Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

poruka: 13
|
čitano: 4.022
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol".
14 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Zašto ne možemo ubiti koronu u sebi ako popijemo 70% alkohola raskuživača, to zanima mene i jednog bivšeg predsjednika.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Ono kaj ne piše ili ja nisam shvatil je to , kaj nam se događa kad smo pijani. Zakaj nam se vrti, padamo i pričamo gluposti i neki su nasilni a neki super zabavni. Kužim da djeluje na mozak ali kaj i kak?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

A mene zanima zakaj izopropanol puno bolje čisti štampane pločice od etilnog alkohola?

I jel bi krepao da popijem malo izopropanola?

(pitam za prijatelja)

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Već sam pisao o upotrebi otapala. Što će otapalo otopiti ovisi o njegovoj hidrofilnosti (ili hidrofobnosti), ono mora imati što sličniju hidrofilnost onome što se hoće otopiti. Izopropanol, (CH3)2CH-OH je hidrofobniji (lipofilniji) od etanola, pa je u pogodniji za otapanje hidrofobnih tvari. I od izopropanola se može opiti, a od njega jošte boli glava. Patočna ulja (patoka), u kojima se nalazi propanol uz druge više alkohole, glavni su uzrok nevaljalosti alkoholnih pića, koja bi idealno trebala od alkohola sadržavati samo etanol. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 11:41 (danen).
 
0 0 hvala 4
16 godina
odjavljen
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Da li "starinsko" ciscenje rana sa alkoholom (rakijom) ima smisla gledajuci to sa znanstvene strane? Znam da masa starijih ljudi takodjer i neke neotvorene ozljede znaju tretirati na nacin da natope nesto sa rakijom pa zamotaju bolno mjesto. Npr bila mi je punica ovdje u Irskoj prije nekih 2 godine. Nabila mali prst na nozi o stol. Sav pocrnio/poljubicastio. Ocito slomljen. Ja ju htio voziti na hitnu a ona samo gazu natopila rakijom i zamotala. Kao "bit ce dobro". Jel ima to ikakvog smisla?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

iz čitanke znamo da utjehe nema u vodi pa su daljnje rasprave bespredmetne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Ilitiga, kako je ono išlo kod Pervana:

tequila, tequila amo porque no hay consuelo en el aquana 

 

P.S. kad sam već pozabio pitat, ako se odlučim degustirat izopropanol, strah me da će isparit prije nego kaj stignem otvorit usta, kak to čudo brzo ispari...

Bolje se držat etanola, ali...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 13:01 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Da odgovorim Fraydayu. Rakija sigurno dezinficira jer, eto, u ljekarni se prodaje 70%-tni etanol za dezinfekciju. Rakija ima manju konc. etanola, ali i to djeluje. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Razlog zašto se destilacijom ne može dobiti koncentracija etanola veća od ≈ 96%.

Zanimljivo za osobu koju zanima kemija no kao takva je vrlo vjerojatno već upoznata s ovom pojavom.

 

Btw, tko želi praviti "vatrene" koktele postoji Everclear samo nisam baš siguran da ga se može pronaći u Rvackoj.

Zgodan video lika koji odjednom ispija cijelu bocu spomenutog "pića":

 

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 13:56 (pr0n_addict).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol
Vjerujem da bih se na ovoj temi prije složio s gospodinom Predragom Raosom. 😏
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol
Vjerujem da bih se na ovoj temi prije složio s gospodinom Predragom Raosom. 😏
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kemičar u kući (#26): neobični obični alkohol

Baš dobar tekst..

Tko ne zna kako izgleda smanjenje glukoze, i mliječna kiselina u mišićima..Taj se nije kako treba..

 

A bome i tko nije probao antabus, bar jednom..Pa popio pivu, recimo..

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice