Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?

poruka: 6
|
čitano: 3.136
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?".
3 godine
offline
Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?

Pozdrav !!!

Nakon 25 godina rada u kuhinji tek sam sad shvatio zašto dvije ribe iz hladnjače nisu jednako hladne, a izvađene su u razmaku od par minuta.

Malo sam si glup što mi samom to nije palo na pamet, ali eto...

Dobri ste mi, čitam Vas i dalje !

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?

Suhi led proizvodi jedna firma u Kutini, kao i tekući CO2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?

Hvala Profesore!
Ovo sa solju mi se desilo jako davno dok sam posipao led oko kuce.

Nikada do sada ovo nisam sebi znao objasniti, a nisam imao koga ni pitati.

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?

Jedno praktično pitanje, kako koristito suhi led za hlađenje cuge na ljetnim tulumima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?

Suhi led se koristi u dim mašinama u glazbenoj i filmskoj industriji, pa očito nije neki problem doći do njega.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#22): kako do suhog leda?

Suhi led se dakako koristi u ugostiteljstvu i drugdje. Cuga se hladi jednostavno tako da se u nju uspe suhi led. Prednost mu je što se njime piće ne može razrijediti jer od njega, razumije se, ne nastaje voda. No pri upotrebi suhog leda treba biti oprezan jer njegovim hlapljenjem nastaje CO2, a on je opasan ako ga se nakupi u zatvorenom prostoru (stradavanje ljudi u vinskim podrumima i bunarima!). Nedavno se dogodilo da su Rusi htjeli rashladiti bazen suhim ledom - i nastradali. CO2 je teži od zraka pa se lako nakuplja u rupama i sličnim mjestima. Stoga ako se odlučite da sami napravite svoj suhi led činite do na otvorenom, ravnom i vjetrovitom prostoru. 

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice