KEF X300A - Melem za uši

poruka: 82
|
čitano: 30.582
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "KEF X300A - Melem za uši".
16 godina
moderator
offline
KEF X300A - Melem za uši

Legendarni Zeos okreće skoro sve svoje zvučnike naopačke, kod njega sam to prvi put vidio 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 15:49 (Davor).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...

Legendarni Zeos okreće skoro sve svoje zvučnike naopačke, kod njega sam to prvi put vidio 

 I ja sam to '' ukrao'' od njega. Sada mi tako stoje Wharfedale Diamond 10.1 i svidja mi se . Budem postao sliku kad se vratim ''doma'' u Irsku . Trenutno sam jos u Zg 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
12 godina
neaktivan
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
nani kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Ja bih rado neke lijepe floorstandere, ali ih nemam gdje strpati :D. Moja preferencija bookshelfa je jednostavno uvjetovana prostorom. Razmišljao sam da si čak napravim stalke koji bi bili nekakvog oblika slova C, ali mi se ne da zafrkavati, zvuk mi je skroz ok u ovom klasičnom setupu.

 Tv ti je previsoko  triba bit u visini očiju 

 Hah, mogu ti reći da mi je ovako zgodnije, iako sam i sam razmišljao o tome prije no što sam ga postavljao. Imali smo telku 7 god na visini niske komode, kao što ljudi imaju inače, i ovako mi je puno bolje kada se izvalim na kauč jer ne moram ciljati pogledom preko stvari na stolu i sl. Iako kažem, nije to baš toliko visoko kao što izgleda na fotki. Znaš šta kažu, 100 ljudi, 100 pozicija telke na zidu

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
neaktivan
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Ništa bez slušanja :P.

Ne znam koliko ćeš imati manevarskog prostora u toj manjoj prostoriji - ja bih, uz slušanje, prvo vidio hoću li front ili rear bass port na zvučniku. Od ovih sam čuo samo Bowerse tako da ne mogu pomoći.
Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši

Ja sam donedavno imao prijašnju verziju od Bronze 2, BX2, krasan zvučnik, nema zezancije sa smještajem,

naginje na svijetliju stranu, možda malo previše ponekad al nije strašno, jako detaljan zvuk, vokali i akustične gitare sjajno zvuče.

Bronze 2 bi trebao biti nešto napredniji u tom smislu.

Poslušao sam inače par zvučnika iz skupe i normalne klase al moram još uvijek naći nešto što će dobro reproducirati krlju od Black i Death Metala :)

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 19:52 (Absu).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Absu kaže...

Poslušao sa inače par zvučnika iz skupe i normalne klase al moram još uvijek naći nešto što će dobro reproducirati krlju od Black i Death Metala :)

 Lijepo je imati visoko postavljene ciljeve, al neke su stvari jednostavno ''beyond salvation''

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši

evo par testova na hrvatskom, uglavnom prethodnici nekih od ovih modela al to znači da su nove verzije ili tu negdje ili nešto bolje.

stvar ipak određuje cjenovna klasa, pa napredak može biti čujan al ne baš nebo -zemlja, dok ozbiljni proizvođači rijetko baš zeznu stvar pa da

nova verzija bude bas totalni fail.

 

http://www.hifimedia.hr/testovi/zvucinici/item/2324-wharfedale-diamond-101

 

http://www.hifimedia.hr/testovi/zvucinici/item/5113-test-acoustic-energy-ae-101

 

http://www.hifimedia.hr/testovi/zvucinici/item/1444-dynaudio-dm2-6

 

http://www.hifimedia.hr/testovi/zvucinici/item/1423-monitor-audio-bronze-bx2

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...

 

Trenutno na stolu imam zvučnike koji su super i za slušanje "potiho", zvuče na razini ili bolje od KEF-ova kad se poštenije potjeraju, a usto su i 3.000 kuna jeftiniji. Taman za tebe! Više detalja uskoro 

 tenks. u mene su i zidovi imali uši (samo stidnih nije bilo, navodno) no otkad smo proveli temeljitu dezinsekciju mogu se napokon prepustiti dekadenciji slušanja glazbe. istina, radna sobica mi je malo prostranija od lifta (za 4 osobe ili 300 kg) ali može se kad se potrud(n)iš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...

Ovo su moji favoriti i da li netko od cijenjenih kolega može iskomentirati njihove osnovne karakteristike. Unaprijed zahvaljujem.

 

Dynaudio Emit M10

Two way, bass reflex rear ported

Sensitivity: 86 db

Impedance: 6 Ohm

Frequency response: 50 Hz - 23 kHz

Woofer: 14 cm

 

...

 

 

Dat ću sve od sebe da za sljedeći broj Buga pripremim usporedbu točno ovih nabrojanih modela, s dodatkom KEF-a Q350. Pročešljao sam ponudu u Hrvatskoj i upravo su to izravni konkurenti (do 5.000 kn te 5,25-6,5" woofer).

 

Razmišljao sam da ubacim i B&W CM1 S2, koji je u Sonus Artu nedavno snižen na 5.500 kn za par (bio je preko 6.500 kn). Što mislimo o tome? 

 

 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
online
KEF X300A - Melem za uši

Ja sam nedavno uzimao zvučnike za dnevni boravak od 16 kvadrata.

Pojačalo marantz PM6005, koje sam nosio sa sobom.

 

 

Monitor Audio Bronze 2 su me razočarali, dosta su mutni po meni.

 

 

Dali Zensor 3 te sam uzeo, jer su mi odlično odgovarali, ima basa, puncha, srednji odlično a visoki fenomenalni.

 

 

Wharfedale Diamond 11.2 dosta tamni zvučnici, nije mi se svidjelo

 

Bilo je tu i qacousticsa itd ali Zensor 3 su mi najviše odgovarali, ali naravno kupac treba poslušati pa odlučiti, ovo je moje iskustvo,

 

pozz

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...
Dead kaže...

 

 

 

Dat ću sve od sebe da za sljedeći broj Buga pripremim usporedbu točno ovih nabrojanih modela, s dodatkom KEF-a Q350. Pročešljao sam ponudu u Hrvatskoj i upravo su to izravni konkurenti (do 5.000 kn te 5,25-6,5" woofer).

 

Razmišljao sam da ubacim i B&W CM1 S2, koji je u Sonus Artu nedavno snižen na 5.500 kn za par (bio je preko 6.500 kn). Što mislimo o tome? 

 

 

 Sta mislimo o tome ?? Kao da pitas klinca zeli li nekoliko pakiranja razlicitog sladoleda .... '' just gimme the damn thing ''  

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
15 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...
Dead kaže...

Ovo su moji favoriti i da li netko od cijenjenih kolega može iskomentirati njihove osnovne karakteristike. Unaprijed zahvaljujem.

 

Dynaudio Emit M10

Two way, bass reflex rear ported

Sensitivity: 86 db

Impedance: 6 Ohm

Frequency response: 50 Hz - 23 kHz

Woofer: 14 cm

 

...

 

 

Dat ću sve od sebe da za sljedeći broj Buga pripremim usporedbu točno ovih nabrojanih modela, s dodatkom KEF-a Q350. Pročešljao sam ponudu u Hrvatskoj i upravo su to izravni konkurenti (do 5.000 kn te 5,25-6,5" woofer).

 

Razmišljao sam da ubacim i B&W CM1 S2, koji je u Sonus Artu nedavno snižen na 5.500 kn za par (bio je preko 6.500 kn). Što mislimo o tome? 

 

 

 Predlažem da radije pokušaš doći do malo referentnijeg pojačala od postarijeg NAD-a (ako sam dobro shvatio, time bi ih tjerao?), kako bi uspio bolje izdvojiti i definirati razlike između zvučnika.

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
goddard kaže...

 Predlažem da radije pokušaš doći do malo referentnijeg pojačala od postarijeg NAD-a (ako sam dobro shvatio, time bi ih tjerao?), kako bi uspio bolje izdvojiti i definirati razlike između zvučnika.

 

 

Bit će u kombinaciji najvjerojatnije odlični Bluesound Powernode 2 (NAD-ovo pojačalo je unutra) 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...
goddard kaže...

 Predlažem da radije pokušaš doći do malo referentnijeg pojačala od postarijeg NAD-a (ako sam dobro shvatio, time bi ih tjerao?), kako bi uspio bolje izdvojiti i definirati razlike između zvučnika.

 

 

Bit će u kombinaciji najvjerojatnije odlični Bluesound Powernode 2 (NAD-ovo pojačalo je unutra) 

Super, to je taman i tu negdje u klasi, a i to rivju tog pojačala/streamera bio bi primjeren općetehnološkom magazinu kao što je Bug. 

Dobar izbor iz Sigme bio bi i Micromega MyAmp.

 

Predlažem za ubuduće još obratiti pažnju na uratke Pro jecta - Box serija. Isto se radi pristupačnim spravama sa dosta tehnološkim pristupom elektronici - nasuprot klasičnom pristupu, hoću reć - hibridi amplifikacija/DAC/streamer. Nedavno su dobili i EISA nagradu za

mali headamp/dac, prilično dobro izgleda specifikacija a cijena negdje oko 300 eura.

 

Nažalost nisam baš siguran što je sa njihovim zastupnikom otkako je Media audio ugasio dućan u Zagrebu. Nadam se da još postoje, šteta što ih neki klasični dućan tipa Elipso ne uzme na police.

Uostalom, čak i pojedini njihovi gramofoni imaju svu silu elektronike u sebi, od konveretera do pojačala.

 

Predlažem i još jednom, ali ozbiljnije i dublje obraditi temu vezanu uz audiofilske OSove, pogotovo vezano uz Raspy ekosistem (Allo naprimjer). Iz vlastitog iskustva znam da, u području digitalne reprodukcije glazbe sa računalne platforme, najveći korak prema

pravom Hi Fi sustavu jest upravo u prelasku sa uobičajenog univerzalnog OSa (Win, Mac, Linux) na specijalizirani audio OS (Volumio, Daphile) - a puno manje u kupnji novog i boljeg DACa. 

 

To sigurno znam, a volio bih pročitati ponešto i o tome što donose neki komercijalni sustavi koje audiofili sa razvijenog zapada već uzimaju za gotovo, vezano uz brendove tipa Roon, Tidal, MQA i slično. Teoretski, naravno, jer većinom je riječ o

uslugama koje nama nisu dostupne, no kako je nedavno Deezer "otvorio" i lossless kanal - eto dobre prilike u slijedećim mjesecima i za tako nešto.

 

Smatram da te teme zapravo prirodno spadaju u časopis tako da interes među čitateljima sigurno postoji. Dobro je vidjeti da se i tvrtke koje se bave zastupstvom te vrste zabavne elektronike interesiraju za tekstove u časopisu koji nije striktno audio

tematike (kojeg uostalom,u Hrvatskoj gotovo više ni nema), pa mislim da bi se ozbiljniji pristup tematici streamanja glazbe u Hi Fi kvaliteti isplatio svima - i časopisu, i zastupnicima, a dakako i čitateljima. 

 

 

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
goddard kaže...

Super, to je taman i tu negdje u klasi, a i to rivju tog pojačala/streamera bio bi primjeren općetehnološkom magazinu kao što je Bug. 

Dobar izbor iz Sigme bio bi i Micromega MyAmp.

 

Jučer je iz tiskare stigao novi broj, u kojem je opis Bluesound Powernodea 2 (i KEF-a Q150, upravo se vrhunski slažu jedan s drugim!) 

 

Tekstovi o MQA i lossless Deezeru također stižu, radi se na njima.

 

Najzad, 100% si u pravu u zadnjem paragrafu, to je sadržaj za kojim interes itekako postoji. Isto tako, drago mi je da mogu reći da nam se suradnja s domaćim audio trgovinama tokom ove godine jako poboljšala - sve ih više prepoznaje da svjetovi hi-fija i informatike ubrzano konvergiraju, te da im je prisustvo u Bugu (časopisu i webu) itekako poželjno i korisno. Audio tema bit će sve više. Trojica u firmi baš fest brijemo na dobar zvuk, a od toga dvojica (direktor Aron i ja) volimo pisati, tako da nema straha 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 17:26 (Davor).
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...
goddard kaže...

Super, to je taman i tu negdje u klasi, a i to rivju tog pojačala/streamera bio bi primjeren općetehnološkom magazinu kao što je Bug. 

Dobar izbor iz Sigme bio bi i Micromega MyAmp.

 

Jučer je iz tiskare stigao novi broj, u kojem je opis Bluesound Powernodea 2 (i KEF-a Q150, upravo se vrhunski slažu jedan s drugim!) 

 

Tekstovi o MQA i lossless Deezeru također stižu, radi se na njima.

 

Najzad, 100% si u pravu u zadnjem paragrafu, to je sadržaj za kojim interes itekako postoji. Isto tako, drago mi je da mogu reći da nam se suradnja s domaćim audio trgovinama tokom ove godine jako poboljšala - sve ih više prepoznaje da svjetovi hi-fija i informatike ubrzano konvergiraju, te da im je prisustvo u Bugu (časopisu i webu) itekako poželjno i korisno. Audio tema bit će sve više. Trojica u firmi baš fest brijemo na dobar zvuk, a od toga dvojica (direktor Aron i ja) volimo pisati, tako da nema straha 

 Nikada nisam bio pretplatnik Bug-a iako sam ga prije kupovao redovno ( u zadnje tri godine bas i ne ) i ovo zadebljano mogao biti razlog za pretplatu . Iako nisam siguran postoji li opcija iskljucivo za online verziju jer mi blesavo cekati dostavu tiskanog izdanja u Irsku . Netko ce reci '' lud si ''  a takvima rado pokazem prst srednjak :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
odjavljen
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže...
unimatrix001 kaže...

 

 Bio sam dugogodišnji pretplatnik časopisa Stereophile. 15-ak godina je sve to išlo bez problema da bi potom par godina imao velikih problema s dostavom. Ne bih dobio pošiljku, pa bi mi oni poslali ponovno istu, pa bi je dobio, nekad i ne bi, pa zovi Hrvatsku poštu... Nakon svih tih nepodopština prešao sam na digitalnu pretplatu koja je višestruko jeftinija i sigurnija. Stavim Maca na prsi i ajde, čitaj. Da li bi se to isplatilo Bugu ne znam, ali bi meni jaako odgovaralo.

 Tocno tako . Za cijenu..manje vise..ali digitalnu pretplatu bi prihvatio . Ako vec mogu biti Patreon sponzor nekima na YT onda bi rado potrosio i na Bug pretplatu :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 20:21 (unimatrix001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Dead kaže... 

 Puno hvala kolega. Eto tvoja viđenja su potvrda i Davorovog iskustva s Dalijem. Hmm nisam očekivao takvo iskustvo s Bronze 2. 

 

Samo mali update. Ovaj test je trenutno u fazi realizacije  Imat ćemo:

 

B&W 685 S2

Dynaudio Emit M10

KEF Q350

Dali Zensor 3

Monitor Audio Bronze 2

Acoustic Energy AE301

 

Wharfedale još nisam uspio nabaviti, to je jedino neizvjesno. Sve ostalo je već kod mene doma, a prva četiri s popisa su već i detaljno testirana 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Davor kaže...

Samo mali update. Ovaj test je trenutno u fazi realizacije  Imat ćemo:

 

B&W 685 S2

Dynaudio Emit M10

KEF Q350

Dali Zensor 3

Monitor Audio Bronze 2

Acoustic Energy AE301

 

Wharfedale još nisam uspio nabaviti, to je jedino neizvjesno. Sve ostalo je već kod mene doma, a prva četiri s popisa su već i detaljno testirana 

Iz protesta ne kupujem BUG ako ne bude i Wharfedale u testu

16 godina
moderator
offline
KEF X300A - Melem za uši
Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: KEF X300A - Melem za uši
Zoki B kaže...

Ja sam nedavno uzimao zvučnike za dnevni boravak od 16 kvadrata.

Pojačalo marantz PM6005, koje sam nosio sa sobom.

 

 

Monitor Audio Bronze 2 su me razočarali, dosta su mutni po meni.

 

 

Dali Zensor 3 te sam uzeo, jer su mi odlično odgovarali, ima basa, puncha, srednji odlično a visoki fenomenalni.

 

 

Wharfedale Diamond 11.2 dosta tamni zvučnici, nije mi se svidjelo

 

Bilo je tu i qacousticsa itd ali Zensor 3 su mi najviše odgovarali, ali naravno kupac treba poslušati pa odlučiti, ovo je moje iskustvo,

 

pozz

 

 

 

Imam totalno drugačije utiske o MA Bronze 2, baš sam ih jutros krenuo slušati, nakon pedesetak sati usviravanja. Ostao mi je ovaj tvoj komentar u glavi pa sam očekivao da će biti loši. A ono - sjajan zvuk, čist, bogat, izvrsni srednji, više no dovoljno basa... Baš me zanima otkuda takva razlika u tvojim i mojim dojmovima.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
14 godina
online
Re: KEF X300A - Melem za uši

Meni nisu uopće legli, poslije Dalia mi je bilo katastrofa, jednostavno dalievi visokotonci su fantastični, no svakome odgovara drugačiji zvuk.

Možda je u kablovima razlika, možda pojačalo, cd player, interconnect može biti puno stvari zato i napisah da je to moje iskustvo, kad sam čuo dali to je bilo to i nisam se prevario, meni su savršeni :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice