEF X300A - Melem za uši".
13 godina
protjeran
offline
KEF X300A - Melem za uši

Budimo realni, to ne vrijedi 6000kn

http://www.soundstream.com/
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Probao sam ove i KEF LS50 wireless. Cak sam ove druge i mislio kupiti ali kad sam ih usporedio sa zvucnicima tipa Adam F5 i A7X, za puno manje pra dobijem impresivniji zvuk. Pokušao sam se par puta prisliti da zavolim te HiFi zvučnike ali nije mi to to. Za tu cijenu koliko koštaju uzmem par odličnih studijskih monitora i neki brutalni streamer.
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
energyman kaže...
Probao sam ove i KEF LS50 wireless. Cak sam ove druge i mislio kupiti ali kad sam ih usporedio sa zvucnicima tipa Adam F5 i A7X, za puno manje pra dobijem impresivniji zvuk. Pokušao sam se par puta prisliti da zavolim te HiFi zvučnike ali nije mi to to. Za tu cijenu koliko koštaju uzmem par odličnih studijskih monitora i neki brutalni streamer.

 

Adami A7X koštaju oko 2.500 kuna više od ovih KEF-ova, samo zvučnici. Ova cijena navedena u Audio Prou je za komad, dakle množiš s dva da bi dobio "pravu"  Uz njih ti još treba i DAC, naravno (koji je kod KEF-ova integriran). Slažem se da A7X zvuče bolje od ovih KEF-ova, ali treba pošteno priznati da je za to potrebno uložiti cca 11-13.000 kuna (dva zvučnika plus pošteni DAC s balansiranim izlazima, recimo CA DacMagic ili Audiolab M-DAC), dakle u konačnici dvostruko više para.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
soundstream kaže...

Budimo realni, to ne vrijedi 6000kn

 Budimo jos realniji , vecina danasnjih tehnikalija ne vrijedi pocetne trazene cijene . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
14 godina
neaktivan
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
unimatrix001 kaže...
soundstream kaže...

Budimo realni, to ne vrijedi 6000kn

 Budimo jos realniji , vecina danasnjih tehnikalija ne vrijedi pocetne trazene cijene . 

 Da, ali to ne znači da nešto treba koštati duplo nego što vrijedi. Za ove pare si uzmem entry-level AV receiver i par zvučnika, možda i floorstandera. Ili bolje bookshelfe pa si poslije dodam subwoofer, i/ili si dodam surround zvučnike itd. A ako gledamo cijenu skupljeg modela od 7599, široko mi polje...  Za nešto ovako osnovno i ograničeno je stvarno previše para. Ali valjda neki cijene jednostavnost pa su spremni za nju dati toliko, pojma nemam. Ja sigurno ne bih.

15 godina
neaktivan
offline
KEF X300A - Melem za uši

Vani su naravno 4500 kn.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
KEF X300A - Melem za uši

Volim čitati o ovakvim temama iako ne volim glasno slušati glazbu pa mi ništa ne bi značili takvi zvučnici.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Mirko935 kaže...
unimatrix001 kaže...
soundstream kaže...

Budimo realni, to ne vrijedi 6000kn

 Budimo jos realniji , vecina danasnjih tehnikalija ne vrijedi pocetne trazene cijene . 

 Da, ali to ne znači da nešto treba koštati duplo nego što vrijedi. Za ove pare si uzmem entry-level AV receiver i par zvučnika, možda i floorstandera. Ili bolje bookshelfe pa si poslije dodam subwoofer, i/ili si dodam surround zvučnike itd. A ako gledamo cijenu skupljeg modela od 7599, široko mi polje...  Za nešto ovako osnovno i ograničeno je stvarno previše para. Ali valjda neki cijene jednostavnost pa su spremni za nju dati toliko, pojma nemam. Ja sigurno ne bih.

 Pa naravno da ne znaci . Osobno nikada ne bih kupio aktivne monitore bar ne entry ili mid level jer je THD level dosta visok. Za one prave treba iskesirati prilicnu sumu a onda dolazimo do toga sto si i ti naveo...uzeti dobre pasivce , pojacalo..i sve 5 . Ali..koga veseli imati nesto tako kompaktno i zeli potrositi njegova stvar i njegov zaradjeni novac . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
15 godina
offline
KEF X300A - Melem za uši

moram (ma ne moram. hoću :o) se pofaliti da mi je prije mnogo ljeta sjekira pala u med kad sam za samo 220 ćn uspio dobiti ovo sa slike (genius sp-hf 1250X). zatvarali neki dućan pa rasprodavali. zvučnici rade  fenomenalno i za glazbu i za ostalo. ali su odavno nedobavljivi, nažalost. 

 

pe se: zvučnike kupuješ tek kad ih čuješ. ili imaš više sreće i love nego pameti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 14:36 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
KEF X300A - Melem za uši

DacMagic nema balansirane izlaze. DacMagic Plus ima.

 

Nedostatak izlaza za sub (iako istog za glazbu ne koristim) je, s obzirom na integrirani DAC, toliko besmislen da je jedino što mi pada na pamet "... a za dodatnih 30% cijene dobijete izlaz za sub i ovaj prekrasan par noževa...."

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
unimatrix001 kaže...

 Da, ali to ne znači da nešto treba koštati duplo nego što vrijedi. Za ove pare si uzmem entry-level AV receiver i par zvučnika, možda i floorstandera. Ili bolje bookshelfe pa si poslije dodam subwoofer, i/ili si dodam surround zvučnike itd. A ako gledamo cijenu skupljeg modela od 7599, široko mi polje...  Za nešto ovako osnovno i ograničeno je stvarno previše para. Ali valjda neki cijene jednostavnost pa su spremni za nju dati toliko, pojma nemam. Ja sigurno ne bih.

 Pa naravno da ne znaci . Osobno nikada ne bih kupio aktivne monitore bar ne entry ili mid level jer je THD level dosta visok. Za one prave treba iskesirati prilicnu sumu a onda dolazimo do toga sto si i ti naveo...uzeti dobre pasivce , pojacalo..i sve 5 . Ali..koga veseli imati nesto tako kompaktno i zeli potrositi njegova stvar i njegov zaradjeni novac . 

 Netko treba monitore a netko pasivce. Ako trebaš monitor sigurno ti pasivac nije bolje rješenje. Obrnuto je čak i moguće (u rijetkim situacijama).

16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
BlueMax kaže...

DacMagic nema balansirane izlaze. DacMagic Plus ima.

 

Nedostatak izlaza za sub (iako istog za glazbu ne koristim) je, s obzirom na integrirani DAC, toliko besmislen da je jedino što mi pada na pamet "... a za dodatnih 30% cijene dobijete izlaz za sub i ovaj prekrasan par noževa...."

 

Referirao sam se na originalni DacMagic, koji ima balansirane izlaze te se u oglasnicima povremeno može pronaći za nekakvih 2.000-2.500 kuna. DacMagic Plus košta oko 4.000 kuna, a onda bih ipak za slične pare radije kupio Audiolab M-DAC.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...
energyman kaže...
Probao sam ove i KEF LS50 wireless. Cak sam ove druge i mislio kupiti ali kad sam ih usporedio sa zvucnicima tipa Adam F5 i A7X, za puno manje pra dobijem impresivniji zvuk. Pokušao sam se par puta prisliti da zavolim te HiFi zvučnike ali nije mi to to. Za tu cijenu koliko koštaju uzmem par odličnih studijskih monitora i neki brutalni streamer.

 

Adami A7X koštaju oko 2.500 kuna više od ovih KEF-ova, samo zvučnici. Ova cijena navedena u Audio Prou je za komad, dakle množiš s dva da bi dobio "pravu"  Uz njih ti još treba i DAC, naravno (koji je kod KEF-ova integriran). Slažem se da A7X zvuče bolje od ovih KEF-ova, ali treba pošteno priznati da je za to potrebno uložiti cca 11-13.000 kuna (dva zvučnika plus pošteni DAC s balansiranim izlazima, recimo CA DacMagic ili Audiolab M-DAC), dakle u konačnici dvostruko više para.

 

F5 možeš nabaviti za malo manje od 3kkn a definitivno će zvučati bolje nego ovo. Dodaj neki prosječni DAC i opet si na puno puno manje nego X300. Za A7X sam na Muzikeru dobio ponudu na nesto manje od 6kkn (nije B-stock) + DAC bi me ispao oko 7kkn. Ako su A7X pre skupi za necji budzet, vrlo slican zvuk daju i F7 koji sa DACom ispadnu oko 5.5-6kkn max.
KEF mi nikako nije sjeo, poslušao sam ovaj i LS50 wireless kod Igora u Sigmi u showroomu. Nemaju oni tu snagu i taj punch da kad slušam nešto stvarno osjetim energiju. Jesu oni precizni i sve to stoji ali za te novce jednostavno ne. 
Na LS50W sam slinio 6 mjeseci i bio uvjeren kako ću ih uzeti, sve dok ih nisam poslušao u akustički netretiranoj sobi na onom showu u Sheratonu. Pa to je katastrofa, samo visoki paraju mozak a punoće zvuka nigdje. Za iste pare koje bi dao za te LS50W (cca 14kkn sa popustom) sam upiknuo Adam A77X i MARANTZ NA6005 streamer. NHF, just my 2 cents.

http://www.youtube.com/radiopulsfm
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
BlueMax kaže...
unimatrix001 kaže...

 

 Netko treba monitore a netko pasivce. Ako trebaš monitor sigurno ti pasivac nije bolje rješenje. Obrnuto je čak i moguće (u rijetkim situacijama).

 Zato sam i naveo sta bi bio moj osobni izbor . Svatko kupuje sta mu treba/zeli i u to sta je moguce i bolje u kojoj situaciji ne ulazim . Osobno za ovo ne bi dao toliko , ali ako bi bas uzimao aktivne...isao bi na neki od Focal-ovih . 

Kako je krenulo jos ce DAC-ove poceti ugradjivati u perilice rublja da bi prilikom centrifugiranja imali malo bolji zvuk zujanja . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 11:37 (unimatrix001).
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
energyman kaže...

F5 možeš nabaviti za malo manje od 3kkn a definitivno će zvučati bolje nego ovo. Dodaj neki prosječni DAC i opet si na puno puno manje nego X300. Za A7X sam na Muzikeru dobio ponudu na nesto manje od 6kkn (nije B-stock) + DAC bi me ispao oko 7kkn. Ako su A7X pre skupi za necji budzet, vrlo slican zvuk daju i F7 koji sa DACom ispadnu oko 5.5-6kkn max.
KEF mi nikako nije sjeo, poslušao sam ovaj i LS50 wireless kod Igora u Sigmi u showroomu. Nemaju oni tu snagu i taj punch da kad slušam nešto stvarno osjetim energiju. Jesu oni precizni i sve to stoji ali za te novce jednostavno ne. 
Na LS50W sam slinio 6 mjeseci i bio uvjeren kako ću ih uzeti, sve dok ih nisam poslušao u akustički netretiranoj sobi na onom showu u Sheratonu. Pa to je katastrofa, samo visoki paraju mozak a punoće zvuka nigdje. Za iste pare koje bi dao za te LS50W (cca 14kkn sa popustom) sam upiknuo Adam A77X i MARANTZ NA6005 streamer. NHF, just my 2 cents.

 

Stavili su LS50W u netretiranu sobu? O jebote  

 

Što se snage i puncha tiče, slažem se s tobom, ako uspoređujemo to s Adamovim modelima. Ipak je na A7X/A77X za dva inča veći woofer, a veće su i same kutije, tako da se tu dosta dobiva u oba aspekta. F7 nisam imao prilike poslušati pa ne mogu komentirati. S tim da, jesi li potjerao ove KEF-ove dovoljno glasno? Jako im osciliraju kvaliteta i privlačnost usporedno s glasnoćom. Baš ovo što sam napisao u recenziji - totalno dosadan zvučnik kod tišeg slušanja, a izvanredno dobar za glasnije slušanje.

 

Iz opisa tvojeg setupa zaključujem da to sve zajedno koristiš u nekom većem prostoru. Ako je tome tako, definitivno je dobro da si uzeo to što jesi, a ne KEF-ove. Ja imam obrnuti problem - Adame A7X u relativno maloj sobi, za koju su overkill (kupio sam ih dok sam živio u drugom stanu, gdje mi je kompjuter bio u velikom dnevnom boravku). KEF-ovi zvučnici bi mi za takav prostor bili prikladniji, ali jebi ga, kaj se može, skupljam za novi stan... 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...
energyman kaže...

F5 možeš nabaviti za malo manje od 3kkn a definitivno će zvučati bolje nego ovo. Dodaj neki prosječni DAC i opet si na puno puno manje nego X300. Za A7X sam na Muzikeru dobio ponudu na nesto manje od 6kkn (nije B-stock) + DAC bi me ispao oko 7kkn. Ako su A7X pre skupi za necji budzet, vrlo slican zvuk daju i F7 koji sa DACom ispadnu oko 5.5-6kkn max.
KEF mi nikako nije sjeo, poslušao sam ovaj i LS50 wireless kod Igora u Sigmi u showroomu. Nemaju oni tu snagu i taj punch da kad slušam nešto stvarno osjetim energiju. Jesu oni precizni i sve to stoji ali za te novce jednostavno ne. 
Na LS50W sam slinio 6 mjeseci i bio uvjeren kako ću ih uzeti, sve dok ih nisam poslušao u akustički netretiranoj sobi na onom showu u Sheratonu. Pa to je katastrofa, samo visoki paraju mozak a punoće zvuka nigdje. Za iste pare koje bi dao za te LS50W (cca 14kkn sa popustom) sam upiknuo Adam A77X i MARANTZ NA6005 streamer. NHF, just my 2 cents.

 

Stavili su LS50W u netretiranu sobu? O jebote  

 

Što se snage i puncha tiče, slažem se s tobom, ako uspoređujemo to s Adamovim modelima. Ipak je na A7X/A77X za dva inča veći woofer, a veće su i same kutije, tako da se tu dosta dobiva u oba aspekta. F7 nisam imao prilike poslušati pa ne mogu komentirati. S tim da, jesi li potjerao ove KEF-ove dovoljno glasno? Jako im osciliraju kvaliteta i privlačnost usporedno s glasnoćom. Baš ovo što sam napisao u recenziji - totalno dosadan zvučnik kod tišeg slušanja, a izvanredno dobar za glasnije slušanje.

 

Iz opisa tvojeg setupa zaključujem da to sve zajedno koristiš u nekom većem prostoru. Ako je tome tako, definitivno je dobro da si uzeo to što jesi, a ne KEF-ove. Ja imam obrnuti problem - Adame A7X u relativno maloj sobi, za koju su overkill (kupio sam ih dok sam živio u drugom stanu, gdje mi je kompjuter bio u velikom dnevnom boravku). KEF-ovi zvučnici bi mi za takav prostor bili prikladniji, ali jebi ga, kaj se može, skupljam za novi stan... 

Vezano za sobu - kad sam ih slušao u showroomu onda su donekle bili ok ali definitivno nedovoljni. Pojačali smo ih na 70. Čuješ širinu i sve je kristalno precizno ali falilo mi je ono nešto. Kad sam iste zvučnike čuo u netretiranoj sobi živa katastrofa, dakle morao bi sređivati cijelu sobu da dobijem dolekle dobar zvuk + što oni imaju bass sport iza i moram paziti koliko su od zida i slično. Kod Adama to nisam doživio (ipak je to druga vrsta zvučnika i bass port je prema napred), staviš ih bilo gdje i osjetit ćeš sve što trebaš :D

Ne moram ti ni pričati znaš i sam sve za Adame, ipak smo u istom taboru :) 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
12 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...

 

Referirao sam se na originalni DacMagic, koji ima balansirane izlaze te se u oglasnicima povremeno može pronaći za nekakvih 2.000-2.500 kuna. DacMagic Plus košta oko 4.000 kuna, a onda bih ipak za slične pare radije kupio Audiolab M-DAC.

 Ako ćemo zavirivati u oglasnike onda ovi KEF-ovi pogotovo nemaju smisla.

13 godina
protjeran
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

 


KEF mi nikako nije sjeo, poslušao sam ovaj i LS50 wireless kod Igora u Sigmi u showroomu. Nemaju oni tu snagu i taj punch da kad slušam nešto stvarno osjetim energiju. Jesu oni precizni i sve to stoji ali za te novce jednostavno ne. 
Na LS50W sam slinio 6 mjeseci i bio uvjeren kako ću ih uzeti, sve dok ih nisam poslušao u akustički netretiranoj sobi na onom showu u Sheratonu. Pa to je katastrofa, samo visoki paraju mozak a punoće zvuka nigdje. Za iste pare koje bi dao za te LS50W (cca 14kkn sa popustom) sam upiknuo Adam A77X i MARANTZ NA6005 streamer. NHF, just my 2 cents.

 Teško je, gotovo nemoguće iz ovako malenog kabineta dobiti kako ti kažeš punch odn. da zvučnik porine duboko u niski spektar. Na kraju krajeva ako mu je primarna uloga bit PC zvučnik to se i ne očekuje od njega. Nisam ga slušao, ali pretpostavljam da nema problema sa srednjim i visokim spektrom, da zvuči kristalno čisto i melodiozno.

 Ako ikad budes u mogucnosti poslusaj Bowers & Wilkins CM1

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši

Probaj sa Dynaudio produkcijom. Ja imam mali DM 2/6, nevjerojatno dubok i dinamičan zvuk iz male kutije. Izvanredne zvučničke jednice, u jednom starijem rewievu sam našao da se neki njihov inženjer hvali da u toj seriji kabinet dolazi besplatno tj. da naplaćuju samo drivere. Nova serija je Emit, to su isti samo prepakirani u nove kutije i sa auto-lak finišom.

 

Meni se osobno čini da Bowersi imaju smisla samo u 800 seriji tj. najvišim klasama, a da je u nižim serijama to prilično prosječan proizvod.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 14:30 (goddard).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

 Posjedujem floorstandere Sonus faber Liuto i trenutno sam u potrazi za standmount zvučnicima koje bih postavio u manjoj prostoriji. I ja tražim bolji punch, bogati niski spektar. Misliš da bi me zadovoljili CM1? Nisam ih imao prilike čuti. Za sad su mi favoriti B&W 685 S2, Product of the Year prema What Hi-Fi magazinu. Što misliš o njima?

 

Poslušao sam ja 685 S2. Jako dobri zvučnici, sa "signature" B&W zvukom - ako si ikad čuo neke B&W zvučnike, znat ćeš na što mislim :) Vrlo smooth i melodiozni, s dobrim i mesnatim basom, te mnogo manje agresivni od onoga na što sam navikao. CM1 nisam čuo pa ne mogu komentirati kako se odnose prema njima.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

Sjećam se modela Bowers and Wilkins CDM1. Imao ih prijatelj i oduševili su me sa smirenim, melodičnim zvukom, raskošnim srednjim spektrom i dubokim basovima koji su me iznenadili s obzirom na veličinu kabineta. Ima od toga i 20 godina. Nisu ni danas loši estetski.

 Za razliku od nekih drugih detalja u sobi :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

Malo me zasmetaju preanalitični, neopraštajući zvučnici, s kreštavim visokim spektrom. Nakon nekog vremena me umore.

 

685 S2 su sušta suprotnost tome. Iako, mislim da What Hi-Fi kaže da je Emit M10 još bolji i detaljniji zvučnik. Nisam ga čuo pa nemam pojma, a i oni znaju dosta brljaviti s nekim uređajima, iz mojeg iskustva (stvarno stanje ne bude u skladu s recenzijom).

 

Nego, evo još jednog kandidata, da se stvari dodatno zakompliciraju - Dali Zensor 3. Tako ugodan i bogat zvuk nisam mislio da je uopće moguće dobiti za taj novac. Međutim, traže barem pola metra praznog prostora iza sebe, inače će biti stojnih valova :)

 

Zgodna usporedba Zensora 3 vs 685 S2, čovjek se premišljao između njih, isprobao je jedne i druge, a u komentaru se primarno bavi akustičkim razlikama: https://www.whathifi.com/comment/815479#comment-815479

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 15:41 (Davor).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...
Dead kaže...

Malo me zasmetaju preanalitični, neopraštajući zvučnici, s kreštavim visokim spektrom. Nakon nekog vremena me umore.

 

685 S2 su sušta suprotnost tome. Iako, mislim da What Hi-Fi kaže da je Emit M10 još bolji i detaljniji zvučnik. Nisam ga čuo pa nemam pojma, a i oni znaju dosta brljaviti s nekim uređajima, iz mojeg iskustva (stvarno stanje ne bude u skladu s recenzijom).

 

Nego, evo još jednog kandidata, da se stvari dodatno zakompliciraju - Dali Zensor 3. Tako ugodan i bogat zvuk nisam mislio da je uopće moguće dobiti za taj novac. Međutim, traže barem pola metra praznog prostora iza sebe, inače će biti stojnih valova :)

 E to je vec vise po mojem gustu . Dobro opisano . Za slican novac ubacio bi tu i Tannoy Revolution XT mini ..isto tako trebaju malo pazljivije pozicioniranje . Ali su njam :) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

 Pravo da ti kažem gledajući recenzije ova tri modela ponekad mi se činilo da je u pitanju isti zvučnik. Izgleda da su slični po svojim karakteristikama pa će mi na kraju prevladat izgled. Po mom ukusu favoriti su B&W 685 S2. Okay, zahvaljujem i na novom prijedlogu Dali Zensor 3. Proučit ćemo i to. Ali šteta je da tu u Splitu osim Media Audio i njihovog dućana Dobar zvuk ti nemaš di poslušat neku konfiguraciju. Sjećam se Norveške i Stavangera. Kompleks s nekoliko slušaona, naručih konfiguraciju od raspoloživih komponenti, sjedneš, slušaš i...najvjerojatnije kupiš.

 

Iz mojeg iskustva, sa zagrebačkim dućanima se može dogovoriti slušanje zvučnika, pogotovo s ultrasusretljivim Igorom iz Sigma Audio Koncepta. No mislim da ni sa Sonusom i Novim bojama zvuka ne bi trebalo biti nikakvih problema. Možda ne bi bilo loše otići jedan dan do Zagreba, napraviti turneju po ta tri dućana (Sonus Art i Nove boje zvuka su međusobno udaljeni 500 metara, a od njih to Sigme ima otprilike 5 kilometara) uz prethodan dogovor pa na kraju odabrati najbolje zvučnike :) Sva tri dućana također imaju tretirane prostorije za slušanje, i to prilično dobre, pa se može dobiti predodžba performansi bez velikog utjecaja prostorije.

 

No već sad mogu reći da će Zensori 3 100% ponuditi najviše u smislu omjera cijene i performansi :)

 

Možda ne bi bilo loše da za jedan od sljedećih Bugova složim usporedni test "midrange bookshelf" zvučnika, gdje bih okupio i izravno usporedio sve modele koji se ovdje spominju. NAD C326BEE mi skuplja prašinu u ormaru već više od dvije godine, a idealno se slaže upravo s tom klasom zvučnika. To bi bila sjajna prilika i da njega vratim u život!Ja sam uvijek za takve testove, jedino mi je malo teže uvjeriti kolege urednike da tome trebamo davati prostor, obzirom da ipak nismo primarno hi-fi časopis 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

Moram priznat da Dali Zensor 3 izgledaju prekrasno.

 

Izvrsna opaska - jedan od najljepših bookshelfova koje sam u životu vidio!

 

 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
KEF X300A - Melem za uši

Obzirom da se u zadnje vrijeme termin Hi-Fi pokusava ( i ponekad uspijeva ) ubaciti u ekosustav PC-ja , mobitela i svega slicnog nekako bi to bio i prirodan iskorak cak i za Bug...kad ste se vec u par navrata bavili slusalicama ( ne znam je li to bilo sponzorirano od Sonus Art-a ) onda moze i ta ideja proci :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
KEF X300A - Melem za uši

 "KEF-ovi puleni snage odmjeravaju s ozbiljnim hi-fi zvučnicima i kvalitetnim studijskim monitorima. Štoviše, iz brojnih tih okršaja izlaze kao pobjednici"

  ...svašta koji overkill, imao sam par godina Genelec 1030A, što su za autora uopće kvalitetni studijski monitori. KEF i riječ pobjednik u istoj rečenici. no way!

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...
soundstream kaže...
Dead kaže...

 


KEF mi nikako nije sjeo, poslušao sam ovaj i LS50 wireless kod Igora u Sigmi u showroomu. Nemaju oni tu snagu i taj punch da kad slušam nešto stvarno osjetim energiju. Jesu oni precizni i sve to stoji ali za te novce jednostavno ne. 
Na LS50W sam slinio 6 mjeseci i bio uvjeren kako ću ih uzeti, sve dok ih nisam poslušao u akustički netretiranoj sobi na onom showu u Sheratonu. Pa to je katastrofa, samo visoki paraju mozak a punoće zvuka nigdje. Za iste pare koje bi dao za te LS50W (cca 14kkn sa popustom) sam upiknuo Adam A77X i MARANTZ NA6005 streamer. NHF, just my 2 cents.

 Teško je, gotovo nemoguće iz ovako malenog kabineta dobiti kako ti kažeš punch odn. da zvučnik porine duboko u niski spektar. Na kraju krajeva ako mu je primarna uloga bit PC zvučnik to se i ne očekuje od njega. Nisam ga slušao, ali pretpostavljam da nema problema sa srednjim i visokim spektrom, da zvuči kristalno čisto i melodiozno.

 Ako ikad budes u mogucnosti poslusaj Bowers & Wilkins CM1

 Posjedujem floorstandere Sonus faber Liuto i trenutno sam u potrazi za standmount zvučnicima koje bih postavio u manjoj prostoriji. I ja tražim bolji punch, bogati niski spektar. Misliš da bi me zadovoljili CM1? Nisam ih imao prilike čuti. Za sad su mi favoriti B&W 685 S2, Product of the Year prema What Hi-Fi magazinu. Što misliš o njima?

 Nisu loši 685,daleko od toga, ali gledano da se na njuskalu moze naci CM1 od 2600 kn pa na dalje ,a razlika je nebo i zemlja izmedju 685 i CM1, samo problem je kad ih netko stavi na prodaju za dan dva odu

 

goddard kaže...

Probaj sa Dynaudio produkcijom. Ja imam mali DM 2/6, nevjerojatno dubok i dinamičan zvuk iz male kutije. Izvanredne zvučničke jednice, u jednom starijem rewievu sam našao da se neki njihov inženjer hvali da u toj seriji kabinet dolazi besplatno tj. da naplaćuju samo drivere. Nova serija je Emit, to su isti samo prepakirani u nove kutije i sa auto-lak finišom.

 

 Sa ovim bih se složio, Dynaudio je dobar izbor, ali i cijena je dosta visoka cak i preko oglasnika

 

Isto tako KEF q300 po nekima bolji od b&w 685

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/kef-q300-oglas-23371856

 

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14595&PN=1&title=kef-q300-ili-bw-685-s2

http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 19:07 (soundstream).
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

A evo Šuštić hvali na veliko Dali Zensor 3. Isti tip zvučnika i cijena para 2790 kn u Nove boje zvuka. To je jako dobra ponuda ako je zvučnik tako dobar.

 Eto i recenzije

 

Dali ZENSOR 3, prvi puta predstavljeni javnosti sredinom 2013. godine na Münchenskom High End Show-u, pokupili su brojne nagrade i priznanja kao uvjerljivo najbolji bookshelf zvučnici, stoga nam nije preostalo ništa drugo, već ih i sami isprobati.

 

http://www.avmax.hr/isprobali-smo-jesu-li-dali-zensor-3-zaista-best-buy-zvucnici~tekst_710.html

 

U linksu i ronisu 2589kn

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
KEF X300A - Melem za uši

Očekivana cijena, osobno ne bih dao te novce za ovakav tip zvučnika, al vjerujem da zvuče odlično. Ovaj dio da ne zvuče nešto pri nižim glasnoćama je nešto što sam primjetio kod nekoliko manjih kef-ova sa tim dizajnom drivera.

S druge strane, frend ima ls50 i stvarno odlično sviraju, s tim da je kod njega riječ o dnevnom boravku (20-ak kvadrata). Iako se i kod njih primjeti da vole da ih se "potjera", nije baš da su beživotni kad su tihi. I nema govora o probijajućim visokima i ičemu sličnom.

685 s2 je meni jedan od dražih allroundera, jednostavno zvučnik kojeg je jako lako slušati, ujedno i manje zahtjevan o ostatku sustava naspram cm-ova imho.

Svakome tko bi htio imati dobar zvuk, a nema novaca za ove, objektivno skupe stvari, preporučam da ide na polovno. Osobno sam složio sustav za 2000kn (interna zvučna kartica, pojačalo, zvučnici) koji, za te novce (a i općenito) zvuči jako dobro. 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice